Guatemala - Mexiko

320

Guatemala - Mexiko

Letem mayským světem

Poznejte Tikal, Palenque i tyrkysové pláže Karibiku v komfortním balení.

Náš tip Památky

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Vydejte se snámi po stopách nejvyspělejší předkolumbovské kultury Mayů, která kdysi vzkvétala na pomezí dnešního Mexika a Guatemaly. Kromě dochovaných center starobylých měst uvidíte divokou a rozmanitou přírodu různých klimatických pásem, sopkami obklopené tajemné koloniální město, a hlavně budeme v kontaktu s životním stylem potomků Mayů, kteří udržují při životě své tradice a jazyky, a to i v prostředí měst silně ovlivněných západem. Chybět nebude výborná kuchyně ani čas na odpočinek a osvěžení ve vodách řeky Rio Dulce, či koupání v jedinečném Karibiku. 

Pohodový poznávací zájezd v komfortním balení, během kterého navštívíme zajímavá místa, poznáme unikátní přírodní scenérie. Zájezd je určen pro všechny, kteří se chtějí seznámit s mayským světem. Guatemala samotná nabízí tolik zajímavostí, že by vydala na více než jeden samostatný zájezd. Vybrali jsme z ní ty největší klenoty. Zájezd je veden zkušenými průvodci, odborníky na mexické a guatemalské reálie. Namíchali jsme tak jedinečný koktejl poznávání přírodních krás a kulturního dědictví mayského světa. 

Termíny a rezervace

Termín:  18.11. - 2.12.2021 15 dní / 13 nocí  (15 dní / 13 nocí) Cena:  89 060 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  26.2. - 12.3.2022 15 dní / 13 nocí  (15 dní / 13 nocí) Cena:  89 060 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní doobsazujeme pokoj ženou ? Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Vít

Vít Sojka

Během svého života na čas zakotvil v Kanadě. Při cestě zpátky do vlasti si jej získalo Mexiko svým temperamentem a stalo se jeho druhým domovem. Na cestách vás zasvětí nejen do kulinářských tajů mexických specialit - zejména mořských plodů, ale také nahlédnete pod pokličku skutečného života v Me...

Více informací o průvodci

Milan

Milan Štěpánek

Sport mu otevřel dveře do světa. S basketem do Evropy, na lyže do Kazachstánu nebo na Kavkaz. S jídlem roste chuť, a tak se zrodí plán cesty kolem světa. Že je rok 1989? No a co, zkusit to musíme: Kuba, Mexiko, USA a Kanada. V nových podmínkách pak pracovně, nebo za poznáním, co nejdál od Evropy...

Více informací o průvodci

Vít Sojka 26.2. - 12.3.2022 ?

Milan Štěpánek

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Odlet pravidelnou linkou z Prahy. Přílet do Guatemala City ve večerních hodinách místního času, poté transfer a ubytování v hotelu.

2. den

Prohlídka hlavního města. Cesta hornatou krajinou provoněnou kávou do Panajachel. Městečko na břehu legendárního jezera Atitlán, o kterém někteří říkají, že je to nejkrásnější jezero na světě, je základnou pro poznávání okolí. Ohromný sopečný kráter je zatopen průzračnou vodou a na jeho březích  se nachází 12 indiánských vesnic. 

3. den

Ranní koupání s nádherným výhledem na okolní sopky. Fakultativně průzkumná plavba lodí za zajímavostmi na březích jezera. Procházka s fantastickými výhledy,  plantáž kávy,  jejíž milovníci jistě nepohrdnou ochutnávkou jedné z nejskvělejších, pod vulkánem San Pedro. Pestrobarevný textil a záplava zemědělských plodin nás čeká na trhu v legendární vesnici Santiago Atitlan.

4. den

Po snídani se vydáme na cestu do Antigua Guatemala, turistické perly země. Trosky nádherných církevních staveb, zničený silným zemětřesením připomínají pohnutou histori města obklopeného vulkány Agua, Fuego a Acatenango. Spousta pestrých obchůdků, stylových restaurací na pozdní oběd a výtečnou kávou. 

5. den

Dopolední prohlídka města, odpočinek a odpoledne výlet na úpatí aktivní sopky Pacaya. Nenáročný trek (lze i na hřbetu koně) nás dovede k polím zatuhlého magmatu a podle aktuální situace třeba i k tekoucí lávě. 

6. den

Celodenní putování do tropické oblasti u jezera Izabal. Guatemala je velkým producentem tropického ovoce jako je banán či ananas, a proto se cestou zastavíme na jedné z plantáží, než dojedeme do národního parku Rio Dulce, říčnímu korytu obklopenému tropickou vegetací. Neopakovatelná atmosféra tropů, bující přírody a života vodního ptactva. 

7. den

Odpočinek v lůně tropů, koupání a pozorování kolonií vodního ptactva. Fakultativně výlet po hladině řeky obklopené přírodní scenérií džungle. V klidných zátokách žijí indiánské komunity doslova na vodě. Procházka přístavním městečkem Livingston s atmosférou karibského zapadákova. Odpoledne přejezd do Flores, základny k návštěvě nejvýznamnější mayské archeologické zóny Tikal.

8. den

Tikal – pravděpodobně nejznámější Mayské archeologické naleziště. Vrcholy majestátných, až 70 metrů vysokých pyramid, se tyčí nad okolní džungli a spouštějí fantazii návštěvníků. Jak asi vypadal život v takovém městě? Nyní je domovem opic, tukanů a mnoha druhů papoušků. Pro zájemce cestování v korunách stromů – canopy tour. Večer návrat do Flores. 

9. den

Po bohaté snídani nás čeká dobrodružná jízda na hranice s Mexikem, kterou zde tvoří řeka Usumacinta. Na mexický břeh se dostaneme úzkým člunem, který nám také poslouží v případě dostatku času, jako dopravní prostředek k odlehlému a tedy málo navštěvovanému mayskému městu Yaxchilán. Unikátní stély a stovky staveb v zákrutu řeky nyní obklopují obří stromy pralesa, který je nerušeným domovem jinde nevídané spousty zvěře. K večeru příjezd do velmi pohodlného hotelu obklopeného džunglí nedaleko Palenque.

10. den

Prohlídka mayské archeologické zóny v Palenque. Pod úpatím hor leží znovu objevené mayské město se skvostným palácem krále Pacala a chrámem nápisů, ve kterém byla objevena pohřební komora. Jen samotná kamenná deska sarkofágu, na které je zachycen okamžik skonu nejvýznamnějšího vládce, váží několik tun. Okolní džungle během staletí pohltila většinu staveb kdysi významného a prosperujícího města. Odpolední přejezd do Campeche. Večer příležitost ochutnat mořské plody z Mexického zálivu a atmosféru koloniálního města. 

11. den

Po snídani, cestou do Uxmal navštívíme centrum výroby “panamáků” - nejkvalitnějších klobouků na světě. Odpoledne prohlídka arch. zóny, která představuje nejdokonalejší příklad bohatě zdobeného stavebního stylu regionu Puuc. Pyramida kouzelníka s oválným půdorysem je dominantou celého areálu, ale i ostatní dochované stavby představují poklad ukrytý na Yucatánském poloostrově. Dnes nepropásneme příležitost ochutnat výtečnou specialitu Cochinita Pibil.

12. den

Putování do Meridy, hlavního města státu Yucatán. Jeho elegantní koloniální centrum stojí za krátkou prohlídku i přes věčně rušné, horké a prašné prostředí. Pak budeme pokračovat do centra mayské zóny, městečka Valladolid, jehož večerní atmosféra okouzlí každého návštěvníka. Cestou zastavíme na koupání v křišťálově čisté vodě krasového útvaru cenote, které byly a jsou zdrojem životně důležíté tekutiny a někde také rituálními místy.

13. den

Cesta na pláže u Tulumu – brány Mayské riviéry. Tuto kdysi poklidnou vesnici proměnil zájem alternativních turistů v nejvyhledávanější destinaci. Bílý písek, slunce, koupání v blankytném moři a odpočinek. Využijete možnost šnorchlování a pozorování bohatého mořského života?
 

14. den

Většinu dne budeme mít možnost ještě strávit na pláži, případně spojit s prohlídkou malých, ale atraktivních pyramid Tulum. Odpoledne transfer na letiště v Cancúnu a odlet do Evropy.

15. den

Návrat do Prahy.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka.
 • Letištní taxy.
 • Doprava pohodlným klimatizovaným autobusem, člunem po řece Usumacinta.
 • Ubytování 13x v pěkných, stylových a pohodlných hotelech kategorie 3- 4*.
 • 13x servírovaná snídaně, nebo bufet.
 • Česky mluvící průvodce, místní průvodci dle potřeb. 

Cena nezahrnuje

 • Poplatky na hranicích cca 75 USD.
 • Stravování mimo snídaně.
 • Vstupy.
 • Spropitné.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 12 500 Kč.
 • Cestovní pojištění. 
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

Guatemala
•    Atitlán – plavba lodí po jezeře 30 USD
•    Sopka Pacaya – výlet na sopku 25 USD
•    Rio Dulce – lodní výlet po řece 30 USD
•    Tikal – mayský archeologický park 25 USD
•    Tikal - cesta korunami stromů 80 USD
Mexiko
•    Yaxchilan – vstup 90 pesos
•    Palenque – vstup 200 pesos
•    Uxmal – vstup 460 pesos
•    Cenote – vstup 200 pesos

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8 - 12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový poznávací zájezd v komfortním balení. Do programu akce nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Po celou dobu zájezdu se budeme přepravovat pronajatým klimatizovaným autobusem, který bude řídit místní řidič s patřičnou licencí. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v příjemných hotýlcích kategorie 3-4* ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Pokoje jsou většinou klimatizované. Některé hotely disponují bazénem. Na základě mnohaletých zkušeností jsme vybrali hotely, které poskytují jak pohodlí po náročném celodenním programu, tak svojí polohou snadnou (pěší) dostupnost center měst nebo historických či přírodních krás. Stylová koloniální architektura některých z hotelů je dalším bonusem. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně, většinou pro ně využijeme hotelovou restauraci, kde se servírují snídaně typu Continental nebo Americano, případně snídaně ve formě samoobslužného bufetu. Někdy se také naskytne příležitost najíst se dobře a zajímavě mimo hotel. Na další stravu během dne je vzhledem k nabitému programu většinou čas až odpoledne, kdy průvodce doporučí některou z osvědčených restaurací.

Jiné požadavky a omezení

Při leteckém spojení přes USA je nutné si před odletem samostatně vyřídit vstupní povolení na území USA, tzv. registraci ESTA. Toto povolení se vyřizuje on-line a stojí 14 USD. K jeho vyřízení je potřeba mít biometrický pas. Obvykle však letenky jsou směřovány přes Amsterdam nebo Paříž a přes USA se neletí.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace. 

Podobné zájezdy

To nejlepší z Mexika
322 To nejlepší z Mexika

Nejkrásnější pyramidy a pláže

10.2. - 25.2.2022
+ dalších 7 termínů
16 dní
Kostarika - Panama
341 Kostarika - Panama

Dvě zelené perly Střední Ameriky

12.2. - 26.2.2022
+ další 2 termíny
15 dní
Zážitkové Mexiko
326 Zážitkové Mexiko

Přes aztécké památky až k oceánu

27.1. - 10.2.2022
+ další 1 termín
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog