Kolumbie

MK316

Kolumbie

Neobjevená země tradic

Koloniální památky, rozmanité přírodní krásy i relaxace na karibských plážích

Náš tip Příroda a moře

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 12

Kolumbie v současné době vítá turisty s otevřenou náručí a jako jediná ze zemí Jižní Ameriky není dosud zasažena masovou turistikou. Politické změny umožnily zlepšení politické situace v zemi a Kolumbie je otevřená milovníkům historie a přírody. Tento kus světa nabízí vysoké hory, koloniální památky, krásná písčitá pobřeží a teplé moře. Tyrkysové vody Karibiku lemují bílé písečné pláže. Část země zaujímají vysoká pohoří a vulkanická pásma, část země přechází v úrodné nížiny, tropické lesy, políčka kukuřice a ospalé indiánské vesnice. V deštných pralesech jsou ukryté starobylé indiánské památky. Tato přírodní rozmanitost spolu s kombinací španělských, indiánských a afrických prvků obdarovala Kolumbii velkým kulturním, přírodním i historickým bohatstvím.

Jedná se o poznávací zájezd určený pro cestovatele, kteří si zamilovali jihoamerický kontinent, ale cesty do Kolumbie se dosud z bezpečnostních důvodů obávali. Země však již není několik let výspou drogových mafiánů, bezpečnostní situace se zcela změnila, vydejte se proto spolu s námi poznat tuto dosud turisty neoprávněně opomíjenou zemi! Přírodní rozmanitost spolu s kombinací španělských a indiánských prvků dělá z Kolumbie zajímavou cestovatelskou destinaci obdařenou velkým kulturním, přírodním i historickým bohatstvím. Na své si přijdou zejména milovníci přírody, kteří upřednostňují intenzivní prožitky z pobytu v ní před sterilním komfortem velkých hotelů. 

Podmínky vstupu do Kolumbie. Pro vstup do Kolumbie je aktuálně nutné mít PCR test na covid-19, ne starší než 96 hodin při nástupu do letadla. 

Termíny a rezervace

Termín:  20.3. - 4.4.2021 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  57 600 Kč letenka asi 23 000 Kč  (letenka asi 23 000 Kč) Uzavřeno

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Nelson

Nelson Garzon

Rodilý Kolumbijec, jehož životní pouť je velmi pestrá. Svou rodnou zemi opustil v 18-ti letech původně jen „na skok“ a vrátil se tam až nyní. Před nástupem na univerzitu chtěl na pár měsíců odjet zkoumat svět. Jeho první cesta vedla do Izraele, kde v té době žila jeho sestřenice. Původní plán na...

Více informací o průvodci

Nelson Garzon

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do KOLUMBIE. Přílet do Bogoty. Historické centrum města La Candelaria. Pěší prohlídka po La Candelaria. První doušky lahodné kolumbijské kávy. Bohaté Muzeum zlata s velkou předkolumbovskou sbírkou. Hlavní náměstí Plaza Bolívar, umělecké grafitti, prezidentský palác Nariňo a řada dalších zajímavostí metropole. Výjezd lanovkou na horu Monserrate s nejlepším výhledem na Bogotu. Večerní posezení v tradičním baru.

3. den

Dopoledne návštěva centrální tržnice Paloquemao, ochutnávka exotického ovoce. Cesta k jezeru Guatavita, slavnému El Doradu opředenému řadou indiánských legend. Návštěva městečka Guatavita s nádhernými výhledy a přesun do tradičního městečka Zipaquira.

4. den

Návštěva solných dolů v Nemocón, druhý největší komplex solného bohatství v Kolumbii. Důl je umístěn 80 metrů pod zemí. Odjezd do města Chiquinquirá, významného náboženského a poutního místa. Obraz La Vírgen de Chiquinquirá vystavený v místní katedrále je opředen řadou legend. Odjezd do vesničky Ráquira proslavené původní keramikou. Večer klasické kolumbijské barbecue a hra minitejo.

5. den

Cestou z Ráquiry do Villa de Leyva (UNESCO) návštěva astronomické observatoře původních indiánů Patio de las Brujas, archeologického naleziště a indiánské astronomické observatoře El Ifniernito, prohlídka krásného kláštera Ecce Homo a Casa Terracota (Dům z keramiky). Modrá jezírka Pozos Azules s možností koupání.  Přijezd do Villa de Leyva. Večerní toulky malebnými zákoutími, uličkami a náměstíčky.

6. den

Pěší túra do přírodní rezervace v nadmořské výšce přes 4 000 metrů se specifickým ekosystémem párama. Známé rostliny frailejones - klejovka. Pěšky k laguně Iguaque, místu objevujícímu se v řadě významných indiánských legend. Exotická horská krajina.

7. den

Přesun k přírodním jezírkům Las Gachas, přezdívaným Caño Cristales de Santander. Večerní příjezd do romantického městečka Barichara (UNESCO). Ochutnáte smažené mravence či jinou místní lahůdku?

8. den

Cesta z Barichary do NP Chicamocha s výhledem na celý kaňon. Přesun do Bucaramangy a přelet do Cartageny. Večerní procházka po hradbách historického města a výhledy na Karibik.

9. den

Ranní plavba na ostrovy Islas del Rosario a Barú. Karibská pohoda, možnost pro zájemce návštěvy oceanária s delfíny. Vychutnávání atmosféry Karibiku, pláže a koupání, šnorchlování. Odpolední návrat do města a prohlídka města Cartagena de las Indias (UNESCO) – prý nejkrásnější město Karibiku. Historické centrum a opevnění. Starobylé úzké uličky a stinná patia. Objevování zákoutí, ochutnávání místních specialit, posezení s pouličními muzikanty. Večer návštěva proslulých barů.

10. den

Ranní procházka ve městě Cartagena. Nejlepší světlo a možnost fotografování města bez lidí a v klidu. Krátký výlet do další části města, oběd v nejstarší tržnici v Carzagena Culinarni a kulturní zážitek. Odpoledne odjezd do koloniálního města Santa Marta, kde se ubytujeme blízko pláže.

11. den

Po snídani na pláži se vydáme do NP Tayrona . Celodenní pěší výlet do El Pueblita. Večerní návrat do hotelu a odpočinek na pláži.

12. den

Dnes se vydáme do Santuarios. Pozorování plameňáků, nádherná fauna i flóra. Nocleh v Riohacha.

13. den

Ráno odjezd a návštěva indiánské komunity Wayyu, kde se podíváme na původní kolumbijské obyvatele severního pobřeží. Večer odjezd do vesnice Minca.

14. den

Návštěva kávové farmy, kde původní indiánští obyvatelé pohoří Sierra Nevada pěstují velmi kvalitní kávu. Výlet do okolí, vodopády a džungle, nádherná příroda.

15. den

Přelet do Bogoty a následný odlet do Evropy.

16. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Místní přelety Bucamaranga - Cartagena, Santa Marta – Bogota. 
 • Doprava pronajatými minibusy, městskou hromadnou dopravou. 
 • 13x ubytování v turistických hotýlcích se snídaní. 
 • Prohlídka kávové farmy a oběd. 
 • Lodní výlet na Islas del Rosario. 
 • Vstupy do národních parků (Guatavita, Tayrona).  
 • Český průvodce. 
 • Místní průvodci dle potřeb.

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka s taxami cca 23 000 Kč
 • Odletová taxa 38 USD
 • Stravování
 • Lanovky
 • Spropitné
 • Cestovní pojištění
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 8 900 Kč
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Solné doly cca 34 000 COP
 • Muzeum zlata Bogota cca 2000 COP
 • Důl Nemocon cca 22 000 COP
 • Vstup El Penol cca 18 000 COP
 • Termální prameny cca 25 000 COP

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6-12 osob na tento zájezd!

Náročnost cesty

Do programu akce není zařazen žádný vícedenní pěší výlet, jen jednodenní turistické výlety. Putovat pěšky budeme nalehko, terén při výletu Iguaque může být někdy kluzký a v oblasti Pueblito cesta vede po velkých kamenech, průměrně fyzicky zdatný člověk je bez problémů zvládne. Doporučujeme pevnou kotníkovou obuv. Čas bude i na odpočinek u moře s možností koupání a šnorchlování. Během zájezdu se budeme přepravovat pronajatými minibusy a dálkovými autobusy. Lodní výlet podnikneme v oblasti Cartageny. Delší vzdálenosti překonáme letecky (Bucamaranga - Cartagena, Santa Marta  - Bogota). Do programu akce není zařazen žádný noční přejezd.  

Míra komfortu

Ubytováni budeme 13x v příjemných hotýlcích střední turistické kategorie ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Pokoje jsou většinou vybavené větrákem nebo klimatizací. Do ceny zájezdu je zahrnuta snídaně a 1x typický kolumbijský oběd a  1x večeře. Po zbytek pobytu se budeme stravovat v místních hospůdkách a restauracích, průvodce je nápomocen s výběrem restaurací i jídel. Kdo bude mít zájem ochutnat opravdu místní lidová jídla, může nakoupit přímo na ulici či na tržnicích, a to v ceně jen několika málo korun.

Doplňující informace

Kolumbie aktuálně požaduje pro vstup do země negativní PCR test na covid-19, ne starší než 96 hodin. Pro návrat do ČR je aktuálně téměř ze všech exotických destinací včetně Kolumbie v tuto chvíli vyžadován PCR test na covid-19 (klient hradí jako samoplátce), po příletu je nutno nastoupit neprodleně do karantény. Zároveň platí povinnost vyplnit příletový online formulář. Více informací naleznete na www.mzv.cz. Situace se vyvíjí a tyto podmínky mohou být upraveny.

Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace. Pojištění léčebných výloh není zahrnuto v ceně zájezdu, V případě zájmu o sjednání pojištění je nutné kontaktovat pracovníky CK Livingstone.

Podobné zájezdy

Ekvádor a Galapágy
313 Ekvádor a Galapágy

Země sopek a unikátní ráj zvířat

17.10. - 3.11.2021
18 dní
Zážitková Guatemala - Belize
315 Zážitková Guatemala - Belize

Mayské dobrodružství a karibská robinsonáda

19.11. - 5.12.2021
17 dní
Kostarika - Panama
341 Kostarika - Panama

Dvě zelené perly Střední Ameriky

26.12. - 9.1.2022
+ další 1 termín
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog