Mexiko a Día de Muertos

322M

Mexiko a Día de Muertos

Pyramidy, pláže a nejbarevnější svátek mrtvých

Exotikou vonící a sluncem rozzářená země s bohatou historií a krásnou přírodou

Pro každého Festivaly a památky a příroda

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 12

Centrální náhorní plošina s kulturou Aztéků a známými vulkány, horské masivy, polopouště a vznešená architektura koloniálních měst. Úchvatné pobřeží Tichého oceánu, kde útesy střídají nekonečné písečné pláže. Indiánský Chiapas s množstvím vesnic původních obyvatel, vibrující metropole San Cristóbal de las Casas a džungle obklopující slavné mayské památky. Yucatánský poloostrov s bělostnými plážemi Karibiku na závěr, druhý nejdelší korálový útes na světě a samozřejmě Chichén Itzá - novodobý div světa.

Pohodový poznávací zájezd v komfortním balení, během kterého navštívíme oblast středního Mexika i Yukatánského poloostrova. Program kombinuje návštěvu nejvýznamnějších mayských památek s poznáním rozmanité mexické přírody, i pobytem na bělostných plážích Karibiku. Zájezd je určen pro všechny, kteří se chtějí seznámit s mexickou historií, kulturou, přírodou a každodenním životem do větší hloubky. Zájezd je veden zkušenými průvodci, odborníky na mexické reálie.

V říjnovém termínu zažijeme atmosféru mexických dušiček Día de Muertos, jednoho z nejvýznamnějších svátků mexické kultury.

Termíny a rezervace

Termín:  25.10. - 9.11.2024 16 dní / 14 nocí  (16 dní / 14 nocí) Cena:  88 990 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  25.10. - 9.11.2025 16 dní / 14 nocí  (16 dní / 14 nocí) Cena:  93 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Vít

Vít Sojka

Během svého života na čas zakotvil v Kanadě. Při cestě zpátky do vlasti si jej získalo Mexiko svým temperamentem a stalo se jeho druhým domovem. Na cestách vás zasvětí nejen do kulinářských tajů mexických specialit - zejména mořských plodů, ale také nahlédnete pod pokličku skutečného života v Me...

Více informací o průvodci

Milan

Milan Štěpánek

Sport mu otevřel dveře do světa. S basketem do Evropy, na lyže do Kazachstánu nebo na Kavkaz. S jídlem roste chuť, a tak se zrodí plán cesty kolem světa. Že je rok 1989? No a co, zkusit to musíme: Kuba, Mexiko, USA a Kanada. V nových podmínkách pak pracovně, nebo za poznáním, co nejdál od Evropy...

Více informací o průvodci

Michaela

Michaela Králová

Před mnoha lety se zamilovala do španělštiny a strávila několik let ve Španělsku. Zde se jejím druhým domovem stal ostrov Menorka. Miluje cestování a propadla kouzlu Latinské Ameriky. Několik měsíců strávila v Mexiku a Argentině. Navštívila Panamu, Kubu a další země. Je velkou milovnící zvířat a...

Více informací o průvodci

Francisco

Francisco Sojka

S Latinskou Amerikou v krvi je ve španělsky mluvících zemích jako doma, co se týče Mexika, platí to i doslovně. Ač vystudovaný inženýr, cestování je jeho celoživotní konstantou, které propadl - honba za zážitky, dobrým jídlem a poznáním je lákadlo, kterému se těžko odolává, obzvláště v Latinské ...

Více informací o průvodci

Vít Sojka 25.10. - 9.11.2024
?

Milan Štěpánek

Michaela Králová

Francisco Sojka

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do MEXIKA. Přílet do jednoho z největších měst světa, Mexico City. Prohlídka dominant historického centra - metropolitní katedrály, Templo Mayor - obřadní centrum Aztéků a prezidentský Palacio Nacional. Velkorysým bulvárem Reforma projedeme moderní částí města do Antropologického muzea, které soustředí nejlepší sbírky mexických předkolumbovských kultur. Odpoledne prohlídka největší archeologické zóny - Teotihuacan (přezdíváno město bohů), s dominantními pyramidami „Slunce“ a „Měsíce“. Centrum více než 2 tisíce let staré kultury, které dodnes udivuje svou mohutností a symetrií. 

3. den

Přesun do města Puebla. Typická snídaně v horách pod vulkány Izta a Popo. Prohlídka Puebla, které si zachovalo koloniální půvab díky historickým stavbám s fasádami zdobenými ručně malovanými kachličkami. Odpoledne procházka mezi mohutnými kaktusy v biosférické rezervaci Tehuacán. Mohutné kaktusy vysoké až 10 m jsou symbolem Mexika! Večerní příjezd do Oaxaca.

4. den

Návštěva obřadního centra Zapotéků, Monte Alban. Geometrické struktury staveb s kamennými obrazy přináší spolu s unikátní polohou opravdu mimořádný zážitek. Zastávka na plantážích agáve, ze kterých se vyrábí stále žádanější „kořalka s červem” Mezcal. Degustace v tradiční destilérii. Návrat do města, kde zábava nikdy nekončí. Prohlídka malebného centra Oaxaca a návštěva skvělého trhu. Nákupy suvenýrů a nasávání atmosféry.

5. den

Brzy ráno odjezd k Tichému oceánu. Cesta přes vysoké pohoří Sierra Madre del Sur nabídne velmi rozmanitou krajinu různých vegetačních pásem. Příjezd do přírodního ráje „na konci světa“ u rybářského přístavu Puerto Angel. Oblast pro nás objevili v 70. letech hippies. Unikátní oblast, která přes jistý pokrok civilizace stále stojí za to! Ubytování v malém rodinném hotýlku na písečné pláži s domácí atmosférou. Volné odpoledne, pozorování západu slunce.

6. den

Celodenní volno na poklidné, jižně orientované pláži je velkým zážitkem, který si můžete obohatit krátkým fakultativním výletem do blízké přírodní rezervace. Na pramicích se vydáme mezi mangrovový porost za krokodýly, vodním ptactvem a místní komunitou. Teplý oceán s příbojovými vlnami skýtá nádherné koupání, zábavu a úchvatnou podívanou od úsvitu do soumraku. Příjemný večer na pláži a výborná příležitost ochutnat ryby, krevety či chobotnice.

7. den

Odpočinek a koupání nebo fakultativní výlet. Malým člunem za želvami, delfíny a velrybami. Cestou možnost rybolovu. Čerstvé ryby k obědu! Koupání nebo šnorchlování v opuštěných zátokách a zajímavé výhledy na členité pobřeží. Odpolední putování do státu Chiapas s noclehem ve městě Tehuantepec.

8. den

Krajinou pastvin a mangových plantáží ke grandióznímu kaňonu Sumidero. Vyhlášená přírodní atrakce na řece Grijalva nabízí možnost výletu motorovým člunem mezi až tisíc metrů vysokými skalními stěnami. Odpoledne San Cristóbal de las Casas, tradiční obchodní metropole oblasti, místo střetávání různých světů. Živé centrum s množstvím obchodů, kaváren a hospůdek.

9. den

Prohlídka města a pestrobarevného indiánského trhu s množstvím exotického ovoce a květin. Návštěva autonomních domorodých oblastí, kde dosud převládá tradiční způsob života. Indiánské vesnice, ochutnávka místní kuchyně a pro zájemce pěší výlet na posvátnou horu sv. Cecílie. Odpoledne návrat do San Cristóbal.

10. den

Cesta věčně zelenými horami k efektním vodním kaskádám Aqua Azul na řece Shumul - Ha. Odpolední procházka údolím kouzelné řeky nabídne krásné pohledy na jednotlivé vodopády v bujné zeleni. Možnost koupání v tyrkysově modré vodě. Přejezd do Palenque.

11. den

Ranní prohlídka starých mayských chrámů a paláců a pyramid Palenque – jedno z nejkrásnějších měst tzv. mayského světa. Vegetace během staletí zcela pohltila tisíce staveb, kdysi mocného městského státu. Záhady prosperity a pádu této skvělé civilizace lákají vědce a návštěvníky z celého světa stejně, jako krásy starověké architektury. Okolní přírodní rezervace je útočištěm opic, tukanů, papoušků ara apod. Odpoledne přejezd do Campeche, stát Yucatán. Tato bývalá pevnost na břehu Mexického zálivu je dnes koloniální perlou s historickým centrem zapsaným na seznamu památek UNESCO. Ubytování v centru koloniálního města. 

12. den

Po snídani přejezd do Uxmal, přes několik malých vesnic. Prohlídka unikátní arch. zóny Uxmal, která je pokladem ukrytým před davy turistů. Odpoledne příležitost ochutnat výtečnou Yucatánskou specialitu Cochinita Pibil v hospůdce u cesty. Pak přesun do obce Pisté a ubytování v hotelu blízko Chichén Itzá.

