Mexiko na Silvestra

MK322

Mexiko na Silvestra

Nejkrásnější pyramidy a pláže

Exotikou vonící a sluncem rozzářená země s bohatou historií a krásnou přírodou

Na silvestra Památky a moře

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Centrální náhorní plošina s kulturou Aztéků a známými vulkány, horské masivy, polopouště a vznešená architektura koloniálních měst. Úchvatné pobřeží Tichého oceánu. Indiánský Chiapas s množstvím vesnic původních obyvatel, kávové plantáže, vibrující metropole San Cristóbal de las Casas a džungle obklopující slavné mayské památky. Yucatánský poloostrov s bělostnými plážemi Karibiku. Druhý nejdelší korálový útes na světě a novodobý div světa Chichén Itzá.

Pohodový poznávací zájezd v komfortním balení, během kterého navštívíme oblast středního Mexika i Yukatánského poloostrova. Program kombinuje návštěvu nejvýznamnějších mayských památek s poznáním rozmanité mexické přírody, i pobytem na bělostných plážích Karibiku. Zájezd je určen pro všechny, kteří se chtějí seznámit s mexickou historií, kulturou, přírodou a každodenním životem do větší hloubky. Zájezd je veden zkušenými průvodci, odborníky na mexické reálie.

Podmínky vstupu do Mexika. Pro vstup do Mexika není nutné mít PCR test na covid-19.

Termíny a rezervace

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

Informovat o vypsání nového termínu

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Vít

Vít Sojka

Během svého života na čas zakotvil v Kanadě. Při cestě zpátky do vlasti si jej získalo Mexiko svým temperamentem a stalo se jeho druhým domovem. Na cestách vás zasvětí nejen do kulinářských tajů mexických specialit - zejména mořských plodů, ale také nahlédnete pod pokličku skutečného života v Me...

Více informací o průvodci

Milan

Milan Štěpánek

Sport mu otevřel dveře do světa. S basketem do Evropy, na lyže do Kazachstánu nebo na Kavkaz. S jídlem roste chuť, a tak se zrodí plán cesty kolem světa. Že je rok 1989? No a co, zkusit to musíme: Kuba, Mexiko, USA a Kanada. V nových podmínkách pak pracovně, nebo za poznáním, co nejdál od Evropy...

Více informací o průvodci

Vít Sojka

Milan Štěpánek

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do MEXIKA. Přílet do jednoho z největších měst světa, Mexico City. Ubytování v hotelu v Mexico City.

2. den

Prohlídka dominant hlavního náměstí Plaza Constitución - metropolitní katedrála, pozůstatky obřadního centra Aztécké říše Templo Mayor, prezidentský palác Palácio Nacional. Skvělé sbírky původních kultur v Museo de Antropologia. Odpoledne nejrozsáhlejší archeologická památka Teotihuacán. Mohutné geometrické stavby určené k uctívání bohů lemují „Třídu mrtvých“ vedoucí k pyramidám Slunce a Měsíce. Návrat do Mexico City.

3. den

Přesun do města Puebla. Typická snídaně v horách pod vulkány Iztaccíhuatl a Popocatépetl. Prohlídka Puebla, které si zachovalo koloniálního půvab díky historickým stavbám s fasádami zdobenými ručně malovanými kachličkami (UNESCO). Odpoledne procházka mezi mohutnými kaktusy vysokými až 10 metrů v biosférické rezervaci Tehuacán. Večerní příjezd do Oaxaca.

4. den

Návštěva obřadního centra Zapotéků, Monte Alban. Geometrické struktury staveb s kamennými obrazy přináší spolu s unikátní polohou opravdu mimořádný zážitek. Zastávka na plantážích agáve, ze kterých se vyrábí stále žádanější „kořalka s červem” Mezcal. Degustace v tradiční destilérii. Návrat do města, kde zábava nikdy nekončí. Prohlídka malebného centra Oaxaca a návštěva skvělého trhu. Nákupy suvenýrů a nasávání atmosféry.

5. den

Brzy ráno odjezd k Tichému oceánu. Cesta přes vysoké pohoří Sierra Madre del Sur nabídne velmi rozmanitou krajinu různých vegetačních pásem. Příjezd do přírodního ráje „na konci světa“ u rybářského přístavu Puerto Angel. Oblast pro nás objevili v 70. letech hippies. Unikátní oblast, která přes jistý pokrok civilizace stále stojí za to! Ubytování v malém rodinném hotýlku na písečné pláži s domácí atmosférou. Volné odpoledne, pozorování západu slunce.

