Kolumbie

317

Kolumbie

Tajemná země hor, džungle i Karibiku

Koloniální památky, rozmanité přírodní krásy i relaxace na karibských plážích

Náš tip Příroda a moře

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Kolumbie v současné době vítá turisty s otevřenou náručí. Politické změny umožnily zlepšení situace v zemi a ta teď nabízí nejen tyrkysové vody Karibiku lemované bílými písečnými plážemi. Část země zaujímají vysoká pohoří a vulkanická pásma, část země přechází v úrodné nížiny, tropické lesy, políčka kukuřice. V deštných pralesech jsou ukryté starobylé indiánské památky. Kombinace španělských, indiánských a afrických činí z Kolumbie neopakovatelný zážitek. 

Jedná se o poznávací zájezd určený pro cestovatele, kteří si zamilovali jihoamerický kontinent, ale cesty do Kolumbie se dosud z bezpečnostních důvodů obávali. Země však již není několik let výspou drogových mafiánů, bezpečnostní situace se zcela změnila. Na své si přijdou zejména milovníci přírody, kteří upřednostňují intenzivní prožitky z pobytu v ní před sterilním komfortem velkých hotelů.

Termíny a rezervace

Termín:  7.8. - 22.8.2024 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  89 800 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  25.10. - 9.11.2024 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  87 800 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  12.11. - 27.11.2024 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  89 800 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  29.3. - 13.4.2025 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  89 800 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Nelson

Nelson Garzon

Rodilý Kolumbijec, jehož životní pouť je velmi pestrá. Svou rodnou zemi opustil v 18-ti letech původně jen „na skok“ a vrátil se tam až nyní. Před nástupem na univerzitu chtěl na pár měsíců odjet zkoumat svět. Jeho první cesta vedla do Izraele, kde v té době žila jeho sestřenice. Původní plán na...

Více informací o průvodci

Nelson Garzon 7.8. - 22.8.2024
25.10. - 9.11.2024
12.11. - 27.11.2024
29.3. - 13.4.2025
?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do KOLUMBIE. Přílet do Bogoty. Historické centrum města La Candelaria. Pěší prohlídka po La Candelaria. První doušky lahodné kolumbijské kávy. Bohaté Muzeum zlata s velkou předkolumbovskou sbírkou. Hlavní náměstí Plaza Bolívar, umělecké grafitti, prezidentský palác Nariňo a řada dalších zajímavostí metropole. Výjezd lanovkou na horu Monserrate s nejlepším výhledem na Bogotu. Večerní posezení v tradičním baru.

3. den

Dopoledne návštěva centrální tržnice Paloquemao, ochutnávka exotického ovoce. Cesta k jezeru Guatavita, slavnému El Doradu opředenému řadou indiánských legend. Návštěva městečka Guatavita s nádhernými výhledy a přesun do tradičního městečka Zipaquira

4. den

Návštěva solných dolů v Nemocón, druhý největší komplex solného bohatství v Kolumbii. Důl je umístěn 80 metrů pod zemí. Odjezd do města Chiquinquirá, významného náboženského a poutního místa. Obraz La Vírgen de Chiquinquirá vystavený v místní katedrále je opředen řadou legend. Odjezd do vesničky Ráquira proslavené původní keramikou. Večer klasické kolumbijské barbecue a hra minitejo.

5. den

Cestou z Ráquiry do Villa de Leyva (UNESCO) návštěva astronomické observatoře původních indiánů Patio de las Brujas, archeologického naleziště a indiánské astronomické observatoře El Infiernito, prohlídka krásného kláštera Ecce Homo a Casa Terracota (Dům z keramiky). Modrá jezírka Pozos Azules. Přijezd do Villa de Leyva. Večerní toulky malebnými zákoutími, uličkami a náměstíčky. 

6. den

Pěší túra do přírodní rezervace v nadmořské výšce přes 4 000 m se specifickým ekosystémem párama. Známé rostliny frailejones - klejovka. Pěšky k laguně Iguaque, místu objevujícímu se v řadě významných indiánských legend. Exotická horská krajina.

7. den

Přesun k přírodním jezírkům Las Gachas, přezdívaným Caño Cristales de Santander. Večerní příjezd do romantického městečka Barichara (UNESCO). Ochutnáte smažené mravence či jinou místní lahůdku?

8. den

Cesta z Barichary do NP Chicamocha s výhledem na celý kaňon. Přesun do Bucaramangy a přelet do Cartageny. Večerní procházka po hradbách historického města a výhledy na Karibik.

9. den

Ranní plavba na ostrovy Islas del Rosario a Barú. Karibská pohoda, možnost pro zájemce návštěvy oceanária s delfíny. Vychutnávání atmosféry Karibiku, pláže a koupání, šnorchlování. Odpolední návrat do města a prohlídka města Cartagena de las Indias (UNESCO) – prý nejkrásnější město Karibiku. Historické centrum a opevnění. Starobylé úzké uličky a stinná patia. Objevování zákoutí, ochutnávání místních specialit, posezení s pouličními muzikanty. Večer návštěva proslulých barů.

10. den

Ranní focení ve městě Cartagena. Nejlepší světlo a možnost focení bez lidí a v klidu, lehká snídaně. Krátký výlet do další části města, oběd v nejstarší tržnici v Carzagena Culinarni a kulturní zážitek. Odpoledne odjezd do koloniálního města Santa Marta, kde se ubytujeme blízko pláže.

11. den

Po snídani na pláži se vydáme do Národního parku Tayrona . Celodenní pěší výlet do El Pueblita, kombinace jedinečné kultury a ohromující přírody. Večerní návrat do hotelu a odpočinek na pláži.

12. den

Dnes se vydáme do Santuarios, opravdové svatyně na pozorování plameňáků, nádherné fauny i flóry. Nocleh v Riohacha - dlouhé písečné pláže a lákavé karibské moře.

13. den

Ráno odjezd a návštěva indiánské komunity WAYYU, kde se podíváme na původní kolumbijské obyvatele severního pobřeží. Večer odjezd do vesnice Minca.

14. den

Návštěva kávové farmy, kde původní indiánští obyvatelé pohoří Sierra Nevada pěstují velmi kvalitní kávu. Výlet do okolí, vodopády a džungle, nádherná příroda.

15. den

Přelet do Bogoty a následně do Evropy.

16. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy
 • Místní přelety Bucamaranga - Cartagena, Santa Marta –  Bogota
 • Doprava pronajatými minibusy, městskou hromadnou dopravou
 • Ubytování v turistických hotýlcích
 • Prohlídka kávové farmy a oběd
 • Lodní výlet na Islas del Rosario
 • Vstupy do národních parků (Guatavita, Tayrona)  
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Odletová taxa 38 USD
 • Stravování
 • Lanovky
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 200 Kč 
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Solné doly cca 34 000 COP
 • Muzeum zlata Bogota cca 2000 COP
 • Důl Nemocon cca 22 000 COP

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd!

Náročnost cesty

Do programu akce není zařazen žádný vícedenní pěší výlet, jen jednodenní turistické výlety. Putovat pěšky budeme nalehko, terén při výletu Iguaque může být někdy kluzký a v oblasti Pueblito cesta vede po velkých kamenech, průměrně fyzicky zdatný člověk je bez problémů zvládne. Doporučujeme pevnou kotníkovou obuv. Čas bude i na odpočinek u moře s možností koupání a šnorchlování. Během zájezdu se budeme přepravovat pronajatými minibusy a dálkovými autobusy. Lodní výlet podnikneme v oblasti Santa Marty a Cartageny. Delší vzdálenosti překonáme letecky (Bucamaranga - Cartagena, Santa Marta - Bogota). Do programu akce není zařazen žádný noční přejezd.  

Míra komfortu

Ubytováni budeme 13x v příjemných hotýlcích střední turistické kategorie ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Pokoje jsou většinou vybavené větrákem nebo klimatizací. Do ceny zájezdu je zahrnuta snídaně. Po zbytek pobytu se budeme stravovat v místních hospůdkách a restauracích, průvodce je nápomocen s výběrem restaurací i jídel. Kdo bude mít zájem ochutnat opravdu místní lidová jídla, může nakoupit přímo na ulici či na tržnicích, a to v ceně jen několika málo korun.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý den, chci poděkovat za zájezd do Kolumbie 25.10. až 9.11.2023, hlavně za dokonalou, super práci průvodce Nelsona Garzona. Byl opravdu skvělý, neúnavný a perfektně se o nás staral. Podělil se s námi o spoustu informací a ukázal nám spoustu krásných míst a měst Kolumbie. Prostě pro mne super zájezd a zážitek. Samozřejmě vím, že spoustu dobré práce odvedli i další zaměstnanci Vaší cestovní kanceláře. Ještě jednou moc díky. 

Pavel B.

24.11.2023

Chtěl bych touto cestou poděkovat za skvělý zájezd do Kolumbie. Tak skvělého průvodce, Nelsona Garzona alias Indiána ,nám záviděli skupiny jiných cestovek , které jsme v Kolumbii potkali.  Skvělá kombinace zážitků a ubytování. Hory, lesy, moře, městečka i vesnice. Luxusní hotely ale i stany u moře. Za mě 1*  

Miloslav

20.11.2023

Minulý rok jsem jela na zájezd do Kolumbie, který pořádá vaše CK. Po návratu si vždy nechávám nějaký čas než napíšu jakékoliv hodnocení, aby bylo pokud možno objektivní. Kolumbie je nádherná země a jsem ráda, že jsem měla možnost ji poznat. Zájezd se mi velice líbil, protože zahrnuje vše, co si cestovatel může přát. Poznali jsme města, památky, kulturní zajímavosti, ale i nádhernou přírodu, venkov, hory a lesy. Kombinace pobytu ve vyšších nadmořských výškách, kde je věčné jaro, s pobytem u moře s tropickými teplotami mi moc vyhovovala. Každý den byl jiný a v dobrém slova smyslu překvapivý. Velice bych chtěla ocenit  také práci našeho průvodce Nelsona Garzona alias Indiána. Coby rodilý Kolumbijec má dokonalou znalost prostředí, vždy jsme se s ním cítili velice komfortně a bezpečně. Má velice laskavý přístup k lidem, je trpělivý, pomůže, problémy řeší rychle a v klidu. Je velice zábavný vypravěč a nezkazí žádnou legraci. I přes některé nepříjemnosti související  se zrušením letu z Prahy do Amsterdamu, se mi i po roce vybavují jen pozitivní vzpomínky a zájezd mohu jen doporučit.  

Eva H.

10.7.2023

Dobrý den, vrátili jsme se ze zájezdu č. 317 do Kolumbie. Naším průvodcem byl Nelson Garzon. Chtěli jsme moc a moc poděkovat za služby. Zájezd byl moc pěkně vymyšlen a zajištěn. "Indián" jako průvodce byl vynikající, dostali jsme nadmíru informací, vždy se o všechny postaral, pomohl a vzal nás i do své rodiny, kde rodiče pro nás nachystali večeři a pohoštění. Takových průvodců jen více a více. "Indiáne", ještě jednou moc děkujeme.  

Olga + Jan S.

24.8.2022

Podobné zájezdy

Zážitková Guatemala - Belize
315 Zážitková Guatemala - Belize

Mayské dobrodružství a karibský relax

16.11. - 2.12.2024
17 dní
Kostarika - Panama
341 Kostarika - Panama

Dvě zelené perly Střední Ameriky

24.11. - 8.12.2024
+ další 1 termín
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)