Nikaragua - Kostarika - Panama

339

Nikaragua - Kostarika - Panama

Koloniální vznešenost

Skvěle namíchaná skladba programu. Největší středoamerické lahůdky!

Příroda a moře

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 16

To nejzajímavější ze tří nevelkých středoamerických zemí v komfortním balení. Mozaika zážitků poskládaná tak, abyste z každé země viděli to „nej". Historii a ostrovy na největším sladkovodním jezeře Střední Ameriky v Nikaragui. Pacifik i Karibik a nejlepší národní parky v Kostarice. Ostrovní ráj na zemi a moderní lidské dílo, panamský kanál, v Panamě.

Oblíbená akce do tří středoamerických zemí v komfortním balení. Jedná se o pohodový poznávací zájezd, jehož program kombinuje významná historická místa s atraktivní přírodou národních parků a odpočinkem na plážích Pacifiku i Karibiku. Na závěr navštívíte i Panamský průplav, jeden z nejvýznamnějších architektonických skvostů Ameriky. Z této cesty si odnesete ucelený obrázek o těchto destinacích.

Termíny a rezervace

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

Informovat o vypsání nového termínu

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Vít

Vít Sojka

Během svého života na čas zakotvil v Kanadě. Při cestě zpátky do vlasti si jej získalo Mexiko svým temperamentem a stalo se jeho druhým domovem. Na cestách vás zasvětí nejen do kulinářských tajů mexických specialit - zejména mořských plodů, ale také nahlédnete pod pokličku skutečného života v Me...

Více informací o průvodci

Milan

Milan Štěpánek

Sport mu otevřel dveře do světa. S basketem do Evropy, na lyže do Kazachstánu nebo na Kavkaz. S jídlem roste chuť, a tak se zrodí plán cesty kolem světa. Že je rok 1989? No a co, zkusit to musíme: Kuba, Mexiko, USA a Kanada. V nových podmínkách pak pracovně, nebo za poznáním, co nejdál od Evropy...

Více informací o průvodci

Vít Sojka

Milan Štěpánek

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do NIKARAGUI, hlavní město Managua. Ubytování v hotelu v centru dvoumilionové aglomerace. Okolní bary a restaurace nám zajistí to pravé latinskoamerické přivítání! Příjemná večerní atmosféra.

2. den

Prohlídka pamětihodností města. Návštěva prvního a největšího nikaragujského národního parku. NP Volcán Masaya - stále aktivní vulkanický komplex desítek kalder a kráterů. Nedaleké vyhlášené místní trhy se suvenýry. Přesun do Granady, druhého nejstaršího koloniálního města v pevninské Latinské Americe. Zrekonstruované historické centrum. Návštěva muzea a tradičních trhů. Ubytování v hotelu na kouzelném náměstí.

3. den

Lodní výlet na  Las Isletas – plavba úzkými kanály mezi 365 ostrůvky vzniklými po výbuchu sopky Mombacho (1 344 m). Zájemci se mohou vydat na vrchol této sopky. Výstup primárním deštným pralesem bude odměněn výhledy na Granadu a tři stovky ostrůvků na jezeře Cocibolga. Přejezd na ostrov Ometepe (v jazyce Nahuatl dvě hory). Uprostřed jednoho z největších sladkovodních jezer na světě se tyčí také dvě nejvyšší nikaragujské sopky, z nichž Concepcion je stále aktivní. 

4. den

Celodenní poznávání historie a přírody ostrova. Odpočinek u vody či náročnější i méně náročné pěší túry po ostrově. Spatříme i ploutev unikátního sladkovodního žraloka? Případně fakultativní výstup na sopku Madero s kráterovým jezírkem.

5. den

Návrat lodí na pevninu. Přejezd na jih. Překročení hranice s KOSTARIKOU. Pobyt na pobřeží Tichého oceánu v hotelu. Stylové ubytování v krásné zahradě s bazénem. Seznámení s nočním životem místních v blízké vesnici Samara.

6. den

Relaxace na písečných plážích. Průzračné moře, šnorchlování a lahodný drink s výhledem na oceán. Pro zájemce fakultativní výlet na panenské pláže.

7. den

Od hladiny moře do oblasti mlžných pralesů v okolí letoviska Monte Verde. Zajímavá fauna i flóra mlžného pralesa. Přes 2 500 druhů rostlin, na 400 druhů ptáků, 500 druhů motýlů a nepřeberné množství savců. Ubytování v hotelu.

8. den

Návštěva visutých mostů či tzv. Canopy tour, zážitek pro milovníky adrenalinu. Kolik kolibříků uvidíme tentokrát? Vyzkoušíme si, jaký je život vysoko v korunách stromů? Nejvíce zvířat se zdržuje právě v nejvyšších patrech pralesa. Najdeme i posvátného quetzala? Pro odvážné jízda na kladce po laně desítky metrů vysoko, až 800 metrů dlouhé přejezdy. Absence nudy zaručena!

9. den

Ranní přesun do La Fortuna podél největšího kostarického jezera Arenal. Oblast jedné z nejaktivnějších sopek centrální Ameriky. Činná je již od roku 1500 a poslední výbuch byl v roce 1968. Nalezneme při našich toulkách tu nejkrásnější vyhlídku na Arenal? Fakultativní možnost pronajmutí koníků. Ubytování v hotelu. Večer fakultativně odpočinek ve vyhlášených horkých pramenech Baldi Termae obklopených tropickou vegetací.

10. den

Celodenní výlet do rezervace Cano Negro. Plavba lodí zaměřená na pozorování zvířat a ptactva na březích tropické řeky.

11. - 12. den

Přejezd na pobřeží Karibiku do Viejo de Limón. Odpočinek v tropickém karibském ráji. Pláže obklopené bujnou zelení. Ochutnávka mořských plodů, ovocných salátů a koktejlů připravovaných dle tradičních receptur.

13. den

Cesta do PANAMY. Překročení hranice a následná plavba na ostrovy Bocas del Toro. Nejkrásnější mořský národní park v celé zemi. Bělostné pláže lemované kokosovými palmami. Překrásné korálové zahrady ukrývající se v mělké vodě se spoustou života. Skvělé šnorchlování. Vyhlášené kulinářské zážitky a večerní zábava v oblasti obývané převážně temperamentním černošským obyvatelstvem. 

14. den

Celodenní fakultativní lodní výlet po okolních ostrovech a plážích. Zastavíme se i na unikátní pláži červených žab (panamský endemit). Pozorování množství opic, rozvážně kráčejících lenochodů a na moři hejn delfínů.

15. den

Přelet do hlavního města Panama City. Prohlídka města, nábřeží Balboa, stará koloniální čtvrť, rybí trh, muzeum průplavu. 

16. den

Miraflores. Návštěva Panamského průplavu - nejvýznamnější stavby Ameriky, která spojuje pacifickou a atlantickou stranu kontinentu. Ročně jím propluje více než 14 000 nákladních lodí. Večerní odlet zpět do Evropy. 

17. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Přelet Bocas del Toro – Panama City
 • Veškerá doprava klimatizovaným autobusem či minibusem
 • Transfery lodí
 • Ubytování 15x v kvalitních 3* hotelech se snídaní, 2x oběd
 • Vstupy do NP
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeb
 • Cestovní pojištění

Cena nezahrnuje

 • Vzhledem k leteckému spojení cestovní povolení USA – ESTA 14 USD (nutný biometrický pas), v případě vyřízení přes CK 620 Kč
 • Hraniční poplatky cca 40 USD
 • Stravování nad rámec programu
 • Fakultativní výlety a aktivity cca 160 USD
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 16 300 Kč

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový poznávací zájezd, během kterého navštívíme tři země Střední Ameriky. Do programu akce nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Pro sportovněji založené se nabízí možnost výstupu na sopku Mombacho nebo Madero, pro milovníky adrenalinu tzv. Canopy tour (fakultativně) a pro obdivovatele podvodního světa možnost potápění a šnorchlování. Po celou dobu zájezdu se budeme přepravovat pronajatým autobusem či mikrobusem. Několikrát využijeme také lodní dopravu. Z ostrovů Bocas del Toro do Panama City se přepravíme letecky. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v příjemných hotýlcích kategorie 3* ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. V navštívené destinaci není hodnocení hotelů totožné s evropským, jejich úroveň je rozdílná, tak jak se během cesty mění ráz krajiny, stupeň civilizace a úroveň infrastruktury. Na základě mnohaletých zkušeností jsme vybrali hotely, které poskytují jak pohodlí po náročném celodenním programu, tak svojí polohou snadnou (pěší) dostupnost center měst nebo historických či přírodních krás. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Vzhledem k programu akce je dále do ceny zájezdu zahrnut 2x oběd. Po zbytek pobytu průvodce doporučí osvědčené restaurace. Možností, kam zajít je vždy dost a zajímavostí k ochutnání je více, než čas dovolí. Samozřejmě existuje možnost nákupu potravin v dobře zásobených obchodech a supermarketech nebo na tržištích.

Jiné požadavky a omezení

Při leteckém spojení přes USA je nutné si před odletem samostatně vyřídit vstupní povolení na území USA, tzv. registraci ESTA. Toto povolení se vyřizuje on-line a stojí 14 USD. K jeho vyřízení je potřeba mít biometrický pas.

Vaše ohlasy

Dobrý den, naše dovolená byla skvělá. Tešíme se, že příští rok se znovu s Vámi někam vydáme. Konkrétně uvažujeme i pod vlivem pana Sojky nad Mexikem a Quatemalou. Přeji úspěch v podnikání, hodně spokojených klientů a hlavně zdraví.  S pozdravem maximálně spokojení účastníci zájezdu Nikaragua, Kostarica, Panama. 

Bohumil V. a Ivana S.

24.1.2021

Podobné zájezdy

Pět zemí Jižní Ameriky
312 Pět zemí Jižní Ameriky

Peru - Bolívie - Argentina - Uruguay - Brazílie

2.5. - 18.5.2021
+ další 2 termíny
17 dní
Mexiko - Belize - Honduras - Guatemala
321 Mexiko - Belize - Honduras - Guatemala

Říše Mayů a pláže Karibiku

18.11. - 2.12.2021
+ další 1 termín
15 dní
To nejlepší z Mexika
322 To nejlepší z Mexika

Nejkrásnější pyramidy a pláže

12.2. - 27.2.2021
+ dalších 5 termínů
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Promítání

Online cestování s LIVINGSTONE

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog