Kolumbie

317

Kolumbie

Tajemná země hor, džungle i Karibiku

Koloniální památky, rozmanité přírodní krásy i relaxace na karibských plážích

NovinkaPříroda a moře

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 16

Kolumbie v současné době vítá turisty s otevřenou náručí a jako jediná ze zemí Jižní Ameriky není dosud zasažena masovou turistikou. Politické změny umožnily zlepšení bezpečnostní situace a Kolumbie je otevřená milovníkům historie a přírody. Tento kus světa nabízí vysoké hory, koloniální památky, krásná písčitá pobřeží a teplé moře. Tyrkysové vody Karibiku lemují bílé písečné pláže. Část země zaujímají vysoká pohoří a vulkanická pásma, část země přechází v úrodné nížiny, tropické lesy, políčka kukuřice a ospalé indiánské vesnice. V deštných pralesech jsou ukryté starobylé indiánské chrámy. Tato přírodní rozmanitost spolu s kombinací španělských a indiánských prvků obdarovala Kolumbii velkým kulturním, přírodním i historickým bohatstvím. 
 
Jedná se o poznávací zájezd určený pro cestovatele, kteří si zamilovali jihoamerický kontinent, ale cesty do Kolumbie se dosud z bezpečnostních důvodů obávali. Země však již není několik let výspou drogových mafiánů, bezpečnostní situace se zcela změnila, vydejte se proto spolu s námi poznat tuto dosud turisty neoprávněně opomíjenou zemi! Přírodní rozmanitost spolu s kombinací španělských a indiánských prvků dělá z Kolumbie zajímavou cestovatelskou destinaci obdařenou velkým kulturním, přírodním i historickým bohatstvím. Na své si přijdou zejména milovníci přírody, kteří upřednostňují intenzivní prožitky z pobytu v ní před sterilním komfortem velkých hotelů.

Termíny a rezervace

Termín: 12.4. - 29.4.201818 dní (18 dní)Cena: 78 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Sleva 3 000 KčDříve 81 900 KčSleva: 3 000 Kč (Dříve 81 900 Kč) Uzavřeno
Termín: 1.11. - 18.11.201818 dní (18 dní)Cena: 81 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Posun termínu oproti katalogu.

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Nelson

Nelson Garzon

Rodilý Kolumbijec, jehož životní pouť je velmi pestrá. Svou rodnou zemi opustil v 18-ti letech původně jen „na skok“ a vrátil se tam až nyní. Před nástupem na univerzitu chtěl na pár měsíců odjet zkoumat svět. Jeho první cesta vedla do Izraele, kde v té době žila jeho sestřenice. Původní plán na...

Více informací o průvodci

Nelson Garzon 1.11. - 18.11.2018

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do KOLUMBIE. Přílet do Bogoty. Historické centrum města La Candelaria. Pěší prohlídka po La Candelaria. První doušky lahodné kolumbijské kávy. Bohaté Muzeum zlata s velkou předkolumbovskou sbírkou. Hlavní náměstí Plaza Bolívar, umělecké grafitti, prezidentský palác Nariňo a řada dalších zajímavostí metropole. Výjezd lanovkou na horu Monserrate s nejlepším výhledem na Bogotu. Večerní posezení v tradičním baru nebo vyhlášené restauraci Andrés Carne de Res.

3. den

Další zákoutí Candelarie, obchůdky, kavárny nebo návštěva muzea umění Botero, muzea tradičních krojů či historického domu Simona Bolívara a dalších. Cesta k jezeru Guatavita, slavnému El Doradu opředenému řadou indiánských legend. Návštěva městečka Guatavita s nádhernými výhledy a přesun do tradiční vesnice Nemocón

4. den

Návštěva solných dolů v Nemocón, druhý největší komplex solného bohatství v Kolumbii. Důl je umístěn 80 metrů pod zemí. Odjezd do města Chiquinquirá, významné náboženské a poutní místo. Obraz La Vírgen de Chiquinquirá vystavený v místní katedrále je opředen řadou legend. Odjezd do vesnice Villa de Leyva (UNESCO). Odpolední toulky malebnými zákoutími, uličkami a náměstíčky.

5. den

Pěší túra do přírodní rezervace v nadmořské výšce přes 4 000 m se specifickým ekosystémem párama. Známé rostliny frailejones - klejovka. Pěšky k laguně Iguaque, místu objevujícímu se v řadě významných indiánských legend. Exotická horská krajina. Kdo se projede na koni? 

6. den

Výlet po okolí Villa de Leyva. Návštěva archeologického naleziště a indiánské astronomické observatoře El Ifniernito, prohlídka krásného kláštera Ecce Homo a Casa Terracota (Dům z keramiky). Modrá jezírka Pozos azules s možností koupání. Astronomická observatoř původních indiánů Patio de las brujas. Přesun do vesničky Ráquira proslavené původní keramikou. Večer klasické kolumbijské barbecue a hra minitejo.

7. den

Prohlídka vesnice Ráquira. Příjemné městečko San Gil. Přesun do romantického městečka Barichara (UNESCO). Co si tak dát smažené mravence? Jeden z nejhlubších kaňonů na světě Chicamocha. Vesnička Jordan na dně kaňonu. Nocleh ve „ztraceném ráji“. Večerní koupání v teplých jezírcích a spaní po indiánsku v houpacích sítích (hamakách).

8. den

Cesta z Jordanu do národního parku Chicamocha s výhledem na celý kaňon. Přesun do Bucaramangy a přelet do Cartageny. Večerní procházka po hradbách historického města a výhledy na Karibik.

9. den

Dopoledne prohlídka města Cartagena de las Indias (UNESCO) – prý nejkrásnější město Karibiku. Historické centrum a opevnění. Místní tržnice s tradičními rukodělnými výrobky a jídlem. Starobylé úzké uličky a stinná patia. Muzea, galerie. Objevování zákoutí, ochutnávání místních specialit, posezení s pouličními muzikanty. Večer návštěva proslulých barů.

10. den

Ranní plavba na ostrovy Islas del Rosario a Barú. Karibská pohoda, možnost pro zájemce návštěvy oceanária s delfíny. Vychutnávání atmosféry Karibiku, pláže a koupání, šnorchlování, večerní návrat do města.

11. den

Odjezd do Santa Marty a rybářské vesničky Taganga. Lodí do NP Tayrona na pláže Arrecifes nebo Cabo San Juan. Koupání a relaxace pod vysokými palmami. Kdo se vydá pěšky do El Pueblito – opuštěné vesnice místních indiánů? Nocleh v houpacích sítích. Nezapomenutelný západ slunce! 

12. den

Dopolední přejezd do Santa Marty, přelet do města Medellín. Večerní výlet do Pueblito Paisa, uměle vybudovaného náměstíčka přibližující původní architekturu regionu s krásným výhledem na večerní Medellín.

13. den

Prohlídka centra města. Lanovkou sloužící jako MHD s výhledem do chudinských čtvrtí. Hlavní náměstí Plaza Botero, Cerro Nutibara anebo botanická zahrada. Odpoledne do Guatapé, malebného městečka s typickou architekturou, které bylo útočištěm i Pabla Escobara. Domky s malovanými sócalos, ruční zdobení místních umělců.

14. den

Přesun na Piedra del Penol, žulový monolit tyčící se do výšky 220 metrů nad okolní krajinu s nádherným výhledem na členitou plochu přehrady. Prohlídka repliky městečka El Penol, které bylo přehradou zatopené. Příjezd na kávovou farmu Hacienda Venecia.

15. den

Ukázka pěstování kávy. Návštěva přírodních lázní Termales de Santa Rosa de Cabal v nádherné přírodě na úpatí vulkánu. Přejezd do městečka Salento, perly místní kultury a architektury.

16. den

Výlet do Údolí řeky Cocora (Valle de Cocora) a pěší výlet do okolních mlžných lesů. Výstup do maximálně 2 800 m. Přírodní rezervace Acaime a pozorování kolibříků v jejich přirozeném prostředí. Návrat do Salenta. Rozloučení se Salentem, nákupy dárků a suvenýrů.

17. den

Přelet do Bogoty a následně do Evropy.

18. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka.
 • Letištní taxy.
 • Místní přelety Bucamaranga - Cartagena, Santa Marta – Mendelín a Salento - Bogota.
 • Doprava pronajatými minibusy, dálkovými autobusy.
 • Ubytování v turistických hotýlcích se snídaní, 2x v houpacích sítích na území NP.
 • Nocleh na kávové farmě Hacienda Venecia s večeří a prohlídkou farmy.
 • Lodní výlet  na Islas del Rosario.
 • Lodí do NP Tayrona.
 • Vstupy do národních parků (Guatavita, Tayrona, Iguaque).
 • Vstup do lázní Santa Rosa.
 • Český průvodce.
 • Místní průvodci dle potřeb.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Odletová taxa 38 USD.
 • Stravování.
 • Lanovky.
 • Fakultativní výlety.
 • Spropitné.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 8 900 Kč.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-16 osob na tento zájezd!

Náročnost cesty

Do programu akce není zařazen žádný vícedenní pěší výlet, jen jednodenní turistické výlety. Putovat pěšky budeme nalehko, terén při výletu Iguaque může být někdy kluzký a v oblasti Pueblito cesta vede po velkých kamenech, průměrně fyzicky zdatný člověk je bez problémů zvládne. Doporučujeme pevnou kotníkovou obuv. Čas bude i na odpočinek u moře s možností koupání a šnorchlování. Během zájezdu se budeme přepravovat pronajatými minibusy a dálkovými autobusy. Lodní výlet podnikneme v oblasti Santa Marty a Cartageny. Delší vzdálenosti překonáme letecky (Bucamaranga - Cartagena, Santa Marta – Mendelín a Salento - Bogota). Do programu akce není zařazen žádný noční přejezd.  

Míra komfortu

Ubytováni budeme v příjemných hotýlcích střední turistické kategorie ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Pokoje jsou většinou vybavené větrákem nebo klimatizací. Během výletu do národních parků budeme 2x nocovat v typických jihoamerických houpacích sítích hamakách, se společným sociálním zařízením. Do ceny zájezdu je zahrnuta snídaně a dvě typické kolumbijské večeře. Po zbytek pobytu se budeme stravovat v místních hospůdkách a restauracích, průvodce je nápomocen s výběrem restaurací i jídel. Kdo bude mít zájem ochutnat opravdu místní lidová jídla, může nakoupit přímo na ulici či na tržnicích, a to v ceně jen několika málo korun.

Podobné zájezdy

Ekvádor a Galapágy
313 Ekvádor a Galapágy

Země sopek a unikátní ráj zvířat

20.2. - 9.3.2019
18 dní
Guatemala - Belize
315 Guatemala - Belize

Mayské dobrodružství a karibská robinsonáda

16.11. - 2.12.2018
17 dní
Kostarika - Panama
341 Kostarika - Panama

Dvě zelené perly Střední Ameriky

27.12. - 10.1.2019
+ další 1 termín
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog