Outdoorová Namibie

MK127

Outdoorová Namibie

Fotosafari v malé skupince

Unikátní rozmanitost a ornitologická pestrost africké přírody.

Novinka Příroda a safari

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

3 - 6

Poznejte rozmanitost NAMIBIE - nejstarší poušť světa s vysokými červenými dunami, skalnaté polopouště, rovinatou buš i savanu, chladnější pobřeží Atlantiku i tropické oblasti s mokřady na severu Namibie. Seznam ptáků Namibie tvoří 699 druhů, což je vysoké číslo. Národním ptákem je orel jasnohlasý. Jeho volání Angličané transkribují jako „Voice of Africa“ – „Hlas Afriky“. Cílem cesty není jen vidět velkou pětku, ani hon za počtem ptačích druhů. Jde o seznámení s krásnou zemí a její bohatou přírodou. 

Zájezd pro nadšené fotografy a milovníky africké přírody. Malá skupinka zajistí klientům prostor pro získání těch nejlepších snímků. Cestujte v komorním počtu, kapacita vozu pouze 4 pasažéři! V červenci vhodné i pro rodinu s dětmi za doprovodu fotografa Petra Hejtmánka. V září s ornitologem Alešem Tomanem. 

Termíny a rezervace

Termín:  9.9. - 25.9.2022 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  75 600 Kč letenka asi 22 000 Kč  (letenka asi 22 000 Kč) Nyní doobsazujeme pokoj mužem ? Uzavřeno
Termín:  8.9. - 24.9.2023 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  75 600 Kč letenka asi 22 000 Kč  (letenka asi 22 000 Kč) Poslední 4 volná místa Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Aleš

Aleš Toman

Velký milovník afrického kontinentu. Vystudoval obor Systematická biologie a ekologie na olomoucké Přírodovědecké fakultě a jako zoolog pracoval v ZOO Jihlava a ZOO Plzeň. Celoživotně se věnuje ornitologii a ochraně a výzkumu vydry říční. Poprvé se podíval do Afriky v roce 1993 na zoologické k...

Více informací o průvodci

Petr

Petr Hejtmánek

Než se dostal do vysněných afrických savan, „marnil" čas v ZOO, pročítal stohy knih, lezl po skalách a podnikal výjimečné akce na kole. Všechny předchozí záliby se ideálně spojily v Africe. Rychle se z něj stal vášnivý fotograf, dnes úspěšně vydává horolezecké průvodce a netradiční fotografické ...

Více informací o průvodci

Aleš Toman 8.9. - 24.9.2023 ?

Petr Hejtmánek

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do NAMIBIE. Přílet do hlavního města Windhoek

3. den

Dlouhé putování (330 km) různorodou krajinou z Windhoeku do Sesriem v Namibské poušti. Po cestě zajímavá místa. Projedeme biotop suché buše a prostředí polopouště, kde se objeví bizarní hnízda snovačů pospolitých.  Obří hnízda obývají kromě snovačů často papoušíci růžohrdlí, sokolíci obojkoví, někdy výři bělaví. Noc v Sossus Oasis kempu na okraji údolí, které se zařezává do červených dun Namibijské pouště. Duny až 300 m! V kempu lze vidět nejmenšího afrického dravce sokolíka  obojkového, špačky světle křídlé, vrabce kapské, vrabce bělohrdlé, drobné astrildovce vousaté... 

4. den

Vjedeme do národního parku a celý den věnujeme nejstarší poušti světa Namib Naukluft a všem formám života. Od pouštních bezobratlých přes plazy a endemické chameleony až po pštrosy dvouprsté a přímorožce jihoafrické.  Podíváme se k nejvyšší duně, do údolí Dead Vlei a do kaňonu Sesriem.  Opět kemp Sossus Oasis, kde oceníme bazén. Tak neuvěřitelnou noční oblohu můžeme vidět jen v poušti.

5. den

Poušť neustále mění tvář. Písečné červené duny střídá tráva, skalnaté hřebeny se sukulentními rostlinami a vádí. V zapomenuté osadě Solitaire je pekařství s výbornými jablečnými koláči. Společnost zde dělá množství snovačů, astrildovců, vrabců a špačků. Sledujeme dravé ptáky a pouštní druhy jako stepokuři, dropi, běhulíci… Oslavíme přejezd obratníku Kozoroha, vstupujeme do oblasti tropů. Po 300 km putování západní pobřeží a Atlantický oceán, který přivádí na živiny bohatou vodu z pobřeží Antarktidy. To přináší množství ryb a bohatství vodních ptáků. Nejhojnější na výskyt je zátoka Walvis Bay. Ubytovaní nedaleko od laguny.

6. den

Výlet lodí ve Walvis Bay s pozorováním vodních ptáků, lachtanů, delfínů, šance na velryby a několik druhů racků, rybáků, tereje, buřňáky a pelikány bílé. Součástí je občerstvení a ochutnávky ústřic + degustace šampaňského. Odpoledne birdwatching podél laguny, kde jsou plameňáci malí a růžoví i množství bahňáků, kteří zde zimují. Místní saliny s množství ptáků. Pobřežní silnicí až k mysu Pelican Point s kolonií lachtanů jihoafrických. Nedaleko Walvis Bay je dřevěná platforma na kůlech, kde hnízdí tisíce kormoránů kapských, pelikánů, racků a rybáků. Po vyhnízdění se zde těží guano. V podvečer na okraj „německého“ města Swakopmund, kde je kemp u laguny v ústí řeky Swakop. Večeře v rybí restauraci na molu má skvělé seafood.

7. den

Ranní pozorování ptáků na laguně, poté podél pobřeží k lachtaní rezervaci Cape Cross. Zajímavá lachtaní kolonie a pobřežní saliny na Pobřeží koster - Skleton coast. Četné vraky lodí, které zde ztroskotaly. Cesta k sopečnému pohoří Brandberg s nejvyšší horou Königstein (2 061 m). Na úpatí je White Lady Lodge, kde nocujeme u vádí Ugab. Vyschlé koryto doprovází vegetace, na které je závislá populace pouštních slonů a žiraf. Zeleň přitahuje množství ptáků. Hejna stepokurů jihoafrických a páskovaných. Na skalách kolonie damanů kapských, kteří jsou hlavní potravou orlů damaních.

8. den

Pozorování ptáků v korytě řeky Ugab, oáze života v polopoušti. Legendární pouštní sloni se adaptovali na nehostinné prostředí. Říční údolí Damaralandu. Centrální částí západní Namibie přes Khorixas do Kamanjabu. Peed Albert´s s množstvím skalních rytin sanských bušmenů. Žulové pahorky „kopjes“ hostí vousáky, timálie, myšáky...  Noc v kempu v buši. V zahradě u kempu je řada endemických druhů včetně frankolína malého a zoborožce namibijského. Možné noční safari a  tzv. „plachá pětka“ - hrabáč kapský, hyenka hřivnatá, kočka plavá, pes ušatý a dikobraz. Šance na druhy, které ve dne neuvidíme - hyena čabraková, noháč africký, luskoun, serval, karakal či medojed.

9. den

NP Etosha. Vstoupíme branou Galton, která je nově otevřena. Zpřístupnila západ chráněného území, kde je méně turistů. Do 90.let byla Etosha největší chráněné území Afriky. Vodní zdroje s neobyčejnou koncentrací zvířat. Přilétají tisícihlavá hejna stepokurů, hrdliček i pěvci, draví ptáci. Nejvyšší diverzita ze všech parků. Největší populace nosorožců dvourohých v Africe. Oliphantrus Camp umožní i večerní  pozorování u napajedla z prosklené pozorovatelny.

10. den

Celodenní safari. U napajedel lze pozorovat ptáky a zvířata včetně predátorů. Nádherně je nasvícené napajedlo Okaukuejo, kde lze vidět i několik druhů sov, lelků a dytíky. K napajedlu přichází sloni, nosorožci a lvi. Noc v Okaukuejo. Etosha je nejlepší k pozorování dravců, celé 2/3 z 52 druhů dravců Namibie.

11. den

Celodenní safari. Napajedla a mokřady mezi kempy Okaukuejo, Halali a Namutony. Vedle supů, dravců, dropů a stepokurů je NP Etosha pozoruhodná výskytem tří druhů jeřábů královského, rajského a bradavičnatého. Kemp Halali na úpatí pahorku je navštěvován škálou ptačích druhů. Pozorovatelna nad přírodním napajedlem, šance na levharty. Specialitou kempu Halali je výskyt medojedů, kteří kontrolují popelnice.

12. den

Dlouhý přejezd nás přenese do regionu čtyř řek. Dříve Caprivi, dnes se provincie jmenuje Zambezi. Řeky Okavango, Kwando, Chobe a Zambezi tvoří mokřady. Dlouhá cesta po dobrých silnicích a největší meteorit světa Hoba. V podvečer dojedeme k řece Okavango a nej kempu Ngepi. Hroši a krokodýli, pozorování ptáků z vyhlídkové terasy.

