Čína - Tibet - Nepál

230

Čína - Tibet - Nepál

Po střeše světa z Pekingu do Káthmándú

Poznejte pestrou škálu památek, náboženství a přírodních krás.

Oblíbený Památky a příroda

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 15

Hlavní atrakce Pekingu. Tibetské „město bohů“ - Lhasa. Letní sídlo dalajlámů Norbulinka a sídlo Potala. Šestidenní jízda po nejvýše položené silnici světa - vyhlášené Friendship Highway. Zajímavé zastávky na nejatraktivnějších místech. Spatříme i Mt. Everest? Starobylé chrámy, svatyně a paláce Káthmándského údolí. Z navštívených zemí vám chceme ukázat maximum.

Nejoblíbenější skladba poznávacího programu v regionu Himálaje v komfortním podání. Jedná se o pohodový, fyzicky nenáročný zájezd, který nabídne srovnání odlišných kultur, památek a náboženství. Na vyhlášené Friendship Highway nás čekají zajímavé zastávky, podíváme se i do základného tábora Everestu a do Tibetu. Závěr cesty bude patřit starobylému Káthmándskému údolí. Nabízíme bohatou zkušenost z uvedené destinace. Možnost delší varianty zájezdu, akce č. 246.

Termíny a rezervace

Termín:  5.10. - 22.10.2024 18 dní / 15 nocí  (18 dní / 15 nocí) Cena:  106 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 4 volná místa Nyní doobsazujeme pokoj ženou i mužem ? Rezervovat
Termín:  30.3. - 16.4.2025 18 dní / 15 nocí  (18 dní / 15 nocí) Cena:  106 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní doobsazujeme pokoj ženou ? minimálně 4 místa volná Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Martina

Martina Veselá

Procestovala snad celý svět. Od Austrálie, přes Indonésii, Nepál i Srí Lanku. Pracovala v Japonsku i na Novém Zélandu. Cestuje už přes deset let. Během pobytů ve vzdálených krajích se naučila anglicky, španělsky, portugalsky i srbsky. Prostě žena, která si dokáže poradit v jakékoliv situaci a ve...

Více informací o průvodci

Kamila

Kamila Hrubá

Její cestovatelská vášeň se probudila na Srí Lance a dále rozhořívala v Nepálu a Indii. V Dharamsale čtyři měsíce učila tibetské uprchlíky a doktory němčinu a v odlehlé nepálské vesnici, kde působila v místní školičce s kmenem Tamangů, strávila více než půl roku. Zde se také se svou nepálskou ro...

Více informací o průvodci

Petr

Petr Kroupa

Historik umění má široké zájmy, historie i kultura ostrovů a zemí kolem Středozemního moře krásně dominují. Chodící encyklopedie zbožňuje středověk, silný je v široké škále oblastí. Na svých cestách podlehl kouzlu kdysi bohatých středoasijských říší ležících na Hedvábné stezce. Účastnil se natáč...

Více informací o průvodci

Martina Veselá 5.10. - 22.10.2024
?

Kamila Hrubá

Petr Kroupa

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Číny. Peking - prvotní seznámení s hlavním městem.

3. den

Chrám nebes, symbol Pekingu. Tradiční duchovní centrum. Náměstí Nebeského klidu s Mao-Ce-Tungovým mauzoleem (místo známého masakru z roku 1988). Císařské Zakázané město založené Kublajchánem, vládní i soukromé sídlo čínských císařů dynastie Ming a Čching (UNESCO). Tradiční čínská opera. Buddhistický chrám Lama Temple, nejbarevnější chrám v Pekingu. Ochutnáme tradiční čínskou kachnu?

4. den

Nejnavštěvovanější atrakce světa - Velká čínská zeď (UNESCO). Vznikla na obranu proti častým mongolským nájezdům. V délce šesti tisíc kilometrů kopíruje severní čínskou hranici. Večer fakultativně návštěva akrobatické show.

5. den

Letecky do Tibetu na letiště Gonkar. Cesta do „města bohů“ Lhasy. Ubytování v srdci staré Lhasy. Chrám Jokhang (UNESCO) s drahokamy zdobeným Buddhou nás definitivně přeladí na neopakovatelnou atmosféru starobylého Tibetu. Posvátná kora s prostrací, plazivou chůzí. S poutníky se projdeme po posvátném poutním okruhu Barkhor. Rozmanitá tibetská kuchyně a stylový západ slunce nad střechami starého města.

6. - 7. den

Lhasa. Klášter Drepung a Nechung. Chrám orákula, věštce budoucnosti. Četné gompy, klášterní kuchyně. Výstup k branám sídla dalajlámů Potaly (UNESCO), „klenotnice náboženských, uměleckých a řemeslných skvostů“. Tepající živá tržnice. Netradiční tibetsko - čínské taneční vystoupení. Klášter Sera a meditující mniši.

