Zážitkový Nepál

MK234

Zážitkový Nepál

S pohodovým trekem

Tradiční kultura šerpů a himálajské vrcholy na dosah pro každého. Trek v pozvolném tempu.

Oblíbený Treky a příroda

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 10

Netroufáte si na dlouhý pochod ve velkých nadmořských výškách, ale přesto byste rádi „ochutnali“ himálajskou atmosféru? Pokud ano, je tato nabídka právě pro vás. Uvidíte Mt. Everest stejně jako krásnou Ama Dablam, ale i mohutného tibetského jaka kráčejícího rozvážně s karavanou. Namche Bazar - centrum šerpského národa, aklimatizační zastávka všech horolezeckých expedic. Buddhistická svatyně Thame gompa skrytá v horách. Památky Káthmándú a okolí. Pohodový sedmidenní trek s možností využití služeb nosičů.

Šance „vyčistit si hlavu“ v sousedství osmitisícovek, kde místo zvonění mobilů cinkají jen zvonky nebo rolničky zavěšené na jacích. Poznávací zájezd je naplánován ve velmi pozvolném tempu, zařazujeme odpočinkové dny. Sportovní treková akce určená především zájemcům o přírodu a méně náročnou vysokohorskou turistiku. Alespoň na chvíli můžete být součástí cesty na střechu světa. Všechny expedice vyrážejí k vrcholu Mt. Everestu z Lukly, kde začíná také trek k Everestu, který je právem považován za jeden z nejkrásnějších na světě. Čekají vás nezapomenutelné scenérie horských velikánů v proměnách světla, poznání života specifického etnika Šerpů. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Možnost zajištění služeb nosičů. Ubytování v horských lodžích, kde je i možnost stravování.

Podmínky vstupu do Nepálu. Pro vstup do země se vyžaduje negativní PCR test na covid-19 nebo ukončené očkování.

Termíny a rezervace

Termín:  23.4. - 7.5.2021 15 dní / 10 nocí  (15 dní / 10 nocí) Cena:  33 900 Kč letenka asi 21 000 Kč  (letenka asi 21 000 Kč) Cena pro skupinku od 6 osob Rezervovat
Termín:  23.4. - 7.5.2021 15 dní / 10 nocí  (15 dní / 10 nocí) Cena:  31 800 Kč letenka asi 21 000 Kč  (letenka asi 21 000 Kč) Cena pro skupinku od 8 osob Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Ludmila

Ludmila Puldová

Její první cesta vedla přes Turecko, Írán, Pákistán a Indii až do Nepálu, aby si cestování pořádně „vychutnala“. Díky znalostem několika jazyků a zkušenostem z cest se po návratu aktivně zapojila do organizování a průvodcování zájezdů a trekingových expedic do Asie. Za několik let se začala ohlí...

Více informací o průvodci

Kateřina

Kateřina Rojková

Absolventka religionistiky a etnologie se vášnivě zamilovala do indické kultury. Barevná Indie jí učarovala, její vybroušená znalost jazyka hindi zaskočila i kníraté vezíry a fešáky Síkhů, obdivovatele nachází i v Nepálu a Tibetu. Řadu let praktikuje jógu, v níž nachází životní moudrost, vyrovn...

Více informací o průvodci

Kamila

Kamila Hrubá

Její cestovatelská vášeň se probudila na Srí Lance a dále rozhořívala v Nepálu a Indii. V Dharamsale čtyři měsíce učila tibetské uprchlíky a doktory němčinu a v odlehlé nepálské vesnici, kde působila v místní školičce s kmenem Tamangů, strávila více než půl roku. Zde se také se svou nepálskou ro...

Více informací o průvodci

Ludmila Puldová

Kateřina Rojková

Kamila Hrubá

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do NEPÁLU. Hlavní město Káthmándú. Ubytování ve čtvrti Thamel.

3. den

Podstoupení PCR testu na covid-19 a čekání na výsledek zpříjemnění produkcí filmů s místní tématikou

4. den

Prohlídka Káthmándú. Uctívané posvátné spalovací gháty Pashupatináth na řece Bagmátí. Příležitost k zamyšlení nad pomíjivostí života. Uvidíte svaté muže uzavřené do slupky meditace? Buddhistická stúpa Boudhanáth, jiná atmosféra tibetské komunity.

5. den

Letecky do Lukly (2 800 m). Mekka horolezců, počátek legendárních expedic. První kroky po starodávné stezce. Mezi malebnými poli dojdeme pohodlně po mírně zvlněné stezce do vesničky Phakding (2 650 m). Délka chůze 3 hodiny, 200 metrů klesání.

6. den

Mírné stoupání podél mléčně zbarvené řeky Dudh Kosi až k dlouhému drátěnému mostu zavěšenému nad údolím. Finální výstup do hlavního a největšího města šerpů Namche Bazar (3 440 m). Aklimatizační zastávka všech horských expedic. První výhledy na Mt. Everest. Délka chůze 5-6 hodin, 700 metrů stoupání.

7. den

Aklimatizační den. Návštěva vesnice Kumchung nebo nákupy a relaxace. Kumchung - proslavená Hillaryho škola, středisková nemocnice, buddhistická gompa s yettiho skalpem. Výhledy na Ama Dablam, Mt. Everest, Lhotse i Khumbila. Krásný výhled na Namche Bazar, barevné střechy vklíněné mezi terasovitá pole. Vyhlídka na bílé štíty Kusum Kangguru a Kangtega. Délka chůze 5-7 hodin, 400 metrů stoupání.

8. den

Putování podél řeky Bhote Kosi přes osady Phurte a Thamo do původní vesničky Thame. Buddhistický klášter Thame gompa s krásnými výhledy na strmé vrcholy Teng Kangpoche (6 500 m) a Kongde Ri (6 187 m). Thame je známá svou vodní elektrárnou, která zásobuje elektřinou několik okolních vesnic. Délka chůze 6 hodin, 300 metrů stoupání.

9. den

Ranní výstup do sedla (4 300 m) pětitisícovky Sunder Peak. Ze sedla lze krásně pozorovat výstupovou trasu k sedlu Renjo- La (severní výhled) se spoustou kopců převyšujících 6 000 metrů a na opačné jižní hraně sedla si můžeme detailně prohlédnout severní stěnu hory Kongde (6 300 m). Po sestupu lze navštívit pastevecké útulny nad vesnicí Thame. Snadnější alternativou je možnost navštívit jen vesnici Thyangmoche se stupou a klášter v Thame. A pokud stále nebudete unaveni, tak si budete moci zahrát s místními hochy a mnichy kopanou na hřišti místní školy, která je jen pár desítek metrů od lodže. Nebo třeba jen fandit a pořídit si netradiční fotografie. Delší varianta 500 m výstup a 500 m sestup, cca 6-7 hodin chůze. Lehčí varianta 2 hodiny chůze a 100 m převýšení.

10. den

Zpáteční cesta z Thame do Namche Bazar. Délka chůze 5 hodin, 400 metrů klesání.

11. den

Celodenní zpáteční pochod podél řeky Dudh Kosi, kde už budeme kráčet jako ostřílení horalové. Ubytování v Lukle. Délka chůze 6 hodin, 700 metrů klesání.

12. den

Ranní ruch na místním malém letišti nás zcela pohltí. Přelet zpět do Káthmándú. Odpoledne volno k odpočinku a nákupům.

13. den

Káthmándú, ráno možnost vyhlídkového letu k Everestu. Celodenní výlet do Bhaktapuru, bývalého královského města - náměstí Durbar, královský palác se Zlatou bránou, Národní galerie, nejvyšší nepálská pagoda Njatapola.

14. - 15. den

Návštěva buddhistického "opičího"chrámu Svajambhúnáth (pozor na nenechavé opice, které se rády ozdobí vaší čepicí).Poslední nákupy. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Veškerá doprava (pronajatá vozidla, rikša).
 • Místní přelet Káthmándú - Lukla – Káthmándú.
 • Ubytování v Káthmándú 5x v turistickém hotelu, během treku 7x v horských lodžích.
 • Trekový permit.
 • Český průvodce.

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy cca 21 000 Kč.
 • Vízum do Nepálu 30 USD po příletu.
 • Stravování.
 • Spropitné.
 • Vyhlídkový let k Mt. Everestu cca 210 USD.
 • Vstupné do památkových objektů v Káthmándú cca 20 USD.
 • Možnost využít služeb nosičů cca 20 USD/den.
 • Cestovní pojištění.
 • Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku.
 • Potřebné PCR testy na covid-19.
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Vyhlídkový let nad Everestem: 210 USD
 • Chrámové město Bakhtapur 1500 NPR
 • Swaymbunath 200 NPR
 • Pašupatináth 1100 NR

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6-10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Zážitková a pohodová treková akce určená především zájemcům o přírodu, kulturu a poznání životního stylu v horských himálajských vesničkách. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Hlavní náplní cesty je méně náročný vysokohorský trek do oblasti Namche Bazar s hvězdicovitými výlety do okolních vesnic šerpů s cílem poznat život a tradice tohoto horského národa. Tradiční kultura buddhismu, himálajská příroda, rázovité horské vesnice, zajímavé etnické skupiny, kláštery ukryté vysoko v horách. Pohybujeme se v nadmořských výškách cca 4 000 m. Doprava po dobu zájezdu je řešena pronajatými mikrobusy, ve městě využijeme taxíky a svezeme se i v oblíbeném dopravním prostředku, jakým je „rikša“. V ceně zájezdu je místní přelet Kátmandú - Lukla – Káthmándú včetně letištních tax. Na treku je možno si na trase Lukla – Monjo – Lukla najmout koně, cena se pohybuje okolo 60 USD na celý den.

Trek v oblasti Namche Bazar

Do hor nejedeme závodit, ale užít si je. Denní trasy jsou zvládnutelné pro každého, maximální převýšení 700 metrů při výstupu do Namche Bazar (to je naprosté maximum, jiné dny bude převýšení okolo 300 výškových metrů). Spát nebudeme výše než 3 750 m.n.m.  Tato akce není určena jen pro sportovně zdatné jedince! Zúčastnit se mohou i turisticky zdatné děti nad 12 let. Pohybovat se budeme po kvalitních stezkách, nečeká nás žádné lezení. Denní úseky jsou velice rozumné, délka chůze 1-6 hodin, o to více si budeme povídat o historii, zvycích i horských expedicích.  Nocovat budeme v rodinných horských lodžích, ve dvoulůžkových pokojích, stravovat se v místních jídelnách. Pestrost jídelníčku vás mile překvapí. Stan ani karimatka není potřeba, pouze kvalitní spací pytel. Můžete využít služeb nepálských nosičů za cca 20 USD /den. Trekové hole nejsou nutností, ale usnadní hlavně cestu dolů z kopce. Počasí bude teplé, po ránu může být ve výškách nad Namche Bazar jinovatka. Očekáváme jasnou oblohu s perfektní viditelností, může být trochu chladněji (15–20 °C).

Míra komfortu

Během zájezdu je v „civilizaci“ ubytování zajištěno v hotelech turistické kategorie, dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím. Během treku bude úroveň ubytování odlišná, budeme nocovat v jednoduchých rodinných nepálských hotýlcích, ve dvoulůžkových pokojích. Sociální zařízení bývá společné na chodbě. Studená sprcha je dostupná po celou dobu treku. V dnešní době je také možná teplá sprcha za příplatek (cca 3 – 6 USD). Voda je ohřívána pomocí solárních panelů, ve vyšších polohách se voda ohřívá na kamnech. I když bývají na každém pokoji většinou k dispozici přikrývky, je potřeba mít vlastní teplý spacák. Karimatka není potřeba.

Strava není zahrnuta v ceně zájezdu. Většinou se stravujeme společně v restauracích a jídelnách, průvodce zájezdu je nápomocen s výběrem jídel. Po dobu treku se budeme stravovat v místních jídelnách nebo v restauracích, které jsou součástí horských lodžích a fungují přes celý den. Výběr jídel je bohatý, nají se skutečně každý! Voda z místních zdrojů se nedoporučuje používat ke konzumaci. V obchodech i restauracích dostanete balenou vodu v umělohmotných láhvích a doporučujeme, abyste balenou vodu používali i na čištění zubů. Během celé naší trasy je možné dokupovat pitnou vodu v originálně uzavřených plastových lahvích. 

Doplňující informace

Nepál požaduje pro vstup do země negativní PCR test na covid-19 (případně doklad o kompletně dokončeném očkování na covid-19). Po příletu do Káthmándú musí všichni turisté podstoupit nový PCR test za cca 20 USD a pokud bude výsledek negativní, tak můžou vyrazit na trek. Pro návrat do ČR je aktuálně téměř ze všech exotických destinací včetně Nepálu v tuto chvíli vyžadován PCR test na covid-19 (klient hradí jako samoplátce). Zároveň platí povinnost vyplnit příletový online formulář. Po příletu do ČR  je nutné nastoupit neprodleně do karantény a absolvovat následně další PCR test na covid-19. Více informací naleznete na www.mzv.cz. Situace se vyvíjí a podmínky mohou být upraveny.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

To nejlepší z Indie
228 To nejlepší z Indie

Letecky ze severu na jih

26.12. - 6.1.2022
+ další 3 termíny
12 dní
Nepál - Everest Base Camp trek
233 Nepál - Everest Base Camp trek

Trek do základního tábora

14.3. - 2.4.2022
20 dní
Zážitkový Nepál
234 Zážitkový Nepál

S pohodovým trekem

4.11. - 17.11.2021
+ další 1 termín
14 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog