To nejlepší ze Srí Lanky

285

To nejlepší ze Srí Lanky

Ostrov slonů a koření

Perla indického oceánu - čajové plantáže a svébytná kultura Sinhálců

Na silvestra Památky a moře

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Buddhistické chrámy a posvátná místa, safari v NP Minneriya a NP Yala. Krásné pláže, starobylé paláce, v džungli ztracené chrámy i pestrá historie dotváří pohádkovou atmosféru. Adamova hora, posvátná místa buddhistů, hinduistů i křesťanů, tropický prales, jízda na slonu, plážová pohoda… Čeká toho na vás hodně!

Oblíbená exotická destinace nabízí kulturní i přírodní bohatství. Fascinující koloniální duch, mísení kultur, plantáže nejlepšího čaje i voňavé koření, bujná vegetace i krásné pláže lákající k odpočinku, pestrost exotické fauny i flóry. Jedinečná příležitost seznámit se s odlišnou kulturou a zároveň si i odpočinout.

Letní termín je programově přizpůsoben návštěvě velkolepé buddhistické slavnosti PERAHERA, viz program zájezdu č. 285B. Možnost individuálního prodloužení o pobyt na Maledivách.

Termíny a rezervace

Termín:  11.3. - 26.3.2024 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  68 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  18.10. - 2.11.2024 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  68 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  25.12. - 9.1.2025 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  68 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  7.3. - 22.3.2025 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  68 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Růžena

Růžena Bečková

Do Srí lanky se zamilovala, žije zde již několik let. Má velké průvodcovské a odborné zkušenosti. Ráda vám představí destinaci v plné své kráse. Z jejích úst uslyšíte stovky příběhů a zajímavostí ze života místních obyvatel. Její smích a znalost prostředí otevírá dveře k nevšedním zážitkům.

Více informací o průvodci

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Kateřina

Kateřina Rojková

Absolventka religionistiky a etnologie se vášnivě zamilovala do indické, nepálské a bhútánské kultury. Barevná Indie jí učarovala, její vybroušená znalost jazyka hindi zaskočila i kníraté vezíry a fešáky Síkhů, obdivovatele nachází i v Nepálu, Tibetu a Bhútánu. Řadu let praktikuje jógu, v níž na...

Více informací o průvodci

Růžena Bečková 18.10. - 2.11.2024
25.12. - 9.1.2025
?

Pavol Okenka

Kateřina Rojková

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky na Srí Lanku. Přesun do malebného městečka Negombo na pobřeží Indického oceánu. Odpočinek s možností koupání. Fakultativní výlet na lagunu při západu slunce.

3. den

Sloní sirotčinec Pinnawala je domovem pro více než osm desítek opuštěných slonů a slůňat. Koupání slonů v řece Ma Oya. Fakultativně možnost procházky se slonem a koupání slona v řece v nedalekém Millenium Elephant Foundation. Kláštery a jeskynní chrámy v Dambulle. Mistrovské dílo sinhálského buddhismu. Třicet metrů vysoká zlatá socha Buddhy střeží vchod. Nocleh v Dambulle či Sigiriya.

4. den

Královské město Anuradhapura. Magické kouzlo královského paláce. Pozůstatky starověkých budov, buddhistické stúpy. Centrum buddhistického života ostrova - Mihintale, kolébka srílanského buddhismu. Nocleh v Dambulle či Sigiriya.

5. den

Starobylé město Polonnaruwa. Důležité obchodní centrum a bývalé královské město odolávalo nájezdům dobyvačných tamilů. Středověký lesk a řád města zůstal i díky umu indických stavitelů. Fakultativně safari v NP Minneriya – (Kaudulla či Hurulu Eco). Výlet džípem k jezeru, kde žijí stáda slonů. Nocleh v Dambulle či Sigiriya.

6. den

Skalní pevnost Sigirya obklopená královskými zahradami. Výstup na Lví skálu se zbytky paláce a skalní pevnosti z 5. století. Zachovalé skalní fresky půvabných sigirijských krásek. Manufaktury na výrobu ruční batiky. Přesun do kulturního a duchovního centra ostrova, Kandy. Dnes druhé největší město země bylo založeno ve 13.století. Jako někdejší hlavní město odolávalo díky své poloze několik set let vpádu koloniálních mocností. Starobylé centrum, vyhlídka na město s působivým jezerem uprostřed. Nocleh v Kandy.

7. den

Chrám Buddhova zubu – jeden z nejvýznamnějších svatostánků v zemi. Jediné místo na světě uchovávající relikvii Buddhova zubu. Největší botanická zahrada země, Peradeniya. Muzeum drahokamů. Seznámení se s broušením a leštěním drahokamů i výrobou šperků. Ohnivá show tradiční kandyjské kultury. Smyslné tanečnice rozvlní své vnady za doprovodu bubnů. Nocleh v Kandy.

8. den

Přesun do Dalhousie na úpatí Adamovy hory. Po cestě návštěva továrny na zpracování cejlonského čaje. Odpolední odpočinek pod nejposvátnější horou.

