Zážitkové Filipíny

249

Zážitkové Filipíny

Země sedmi tisíc ostrovů s tradicí Velikonoc

Tropická příroda a nádherné pláže

Pro každého Festivaly a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8-12

Tropické ostrovy a pláže. Nejen rozmanitá příroda a specifická asijsko-křesťanská kultura, ale i tradiční filipínské velikonoční zvyklosti. Z vrcholu sopek ohnivého kruhu a jejich lávových proudů sestoupíme dolů k moři a zaplaveme si s neškodnými žraloky velrybími. Velikonoční průvody masek, plavba po nejdelší podzemní řece světa až na vápencové ostrůvky, pláže protkané modrými lagunami pověstného ostrova Palawan. V zemi sedmitisíce ostrovů a průzračných moří odkryjeme podvodní svět s pestrými korálovými útesy.

Atraktivní program v dané destinaci určený především pro milovníky přírody a bohaté jihoasijské kultury. Překrásná příroda a tyrkysové moře musí nadchnout každého cestovatele! Akce je vhodná pro všechny věkové skupiny, které se nebojí aktivnější dovolené a nových zážitků. 

Termíny a rezervace

Termín:  14.4. - 1.5.2025 18 dní / 15 nocí  (18 dní / 15 nocí) Cena:  82 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Růžena

Růžena Duchková

Malá mořská víla, která se vzhlédla v jihovýchodní Asii, kde také tráví více času než v rodné Praze. Pochopitelně se ráda zdržuje poblíž rovníku ideálně na dosah moře či zelené přírody. Svou cestu si však dokáže bez váhání proklestit i betonovou džunglí jako je Manila či Bangkok. Není tomu dlouh...

Více informací o průvodci

Růžena Duchková

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky na FILIPÍNY, do hlavního města Manila, v minulosti známé jako Perla orientu. Prohlídka historického Intramuros se zachovalou španělskou koloniální architekturou. Procházka Čínskou čtvrtí hojně posetou restauracemi, zlatnictvími a čínskou medicínou. Katedrála Quiapo. Ochutnávka asijských specialit na místních trzích.

3. den

Přejezd k proslulému jezeru Taal s prazvláštní sopkou stejného jména. Celý masivní úkaz zamotá hlavu nejednomu přírodomilci a to nejen svojí krásou, ale i členitostí. Samo rozlehlé hlavní jezero je výplní gigantického vulkánu, ale tím to nekončí, ve svém středu ukrývá další vzrostlou sopku! Poté, co k ní přeplujeme na loďkách, výstup k sirnému kalderovému jezeru na vrcholku. Pro zájemce možnost pronájmu koně na výstup. Přesun do přístavního městečka Lucena. Plavba na jih na ostrov Marinduque, kde se čas zastavil.

4. - 5. den

Nalezneme poklidný zelený ostrov s vůní filipínského venkova okořeněný španělskou koloniální architekturou. Místo působícím dojmem, že se zde po celé dekády nic nezměnilo, ožívá pouze jednou ročně v průběhu festivalu Marinducké šílenství. Ulicemi procházejí průvody mužů v přestrojení římských vojáků, kteří předstírají půtky a žertují s přihlížejícími. Vše vyvrcholí průvodem masek v čele s Ježíšem. Kromě slavnosti si užijeme i přírodní krásy ostrova a místní pláže.

6. den

Návrat na hlavní ostrov a celodenní přejezd kolem zelených vulkánů na jih do přímořského Donsolu, místa výskytu největší paryby na světě „butandinga" proslulého žraloka velrybího.

7. den

Plavba lodí za pozorováním žraloků velrybích, někteří z nich mají i přes 10 metrů! Nejsou však žádné důvody k obavám, tito mírumilovní obři se živí stejně jako velryby filtrováním malých mořských živočichů a pohybují se pomalu. Šance se s nimi setkat a zaplavat si je vysoká.

8. den

Přejezd do Legazpi, střediska regionu Bicol proslulého svou pikantní kuchyní a „kráskou" všech vulkánů sopkou Mayon, tyčící se majestátně nad městem. Prohlídka města Legazpi. Kostel Daraga vystavený z vulkanického kamene, ruiny kostela v Cagsavě zalitého lávou, kde dodnes leží pohřbeny ostatky stovek věřících. Fakultativní zážitkový výlet na čtyřkolkách vzhůru po lávových proudech k úpatí věhlasné sopky Mayon.

9. den

Scénický východ slunce z kopce Ligňon. Přelet na světoznámý ostrov Palawan, který byl již několikátým rokem za sebou zvolen v prestižních cestovatelských anketách jako nejkrásnější ostrov světa. Přílet do Puerto Princesa.

10. den

Přesun do malé pobřežní vesničky Sabang, odříznuté od okolního světa pralesem. Dopolední plavba po nejdelší podzemní řece světa sv. Pavla (UNESCO). Koupání na plážích, možností jízdy na zip line nad zálivem či výlet loďkou mangrovovými porosty.