6. - 7. den

Relax na pláži. Ať už se rozhodnete odpočívat na pláži nebo využijete fakultativní výlety do blízké přírodní rezervace, pocítíte blahodárný účinek z pobytu na tomto místě, klid, energii moře a vlhký slaný vzduch. Fakultativní výlet do blízké rezervace La Ventanilla. Sladkovodní laguna. Plavba na pramici mezi mangrovy s pozorováním vodního ptactva a volně žijících krokodýlů v panenské přírodě. Na písečných plážích kladou vajíčka mořské želvy. Šum mohutného příboje, palmové háje a ničím nerušená pohoda. Další den fakultativní výlet člunem za želvami, delfíny a velrybami. Cestou možnost rybolovu. Čerstvé ryby k obědu! Koupání nebo šnorchlování v opuštěných zátokách a zajímavé výhledy na členité pobřeží.

8. den

Dopoledne koupání na pláži a odpolední putování do státu Chiapas s noclehem ve městě Tehuantepec.

9. den

Krajinou pastvin a mangových plantáží ke grandióznímu kaňonu Sumidero. Vyhlášená přírodní atrakce na řece Grijalva nabízí možnost výletu motorovým člunem mezi až tisíc metrů vysokými skalními stěnami. Odpoledne San Cristóbal de las Casas, tradiční obchodní metropole oblasti, místo střetávání různých světů. Živé centrum s množstvím obchodů, kaváren a hospůdek.

10. den

Prohlídka města a pestrobarevného indiánského trhu s množstvím exotického ovoce a květin. Návštěva autonomních domorodých oblastí, kde dosud převládá tradiční způsob života. Indiánské vesnice, ochutnávka místní kuchyně a pro zájemce pěší výlet na posvátnou horu Svaté Cecílie. Odpoledne návrat do San Cristóbal.

11. den

Cesta věčně zelenými horami k efektním vodním kaskádám Aqua Azul na řece Shumul - Ha. Odpolední procházka údolím kouzelné řeky nabídne krásné pohledy na jednotlivé vodopády v bujné zeleni. Možnost koupání v tyrkysově modré vodě. Příjezd do Palenque.

12. den

Pobytu v této mayské oblasti využijeme k návštěvě izolovanějších památek Yaxchilan a Bonampak. Odpoledne odpočinek u bazénu.

13. den

Ranní návštěva archeologické lokality Palenque. Okolní přírodní rezervace, monumentální stromy a léčivé rostliny dodnes používané šamany. Výklad o historii tohoto starobylého města, jeho objevování a bohatství původní výzdoby, které okouzlilo celý svět. Odpoledne přejezd rovinami Yucatánského poloostrova do oblasti Chicanná.

14. den

Cestou k pobřeží Karibiku zastávka u Laguny Bacalar, která nabízí sedm odstínů modři a hluboké krasové závrty. Večer ubytování ve městě Tulum na karibském pobřeží.

15. den

Pohoda na sněhobílé pláži se smaragdově modrým Karibským mořem. Margarita či Piňa Colada ve stínu palem? Neuvěřitelná barva vody a pestrý život pod hladinou jsou ideálem pro odpočinek. Jen pár set metrů od pobřeží se táhne největší korálový útes na západní polokouli se spoustou druhů korálů a pestrobarevných ryb. Skvělé koupání a výborná příležitost ke šnorchlování nebo potápění na blízkých korálových útesech. Odpoledne přejezd do koloniálního městečka Valladolid s atmosférou folklórních slavností. Ubytování v hotelu a ochutnávka yucatanské kuchyně.

16. den

Novodobý div světa - Chichén Itzá. Návštěva nejvýznamnějšího mayského města. Slavná pyramida opeřeného hada Kukulkan, 135 metrů dlouhé hřiště pro rituální míčovou hru, chrámy a astronomická observatoř El Caracol. Přesun na letiště do Meridy, odlet do Mexico City a návazně odlet do Evropy.

17. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Doprava vlastním klimatizovaným autokarem. 
 • Ubytování 15x v kvalitních hotelech, 15x snídaně. 
 • Vstupy do Aqua Azul, Palenque National Parque. 
 • Český průvodce. 
 • Místní průvodci podle potřeby.

