CK Livingstone

Cestovatelské články

Proč se vydat do jižní Etiopie nyní v zimě?

| Roman Filipský

Proč se vydat do jižní Etiopie nyní v zimě?

V Etiopii právě skončily podzimní deště. Nastává sušší a příjemnější období a tím také perfektní čas navštívit tuto jedinečnou zemi na východě Afriky.

Jih Etiopie, a především údolí řeky Omo, nyní nabízí úžasnou možnost vydat se do oblasti, která díky koncentraci původních přírodních národů patří k těm vůbec nejbohatším a nejzajímavějším na africkém kontinentu. Na relativně malém prostoru jižního Oma žije bezmála dvacet různých etnik životem, který se za posledních sto let změnil jen minimálně. Polonahá těla a prastaré tradiční rituály, které často šokují svojí syrovostí, lákají do jižní Etiopie stále více turistů z celého světa. V této post-covidové době je však Etiopie neobvykle prázdná. Naskytuje se tak jedinečná příležitost si tuto oblast vychutnat plnými doušky bez početných skupin turistů. V sousedních zemích již tato výjimečná možnost skončila. Etiopie na tento houfný návrat turistů teprve čeká. Máte tak možnost být jedněmi z mála turistů, kteří se sem vydají. 

Situace v oblastech, kterými se cestuje na jih země je i nadále bezpečná a bezproblémová. Proto, než se ponoříme do etnického jihu, si po cestě můžeme dopřát trochu přírody. Pohoří Bale a jezera Velké příkopové propadliny nabízejí nejen úžasné krajinné motivy, ale i možnost spatřit několik endemických druhů zvířat, které nikde jinde na světě nepotkáte. Nejvzácnější šelmu Afriky – vlčka etiopského, spolu s nyalou horskou a lesoněm menelikovým, doplňuje i mnoho druhů endemických ptáků. Spatříte je jak na vysokých alpinských loukách, tak i kolem jezer plných hrochů a krokodýlů nilských.
Pokud tedy ještě nemáte žádné cestovatelské plány na nadcházející zimu, zamyslete se nad nabídkou toho nejlepšího z Afriky, co vám Etiopie může nabídnout. Třeba se tam někde v zapadlé chýši nebo u místního pivečka potkáme!

Související zájezdy

Etiopie
129 Etiopie

Historický sever a etnický jih

26.9. - 11.10.2024
+ další 3 termíny
16 dní
Etiopie
142 Etiopie

Proláklina Danakil a svátek Timkat