Dominikánská republika

302

Dominikánská republika

Nezapomenutelné dobrodružství v Karibiku

Poznávání i odpočinek na bělostných plážích

Typ zájezdu:

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 – 12

Nejkrásnější pláže světa s bělostným pískem a tyrkysovými vodami. Santo Domingo – nejstarší Evropany trvale obydlené město Amerik, smaragdové přírodní scenérie provincie Esmeralda, jediná karibská poušť v Baní. Jedinečné vápencové kopce, mogoty, v národním parku Los Haitises i Ptačí ostrov.

Rozvlní nás nejen moře, ale i rytmy merengue a bachaty a místní rum. Čas je vyvážen mezi poznávání krás tohoto ostrova a zasloužený odpočinek. V Dominikánské republice nás čeká nespočet zážitků.

Termíny a rezervace

Termín:  20.1. - 4.2.2025 16 dní / 14 nocí  (16 dní / 14 nocí) Cena:  83 000 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Jitka

Jitka Herzánová

Už od dětství ji vždy lákala nová, neobjevená místa. Během studií procestovala podstatnou část Evropy, později celý Zéland a před jedenácti lety se koníček stal profesí. Ráda poznává nové ve všech možných ohledech a smyslech, nejvíce ji zaujala Asie, Afrika a Karibik. Mimo češtiny se domluví pět...

Více informací o průvodci

Jitka Herzánová 20.1. - 4.2.2025
?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Přílet na mezinárodní letiště Punta Cana, přinese transfer do jižní části ostrova Bayahibe i první překvapení?

2. den

Celodenní výlet na ostrov Saona, na jednu z 10 nejkrásnějších pláží na světě, kde zažijeme pravý Karibik a ochutnáme vynikající nápoj Cocco-loco. Možnost šnorchlovat mezi korály, pozorovat hvězdice v průzračně čisté vodě. Oběd na pláži.

3. den

Cestou na jihozápad se seznámíme se s historií Dominikánské republiky – od původních obyvatel Tainů, přes Kryštofa Kolumba až po současné dění. Osvěžíme se v přirozených bazénech kaskádovité řeky Las Marias, skrytém a málo navštěvovaném pokladu uprostřed panenské přírody. Zastávky na karibských plážích. Nocleh v oblasti Barahona.

4. den

Dnes vstaneme již před kuropěním a vydáme se ke slanému jezeru Lake Enriquillo - nejnižším místo Dominikánské republiky je obklopeno rozsáhlými solnými bažinami a suššími oblastmi, což tvoří jedinečné a surreální prostředí. Spatříme krokodýly a obrovské leguány? Na tržišti na haitské hranici pochopíme složité dominikánsko-haitské vztahy. Odpolední procházka po dunách pouště Baní ukáže jinou tvář tropického ráje. Návštěva solných dolů v Las Salinas i zastávka zastávka v San Cristobal, kde pobýval diktátor Rafael Trujillo, též nazývaný karibský Hitler. Zbyde nám večer ještě energie na procházku koloniální čtvrtí hlavního města Santo Domingo?

5. den

Dopolední procházka centrem dominikánské metropole Santo Domingo (UNESCO) je i cestou do minulosti - Park Nezávislosti, palác Diega Kolumba, nejstarší americká dlážděná ulice Las Damas, nejstarší katedrála na americkém kontinentu. Dopoledne zakončíme panákem rumu a tradiční Mama Juanou. Odpoledne volný program nebo možnost fakultativního výletu do jedné z nejmenších přírodních rezervací země Los Tres Ojos s šancí spatřit dráčka létavého. Cestou legendární Kolumbův maják, poté nezapomenutelný zážitek místní metro a lanovka – doslova přeletíme nad celou metropolí a uvidíme vše od chudinské čtvrti až po tu diplomatickou.

6. den

Ráno cesta do provincie Esmeralda, což znamená smaragdová, protože zelené je zde doslova vše. Projedeme skrz nízké pohoří, lesy, řeky a podíváme se i na několik plantáží nejrůznějších plodin. Vykoupeme se u vodopádu a na originální oběd zajedeme na místní přírodní farmu ve městě Yamasá. Místní pivo a výborná domácí Mama Juana, plus spousta zážitků s místními lidmi. Návrat do Santo Domingo. Necháme se večer zlákat na merengue či bachatu s živou hudbou?

7. den

Cesta vnitrozemím do horské oblasti Jarabacoa. Zastávka na typickém dominikánském trhu s ovocem, zeleninou i dalšími věcmi. Odpoledne odpočinek u bazénu nebo průzkum okolí. Jarabacoa se nachází v údolí řeky Yaque del Norte a je obklopena horami Cordillera Central. Toto prostředí nabízí úchvatné výhledy, bujnou vegetaci a příjemné klima po celý rok, proto se Jarabacoa často nazývá „městem věčného jara“.

8. den

Volný den nebo možnost absolvovat některý z fakultativních výletů v oblasti Jarabacoa. Řeka Yaque del Norte nabízí skvělé podmínky pro rafting, jízda na koni malebnou krajinou je skvělým způsobem, jak prozkoumat okolí. Pro adrenalinové nadšence je zde možnost paraglidingu, který poskytne jedinečný pohled na krásu Jarabacoa z ptačí perspektivy. Odpoledne si můžeme fakultativně udělat sondu do typického vesnického života.

9. den

Pokračujeme dále na sever. Navštívíme pro místní historii významný kostel Santo Cerro a výrobnu doutníků Aurora - čeká nás celý proces výroby včetně degustace. V Puerto Plata vyjedeme lanovkou na horu svaté Isabely a budeme si moci vychutnat pohled na celou oblast z ptačí perspektivy. To vše pod dohledem 40metrového Ježíše. Večer v centru Puerto Plata a individuálně můžeme navštívit kostel sv. Filipa, růžovou či deštníkovou ulici nebo vyrazit na nákupy.

10. den

Ráno nás čeká oáza klidu na pláži Playa Grande. Koupání a kouzelná palma, u které každá žena vypadá jako modelka a každý muž jako Herkules. Poté budeme pokračovat do laguny Dudu, krasového jezera s průzračně čistou vodou, několika jeskyněmi a podvodními tunely. Fakultativně možnost zorbingu nebo zipliny. Odpoledne přejezd do Las Galeras.

4 dny u moře v Las Galeras

11. den

Volný den ke koupání a relaxaci. Las Galeras je malebná vesnice, skrytý klenot známý svými nádhernými plážemi, křišťálově čistou vodou a uvolněnou atmosférou. Korálové útesy kolem Las Galeras jsou domovem pestré mořské fauny a flóry.

12. den

Dnešní den nabízí fakultativní výlet 2v1. Podíváme se lodí na ostrov Cayo Levantado, ostrov, který si výrobce bílého rumu Bacardi vybral pro svoji reklamu. Po relaxu na pláži vychutnání nádherné atmosféry navštívíme národní park Los Haitises známý svými jedinečnými vápencovými kopci (mogoty), které se tyčí nad hustými mangrovníkovými lesy a vodními kanály. Dále slavný Ptačí ostrov a jeskyni svatého Gabriela. Občerstvení včetně oběda zajištěno.

13. den

Možnost fakultativního výletu na 3 nedaleké pláže, z nichž každá je jiná a její návštěva odhalí další kouzla Dominikánské republiky.

14. den

Volný den určený ke koupání, relaxaci, procházkám a posledním nákupům.

15. den

Dle letového řádu odjezd autobusem do Punta Cany a letecký návrat domů.

16. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka včetně letištních tax
 • 14x ubytování ve dvoulůžkových pokojích 3* až 4*
 • 10x snídaně
 • Transport klimatizovaným autobusem
 • Český průvodce
 • Místní licencovaný průvodce

Cena nezahrnuje

 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 26 400 Kč
 • Na místě splatná částka v hotovosti na vstupy, taxy a spropitné pro řidiče: 190 USD/osoba/pobyt
 • Stravování mimo uvedené snídaně
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

 • Odpolední život v Santo Domingo (5. den): 45 USD
 • Rafting  (8. den dopoledne): 90 USD
 • Paragliding (8. den dopoledne): 100 USD
 • Jízda na koních (8. den dopoledne): 45 USD
 • Život Dominikánců na venkově (8.den odpoledne, jízda na otevřeném autě, občerstvení v ceně): 45 USD
 • 3 pláže (13. den, celodenní, s obědem a drinky): 65 USD.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Ideální spojení aktivního poznávání s odpočinkem u moře v tropickém ráji. Akce nepatří k fyzicky náročným, v programu není zařazen žádný noční přesun. Pro přepravu budeme využívat pronajatý klimatizovaný autobus. 

Míra komfortu

Ubytováni budeme v příjemných hotýlcích kategorie 3 - 4* ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Pokoje jsou klimatizované. Na základě mnohaletých zkušeností jsme vybrali hotely, které poskytují jak pohodlí, tak dostupnou vzdálenost k místním zajímavostem. 

Podobné zájezdy

Zážitková Guatemala - Belize
315 Zážitková Guatemala - Belize

Mayské dobrodružství a karibský relax

16.11. - 2.12.2024
17 dní
To nejlepší z Mexika
322 To nejlepší z Mexika

Nejkrásnější pyramidy a pláže

5.10. - 20.10.2024
+ další 3 termíny
16 dní
Réunion - Mauritius
139 Réunion - Mauritius

Dvě ostrovní perly Indického oceánu

25.9. - 10.10.2024
+ další 4 termíny
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)