9. den

Pro zájemce časný výstup na Adamovu horu (2 243 m), kde prý Adam zanechal své první šlépěje po vyhnání z ráje. Vylepší výstup i nás? Východ slunce na mystikou opředeném místě. Přesun krásnou krajinou do horského města světel Nuwara Eliya. Vyhlášené čajové plantáže. Taje výroby čaje v místní továrně. Lahodný šálek čaje a atraktivní možnost nákupu přímo od zdroje. Pro zájemce možnost návštěvy tržnice.

10. den

Časně ráno NP Horton Plains - náhorní planina ve výšce 2 100 metrů. Vodopády Baker Falls, podivuhodnou krajinou až na „Konec světa“, pohled do kilometrové propasti vymaže z paměti špatné myšlenky. Nejkrásnější panoramatický výhled.

11. den

Ranní přesun z Nuwara Eliya do Tissy. Na cestě zastávka v Ella u vodopádů Ravana Waterfalls. Procházka čajovými plantážemi. Volný večer v Tisse.

12. den

Dopolední safari v NP Yala - pozorování zvířat (sloni, krokodýli, varani, jeleni…). V korunách stromů zahlédneme nesčetné druhy exotického ptactva. Budeme mít štěstí i na levharta, či na vzácného medvěda pyskatého? Pravděpodobnost si zvýšíte fakultativním prodloužením safari na celý den nebo se můžete vrátit a odpočívat u hotelového bazénu.

13. den

Přejezd přes Tissamaharama kolem krásného jezera Tissa Wewa s nádhernými stromy Mára. Chrám Wewurukannala s nejvyšší sochou sedícího Buddhy na ostrově. Přesun do hotelu na pobřeží.

14. den

Odpočinek na některé z příjemných jižních pláží Hikkaduwa, Unawatuna, Koggala či Talalla. Šnorchlování a plážové aktivity. Fakultativní plavba za velrybami v Mirisse, rybaření nebo návštěva želvích farem.

15. den

Odpoledne přesun na letiště. Po cestě prohlídka historického centra Galle (UNESCO). Nejlépe dochované koloniální město ostrova. Stará holandská čtvrť a pevnost obehnaná mohutnými hradbami s baštami. Přesun do Colomba. Večerní odlet.

16. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Veškerá doprava pronajatým minibusem
 • 13x ubytování v 3* hotelech se snídaní
 • Vstup do NP Yala
 • Výlet do NP Horton Plains
 • Český průvodce
 • Místní průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum 1 450 Kč (e-visa před odletem)
 • Vstupy do památek cca 190 USD
 • Stravování mimo snídaně
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 12 300 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity a vstupy se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Sigiriya – 30 USD
 • Polonnaruwa – 25 USD
 • Anuradhapura – 25 USD
 • Botanická 15 USD
 • Kandy Temple - 15 USD
 • Dambulla - 10 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Program je koncipován tak, aby bylo dostatek času na prohlídku zajímavých míst a také na pobyt u moře. Po celou dobu akce budeme využívat vlastní pronajatá vozidla s místním řidičem. Do časového harmonogramu akce nejsou zahrnuty žádné noční přesuny. Akce nepatří k fyzicky náročným.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v kvalitních 3* hotelech, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Po zbytek pobytu se budeme stravovat převážně společně v místních jídelnách a restauracích. Průvodce seznámí zákazníky s nabídkou, pomůže s objednávkou konkrétního jídla. Oblast jihovýchodní Asie se vyznačuje širokou škálou stravovacích zařízení od nejobyčejnějších jídelen, přes zahradní restaurace až po klimatizované podniky. Ideálním místem pro rychlý a chutný oběd bývají i místní tržnice a četné stánky v ulicích a podél silnic, které nabízí pestrou škálu čerstvých a autentických jídel. 

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Ráda bych chtěla poděkovat za chvíle strávené na Srí Lance paní Kateřině Rojkové. Celý zájezd se nám plně věnovala, její znalosti jsou nekončící kniha a umí je velmi profesionálně předat .To nejlepší ze Srí Lanky se vážně musí zažít. Mohu jen doporučit. Děkuji

Šárka B.

11.1.2024

Zájezd byl perfektně zorganizovaný a ukázal Srí Lanku ze všech stran – památky, přírodu i život lidí. Doporučuji dokoupit si na místě všechny fakultativní výlety, stojí to za to. Maximální dík si zaslouží skvělí průvodci Pavel Valach a Rohana Bodhinarayana, bez nich by to byl poloviční zážitek. Výborný byl také náš řidič pan Piyal.

Dana a Miloš H.

8.4.2019

Vše bylo na zájezdě vynikající. skutečnost předčila očekávání! Nejvíce se mi líbila malá skupinka šesti lidí a kombinace přírody a historie.

Hana a Karel K.

25.4.2018

Oceňujeme velmi přístup a profesionalitu našeho průvodce Pavla Valacha. 

Jiří a Hana Š.

27.9.2014

Celý zájezd neměl chybu, především díky místním znalostem, organizačním schopnostem a celkovým přístupem našeho průvodce Pavla Valacha. Za vše, co pro nás udělal, mu patří velké poděkování.

Zdeňka a Jakub Š.

21.9.2012

Podobné zájezdy

Srí Lanka
285B Srí Lanka

Perahera – velkolepá buddhistická slavnost

16.8. - 31.8.2024
16 dní
Thajské maximum
201 Thajské maximum

Památky a bílé pláže ostrova Ko Samet

27.12. - 11.1.2025
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)