Čína - Tibet - Nepál - Indie

246

Čína - Tibet - Nepál - Indie

Posvátná místa Himálaje

Pestrá mozaika toho nejlepšího ze čtyř zemí v komfortním balení

Památky a příroda

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 15

Hlavní atrakce Pekingu. Tibetské „město bohů" - Lhasa. Letní sídlo dalajlámů Norbulinka a sídlo Potala. Šestidenní jízda po nejvýše položené silnici světa - vyhlášené Friendship Highway. Zajímavé zastávky v nejatraktivnějších místech. Spatříme i Mt. Everest? Starobylé chrámy, svatyně a paláce Káthmándského údolí. Buddhistické stúpy i královské město Bhaktapur. Možnost letu k nejvyšší hoře světa Mt. Everestu. Svérázné horské městečko Pokhara. Lumbini, rodiště prince Siddhárty, který se později stal Buddhou. Plavba po posvátné řece Ganze. Spalovací gháty ve Varanásí. Agra a Taj Mahal. Kouzlo starého Díllí s mughalskými památkami. Z navštívených zemí vám chceme ukázat maximum.

Nejoblíbenější skladba poznávacího programu v regionu Himálaje v komfortním podání. Jedná se o pohodový, fyzicky nenáročný zájezd, který nabídne srovnání odlišných kultur. Akce je určena především zájemcům o historické památky, kulturu, náboženské zvyky a tradice. Během jedné cesty navštívíme buddhistická, hinduistická i islámská posvátná místa. Zájezd s důrazem na vysokou úroveň služeb. Program je spojení zájezdů, zájezdů č. 230 a 231.

Termíny a rezervace

Termín:  5.10. - 31.10.2024 27 dní / 24 nocí  (27 dní / 24 nocí) Cena:  132 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  30.3. - 25.4.2025 27 dní / 24 nocí  (27 dní / 24 nocí) Cena:  132 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  30.3. - 25.4.2025 27 dní / 24 nocí  (27 dní / 24 nocí) Cena:  132 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Martina

Martina Veselá

Procestovala snad celý svět. Od Austrálie, přes Indonésii, Nepál i Srí Lanku. Pracovala v Japonsku i na Novém Zélandu. Cestuje už přes deset let. Během pobytů ve vzdálených krajích se naučila anglicky, španělsky, portugalsky i srbsky. Prostě žena, která si dokáže poradit v jakékoliv situaci a ve...

Více informací o průvodci

Kamila

Kamila Hrubá

Její cestovatelská vášeň se probudila na Srí Lance a dále rozhořívala v Nepálu a Indii. V Dharamsale čtyři měsíce učila tibetské uprchlíky a doktory němčinu a v odlehlé nepálské vesnici, kde působila v místní školičce s kmenem Tamangů, strávila více než půl roku. Zde se také se svou nepálskou ro...

Více informací o průvodci

Petr

Petr Kroupa

Historik umění má široké zájmy, historie i kultura ostrovů a zemí kolem Středozemního moře krásně dominují. Chodící encyklopedie zbožňuje středověk, silný je v široké škále oblastí. Na svých cestách podlehl kouzlu kdysi bohatých středoasijských říší ležících na Hedvábné stezce. Účastnil se natáč...

Více informací o průvodci

Martina Veselá

Kamila Hrubá

Petr Kroupa

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do ČÍNY. Peking - prvotní seznámení s hlavním městem.

3. den

Chrám nebes, symbol Pekingu. Tradiční duchovní centrum. Náměstí Nebeského klidu s Mao-Ce-Tungovým mauzoleem (místo známého masakru z roku 1988). Císařské Zakázané město založené Kublajchánem, vládní i soukromé sídlo čínských císařů dynastie Ming a Čching (UNESCO). Tradiční čínská opera. Buddhistický chrám Lama Temple, nejbarevnější chrám v Pekingu. Ochutnáme tradiční čínskou kachnu?

4. den

Nejnavštěvovanější atrakce světa - Velká čínská zeď (UNESCO). Vznikla na obranu proti častým mongolským nájezdům. V délce šesti tisíc kilometrů kopíruje severní čínskou hranici. Večer fakultativně návštěva akrobatické show.

5. den

Letecky do TIBETU na letiště Gonkar. Cesta do „města bohů“ Lhasy. Ubytování v srdci staré Lhasy. Chrám Jokhang (UNESCO) s drahokamy zdobeným Buddhou nás definitivně přeladí na neopakovatelnou atmosféru starobylého Tibetu. Posvátná kora s prostrací, plazivou chůzí. S poutníky se projdeme po posvátném poutním okruhu Barkhor. Rozmanitá tibetská kuchyně a stylový západ slunce nad střechami starého města.

