Malawi - Zambie

123

Malawi - Zambie

Mimořádné safari v málo známé Africe

Svébytný africký ráz a nedotčené kouty divočiny savan.

Náš tip Příroda a safari

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

5 - 6

Zambie i Malawi patří k zemím, které si stále uchovávají svébytný africký ráz. Využijte jedinečné příležitosti poznat poslední nedotčené kouty divočiny savan. Nezapomenutelná safari v národních parcích – South Luangwa, Liwonde či Nyika. Pestrá škála afrických zvířat včetně velkých stád slonů, lvů, buvolů, zeber, žiraf, antilop i krokodýlů. Jezero Malawi s křišťálovou vodou.

Akce je cestou za poznáním zase trochu „jiné" Afriky. Jedinečné safari v národních parcích dosud málo dotčených turistickým ruchem. NP Lake Malawi chráněné UNESCO. Cestujeme společně pronajatým vozidlem, které řídí průvodce zájezdu.

Termíny a rezervace

Termín:  9.10. - 28.10.2024 20 dní / 17 nocí  (20 dní / 17 nocí) Cena:  94 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  12.11. - 1.12.2024 20 dní / 17 nocí  (20 dní / 17 nocí) Cena:  94 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  27.5. - 15.6.2025 20 dní / 17 nocí  (20 dní / 17 nocí) Cena:  94 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 4 volná místa Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Petr

Petr Hejtmánek

Než se dostal do vysněných afrických savan, „marnil" čas v ZOO, pročítal stohy knih, lezl po skalách a podnikal výjimečné akce na kole. Všechny předchozí záliby se ideálně spojily v Africe. Rychle se z něj stal vášnivý fotograf, dnes úspěšně vydává horolezecké průvodce a netradiční fotografické ...

Více informací o průvodci

David

David Švejnoha

Cestováním a fotografováním doslova žije. I když navštívil řadu zemí v Jižní Americe a Asii, jeho srdeční záležitostí se stala AFRIKA. V posledních letech se zaměřil na cesty po Indonésii a SV Indii, kde poznal řadu zajímavých míst a nových přátel. V rámci svých cest se soustředí na mapování pří...

Více informací o průvodci

Petr Hejtmánek 9.10. - 28.10.2024
12.11. - 1.12.2024
27.5. - 15.6.2025
?

David Švejnoha

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do jedné z nejkrásnějších afrických zemí. 

2. den

Přílet do hlavního města MALAWILilongwe. Přesun směrem na sever do Kasungu na nocleh.

3. den

Příjemné Viphya Mountains na největší zalesněné ploše Afriky. Panoramatické výhledy. Zajímavé putování do Mzuzu, střediska severního Malawi. Atraktivní průjezd malebnou krajinou přes Rumphi do náhorního NP Nyika. Nocleh v horské chatě.

4. den

Nádherné horské scenérie, vlnité kopce. Hory s jalovci, 200 druhů unikátních orchidejí. Kombinace safari se specifickou pěší prohlídkou národního parku. Pohádková krajina plná zvěře. Antilopy koňské v některém z horských jezírek? Opravdový ráj nejen pro ornitology. Nocleh v horské chatě.

5. den

Přejezd přes Mzuzu. Výprava k jezeru Malawi, přezdívanému teplé srdce Afriky. Nkata Bay. Uvolněná atmosféra u jezera. Pohodový život nedotčených rybářských vesnic, kde se zastavil čas. Rybáři opravují všudypřítomné sítě, připravují náčiní na sušení tisíců ryb. Nocleh u jezera.

6. den

Podél jezera Malawi unikátní krajinou typickou pro oblast Velké příkopové propadliny. Do městečka krásných pláží Senga Bay. Koupání v jezeře ve Wheel Marina. Prohlídka pestrobarevných cichlid v akváriích Cichlid centra.

7. den

Rybářské vesničky a do Cape MaClear v Monkey Bay na břehu jezera. NP Lake Malawi chráněný UNESCO. Idylické pobřeží s křišťálovou vodou ideální pro potápění a šnorchlování v obřím „akváriu“ mezi exotickými cichlidami. Nocleh na břehu jezera.

8. den

Lodní výlet po třpytící se hladině jezera. Davidem Livingstonem objevený skalnatý výběžek Cape McClear. Pozorování ledňáčků a krmení orlů jasnohlasých. Večerní posezení s rybí hostinou.

9. den

Safari v NP Liwonde. Nejkrásnější místo na pozorování zvěře v Malawi. Romantická buš lemuje nádhernou řeku Shire. Útočiště obrovského množství majestátních hrochů a krokodýlů. Na souši sloni, buvoli, vodušky i vzácné antilopy vrané. Nocleh v kempu ve společné safari chýši.

10. den

Skvělé lodní safari po řece Shire v národním parku Liwonde. Pozorovatelna zvěře u napajedla. Dostaví se i tentokrát slon do kempu? Nocleh v kempu ve společné safari chýši.

11. den

Cesta do nedalekého a původně hlavního města Malawi – Zomba. Strmý výjezd do pohoří Zomba Plateau. Krátká procházka okolo přehrady k vodopádu. Zpět do Zomba a přejezd k nejstarší čajové farmě v Africe. Možnost nákupu kvalitního čaje i kávy. Nekonečné čajové plantáže na úpatí hory. Romantický nocleh v domě koloniálního stylu uprostřed čajových plantáží.

12. den

Pěší výlet na nejvyšší vrchol pohoří Thyolo s obrovským viklanem.

13. den

Do městečka Mulanje pod stejnojmennou stolovou horu. Oběd v místní pizzerii. Zpět do Limbe.

14. den

Velké putování přes pohoří Dedza za příznivého počasí s výhledy na jezero Malawi se zastávkou na tržišti v Mozambiku. Okolo Lilongwe ke hranici MALAWI/ZAMBIE a do Chipaty. 

15. den

Z Chipaty do NP South Luangwa. Nocleh v safari stanech na břehu řeky Luangwy.

16. den

Fakultativně unikátní noční safari plné nokturních živočichů. Podmanivé zvuky divočiny. Nocleh ve Wildlife Campu. 

17. den

Safari v NP South Luangwa s obrovskými stády slonů - až 70 jedinců. Největší populace hrochů, Thornicroftovy žirafy i 14 druhů antilop. Dvě odlišná safari u řeky Luangwa. Šance na lvy! Nocleh v safari stanech na břehu řeky Luangwy.  

18. den

Zpět přes Chipatu do MALAWI. Nocleh v Lilongwe.

19. den

 Prohlídka hlavního města, nákup suvenýrů. Odlet z Lilongwe do Evropy.

20. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Veškerá doprava džípem upraveným pro fotografování
 • Ubytování v hotelech a penzionech turistické kategorie 9x, v jednoduchých chatkách nebo stanech během safari 8x
 • Rybí hostina u jezera Malawi
 • Vstupy do národních parků
 • Výlet lodí po jezeře Malawi
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Malawi 150 USD na hranicích, do Zambie 50 USD na hranicích
 • Stravování
 • Vstupy do památek
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 7 900 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Noční safari v NP South Luangwa cca 55 USD + 25 USD
 • Lodní výlet za hrochy v NP Liwonde 60 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 5-6 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o zájezd s důrazem na poznání. Cestujeme již ve skupince od pěti osob! Po celou dobu zájezdu budeme mít k dispozici pronajaté vozidlo, které bude řídit průvodce zájezdu.

Do programu nejsou zařazeny žádné treky nebo fyzicky náročné aktivity. Náročnost akce spočívá spíše v množství ujetých kilometrů, neboť velikost území, které hodláme procestovat, je značná. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytovaní budeme v hotelech, penzionech turistické kategorie na většině míst s vlastním příslušenstvím (možná společná koupelna a WC pro skupinu klientů) nebo v jednoduchých chatách a safari stanech vybavených postelemi a vlastním sociálním zařízením. Chaty bývají situované v kempech, sprchy a toalety jsou společné, někdy má 4-místná chata vlastní sociální zařízení společné pro 4 osoby obývající chatku. V NP Liwonde 2 noclehy na území parku ve velkých safari chýších, odměnou nám bude celodenní safari. Pro pohodlí klientů doporučujeme vzít si s sebou na cestu vložku do spacáku nebo lehký spacák.

V navštívených místech jsou k dispozici restaurace, průvodce je nápomocný při výběru a domluvě. Na místě je možné nakoupit základní potraviny na snídani a na svačinu během dne, větší jídlo se řeší až na večeři. Není nutné vozit s sebou velké množství potravin, takřka všude budeme v civilizaci. Větší nákupy je možné uskutečnit ve městech, v obchodních centrech, která jsou dobře zásobena. V místech, kde budeme nocovat, je možné se na jídlo zastavit nebo si jednoduché jídlo uvařit, na některých místech je možné grilovat.  

 

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý den,  všem v CK Livingstone, Chtěl bych jen opět konstatovat pocity se zájezdu Malawi a Zambie, který proběhl od 30.5. - 18.6. 2023 s Petrem Hejtmánkem, kdy bylo vše zařízeno, připraveno a spousta zážitků se přidalo během cesty. Petr je opravdu profesionál na Afriku, kdy bylo jasně vidět nejenom jeho zkušenosti, ale i pohodu a ochotu i když tam byl po několikáté, tak sám objevoval i nové věci a sám si k tomu dělal i svoje srovnání. Jsem nadšen a píši to hned, tak jak to právě cítím a ještě  budu muset strávit tu spoustu zážitků a to jak budu procházet i pořízené fotografie. Jen se budu opakovat, že zájezdy s CK Livingstonem jsou opravdu praktická jistota, řešení všeho od kancelářské práce a to až po průvodce  a já jsem velmi spokojen - Děkuji všem.

Pepa

18.6.2023

Tak se dostávám napsat poděkování za Váš zájezd Malawi, Zambie s Petrem Hejtmánkem koncem loňského roku až teď. Byl to pro mne Velký životní zážitek a nelze jen tak zapomenout. Bylo by to na delší povídání.. Nádherné a silné ! Velké díky Petrovi, se kterým jsme vše absolvovali v pohodě a dobré náladě a navíc jsme si pochutnávali na jeho kuchyni :)) Ách jó Áfrika

Broňa

3.4.2019

Chtěla bych moc poděkovat průvodci Petru Hejtmánkovi. Byl úžasný! Bylo vidět, že má Afriku rád.

Ludmila P.

3.1.2018

Děkujeme za krásnou a bezstarostnou dovolenou. Všechno bylo výborné i to tvoje skvělé kuchařské umění. Vrátili jsme se v pořádku a já už dneska přemýšlela, jaké zvíře mám hodit do hrnce a nebo uvařit krupičnou kaši. Nakonec jsem uvařila jenom polévku. Pepo, bylo to perfektní!!! Děkujeme!!!!!!!!!!!!!!!

Váchovi

14.9.2016

Podobné zájezdy

Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR
1.10. - 21.10.2024
+ další 2 termíny
21 dní
Keňa - Tanzanie safari - Zanzibar
30.1. - 11.2.2025
+ další 1 termín
13 dní
Keňa - Uganda
115 Keňa - Uganda

Velká migrace zvířat a horské gorily

13.7. - 30.7.2025
18 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)