Uganda

114

Uganda

Horské gorily, absolutní top fauny

Unikátní horské gorily v Ugandě

O prázdninách

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6-12

 Winston Churchill nazval Ugandu nejkrásnější perlou Afriky. Nepřeháněl! Horské gorily – absolutní vrchol mezi zážitky. Setkání, na které se nezapomíná. Lodní safari v NP Murchison Falls a v NP Queen Elizabeth. Největší koncentrace hrochů na světě.

Poznávací zájezd pro milovníky africké přírody. Unikátní zážitek horské gorily v Ugandě. Navíc lodní safari se zvířaty skoro na dosah ruky. Ráj fotografů! Kratší varianta zájezdu č.115, Keňa - Uganda.

Termíny a rezervace

Termín:  21.7. - 1.8.2024 12 dní / 9 nocí  (12 dní / 9 nocí) Cena:  85 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  7.8. - 18.8.2024 12 dní / 9 nocí  (12 dní / 9 nocí) Cena:  85 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  19.7. - 30.7.2025 12 dní / 9 nocí  (12 dní / 9 nocí) Cena:  85 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Martin

Martin Tauber

Nejlépe se cítí s batohem na zádech v neznámém prostředí nebo někde na horách ve stanu v přírodě. Nevydrží dlouho na jednom místě, a proto většinu svého dospělého života trávil v zahraničí. Střídal hobby, školy a zaměstnání tak dlouho, než se našel v práci průvodce. Odjakživa ho fascinuje divoká...

Více informací o průvodci

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

David

David Švejnoha

Cestováním a fotografováním doslova žije. I když navštívil řadu zemí v Jižní Americe a Asii, jeho srdeční záležitostí se stala AFRIKA. V posledních letech se zaměřil na cesty po Indonésii a SV Indii, kde poznal řadu zajímavých míst a nových přátel. V rámci svých cest se soustředí na mapování pří...

Více informací o průvodci

Martin Tauber 7.8. - 18.8.2024
?

Roman Filipský

David Švejnoha

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Přílet do UGANDY. Nocleh v Kampale.

2. den

Velká cesta na sever země. Přes městečko Masindi a Rabongo Forest, ostrova tropického deštného pralesa obklopeného savanou. Největší NP Ugandy Murchison Falls s množstvím zvěře. Zastávka na horní hraně vodopádu s úchvatnými scenériemi. Ubytování v Murchison Falls v pronajatých stanech s postelemi.

3. den

Exotické safari mezi Lake Albert, Victoria a Albert Nil. Plavba lodí po Viktoriině Nilu pod ohromující kaskády Murchison Falls. Hřmící divadlo obrovské síly. Pozorování slonů, buvolů, zeber, vodušek, antilop a stovek vodních ptáků. Šance na slavného člunozobce. Bezkonkurenční safari mezi hrochy a krokodýly. Ubytování v Murchison Falls v pronajatých stanech s postelemi.

4. den

Celodenní přejezd z Murchison Falls krajinou plnou malých vesniček. Čajové plantáže před horským letoviskem Fort Portal.

5. den

Banánovými plantážemi v podhůří „Měsíčních hor“ Ruwenzori - poodhalí mystické horstvo bílé vrcholky? Cestou do NP Queen Elizabeth překročíme rovník. Krajina sopečných jezírek kráterů, poloostrov Mweya. Edwardovo jezero, Georgeovo jezero a jejich spojnice Kazinga jsou místa s neuvěřitelnou koncentrací hrochů. Vyjížďka lodí mezi zvířaty je vrcholem safari. Desítky hrochů, krokodýli, sloni, pelikáni, kladivouši, orli a další druhy ptactva.

6. den

Kyambura Gorge - hluboký kaňon s řekou a bujnou vegetací. Trek džunglí s bohatým výskytem primátů, šance na pozorování šimpanzů. Safari ve východní části parku. Rybářské vesnice.

7. den

Pohádková savana a diagonální průjezd NP Queen Elizabeth. V části parku Ishasha šance na neobvyklé „stromové“ lvy? Vjezd do „neproniknutelného“ NP Bwindi, UNESCO podél hranic Konga.

8. den

S ozbrojeným doprovodem vyrazíme džunglí za světovým unikátem - horskými gorilami. Největší primáti světa. Mrazivé setkání, které vyráží dech. Životní zážitek, který zamává každým. Zalije vás pocit nadšení, že jste nic silnějšího nezažili! Na světě jich žije už jen přes tisíc. Deset druhů primátů v pralese. Nejpestřejší místo na flóru i faunu. V odpoledních hodinách fakultativní výlet k domorodcům – výroba banánového piva, vína i pálenky. Pygmejové Bambuti – trpaslíci pralesa. Rozehrají opět svérázné nástroje – jako to umí jen právě oni? Šaman – léčitel s magickými bylinami, lektvary i africkou „viagrou“.

9. den

Přejezd z Bwindi do NP Mburo - jediné místo v této části Ugandy, kde lze vidět zebry. Safari a podle času fakultativní výlet loďkou na jezero - krokodýli a hroši, možnost večerního safari. Nocleh v tomto málo navštěvovaném parku.

10. den

Ráno fakultativně pěší safari s rangerem. Úžasný zážitek a jedinečná možnost vidět zvířata a biotop z úplně jiné perspektivy - zebry, buvoli, antilopy a hyeny a zde s pocitem bezpečí – nežijí zde lvi! Přejezd do Kampaly nebo Entebbe. Cestou zastávka na rovníku.

11. den

Pro zájemce fakultativní výlet na jezero Victoria – tradiční motorovou loďkou kanály v rákosí za místním ptactvem a ornitologickou Mekkou východní Afriky. Člunozobec africký vzhledem připomínající spíše dobu dinosaurů než současnost. Extrémně vzácný a zajímavý druh. Poštěstí se nám ho vidět při lovu? Cestou možnost zastávky v místní vesničce. Večerní odlet domů.

12. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Pronajatá vozidla po celou dobu programu
 • Ubytování v hotýlcích 6x, v NP Murchison Falls v pronajatých stanech vybavených postelemi nebo chatkách 2x (vlastní spacák nutný), v NP Bwindi ve bungalovech 2x
 • Vstupy do NP
 • Snídaně
 • Lodní safari v NP Queen Elizabeth i Murchison Falls
 • Permit na šimpanze
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Vstupní online vízum do Ugandy 51,5 USD (při vyřízení přes CK 1500 Kč včetně 51,5 USD) 
 • Stravování
 • Vstupy do památek a muzeí, do botanického komplexu
 • Fakultativně výlet lodí na jezero Mburo a Victoria
 • Permit na horské gorily
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 10 900 Kč (12 dní)
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Po celou dobu zájezdu budeme využívat vlastní pronajaté dopravní prostředky, minivany 4x4 s úpravou pro safari. V programu nejsou zařazeny žádné noční přejezdy. Za náročnější část programu můžeme označit trek za horskými gorilami.

TREK K HORSKÝM GORILÁM

V NP Bwindi žije několik rodin horských goril. Ke každé rodině smí jít denně skupinka o velikosti maximálně 8 osob a místní průvodce s ozbrojeným doprovodem. Nelze předem určit, jak dlouho budete gorily hledat. Správa NP má své stopaře, kteří gorilí rodiny sledují. Jedná se však o pohyb divokých zvířat ve volné přírodě, a proto nelze předem určit, zda gorily budou hned ráno migrovat do jiné části parku nebo si dají vydatnou snídani v místě, kde strávily noc. V průměru se čas treku pohybuje mezi 1-6 hodinami. Terén může být někdy náročnější, proto doporučujeme kvalitní turistickou a nepromokavou obuv, dlouhé kalhoty (příp. návleky), pláštěnku nebo nepromokavou bundu. 

Trek ke gorilám a půldenní výlet na šimpanze absolvujete pouze v doprovodu místních anglicky mluvících průvodců a rangerů, český průvodce skupinu nedoprovází.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích střední turistické kategorie - dvoulůžkové pokoje převážně s vlastním sociálním zařízením, někdy vybavené stropním feném. V oblasti NP Murchison Falls se nocuje v kempu 2x (jednoduché chatky nebo stany s postelemi), sociální zařízení je společné pro celý kemp. Během pobytu v Ugandě jsou v ceně snídaně. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace.

Jiné požadavky a omezení

Podmínkou pro návštěvu horských goril je dosažení věku 15 let.

Podobné zájezdy

Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR
21.3. - 10.4.2025
+ další 1 termín
21 dní
Keňa - Tanzanie safari - Zanzibar
30.1. - 11.2.2025
+ další 1 termín
13 dní
Keňa - Uganda
115 Keňa - Uganda

Velká migrace zvířat a horské gorily

13.7. - 30.7.2025
18 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)