Barma (Myanmar) na Silvestra

207C

Barma (Myanmar) na Silvestra

S odpočinkem u moře

Živoucí tradice a hluboce zakořeněný buddhismus. Relax na bílých plážích.

Na silvestra Památky a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 16

Skromní vesničané pod zlatými chrámy s pravými drahokamy. Muži v sukních. Ženy s obrovskými doutníky. Chod země se řídí podle hvězd. Navštívíme nejvyhlášenější památky v Yangoonu, královského města Mandalay, planinu s tajuplnými chrámy tisíc let starého Baganu. Pohádkové jezero Inle vklíněné mezi horami a jeho plovoucí zahrady. Nahlédneme do pestrého světa horských etnik, která navzdory času udržují své unikátní zvyky a řemesla. Zasloužený relax na nejkrásnější barmské pláži.

Barma stále patří mezi turisty doposud ne zcela objevené země. Během cesty bude dostatek času poznat jak to nejlepší z přírodních krás, tak z kulturního a náboženského bohatství a tradičního života místních obyvatel. Navštívíme barmské pagody a chrámy zasazené často v kouzelných přírodních kulisách travnatých plání, džungle nebo jezer. Prožijte nový rok netradičně!

Termíny a rezervace

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

Informovat o vypsání nového termínu

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Pavol Okenka

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Barmy, Yangoonu, případně do thajského Bangkoku. Nocleh v Bangkoku či Yangoonu.

3. den

Letecky do Mandalay. Plavba lodí do Mingunu. Největší bronzový nepoškozený zvon světa vážící 90 tun. Mingunská pagoda Mingun Paya (nebýt zemětřesení, třásla by se i babylónská věž o svůj výškový primát). Obří lvi hlídající vstup. Sněhově bílá pagoda Hsinbyume.

4. den

Ranní prohlídka královské Amarapury - nejdelší týkový most světa z 1060 sloupů. Návštěva pagody Mahanumi s nejposvátnější sochou Buddhy. Pozorování mnichů a náboženského života. Návštěva tkalcovské dílny. Starobylý klášter Shwenandaw postavený z týkového dřeva, místo původní meditace královské rodiny, ukázka mistrovského řezbářského díla. Řemeslnické dílny, kde se vyrábí zlaté listy, zpracování mramoru. Pagoda Kuthodaw s největší knihou světa. Buddhistické texty vytesané do mnoha kamenných desek. Nekonečný řetěz buddhistických chrámů k vrcholu posvátného pahorku Mandalay Hill. Kouzelný západ slunce. Nocleh v Mandaly.

5. den

Celodenní plavba po řece Irávádí do Baganu, starého královského města, jednoho z nejkrásnějších archeologických nalezišť jihovýchodní Asie. První západ slunce na pagodách Baganu. Nocleh v Baganu.

6. - 7. den

Magický prastarý Bagan, nejpůsobivější oblast Barmy. Při pohledu na nekonečné moře chrámů a pagod na planině se tají dech - to se musí vidět! Tisíce stúp a chrámů z období 11. - 13. století. Původně jich tu stálo prý 4446. Do současnosti se jich dochovalo více než 2000. Buddhistické kláštery. Nezapomenutelná panoramata krajiny při západu slunce. Život místních lidí v tradičních vesničkách. Řemeslné zpracování unikátního lakovaného nádobí. Nocleh v Baganu. 

8. den

Cestou do Kalaw zastávka u mystické hory Popa tyčící se 737 m nad okolní planinou. Předbuddhistické chrámy na vrcholu. Natové - bůžkové animismu, které můžete urazit svým červeným a černým oděvem. Hravé opice. Výroba cukru z palem. Noc v horském městečku Kalaw s příjemným klimatem. Bývalá koloniální horská stanice Britů. Nocleh v Kalaw.

9. den

Posvátná jeskyně Pindaya. Více než 8000 postav Buddhy z různých materiálů umístěných v labyrintu jeskyně poutníky v průběhu mnoha století. Výroba tradičních papírových slunečníků a lampionů. Odpolední přesun do Nyaung Shwe, na severním břehu jezera Inle vklíněném mezi horské vrcholy. Nocleh v Nyaung Shwe.

10. den

Nezapomenutelná celodenní plavba po jezeře Inle. Sedmnáct vesniček na pilotech. Plovoucí trhy a zahrady. Pagoda Phaung Daw Oo, nejsvětější místo jižního Šanského státu. Klášter skákající kočky. Výroba obřích cigár přímo na vodě. Tradiční život místních obyvatel, etnická skupina Intha. Rybáři pádlující jednou nohou. Nocleh v Nyaung Shwe.

11. den

Ranní návštěva pestré tržnice s příslušníky horských kmenů. Odlet z Heho do Thandwe na pobřeží. Přesun do Ngapali - nejkrásnější barmské pláže. Nocleh v Ngapali.

12. - 13. den

Odpočinek na pláži lemované palmami s možností fakultativních výletů do okolních rybářských vesniček či za šnorchlováním. Oblíbené mořské speciality. Noclehy v Ngapali.

14. den

Přelet do Yangonu. Prohlídka města. Kontrast současných a historických staveb. Krátká pěší procházka centrem města. Pagoda Sule stará 2 000 let. Obrovská socha ležícího Buddhy v Chauktatgyi. Západ slunce u 98 metrů vysoké zlaté pagody Shwedagon - nejposvátnějšího buddhistického stánku Barmy. Údajně je pokryta větším množstvím zlata, než je uloženo v britských bankách. Nocleh v Yangonu.

15. den

Loučení s Barmou. Poslední nákupy na Skots Market. Odlet z Yangoonu

16. den

Letecký návrat do vlasti.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy
 • Letecky Bangkok - Mandalay
 • Letecky Heho – Thandwe, Thandwe - Yangon
 • Doprava pronajatými vozidly
 • Plavby lodí
 • 13x ubytování v hotelech se snídaní
 • Český průvodce
 • Místní průvodce podle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Vstupní e-vízum do Barmy 1 550 Kč před odletem
 • Vstupy do památek
 • Stravování mimo snídaně
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 900 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Yangoon cca 15 USD
 • Mandalay a okolí cca 20 USD
 • Bagan cca 20 USD
 • Inle Lake – 10 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Program je koncipován v pozvolnějším tempu tak, aby bylo dostatek času na prohlídku zajímavých míst. V silvestrovském termínu je během cesty věnovaný prostor odpočinku na barmských plážích. Přesuny zpříjemní pronajaté dopravní prostředky, využijeme i lodní dopravu. Vzdálenost Heho (od jezera Inle) do Thandwe na pobřeží překonáme letecky. Po zaslouženém relaxu u moře se také letecky přesuneme do Yangonu. Stejně tak úsek Bangkok – Mandalay. Zajištěna je celodenní plavba lodí po Írávádí z Mandalay do Baganu. Do časového harmonogramu akce není zahrnut žádný noční přesun. Silnice v Barmě jsou v některých oblastech horší kvality.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích střední turistické kategorie. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, vybavené obvykle klimatizací, případně stropním fénem. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. Oblast jihovýchodní Asie se vyznačuje širokou škálou stravovacích zařízení od nejobyčejnějších jídelen, přes zahradní restaurace až po klimatizované podniky. Ideálním místem pro rychlý a chutný oběd bývají i místní tržnice a četné stánky v ulicích a podél silnic, které nabízí pestrou škálu čerstvých a autentických jídel.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Chtěli bychom vyjádřit velkou poklonu zájezdu do Myanmaru, který jsme v minulých týdnech absolvovali. Úžasně zvolený program a především Pavol Okenka vč. všech zahraničních průvodců nám zajistil skvělou poznávací dovolenou. Určitě budeme hodně dlouho vzpomínat.

Simona a Jirka K.

26.3.2018

Moc děkujeme za zájezd a krásné, nezapomenutelné zážitky. Průvodce Pavol Okenka byl  fantastický!! Je vidět, že Barma je jeho velkou láskou a že ji opravdu procestoval dokonale a zná historii a i normální život lidí. Jeho vědomosti a organizační schopnosti jsou skvělé. Na jeho neskutečný humor nezapomenu... Díky Paľo!! Kdybychom se s ním setkali  na "Zapomenutých klenotech Asie", byli bychom moc a moc rádi!! Asi by  bylo nejlepší se do Barmy přesunout tak aspoň na  půl roku nejméně, "našich" 14dní bylo určitě žalostně málo ...!!! Nicméně děkujeme  ještě jednou!! Navíc se tam ve skupině potkali skvělí lidé, takže to taky přispělo  určitým dílem k celkovému pocitu. S pozdravem

Tamara B.

4.4.2012

Před pár dny jsme se vrátili ze zájezdu do JV Asie a díky Vaší CK jsme prožili opravdu skvělý měsíc. Zájezd byl velmi dobře koncipován, kombinace památek, krásné přírody i pohledů do života místních lidí byla dobře namíchaná, hotely mnohem lepší, než jsme v této oblasti čekali, ani přesuny nebyly tak dlouhé, jak jsme se obávali. Obrovskou zásluhu na úspěchu zájezdu má průvodce Pavol Okenka, který má země tohoto regionu doslova „pod kůží“. Klientům nabízí mnohem víc než informace vyčtené z průvodců. Dokonalá znalost prostředí (včetně podniků, kde se dobře vaří), to je přesně to, co v mých očích povyšuje cestovní kancelář nad individuální turistiku a za co jsem ochoten platit vyšší cenu. Pavol v nás probudil zájem o jihovýchodní  Asii.    

Ladislav J.

25.11.2015

Podobné zájezdy

Barma (Myanmar)
207 Barma (Myanmar)

Zlatá země kontrastů a buddhistických tradic

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)