13. den

Ranní společná prohlídka pyramid Chichén Itzá, nejvýznamnější a nejnavštěvovanější archeologické zóny na poloostrově Yucatán, která byla zvolena novodobým divem světa. Pyramidy zasvěcené kmenovým bohům, hřiště na pelotu, observatoř, velká obětní studně „cenote“, chrám bojovníků a mnoho dalších staveb bylo kdysi centrem zaniklé mayské říše. Následně přes poklidné vesničky k pobřeží, kde lze absolvovat výlet do unikátní přírodní rezervace Rio Lagartos. Dlouhá úzká zátoka, kterou Španělé zaměnili za řeku, je domovem 395 pozorovaných druhů ptactva, včetně největší mexické kolonie plameňáků růžových. Vyzkoušíme mayskou bahenní lázeň? Nocleh v centru provinčního městečka Valladolid.

14. den

Dopoledne ještě stihneme osvěžující koupel v některé ze zajímavých cenote (přírodní krasový útvar s čistou sladkou vodou). Potom k pobřeží Karibiku do města Tulum. Čas pro individuální návštěvu malé archeologické zóny a odpočinek na pláži. Ráj plný kokosových palem, slunce a bílého písku. Jen pár set metrů od pobřeží se táhne největší korálový útes na západní polokouli se spoustou druhů korálů a pestrobarevných ryb. Nocleh v Tulum.

15. - 16. den

V závislosti na času odletu poslední koupel v blankytných vodách Karibského moře. Přesun na mezinárodní letiště Cancún, letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Doprava vlastním klimatizovaným autokarem
 • Ubytování 11x v kvalitních hotelech 3 - 4*, 1x turistický hotel v Tulum, 2x rodinný hotýlek u Tichého oceánu
 • 13x snídaně
 • Vstupy do Aqua Azul
 • Český průvodce
 • Místní průvodci podle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Stravování mimo snídaně (cca 400 USD)
 • Vstupy mimo uvedené a do památek a muzeí | cca 80 USD
 • Spropitné (cca 40 USD)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj | 13 000 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Mexico City – Tehotiuacán cca 85 Pesos, Antropologické muzeum cca 85 Pesos
 • Oaxaca – Monte Alban cca 85 Pesos
 • Zipolite – výlet do zátoky La ventanilla cca 10 USD, lodní výlet s možností šnorchlování cca 25 USD (500 Pesos)
 • San Juan Chamula – návštěva kostela cca 25 Pesos
 • Tulum - vstup cca 85 Pesos
 • Cenote (zatopená jeskyně) – návštěva s možností koupání cca 350 Pesos
 • Palenque National Parque - vstup cca 200 pesos
 • Chitzen Itzá – vstup cca 571 Pesos

Použití videokamery je na archeologických zónách a v muzeích zpoplatněno cca 45 Pesos

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6 - 12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový poznávací zájezd, do programu akce nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Program spojuje významná historická místa mayské kultury Yukatánského poloostrova i koloniální památky z dob španělské nadvlády. U Tichého oceánu a na Riviera Maya si odpočineme u moře s možností potápění a šnorchlování. Po celou dobu zájezdu se budeme přepravovat klimatizovaným autobusem. Zkušený místní řidič po celou dobu zájezdu je zárukou bezpečného cestování i při delších přejezdech. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v příjemných hotýlcích kategorie 3 - 4* ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Pokoje jsou většinou klimatizované. Některé hotely disponují bazénem. Na základě mnohaletých zkušeností jsme vybrali hotely, které poskytují jak pohodlí po náročném celodenním programu, tak svojí polohou snadnou (pěší) dostupnost center měst, nebo historických či přírodních krás. Stylová koloniální architektura některých z hotelů je dalším bonusem.

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně, většinou pro ně využijeme hotelovou restauraci, kde se servírují snídaně typu Continental nebo Americano, případně snídaně ve formě samoobslužného bufetu. Někdy se ale také naskytne příležitost najíst se dobře a zajímavě mimo hotel. Na další stravu během dne je vzhledem k nabitému programu většinou čas až odpoledne, kdy průvodce doporučí některou z osvědčených restaurací.

Jiné požadavky a omezení

Při leteckém spojení přes USA je nutné si před odletem samostatně vyřídit vstupní povolení na území USA, tzv. registraci ESTA. Toto povolení se vyřizuje on-line a stojí 21 USD. K jeho vyřízení je potřeba mít biometrický pas. Obvykle však letenky jsou směřovány přes Amsterdam nebo Paříž a přes USA se neletí.

Podobné zájezdy

Mexiko - Belize - Honduras - Guatemala
321 Mexiko - Belize - Honduras - Guatemala

Říše Mayů a pláže Karibiku

16.11. - 30.11.2024
+ další 1 termín
15 dní
To nejlepší z Mexika
322 To nejlepší z Mexika

Nejkrásnější pyramidy a pláže

5.10. - 20.10.2024
+ další 3 termíny
16 dní
Zážitkové Mexiko
326 Zážitkové Mexiko

Přes aztécké památky až k oceánu

25.1. - 8.2.2025
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)