11. den

Cesta zeleným srdcem ostrova do pověstného El Nida. Dominanta pobřeží i se svou bohatou infrastrukturou soustředěnou do malého městečka, odkud je monumentální výhled na členité stěny vápencových ostrovů. Návštěva barů a místních restaurací s čerstvými mořskými plody.

12. den

Celodenní výlet na typických loďkách na Bacuitské ostrůvky, které svou krásou a vápencovými pitoreskními útvary zahanbují i slavnou zátoku Ha Long. Ráj milovníků tropů - průzračná voda, korály a ryby, strmé vápencové skály čnějící z moře, laguny a jeskyně. Nezapomenutelný zážitek.

13. den

Celodenní odpočinek na jedné z idylických plážích. Možnost dalšího průzkumu Bacuitských ostrovů.

14. - 16. den

Přesun na ostrov Coron, klenot zájmu milovníků podmořského světa a vodních aktivit. Podmořský život je tu vskutku pestrý. Na dně zde leží desítky japonských vraků z II. světové války porostlých korály, obklopených hejny ryb a pestrobarevnými mořskými živočichy. Některé jsou pohřbeny hlouběji, jiné prozkoumatelné pouhým šnorchlováním. Možnost potápění i pro necertifikované dobrodruhy, šnorchlovací výlety. Výlet na jezero Barracuda, jehož brakická voda získala věhlas díky své křišťálové čistotě. Průzkum okolních ostrůvků s plážemi evokujících karibskou idylku.

17. den

Přelet do Manily. Nákup posledních suvenýrů.

18. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Vnitrostátní přelety Legazpi-Manila-Palawan a Coron-Manila
 • 15x ubytování v hotelech se snídaní, 1x oběd
 • Pronajaté minivany na delších trasách, 1x jeepney, 3x linková loď, na kratších trasách místní linková doprava (nadzemka, autobus, jeepney) či taxi (auto či tricykl)
 • Lodní výlet na sopku na jezeře Taal, za žraloky velrybími, po podzemní řece v Sabangu a vstup do jeskyně, 1x lodní výlet po Bacuitských ostrovech v El Nidu s obědem, 1x lodní výlet na Coronu
 • Vstupy do NP
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Vstupy do památek a muzeí
 • Strava nad rámec programu
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 12 000 Kč 
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

 

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Čtyřkolky po lávových proudech Mt. Mayon 24 USD
 • Jízda na zipline, výlet loďkou do mangrovových porostů 16 USD
 • Potápění bez licence s předchozí výukou 130 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o poznávací zájezd určený zájemcům o hlubší vhled do kultury Filipín, milovníkům exotické přírody a aktivního pohybu pěšky. V průběhu Velikonoc navštívíme i netradiční festival. Program je koncipován tak, aby bylo dostatek času na prohlídku zajímavých míst. Vzhledem k velkému rozsahu území, na kterém se budeme pohybovat, je pro akci charakteristické značné množství přesunů. Po celou dobu akce budeme užívat kombinovanou dopravu. Pronajatá vozidla, autobus, džípy, minivany. Podnikneme i několik lodních výletů a využijeme k přesunům mezi ostrovy i trajekty a rychlé lodě. Cena zájezdu zahrnuje i dva místní přelety z Legazpi na Palawan a z Coronu do Manily.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích turistické kategorie. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím a obvykle s klimatizací. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně a 1x oběd. Po zbytek pobytu se budeme stravovat převážně společně v místních jídelnách a restauracích. Průvodce seznámí zákazníky s nabídkou, pomůže s objednávkou konkrétního jídla. Oblast jihovýchodní Asie se vyznačuje širokou škálou stravovacích zařízení od nejobyčejnějších jídelen, přes zahradní restaurace až po klimatizované podniky. Ideálním místem pro rychlý a chutný oběd bývají i místní tržnice a četné stánky v ulicích a podél silnic, které nabízí pestrou škálu čerstvých a autentických jídel.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Zdravíme CK Livingstone.  Před pár dny jsme se vrátili ze zájezdu č.259 - Zážitkové Filipíny (země sedmi tisíc ostrovů s tradicí Velikonoc). Tento zájezd zcela předčil naše očekávání, Filipíny jsou úžasná země. Díky dobře sestavenému programu zájezdu, který byl občas trochu fyzicky náročnější, jsme poznali spoustu úžasných míst. Zvláště nezapomenutelný byl Velikonoční festival na Marinduque, Sabang a region Bicol. Velký podíl na bezchybném průběhu zájezdu měla naše průvodkyně Růžena Duchková, která se o nás po celou dobu ochotně starala a poskytla nám spoustu zajímavých informací o běžném životě Filipínců. Tímto děkujeme CK Livingstone za krásný zájezd.   

Eva L. a Marek H.

13.5.2019

Podobné zájezdy

Indonésie - Malé i Velké Sundy
24.7. - 13.8.2024
21 dní
Zážitkový Vietnam
222 Zážitkový Vietnam

Etnické skupiny, příroda i gurmánské zážitky

29.9. - 17.10.2024
+ další 1 termín
19 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)