Malawi - Zambie

123

Malawi - Zambie

Mimořádné safari v málo známé Africe

Svébytný africký ráz a nedotčené kouty divočiny savan.

Náš tip Příroda a safari

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

5 - 6

Nezapomenutelné safari v národních parcích South Luangwa a Nyika. Pestrá škála afrických zvířat včetně velkých stád slonů, lvů, buvolů, zeber, žiraf, antilop i krokodýlů. Šance pozorovat zvířata u vodních napajedel přímo z kempu. Líně plynoucí život rybářů v okolí jezera Malawi.

Akce je cestou za poznáním zase trochu „jiné" Afriky. Jedinečné safari v národních parcích dosud málo dotčených turistickým ruchem. NP Lake Malawi chráněné UNESCO. Cestujeme společně pronajatým vozidlem, které řídí průvodce zájezdu.

Termíny a rezervace

Termín:  15.11. - 4.12.2022 20 dní / 17 nocí  (20 dní / 17 nocí) Cena:  94 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  1.4. - 20.4.2023 20 dní / 17 nocí  (20 dní / 17 nocí) Cena:  94 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  30.5. - 18.6.2023 20 dní / 17 nocí  (20 dní / 17 nocí) Cena:  94 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 3 volná místa Rezervovat
Termín:  11.10. - 30.10.2023 20 dní / 17 nocí  (20 dní / 17 nocí) Cena:  94 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  14.11. - 3.12.2023 20 dní / 17 nocí  (20 dní / 17 nocí) Cena:  94 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Petr

Petr Hejtmánek

Než se dostal do vysněných afrických savan, „marnil" čas v ZOO, pročítal stohy knih, lezl po skalách a podnikal výjimečné akce na kole. Všechny předchozí záliby se ideálně spojily v Africe. Rychle se z něj stal vášnivý fotograf, dnes úspěšně vydává horolezecké průvodce a netradiční fotografické ...

Více informací o průvodci

David

David Švejnoha

Cestováním a fotografováním doslova žije. I když navštívil řadu zemí v Jižní Americe a Asii, jeho srdeční záležitostí se stala AFRIKA. V posledních letech se zaměřil na cesty po Blízkém východu, Indonésii, kde poznal řadu zajímavých míst a nových přátel. V rámci svých cest se soustřeďuje na mapo...

Více informací o průvodci

Petr Hejtmánek

David Švejnoha

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do jedné z nejkrásnějších afrických zemí. 

2. den

První dojmy z MALAWI, prohlídka hlavního města Lilongwe.

3. den

Příjemné Viphya  Mountains na největší zalesněné ploše Afriky. Úžasné panoramatické výhledy. Zajímavé putování do Mzuzu, střediska severního Malawi.

4. - 5. den

Atraktivní průjezd malebnou krajinou přes Rumphi do NP Nyika. Nádherné horské scenérie, vlnité kopce. Hory s jalovci, 200 druhů unikátních orchidejí. Kombinace safari se specifickou pěší prohlídkou národního parku. Pohádková krajina plná zvěře. Antilopy koňské v některém z horských jezírek? Opravdový ráj nejen pro ornitology. Přejezd do Mzuzu.

6. den

Výprava k jezeru Malawi, přezdívanému teplé srdce Afriky. Uvolněná atmosféra u jezera. Pohodový život nedotčených rybářských vesnic, kde se zastavil čas. Rybáři opravují všudypřítomné sítě, přípravují náčiní na sušení tisíců ryb.

7. - 8. den

Podél jezera Malawi unikátní krajinou typickou pro oblast Velké příkopové propadliny až do městečka krásných pláží Senga  Bay. Koupání v jezeře ve Wheel  Marina. Přes rybářskou vesničku Cape  Maclear do Monkey  Bay na břehu jezera.

9. den

NP Lake Malawi chráněný UNESCO. Idylické pobřeží s křišťálovou vodou ideální pro potápění a šnorchlování v obřím „akváriu“ mezi exotickými cichlidami. Lodní výlet po třpytící se hladině jezera. Davidem Livingstonem objevený skalnatý výběžek Cape McClear. Pozorování ledňáčků, lelků a krmení orlů jasnohlasých. Večerní posezení s rybí hostinou.

10. den

Putování přes městečko Balaka k NP Liwonde. Nejkrásnější místo na pozorování zvěře v Malawi. Skvělé lodní safari v nejlepším parku. Romantická buš lemuje nádhernou řeku Shire. Útočiště obrovského množství majestátních hrochů a krokodýlů. Na souši sloni, buvoli, vodušky i vzácné antilopy koňské. Nezapomenutelný západ slunce nad řekou.

11. den

Pozorování divoké zvěře při ranním safari v NP Liwonde. Přejezd do Zomba, dřívějšího hlavního města s koloniální architekturou. Výjezd vysoko na Zomba  Plateau s vrcholky nad 2 km. Horský masiv protkaný potoky. Vodopády s živou vodou.

12. den

Pěší výlet na nejvyšší vrchol pohoří Thyolo s obrovským viklanem. Nekonečné čajové plantáže na úpatí hory. Romantický nocleh  uprostřed čajových plantáží společnosti Satemwa Tea.

13. den

Impresivní cesta pod magické hory NP  Mulanje. Nejvyšší vrchol střední Afriky - stolová hora Sapitwa  Peak (3 002 m). Putování do druhého největšího města Blantyre. Centrum obchodu. Kontrastní tržiště s levným ovocem i zeleninou. Prohlídka atrakcí města. Mandala House – nejstarší budova města, dnes zajímavá umělecká galerie.

14. den

Velké putování přes pohoří Dedza s kouzelnými výhledy na jezero Malawi do ZAMBIE se zastávkou na tržišti v Mozambiku. Správní městečko Chipata.

15. - 17. den

NP South  Luangwa s obrovskými stády slonů - až 70 jedinců. Největší populace hrochů, Thornicroftovy žirafy i 14 druhů antilop. 2 odlišná safari u řeky Luangwa. Šance na lvy! Fakultativně unikátní noční safari plné nokturních živočichů. Podmanivé zvuky divočiny. 

18. den

NP South Luangwa a poslední zážitky v atraktivní kulise řeky Luangwa. Odpoledne návrat do Chipaty.

19. - 20. den

 Návrat zpět do MALAWI.Přejezd do Lilongwe a odlet do Evropy. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Veškerá doprava džípem upraveným pro fotografování
 • Ubytování v hotelech a penzionech turistické kategorie 13x, v jednoduchých chatkách nebo stanech během safari 5x
 • Rybí hostina u jezera Malawi
 • Vstupy do národních parků
 • Výlet lodí po jezeře Malawi
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Malawi 125 USD na hranicích, do Zambie 50 USD na hranicích
 • Stravování
 • Vstupy do památek
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 7 900 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Noční safari v NP South Luangwa cca 55 USD
 • Lodní výlet za hrochy v NP Liwonde 35 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 5-6 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Dvě země nabízející bohaté safari v národních parcích. Dominantou krajiny Malawi je sladkovodní jezero Malawi, které je pod ochranou UNESCO. Zajímavé je nejen svým původem, ale také obrovskou biodiverzitou, téměř všechny zde žijící druhy ryb jsou endemické. Jedná se o zájezd s důrazem na poznání. Cestujeme již ve skupince od pěti osob! Po celou dobu zájezdu budeme mít k dispozici pronajaté vozidlo, které bude řídit průvodce zájezdu.

Do programu nejsou zařazeny žádné treky nebo fyzicky náročné aktivity. Náročnost akce spočívá spíše v množství ujetých kilometrů, neboť velikost území, které hodláme procestovat, je značná. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytovaní budeme v hotelech, penzionech turistické kategorie na většině míst s vlastním příslušenstvím (možná společná koupelna a WC pro skupinu klientů) nebo v jednoduchých chatách a safari stanech vybavených postelemi a vlastním sociálním zařízením. Chaty bývají situované v kempech, sprchy a toalety jsou společné, někdy má 4-místná chata vlastní sociální zařízení společné pro 4 osoby obývající chatku. Pro pohodlí klientů doporučujeme vzít si s sebou na cestu vložku do spacáku nebo lehký spacák.

V navštívených místech jsou k dispozici restaurace, průvodce je nápomocný při výběru a domluvě. Na místě v Africe je možné nakoupit základní potraviny na snídani a na svačinu během dne, větší jídlo se řeší až na večeři. Není nutné vozit s sebou velké množství potravin, takřka všude budeme v civilizaci. Větší nákupy je možné uskutečnit ve městech, v obchodních centrech, která jsou dobře zásobena. V místech, kde budeme nocovat, je možné se na jídlo zastavit nebo si jednoduché jídlo uvařit, na některých místech je možné grilovat.  

Vaše ohlasy

Tak se dostávám napsat poděkování za Váš zájezd Malawi, Zambie s Petrem Hejtmánkem koncem loňského roku až teď. Byl to pro mne Velký životní zážitek a nelze jen tak zapomenout. Bylo by to na delší povídání.. Nádherné a silné ! Velké díky Petrovi, se kterým jsme vše absolvovali v pohodě a dobré náladě a navíc jsme si pochutnávali na jeho kuchyni :)) Ách jó Áfrika

Broňa

3.4.2019

Chtěla bych moc poděkovat průvodci Petru Hejtmánkovi. Byl úžasný! Bylo vidět, že má Afriku rád.

Ludmila P.

3.1.2018

Děkujeme za krásnou a bezstarostnou dovolenou. Všechno bylo výborné i to tvoje skvělé kuchařské umění. Vrátili jsme se v pořádku a já už dneska přemýšlela, jaké zvíře mám hodit do hrnce a nebo uvařit krupičnou kaši. Nakonec jsem uvařila jenom polévku. Pepo, bylo to perfektní!!! Děkujeme!!!!!!!!!!!!!!!

Váchovi

14.9.2016

Podobné zájezdy

Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR
23.3. - 12.4.2023
+ další 2 termíny
21 dní
Keňa - Tanzanie safari - Zanzibar
28.6. - 10.7.2023
+ další 2 termíny
13 dní
Keňa - Uganda
115 Keňa - Uganda

Velká migrace zvířat a horské gorily

16.7. - 2.8.2023
+ další 1 termín
18 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny.