Nepál - Indie

231

Nepál - Indie

Posvátná místa pod Himálajem

To nejlepší z Nepálu a Indie v komfortním balení.

Oblíbený Památky a příroda

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 15

Během jedné cesty navštívíme buddhistická, hinduistická i islámská posvátná místa. Starobylé Káthmándské údolí. Buddhistické stúpy i královské město Bhaktapur. Možnost letu k nejvyšší hoře světa Mt. Everestu. Svérázné horské městečko Pokhara. Lumbini, rodiště prince Siddhárty, který se později stal Buddhou. Plavba po posvátné řece Ganze a poslední místo hinduistů. Spalovací gháty ve Varanásí. Jednodenní výlet do Agry na Taj Mahal. Kouzlo starého Díllí s mughalskými památkami. Z obou zemí vám chceme ukázat maximum.

Nejoblíbenější skladba poznávacího programu v regionu Himálaje v komfortním podání. Jedná se o pohodový, fyzicky nenáročný zájezd, který nabídne srovnání odlišných kultur, památek a náboženství. Během cesty budete mít dostatek času poznat jak to nejlepší z přírodních krás, tak i kulturní a náboženské bohatství a tradiční život místních obyvatel. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Možnost delší varianty zájezdu, akce č. 246

Termíny a rezervace

Termín:  17.10. - 31.10.2024 15 dní / 13 nocí  (15 dní / 13 nocí) Cena:  70 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní doobsazujeme pokoj mužem ? Rezervovat
Termín:  11.4. - 25.4.2025 15 dní / 13 nocí  (15 dní / 13 nocí) Cena:  70 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Petr

Petr Kroupa

Historik umění má široké zájmy, historie i kultura ostrovů a zemí kolem Středozemního moře krásně dominují. Chodící encyklopedie zbožňuje středověk, silný je v široké škále oblastí. Na svých cestách podlehl kouzlu kdysi bohatých středoasijských říší ležících na Hedvábné stezce. Účastnil se natáč...

Více informací o průvodci

Kateřina

Kateřina Rojková

Absolventka religionistiky a etnologie se vášnivě zamilovala do indické, nepálské a bhútánské kultury. Barevná Indie jí učarovala, její vybroušená znalost jazyka hindi zaskočila i kníraté vezíry a fešáky Síkhů, obdivovatele nachází i v Nepálu, Tibetu a Bhútánu. Řadu let praktikuje jógu, v níž na...

Více informací o průvodci

Kamila

Kamila Hrubá

Její cestovatelská vášeň se probudila na Srí Lance a dále rozhořívala v Nepálu a Indii. V Dharamsale čtyři měsíce učila tibetské uprchlíky a doktory němčinu a v odlehlé nepálské vesnici, kde působila v místní školičce s kmenem Tamangů, strávila více než půl roku. Zde se také se svou nepálskou ro...

Více informací o průvodci

Petr Kroupa 17.10. - 31.10.2024 ?

Kateřina Rojková

Kamila Hrubá

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do NEPÁLU. Káthmándú. Procházka k buddhistickému opičímu chrámu Svajambúnáth. Nocleh v centru Thamelu.

3. den

Možnost ranního vyhlídkového letu nad Himálajem. Káthmándú s památkami zapsanými v UNESCO. Náměstí Durbar, palác panenské bohyně Kumárí Devi, náměstí s úžasnými chrámy a névárskou dřevořezbou. Legendární Freak Street. Gháty v Pashupatináth na řece Bagmátí, svatí muži, poutní místo, nejsvětější místo nepálských hinduistů. Silný zážitek, na který se nezapomíná. Největší stúpa světa Boudhanáth s tibetskou majoritou.

4. den

Přejezd do Bhaktapuru, jednoho ze tří královských měst v Káthmándském údolí. Stupňovité pagody s erotickými dřevořezbami, procházka tajemným labyrintem dvorků. Ochutnávka domácího piva čhang. Možnost nákupu suvenýrů - malované thanky, nože gurků, obřadní masky. Návštěva chrámu Changu Narayan.

5. den

Odjezd do Pokhary. Cestou výjezd lanovkou k chrámu Manakamana Déví zasvěcený bohyni Bhagavátí, která údajně splní i ta nejtajnější přání.

6. den

Pokhara, oblíbené horské město na břehu jezera Phéva. Možnost fakultativních aktivit. Plavba na loďce po jezeře. Pro zájemce pěšky k pagodě Míru. Odpočinek s výhledem na osmitisícové Annapurny. Nocleh v Pokhaře.

7. den

Ranní výhledy z místa Sarangkhot na masív Annapuren. Jízda krajinou s nádhernými scenériemi do Lumbini.

8. den

Lumbini (UNESCO). Zde se podle tradice narodil princ Siddhártha, který se později stal Buddhou Šákjamunim. Prohlídka areálu různých stúp v Lumbini. Přejezd do INDIE. Poutní místo buddhistů Kušinagar. Místo, kde Buddha Šákjamuni odešel do paranirvány (tzv. „konečné vyvanutí“).

9. den

Odjezd do Varanásí, nejposvátnější město hinduismu s neopakovatelnou atmosférou. Město legend na řece Ganze. Centrum poutníků. Vishwanath. Chrám krvelačné Durgy. Labyrint uliček starého města. Výroba jemného hedvábí.

10. den

Cesta do buddhistického poutního místa Sárnáthu (UNESCO). Buddha zde přednesl první kázání. Zříceniny stúpy císaře Ašóky. Místní muzeum s proslulou lví hlavicí. Večerní návštěva slavnosti Ganga Aatri s mystickou rituální obětí řece.

11. den

Ranní plavba loďkou podél spalovacích ghátů, očistné koupele i svérázné pradleny. Hranice na spalování mrtvých. Tradiční způsob kremace. Letecky do hlavního města Díllí. Nezapomenutelná jízda cyklorikšou, barvité bazary. Omamný trh koření.

12. den

Jednodenní výlet vlakem do Agry, města proslulého indo - muslimskou architekturou. Centrum mughalské říše na řece Jamuně. Údajně nejkrásnější stavba světa - Taj Mahal (UNESCO), „Památka neutuchající manželské lásky” z bílého mramoru vykládaná drahokamy s barevnými odstíny. Červená pevnost (UNESCO). Večerní návrat do Díllí.

13. - 14. den

Nové Díllí z „mughalského červeného pískovce”. Velkolepý prezidentský palác, třída Rádžpáth, slavná India Gate. Tepající střed Connaught Place. Necháme si odborně vyčistit uši? Provoněné Staré Díllí. Různorodá směsice náboženství. Muslimská mešita Jama Masjid s vyhlídkovým minaretem. Zlatý chrám sikhů plný zpěvu a křehké nádhery. Džinistická ptačí nemocnice. Koupíte si pestrobarevné sárí na památku?

15. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy
 • Místní přelet Varanásí - Díllí
 • Doprava pronajatými vozidly – minibusy, vlak na úseku Díllí - Agra - Díllí
 • Plavba loďkou ve Varanásí
 • Ubytování 13x v hotelech se snídaní
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Vízum do Indie 2 350 Kč před odletem (osobně na ambasádě | příplatek za přípravu podkladů pro vyřízení víz 600 Kč), Nepál 30 USD na hranicích
 • Stravování mimo snídaně
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 7 600 Kč
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Vyhlídkový let k Everestu 210 USD
 • Chrámové město Bakhtapur 1500 NPR
 • Náměstí Durbar 1000 NPR
 • Bódhanáth 400 NPR
 • Taj Mahal 1300 INR
 • Červená pevnost v Agře 600 INR
 • Mešita v Dillí 300 INR

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-15 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový, fyzicky nenáročný zájezd v komfortním provedení. Je určený milovníkům přírody, památek i kultury. Bezprostřední blízkost majestátních štítů Himálaje vystřídá indický ruch. Společně navštívíme posvátná místa pod Himálajem. Navštívíme nejznámější světové památky, posvátná místa buddhistická, hinduistická, stavby Islámu.

Během zájezdu se budeme přepravovat pronajatými vozidly (minibusy). Cena zájezdu zahrnuje místní přelet Varanásí – Dillí a jednodenní výlet vlakem z Díllí do Agry. Tento dopravní prostředek patří k nezapomenutelným zážitkům každého cestovatele po Indii.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v kvalitních hotelech střední turistické kategorie, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením na pokoji. Ubytování je zajištěno se snídaní. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. 

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Nejvíce se mi líbil přístup našeho průvodce Lukáše Benešovského, který pro nás udělal a zajistit vše, co jsme potřebovali a neustále se nám věnoval. Moc ho chválím.

Miroslava N.

11.2.2014

Byl jsem účastníkem zájezdu  Čína, Tibet, Nepál, Indie. Musím vám poděkovat za úžasný zážitek, počínaje skladbou zájezdu a konče průvodkyní. Martina Veselá byla tou pověstnou třešničkou na dortu, profesionál v každé chvíli, až jsme se divili, kde v tomto věku a tomto tělíčku se bere neustálá invence, úsměvy, znalosti, vtip a šarm. Livingstone a Martinko, dík a jen tak dál...

Cyrda a Irma

6.10.2014

Podobné zájezdy

Čína - Tibet - Nepál
230 Čína - Tibet - Nepál

Po střeše světa z Pekingu do Káthmándú

5.10. - 22.10.2024
+ další 1 termín
18 dní
Čína - Tibet - Nepál - Indie
246 Čína - Tibet - Nepál - Indie

Posvátná místa Himálaje

5.10. - 31.10.2024
+ další 1 termín
27 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)