6. - 7. den

Lhasa. Klášter Drepung a Nechung. Chrám orákula, věštce budoucnosti. Četné gompy, klášterní kuchyně. Výstup k branám sídla dalajlámů Potaly (UNESCO), „klenotnice náboženských, uměleckých a řemeslných skvostů“. Tepající živá tržnice. Netradiční tibetsko - čínské taneční vystoupení. Klášter Sera a meditující mniši.

8. den

Letní sídlo dalajlámů Norbulinka, odkud uprchl současný 14. dalajláma přes hory do indického exilu. Nejen aklimatizační výjezd do kláštera a vesničky Ganden, hlavního sídla školy Gelug-pa („žlutých čepic“) tibetského buddhismu. Ruční tisk modlitebních praporků a náboženských textů. Tradiční dřevořezba.

Šestidenní jízda po nejvýše položené silnici světa - vyhlášené Friendship Highway

9. den

Po snídani vyrážíme přes několik pětitisícových průsmyků po nejvýše položené silnici světa směrem k nepálské hranici. Jezero Jamdrok Tso s nebesky modrou vodou. Městečko Gyantse, jedno z nejkrásnějších v Tibetu.

10. den

Fantastická stará tibetská čtvrť a klášter Pelkor Chöde. Dzongy, tibetské pevnosti. Mohutná stúpa Kumbujm s nepřeberným počtem bohů lamaistického pantheonu. Odpolední cesta do Shigatse, druhého největšího města Tibetu.

11. den

Shigatse. Prohlídka jednoho z nejvyhlášenějších tibetských klášterů a sídla pančenlámů, klášter Tashi Lhunpo. Přes nejvyšší bod trasy, sedlo Gatso La (5 220 m) do New Tingri. Zastavený čas svérázných vesniček.

12. den

Celodenní výlet k Rongbuku - nejvýše položenému klášteru světa. Putování do základního tábora pod Everestem. Uvidíme Mt. Everest?

13. den

Přejezd směrem na tibetsko-nepálskou hranici. Cestou výhledy na další majestátní osmitisícové vrcholy, zejména nejnižší osmitisícovku Shisha Pangma.

14. den

Sjezd z náhorní tibetské planiny do zeleného NEPÁLU s banánovníky a mandarinkami. Překonáme přes dva tisíce výškových metrů. Dojezd do starobylého údolí Káthmándú. Buddhismus vystřídá hinduismus. Ubytujeme se v srdci Thamelu. Buddhistický opičí chrám Svajambúnáth.

15. den

Možnost ranního vyhlídkového letu nad Himálajem. Káthmándú s památkami zapsanými v UNESCO. Náměstí Durbar, palác panenské bohyně Kumárí Déví, náměstí s chrámy a névárskou dřevořezbou. Legendární Freak Street. Gháty v Pashupatináth na řece Bagmátí, svatí muži, poutní místo, nejsvětější místo nepálských hinduistů. Silný zážitek, na který se nezapomíná. Největší stúpa světa Boudhanáth s tibetskou majoritou.

16. den

Přejezd do Bhaktapuru, jednoho ze tří královských měst v Káthmándském údolí. Stupňovité pagody s erotickými dřevořezbami, procházka tajemným labyrintem dvorků. Ochutnávka domácího piva čhang. Možnost nákupu suvenýrů - malované thanky, nože gurků, obřadní masky. Návštěva chrámu Changu Narayan.

17. den

Odjezd do Pokhary. Cestou výjezd lanovkou k chrámu Manakamana Déví zasvěcený bohyni Bhagavátí, která údajně splní i ta nejtajnější přání.

18. den

Pokhara, oblíbené horské město na břehu jezera Phéva. Možnost fakultativních aktivit. Plavba na loďce po jezeře. Pro zájemce pěšky k pagodě Míru. Odpočinek s výhledem na osmitisícové Annapurny. Nocleh v Pokhaře.

19. den

Ranní výhledy z místa Sarangkhot na masív Annapuren. Jízda krajinou s nádhernými scenériemi do Lumbini.

20. den

Lumbini, pod patronátem UNESCO. Zde se podle tradice narodil princ Siddhártha, který se později stal Buddhou Šákjamunim. Prohlídka areálu různých stúp v Lumbini. Přejezd do INDIE. Poutní místo buddhistů Kušinagar. Místo, kde Buddha Šákjamuni odešel do paranirvány (tzv. „konečné vyvanutí“).

21. den

Odjezd do Varanásí, nejposvátnější město hinduismu s neopakovatelnou atmosférou. Město legend na řece Ganze. Centrum poutníků. Vishwanath. Chrám krvelačné Durgy. Labyrint uliček starého města. Výroba jemného hedvábí.

22. den

Cesta do buddhistického poutního místa Sárnáthu (UNESCO). Buddha zde přednesl první kázání. Zříceniny stúpy císaře Ašóky. Místní muzeum s proslulou lví hlavicí. Večerní návštěva slavnosti Ganga Aatri s mystickou rituální obětí řece.

23. den

Ranní plavba loďkou podél spalovacích ghátů, očistné koupele i svérázné pradleny. Hranice na spalování mrtvých. Tradiční způsob kremace. Letecky do hlavního města Díllí. Nezapomenutelná jízda cyklorikšou, barvité bazary. Omamný trh koření.

24. den

Jednodenní výlet vlakem do Agry, města proslulého indo - muslimskou architekturou. Centrum mughalské říše na řece Jamuně. Údajně nejkrásnější stavba světa - Taj Mahal (UNESCO), „Památka neutuchající manželské lásky” z bílého mramoru vykládaná drahokamy s barevnými odstíny. Červená pevnost (UNESCO). Večerní návrat do Díllí.

25. - 26. den

Nové Díllí z „mughalského červeného pískovce”. Velkolepý prezidentský palác, třída Rádžpáth, slavná India Gate. Tepající střed Connaught Place. Necháme si odborně vyčistit uši? Provoněné Staré Díllí. Různorodá směsice náboženství. Muslimská mešita Jama Masjid s vyhlídkovým minaretem. Zlatý chrám sikhů plný zpěvu a křehké nádhery. Džinistická ptačí nemocnice. Koupíte si pestrobarevné sárí na památku?

27. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelety Peking – Lhasa, Varanásí - Díllí
 • Doprava pronajatými vozidly - minibusy, vlak na úseku Díllí - Agra - Díllí
 • Plavba loďkou ve Varanásí
 • Ubytování 24x v hotelech se snídaní, 1x v ubytovna se společným sociálním zařízením pod Everestem
 • Permit do Tibetu
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Číny 3 500 Kč před odletem (příplatek za přípravu podkladů pro vyřízení víz 600 Kč), vízum do Indie 2 350 Kč před odletem (osobně na ambasádě | příplatek za přípravu podkladů pro vyřízení víz 600 Kč), Nepál 30 USD na hranicích
 • Stravování mimo snídaně
 • Vstupy do památek a na kulturní akce
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 18 600 Kč
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Vyhlídkový let nad Everestem 210 USD
 • Velká čínská zeď 120 Y
 • Zakázané město 60 Y
 • Letní palác 30 Y
 • Potala 200 Y
 • Chrámové město Bakhtapur 1500 NPR
 • Náměstí Durbar 1000 NPR
 • Bódhanáth 400 NPR
 • Taj Mahal 1300 INR
 • Červená pevnost v Dillí 600 INR
 • Mešita v Dillí 300 INR
 • Sárnáth 300 INR

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-15 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o fyzicky nenáročný zájezd v komfortním provedení, který je určen především zájemcům o historické památky, kulturu a tradice. 

V Pekingu se budeme přepravovat autobusy a taxíky. Po Tibetu, Nepálu a Indii budeme cestovat pronajatými vozidly (džípy, minibusy). Úseky Peking - Lhasa a Varanásí - Dillí překonáme letecky. K jednodennímu výletu do Agry využijeme vlak. Do časového harmonogramu akce nejsou zahrnuty žádné noční přesuny.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotelech střední turistické kategorie, se snídaní. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením na pokoji, na vybraných místech s klimatizací. Vnímání standardu „hvězdiček“ může být však v exotických destinacích odlišné. Úroveň ubytování a služeb závisí často na místních zvyklostech a mentalitě obyvatelstva. Proto je potřeba někdy počítat s laxnějším přístupem.

V Tibetu není příliš rozvinutá turistická infrastruktura, proto počítejte s jednodušším ubytováním. I zde se však bude jednat o dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím. V závislosti na aklimatizaci a volné kapacitě ubytování jeden nocleh bude zajištěn ve stanovém táboře v Everest Base Camp 5 100 m (v místních vybavených vícelůžkových stanech – každý stan má 5 lůžek, toaleta je mimo stan) nebo ve vesnici Old Tingri (4 350 m). Odměnou za trochu nepohodlí bude nezapomenutelný pohled na východ slunce nad Everestem.

