CK Livingstone

Cestovatelské články

Proč cestovat do Mexika? Odlet již v dubnu!

| Vít Sojka

Proč cestovat do Mexika? Odlet již v dubnu!

Mexiko je absolutní unikát, destinace, která nabídne návštěvníkům spoustu ryzích, autentických zážitků i přesto, že má na severu nejdelší hranici s tak dominantním sousedem, jako je USA. Svébytný životní styl, stále živá kultura, pestrá a pohnutá historie, která ovlivňuje životy lidí a země dodnes. Současná pandemie naštěstí nezasáhla Mexiko tak silně, jako jejich severního souseda a hlavně proto je stále otevřené návštěvníkům, kteří zde mohou relativně bez obav z nákazy svobodně cestovat a poznávat krásy této země.

Co nabízí Mexiko každému cestovateli?

  • nádherné pobřeží a nepřeberné množství skvělých pláží, které jsou i nyní vyhledávané turisty a globálními celebritami
  • rozmanitou a chutnou mexickou kuchyni, kde všechny služby fungují podle nových hygienických protokolů
  • zemi zalitou sluncem
  • hojnost čerstvého ovoce na každém rohu
  • stovky přístupných památek po celé zemi
  • přírodu, která se uzdravuje, na stezkách  potkáváme více zvěře než kdy dříve
  • život v indiánských komunitách se nezastavil, nepřítomnost zahraničních turistů z nás dělá vítané hosty
  • pohostinnost Mexičanů je ještě výraznější vzhledem k nízkému počtu cizinců!
  • malý provoz na cestách, více času na poznání, více možností k odbočkám ze zavedených cest umožní nové, nečekané zážitky
  • nejen pro milovníky suvenýrů - nepřeberná nabídka lidového umění za nízké ceny

Aktuální situaci v Mexiku

Uváděné informace jsou ověřená zkušenost našeho průvodce Vítka Sojky, který se nyní vrátil z destinace.

Cesta do Mexika je bez omezení. Na přestup v Evropě je třeba PCR Covid test, pokud se cestuje s KLM, se společností Air France nyní test PCR požadován není. Na cestě zpět je nutný kvůli vstupu do ČR jako cílové destinace. Situace se stále zlepšuje, začalo se masivně očkovat. Otevřeny jsou pyramidy a památky tam, které byly dočasně zavřeny (některé části země byly otevřeny po celou dobu.) Co se týče programu zájezdu, většina památek otevřených, muzea jsou zavřena, je to rozdílné v jednotlivých státech, ale absence nudy je zaručena. Bez masy turistů je možné objevit neobjevené... Na plážích panuje volný režim, na většině míst (těch nejhezčích, budeme skoro nebo zcela sami), všechny služby fungují, jinak by místní neměli co jíst… V hotelech dezinfekce u vchodu (ruce, boty, někde měří teplotu, pak už pohyb volný, hosté bez problémů bez roušek, personál všichni roušky). Všechny hotely fungují a těší se na hosty. 

Státy na jihu Mexika, a tam kde jsou tropy, mají minimální výskyt covidu. Během programu zájezdu se hodně  věnujeme přírodě, kde jsme po většinu času zcela sami, potkáváme hodně divoké zvěře i tam, kde obvykle nebývá, cestování je rychlejší.  I zde je menší provoz než obvykle a vždy, pokud je někde zavřeno nebo návštěvnost omezena máme kvalitní náhradní program. Všechny pouliční dobroty stále k dispozici, množství tropického ovoce v kombinaci se sluncem dodává nejlepší obranu proti pandemii!

Vydejte se s námi do Mexika již  od 17. dubna do 2. května 2021
Těšíme se na Vás! Kolektiv LIVINGSTONE

Související zájezdy

To nejlepší z Mexika
322 To nejlepší z Mexika

Nejkrásnější pyramidy a pláže

5.10. - 20.10.2024
+ další 3 termíny
16 dní