8. den

Letní sídlo dalajlámů Norbulinka, odkud uprchl současný 14. dalajláma přes hory do indického exilu. Nejen aklimatizační výjezd do kláštera a vesničky Ganden, hlavního sídla školy Gelug-pa („žlutých čepic“) tibetského buddhismu. Ruční tisk modlitebních praporků a náboženských textů. Tradiční dřevořezba.

Šestidenní jízda po Friendship Highway

9. den

Po snídani vyrážíme přes několik pětitisícových průsmyků po nejvýše položené silnici světa směrem k nepálské hranici. Jezero Jamdrok Tso s nebesky modrou vodou. Městečko Gyantse, jedno z nejkrásnějších v Tibetu.

10. den

Fantastická stará tibetská čtvrť a klášter Pelkor Chöde. Dzongy, tibetské pevnosti. Mohutná stúpa Kumbujm s nepřeberným počtem bohů lamaistického pantheonu. Odpolední cesta do Shigatse, druhého největšího města Tibetu.

11. den

Shigatse. Prohlídka jednoho z nejvyhlášenějších tibetských klášterů a sídla pančenlámů, klášter Tashi Lhunpo. Přes nejvyšší bod trasy, sedlo Gatso-La (5 220 m) do New Tingri. Zastavený čas svérázných vesniček.

12. den

Celodenní výlet k Rongbuku - nejvýše položenému klášteru světa. Putování do základního tábora pod Everestem. Uvidíme Mt. Everest?

13. den

Přejezd směrem na tibetsko-nepálskou hranici. Cestou výhledy na další majestátní osmitisícové vrcholy, zejména nejnižší osmitisícovku Shisha Pangma. 

14. den

Sjezd z náhorní tibetské planiny do zeleného Nepálu s banánovníky a mandarinkami. Překonáme přes dva tisíce výškových metrů. Dojezd do starobylého údolí Káthmándú. Buddhismus vystřídá hinduismus. Ubytujeme se v srdci Thamelu. Buddhistický opičí chrám Svajambúnáth.

15. den

Možnost ranního vyhlídkového letu nad Himálajem. Káthmándú s památkami zapsanými v UNESCO. Náměstí Durbar, palác panenské bohyně Kumárí Déví, náměstí s chrámy a névárskou dřevořezbou. Legendární Freak Street. Gháty v Pashupatináth na řece Bagmátí, svatí muži, poutní místo, nejsvětější místo nepálských hinduistů. Silný zážitek, na který se nezapomíná. Největší stúpa světa Boudhanáth s tibetskou majoritou.

16. den

Přejezd do Bhaktapuru, jednoho ze tří královských měst v Káthmándském údolí. Stupňovité pagody s erotickými dřevořezbami, procházka tajemným labyrintem dvorků. Ochutnávka domácího piva čhang. Možnost nákupu suvenýrů - malované thanky, nože gurků, obřadní masky. Návštěva chrámu Changu Narayan.

17. den

Poslední rozloučení s Nepálem. Odpolední odlet domů.

18. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy
 • Místní přelet Peking - Lhasa, pronajatá vozidla
 • Ubytování 14x v hotelech se snídaní, 1x v jednoduchém hotýlku se společným sociálním zařízením pod Everestem
 • Permit do Tibetu
 • Český průvodce
 • Místní průvodci

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Číny 3 500 Kč před odletem (příplatek za přípravu podkladů pro vyřízení víz 600 Kč), do Nepálu 30 USD na hranicích
 • Stravování mimo snídaně
 • Vstupy do památek a na kulturní atrakce
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 12 600 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Velká čínská zeď 120 Y
 • Zakázané město 60 Y
 • Letní palác 30 Y
 • Chrám nebes 35 Y
 • Potala 200 Y
 • Chrámové město Bakhtapur 1500 NPR
 • Horský let k Everestu 210 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-15 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový, fyzicky nenáročný zájezd v komfortním provedení. Navštívíme nejznámější světové památky, posvátná místa buddhistická, hinduistická, taoistická. Pro dopravu budeme využívat pronajatá vozidla (džípy, mikrobusy). Nejdelší vzdálenost překonáme letecky. V Pekingu se budeme přepravovat autobusy, taxíky. Z čínského Pekingu do hlavního města Tibetu Lhasy poletíme. Do časového harmonogramu akce nejsou zahrnuty žádné noční přesuny. Akce nepatří k fyzicky náročným.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotelech střední turistické kategorie, se snídaní. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením na pokoji. Vnímání standardu „hvězdiček“ může být však v exotických destinacích odlišné. Úroveň ubytování a služeb závisí často na místních zvyklostech a mentalitě obyvatelstva. Proto je potřeba někdy počítat s laxnějším přístupem.

V Tibetu není příliš rozvinutá turistická infrastruktura, proto je třeba počítat s jednodušším ubytováním. I zde se však bude jednat o dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím. V závislosti na aklimatizaci a volné kapacitě ubytování jeden nocleh bude zajištěn ve stanovém táboře v Everest Base Camp 5 100 m (v místních vybavených vícelůžkových stanech – každý stan má 5 lůžek, toaleta je mimo stan) nebo ve vesnici Old Tingri (4 350 m). Odměnou za trochu nepohodlí bude nezapomenutelný pohled na východ slunce nad Everestem.

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. 

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Byl jsem účastníkem zájezdu  Čína, Tibet, Nepál, Indie. Musím vám poděkovat za úžasný zážitek, počínaje skladbou zájezdu a konče průvodkyní. Martina Veselá byla tou pověstnou třešničkou na dortu, profesionál v každé chvíli, až jsme se divili, kde v tomto věku a tomto tělíčku se bere neustálá invence, úsměvy, znalosti, vtip a šarm. Livingstone a Martinko, dík a jen tak dál...

Cyrda a Irma

6.10.2014

Dobrý den, chtěla bych touto cestou poděkovat průvodkyni Adrieně Vyzulové za úžasné provázení po Tibetu a Nepálu. Především ale za její ochotu, snahu a lidský přístup v několika nelehkých dnech po zemětřesení, které jsme zažili v Káthmanú. Celá skupina vše zvládla bez problémů i díky Adrieně. Také chci vyjádřit poděkování CK Livingstone za pomoc při evakuaci polským letadlem do indického Dillí a partnerské nepálské cestovní agentuře. Až zpětně k klidu a pohodlí domova a při pročítání a prohlížení zpráv si uvědomuji jaké, až neskutečné, štěstí jsme měli. Děkuji a jsem s pozdravem

Marie K.

9.4.2015

Zúčastnil som sa zájazdu do Číny a Nepálu. Najprv chcem vyjadriť svoju veľkú spokojnosť s organizáciou, programom aj s prácou zástupcov vašej cestovnej kancelárie. S odstupom, keď som si už usporiadal spomienky a zabudol na drobné nepríjemnosti, ktoré cestovanie nevyhnutne so sebou prináša, konštatujem, že mi nie je ľúto ani jediného centu, ktorý som na zájazd vynaložil. S Livingstonom som absolvoval svoju druhú dovolenku a tak ako v Afrike (s fenoménom Jozefom Porubským) aj v Ázii ste mi pripravili krásny zážitok, zážitky a spomienky, z ktorých doslova žijem celý ďalší rok, pretože čo nakoniec človeku ostane okrem spomienok, pravda? Po dobrých skúsenostiach chcem pokračovať v cestách s Vami a zároveň služby Livingstonu vrelo odporučím svojim známym. Dúfam, že sa kríza na vašej činnosti nijako neprejaví a budem mať ešte veľa dôvodov na vyjadrenie svojej spokojnosti. So srdečným pozdravom,  

Pavel M.

1.11.2012

Jsem jednou z účastnic zájezdu do Pekingu, Lhasy a Káthmandú, kterou postihlo zemětřesení  v Káthmandú dne 25.4. t.r.. Celý zájezd byl velmi vydařený, počasí nám přálo, byli jsme dobrá skupina a hlavně jsme měli báječnou průvodkyni Adrienu Vyzulovou. Starala se o nás naprosto vzorně po celou dobu zájezdu, ale její kvality se naplno projevily až v Káthmandú při zemětřesení. To nás postihlo právě, když jsme se procházeli po stúpě Bódnáth. První okamžiky byly děsivé. Byli jsme zmatení, někteří z nás až hysteričtí. Adriena nás všechny shromáždila na malém prostranství před stúpou, všechny z nás dokázala uklidnit a naprosto dokonale se o nás postarala po dobu tří hodin následných otřesů, kdy se nám pod nohama země stále otřásala. Cesta do bezpečí nebyla vůbec jednoduchá. Ze dvou zahrad hotelů nás vykázali, původní řidič nás opustil, protože mu spadl dům. Adriena složitě sehnala náhradní řešení a dokonce se postarala i o naše zavazadla, která zůstala v poškozeném hotelu v Thamelu. Nakonec dokázala zajistit náš odvoz do bezpečí, zajistila pro nás i stany, spacáky i jídlo a pití Dále bych chtěla zdůraznit, že Nepálci jsou ti nejlaskavější lidi na světě. Zážitek to byl sice děsivý, ale jak praví pan Švaříček: Zážitky nemusí být příjemné, hlavně ať jsou silné. Tímto dopisem chci moc poděkovat Adrieně a ujistit ji, že na ni nikdy nezapomeneme.  

Zdena K. a Dana Š.

27.5.2015

  Dobrý den, chtěla bych tímto poděkovat za vynikající služby Vaše i paní průvodkyně Katky Rojkové na krásném zájezdu Čína-Tibet -Nepál. Byl to pro mě nezapomenutelný zážitek. S přáním dalších úspěšných výletů srdečně zdravím  

Blanka B.

26.9.2013

Podobné zájezdy

Nepál - Indie
231 Nepál - Indie

Posvátná místa pod Himálajem

17.10. - 31.10.2024
+ další 1 termín
15 dní
Čína - Tibet - Nepál - Indie
246 Čína - Tibet - Nepál - Indie

Posvátná místa Himálaje

5.10. - 31.10.2024
+ další 1 termín
27 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)