13. den

Ranní safari na hranici s Botswanou Mahango. Šance na vzácné antilopy koňské a vrané a několik druhů čápů, volavek, kachen a vzácné jeřáby bradavičnaté, zobouny africké… Na kamenných prazích u Popa Falls ouhorlík skalní. Řeka Kwando protíná NP Bambwata. Kemp Nambwa na písčité vyvýšenině je navštěvován slony. Večer laguna Horseshoe, kam přicházejí pít stáda slonů. V kempu možné vidět mandelíka skořicovitého a širokoocasého a podél břehů řeky Kwando vlhy běločelé, malé a karmínové.

14. den

Celodenní safari kolem řeky Kwando. Odpoledne zpět k řece Okavango. Kemp na břehu řeky tvoří hranici v poříčním lese se škálou ptačích druhů. Plavba v kánoi, na protějším angolském břehu pohledy do vesnické koupelny a prádelny.

15. den

Po dobrých silnicích do centrální části, kde je soukromá rezervace Erindi, ornitologicky významné místo. Endemické druhy jako frankolín malý, žlutá forma ťuhýkovce pruhokřídlého, zoborožec namibijský aj. Rezervace má programy na ochranu vzácných druhů a jejich výzkum. Probíhá zde telemetrické sledování luskounů, hrabáče kapského, reintrodukční  programy psů hyenovitých, gepardů aj. U nasvíceného napajedla je možné vidět výra bělavého, lelky a jiné druhy s noční aktivitou. Pohodlné ubytování v kempu s vlastními sprchami, kuchyňkou a barem.

16. - 17. den

Návrat zpět do Windhoeku. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Veškerá doprava pronajatým terénním autem se stany na střeše
 • Ubytování v kempech ve stanech na střeše auta, 3x v kempech v jednoduchých chatkách
 • Vstupy do národních parků Etosha, pouštní park Namib Naukluft
 • Vstupy do rezervací
 • Návštěva Cape Cross
 • Walvis Bay - lodní výlet s ochutnávkou ústřic
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy cca 22 000 Kč
 • Vízum do Namibie - po příletu na letišti za cca 70 USD
 • Stravování
 • Ostatní vstupy
 • Spropitné
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)

Velikost skupiny

Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 3-6 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Cesta plná zajímavých míst, kde se soutřeďujeme na pozorování divoké přírody, především na rozmanité druhy ptactva. Poznávací zájezd umožní zažít přírodní a kulturní pestrost Namibie v široké míře. Safari v národních parcích, unikátní fauna i flóra, úchvatné scenérie i šance spatřit místní etnika. Po celou dobu zájezdu budeme mít k dispozici pronajaté terénní vozidlo s úpravou pro noclehy (2 plátěné stany pro celkem 4 osoby), které bude řídit zkušený průvodce zájezdu Aleš Toman. Auta jsou perfektně vybavena pro táboření v divoké přírodě včetně ledničky, kuchyně a safari stanů na střeše. Kvalita silnic je v Namibii často výrazně horší než u nás, místy pojedeme po nezpevněných cestách. Do programu nejsou zařazeny žádné treky nebo fyzicky náročné aktivity. Náročnost akce spočívá spíše v množství ujetých kilometrů, neboť velikost území, které procestujeme, je značná. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytováni budeme většinou v kempech ve stanech na střeše terénního auta (na střeše 2 stany pro celkem 4 osoby). Je nutné mít s sebou vlastní spacák. 3x budeme nocovat v kempech v chatkách. Chatky bývají dvoulůžkové se společným sociálním zařízením v kempu. Stravování během cesty je možné dvojím způsobem. V autě se poveze plynový vařič a základní nádobí pro vaření. Některé kempy v Namibii bývají vybaveny vařiči a zařízením pro grilování. Možné je jak společné vaření, tak na vybraných místech stravování v restauracích a jídelnách. Výběr potravin mile překvapí. Průvodce bude nápomocen s výběrem restaurace. V místech, kde budeme stanovat, je možné si uvařit teplé jídlo. Některé kempy v Namibii bývají vybaveny vařiči a místy pro grilování.

Podobné zájezdy

Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR
15.7. - 4.8.2023
+ další 2 termíny
21 dní
To nejlepší z Namibie
125 To nejlepší z Namibie

Země barev, pouště i bohaté safari

1.11. - 13.11.2023
+ další 3 termíny
13 dní
Zimbabwe - Botswana - Namibie
147 Zimbabwe - Botswana - Namibie

Safari v deltě Okavanga

12.11. - 28.11.2023
+ další 1 termín
17 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

PREFERUJETE TIŠTĚNÝ KATALOG?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme. Kompletní nabídku na webu stále aktualizujeme.

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)