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. 

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Program zájezdu byl dobrý a průvodkyně Radka Tkáčiková pružná a vstřícná.

Gabriela J.

14.4.2012

Dobrý den, zúčastnili jsme se zájezdu vaší CK v termínu 5.5. - 9.4. 2016. Byli jsme velice spokojení a touto cestou bychom chtěli vyzvednout práci vaší delegátky Martiny Veselé. Byla velice příjemná, má přehled o památkách i kultuře všech navštívených zemí. Odvedla vynikající práci a za to jí moc děkujeme.

Stanislav a Miroslava V.

21.4.2016

Na zájazdu se mi páčilo absolutne všetko. Bolo to naprosto dokonalé. Navyše sprievodkyňa Radka bola neuveriteĺne skvelá. Myslela som si, že Zdenka Hrubého nikto neprekoná, ale ona to dokázala. Gratulujem!  

Katarina S.

13.10.2015

Nejvíce se mi líbil přístup našeho průvodce Lukáše Benešovského, který pro nás udělal a zajistit vše, co jsme potřebovali a neustále se nám věnoval. Moc ho chválím.

Miroslava N.

11.2.2014

Byl jsem účastníkem zájezdu  Čína, Tibet, Nepál, Indie. Musím vám poděkovat za úžasný zážitek, počínaje skladbou zájezdu a konče průvodkyní. Martina Veselá byla tou pověstnou třešničkou na dortu, profesionál v každé chvíli, až jsme se divili, kde v tomto věku a tomto tělíčku se bere neustálá invence, úsměvy, znalosti, vtip a šarm. Livingstone a Martinko, dík a jen tak dál...

Cyrda a Irma

6.10.2014

Dobrý den, chtěla bych touto cestou poděkovat průvodkyni Adrieně Vyzulové za úžasné provázení po Tibetu a Nepálu. Především ale za její ochotu, snahu a lidský přístup v několika nelehkých dnech po zemětřesení, které jsme zažili v Káthmanú. Celá skupina vše zvládla bez problémů i díky Adrieně. Také chci vyjádřit poděkování CK Livingstone za pomoc při evakuaci polským letadlem do indického Dillí a partnerské nepálské cestovní agentuře. Až zpětně k klidu a pohodlí domova a při pročítání a prohlížení zpráv si uvědomuji jaké, až neskutečné, štěstí jsme měli. Děkuji a jsem s pozdravem

Marie K.

9.4.2015

Jsem jednou z účastnic zájezdu do Pekingu, Lhasy a Káthmandú, kterou postihlo zemětřesení  v Káthmandú dne 25.4. t.r.. Celý zájezd byl velmi vydařený, počasí nám přálo, byli jsme dobrá skupina a hlavně jsme měli báječnou průvodkyni Adrienu Vyzulovou. Starala se o nás naprosto vzorně po celou dobu zájezdu, ale její kvality se naplno projevily až v Káthmandú při zemětřesení. To nás postihlo právě, když jsme se procházeli po stúpě Bódnáth. První okamžiky byly děsivé. Byli jsme zmatení, někteří z nás až hysteričtí. Adriena nás všechny shromáždila na malém prostranství před stúpou, všechny z nás dokázala uklidnit a naprosto dokonale se o nás postarala po dobu tří hodin následných otřesů, kdy se nám pod nohama země stále otřásala. Cesta do bezpečí nebyla vůbec jednoduchá. Ze dvou zahrad hotelů nás vykázali, původní řidič nás opustil, protože mu spadl dům. Adriena složitě sehnala náhradní řešení a dokonce se postarala i o naše zavazadla, která zůstala v poškozeném hotelu v Thamelu. Nakonec dokázala zajistit náš odvoz do bezpečí, zajistila pro nás i stany, spacáky i jídlo a pití Dále bych chtěla zdůraznit, že Nepálci jsou ti nejlaskavější lidi na světě. Zážitek to byl sice děsivý, ale jak praví pan Švaříček: Zážitky nemusí být příjemné, hlavně ať jsou silné. Tímto dopisem chci moc poděkovat Adrieně a ujistit ji, že na ni nikdy nezapomeneme.  

Zdena K. a Dana Š.

27.5.2015

Podobné zájezdy

Čína - Tibet - Nepál
230 Čína - Tibet - Nepál

Po střeše světa z Pekingu do Káthmándú

30.3. - 16.4.2025
+ další 1 termín
18 dní
Nepál - Indie
231 Nepál - Indie

Posvátná místa pod Himálajem

17.10. - 31.10.2024
+ další 2 termíny
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)