Bhútán - Jomolhari trek

276

Bhútán - Jomolhari trek

Hory země draků

Akce pro milovníky hor a himálajských treků

Pro dobrodruhy Treky a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 10

Nejslavnější bhútánský trek a jeden z nejkrásnější treků v celém Himálaji vás zavede na úpatí posvátné sedmitisícovky Jomolhari. Trasa treku kopíruje počátek slavného Snowman treku. Vypravíte se i k úžasnému chrámu Tygří hnízdo na strmém skalním útesu a poznáte hlavní město Bhútánu Thimphu. Celý trek si užijeme na lehko se špičkovým servisem včetně plné penze! Batohy nesou muly. Účast česky mluvícího průvodce od 8 osob.

Unikátní trasa panenskou divočinou určená zájemcům o přírodu a vysokohorskou turistiku v divukrásných horách. Trek je mimořádný zážitek, zblízka poznáme pohádkovou krajinu i její přívětivé obyvatele. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace.

Akci je možné absolvovat za cenově výhodnějších podmínek jen s anglicky mluvícím průvodcem. Více informací vám rádi poskytneme.

Termíny a rezervace

Termín:  2.10. - 13.10.2024 12 dní / 9 nocí  (12 dní / 9 nocí) Cena:  128 300 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  11.4. - 22.4.2025 12 dní / 9 nocí  (12 dní / 9 nocí) Cena:  128 300 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Cena již po slevě Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Michal

Michal Thoma

Fotograf a publicista, absolvent kulturologie na FF UK. Zaměřuje se na oblast Jihovýchodní Asie, zejména Nepál, Bhútán, Indii a Srí Lanku, historii i současnost. Zajímá se především o historii a kulturu těchto zemí a sleduje i současné politické dění v oblasti. Spoluautor publikací Pod hradbou H...

Více informací o průvodci

Michal Thoma

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Indie. Přestup v Díllí a přelet do Bhútánu, Paro. Za dobrého počasí úžasné výhledy na Mt. Everest a další osmitisícovky.

3. den

Výstup do kláštera Tygří hnízdo, nejsvětější místo v Bhútánu „zavěšené“ na strmém útesu. Chrám Kuichu lhakhang ze 7. století. Následně jízda kolem rozvalin hradu Drukyel Dzong do Gunitsawy, kde začíná trek.

4. - 6. den

Treková trasa pomalu stoupá údolím a smíšeným lesem. Další táboření už je na dohled homolovitého vrcholu posvátného Jomolhari. Druhý den treku vstupujete do pásma kosodřevin a pohledy se otevírají, až dorazíte do Jangotkhangu (4 115 m). Ten patří k nejkrásnějším místům odpočinku na světě s dokonalým výhledem na majestátní východní stěnu Jomolhari. Strávíte tu i další den, buď výstupem ve směru průsmyku Nyele-La (4 785 m) nebo na vrchol nad tábořištěm, odkud je Jomolhari téměř na dosah.

7. - 9. den

Vydáte se k plesovým jezerům Tshophu, odkud se naskýtá výhled na další nádherný vrchol Jichyu Darkye (6 794 m) a budete pokračovat dál do průsmyku Bonte-La (4 890 m). Tím se dostanete do Údolí jaků (Yaksa). Další den vás čeká kratší výstup do průsmyku (4 500 m) a nakonec sestoupíte do Gunitsawy, kde jste trek začali. Přesun do hotelu v Paro.

10. den

Prohlídka Thimphu, jediného hlavního města na světě bez semaforů. Památeční čhorten i knihovna s největší knihou světa. Nejstarší chrám v údolí Changakha Lhakhang, kam matky přinášejí své děti pro požehnání. Na večer královské sídlo Tashicho Dzong.

11. - 12. den

Rozloučení s Bhútánem. Možnost bhútánské masáže a exotických nákupů. Letecky zpět do Díllí a následně domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Přelet Díllí - Paro a zpět
 • Transfery pronajatým mikrobusem
 • Veškeré ubytování (3x v hotýlku, 6x v pronajatých stanech)
 • Plná penze a servis v Bhútánu (nosič, kuchař, nákladní muly, kvalifikovaný horský průvodce)
 • Trekový permit
 • Vstupy do muzeí a památek
 • Český průvodce (od 8 osob) a místní průvodci

Cena nezahrnuje

 • Vstupní víza do Bhútánu 1 300 Kč, e-vízum do Indie 1 500 Kč před odletem (v závislosti na leteckém spojení)
 • Nápoje vyjma čaje na treku
 • Spropitné pro místní nosiče a průvodce
 • Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 3 500 Kč
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Hlavní náplní cesty je vysokohorský 9denní trek kolem masivu Jomolhari. Pohybujeme se v nadmořských výškách nad 4 000 m, překonáváme vysokohorské průsmyky. Doprava v civilizaci je řešena pronajatými mikrobusy. Leteckého spojení využijeme na trase Díllí – Paro a zpět.

Jomolhari trek:

Jedním z předpokladů akce je dobrá fyzická kondice. Nepřekonáváme extrémní výšky, náročnost spočívá spíše v odlehlosti oblasti a klimatické různorodosti, kdy může v průběhu pár hodin pršet i sněžit. Denní vzdálenosti jsou rozumné, půjdeme cca 5-8 hodin denně. Během treku budeme mít k dispozici koně nebo muly. Každému z nás mohou nést 15 kg zavazadlo. Sami si poneseme v příručním batohu jen osobní věci, teplé oblečení, nepromokavou bundu, láhev s vodou, fotoaparát. V průběhu treku využijeme stany zajištěné bhútánským partnerem. Partner též poskytuje tenké karimatky, pro větší komfort spánku doporučujeme přibalit si vlastní karimatku (ideálně nafukovací). Nutný je vlastní kvalitní spací pytel s komfortem do min. -10°C. Doprovázet nás bude bhútánský průvodce. S námi zažijete trek na lehko!

Míra komfortu

Ubytováni ve městě je zajištěno v kvalitních hotelech, po dobu treku v místních stanech vybavených jednoduchou matrací. Úroveň závisí na místních zvyklostech, je třeba počítat s jednodušším ubytováním.

Stravování po dobu pobytu v Bhútánu je formou plné penze. Během cesty si vychutnáme servis a služby místního kuchtíka, který nám třikrát denně připraví chutnou krmi. Vytvoří slušné zázemí i v odlehlejších místech pochodu. Perfektní servis umožní vychutnat si pohodu i v náročných lokalitách a odlehlých končinách.

Podobné zájezdy

Nepál - Everest Base Camp trek
233 Nepál - Everest Base Camp trek

Trek do základního tábora

20.10. - 8.11.2024
+ další 1 termín
20 dní
Nepál - Království Mustang
237 Nepál - Království Mustang

Tajemný buddhistický svět

29.3. - 15.4.2025
+ další 1 termín
18 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)