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka s taxami cca 28 500 Kč
 • Stravování mimo snídaně. 
 • Vstupy mimo uvedené a do památek a muzeí cca 50 USD. 
 • Fakultativní výlety cca 50 USD. 
 • Spropitné. 
 • Cestovní pojištění (rádi vám připravíme nabídku od ERV Evropské pojišťovny). 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 11 200 Kč.
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Mexico City – Tehotiuacán cca 70 Pesos, Antropologické muzeum cca 70 Pesos
 • Oaxaca – Monte Alban cca 70 Pesos
 • Zipolite – výlet do zátoky La ventanilla cca 10 USD, lodní výlet s možností šnorchlování cca 13 USD (250 Pesos)
 • San Juan Chamula – návštěva kostela cca 25 Pesos
 • Tulum - vstup cca 70 Pesos
 • Cenote (zatopená jeskyně) – návštěva s možností koupání cca 350 Pesos
 • Chitzen Itzá – vstup cca 254 Pesos
 • Použití videokamery je na archeologických zónách a v muzeích zpoplatněno cca 45 Pesos

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový poznávací zájezd, do programu akce nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Program spojuje významná historická místa mayské kultury Yukatánského poloostrova i koloniální památky z dob španělské nadvlády. U Tichého oceánu a na Riviera Maya si odpočineme u moře s možností potápění a šnorchlování. Po celou dobu zájezdu se budeme přepravovat klimatizovaným autobusem. Zkušený místní řidič po celou dobu zájezdu je zárukou bezpečného cestování i při delších přejezdech. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v příjemných hotýlcích kategorie 3 - 4* ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Pokoje jsou většinou klimatizované. Některé hotely disponují bazénem. Na základě mnohaletých zkušeností jsme vybrali hotely, které poskytují jak pohodlí po náročném celodenním programu, tak svojí polohou snadnou (pěší) dostupnost center měst, nebo historických či přírodních krás. Stylová koloniální architektura některých z hotelů je dalším bonusem.

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně, většinou pro ně využijeme hotelovou restauraci, kde se servírují snídaně typu Continental nebo Americano, případně snídaně ve formě samoobslužného bufetu. Někdy se ale také naskytne příležitost najíst se dobře a zajímavě mimo hotel. Na další stravu během dne je vzhledem k nabitému programu většinou čas až odpoledne, kdy průvodce doporučí některou z osvědčených restaurací.

Jiné požadavky a omezení

Aktuálně nejsou možné lety tranzitující přes USA, letenky jsou směřovány přes Amsterdam nebo Paříž anebo jiný tranzitní uzel v Evropě.

Doplňující informace

Mexiko aktuálně nepožaduje pro vstup do země negativní PCR test na covid-19, všem cestovatelům však doporučujeme PCR test před odletem do Mexika absolvovat. Před příletem do Mexika je nutné vyplnit příjezdový formulář do země a při příletu do Mexika mít k dispozici vygenerovaný QR kód. Po příletu do ČR jsou aktuálně ze všech exotických destinací včetně Mexika v tuto chvíli vyžadovány testy na covid-19 (klient hradí jako samoplátce, provést lze přímo na letišti po příletu). Zároveň platí povinnost vyplnit příletový online formulář a neuděláte-li si test na covid-19 přímo na letišti, platí povinnost nechat si udělat do 5 dnů po příletu PCR test a negativní výsledek nahlásit na hygienickou stanici (jsou uznávány i PCR testy z jiného členského státu EU, ne starší než 72 hodin). Do doby obdržení výsledku testu je nutné zůstat v karanténě. Situace se vyvíjí a samozřejmě tyto podmínky v průběhu dalších týdnů / měsíců mohou být upraveny.

Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace. Protože se jedná o mimokatalogový zájezd, není pojištění léčebných výloh zahrnuto v ceně zájezdu, v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné kontaktovat pracovníky CK Livingstone.

Podobné zájezdy

Pět zemí Jižní Ameriky
312 Pět zemí Jižní Ameriky

Peru - Bolívie - Argentina - Uruguay - Brazílie

2.5. - 18.5.2021
+ další 2 termíny
17 dní
Mexiko - Belize - Honduras - Guatemala
321 Mexiko - Belize - Honduras - Guatemala

Říše Mayů a pláže Karibiku

18.11. - 2.12.2021
+ další 1 termín
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog