Srí Lanka

285B

Srí Lanka

Perahera – velkolepá buddhistická slavnost

Všechna lákadla ostrova čaje i unikátní průvod slavnostně vyzdobených slonů

O prázdninách Festivaly a moře

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Atraktivní hlavní město Colombo, buddhistické chrámy a posvátná místa, safari v NP Willpaththu. Krásné pláže, starobylé paláce, v džungli ztracené chrámy i pestrá historie dotváří pohádkovou atmosféru. Program zahrnuje dosud neokoukaný okruh po dlouho uzavřeném severu Srí Lanky – nejkrásnější části tohoto pohádkového ostrova. A navíc průvod desítek nazdobených slonů Esala Perahera - nejúžasnější festival v Asii. Čeká toho na vás hodně!

Zájezd do tropického ráje nabízející kulturní i přírodní bohatství. Program je přizpůsoben návštěvě nejúžasnější podívané v Asii - velkolepému průvodu slavnostně vyzdobených slonů při náboženských oslavách Perahera. Nabízíme jedinečnou příležitost, jak se seznámit s odlišnou kulturou a na závěr si odpočinout na krásných plážích Trincomalee. Termín se může změnit v závislosti na aktuálním termínu festivalu.

Termíny a rezervace

Termín:  16.8. - 31.8.2024 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  68 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 1 volné místo Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Růžena

Růžena Bečková

Do Srí lanky se zamilovala, žije zde již několik let. Má velké průvodcovské a odborné zkušenosti. Ráda vám představí destinaci v plné své kráse. Z jejích úst uslyšíte stovky příběhů a zajímavostí ze života místních obyvatel. Její smích a znalost prostředí otevírá dveře k nevšedním zážitkům.

Více informací o průvodci

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Kateřina

Kateřina Rojková

Absolventka religionistiky a etnologie se vášnivě zamilovala do indické, nepálské a bhútánské kultury. Barevná Indie jí učarovala, její vybroušená znalost jazyka hindi zaskočila i kníraté vezíry a fešáky Síkhů, obdivovatele nachází i v Nepálu, Tibetu a Bhútánu. Řadu let praktikuje jógu, v níž na...

Více informací o průvodci

Růžena Bečková

Pavol Okenka

Kateřina Rojková

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky na Srí Lanku. Přesun do Negomba. Možnost fakultativního říčního safari, nebo západ slunce na laguně. Nocleh v Negombu.

3. den

Návštěva sloního sirotčince Pinnawala, kde v současné době žije přes 80 slonů a dvakrát denně se chodí koupat hlavní ulicí do řeky Maha Oya. Možnost projížďky na slonu. Přejezd čajovými horami do koloniálního městečka Nuwara Eliya se starou viktoriánskou architekturou. Nocleh v Nuwara Eliya.

4. den

V časných ranních hodinách výlet na Hortonovy planiny. Zde během osmikilometrové procházky navštívíte krásné Bakerovy vodopády a Konec světa s nádhernou vyhlídkou, kde skála padá téměř kilometr do údolí. Poté následuje přejezd nádherných čajových hor se zastávkou v čajové továrně, kde budete mít možnost nahlédnout do tajů výroby čaje a po ochutnávce i možnost zakoupení vzorků. Přejezd do Kandy (UNESCO). Večer následuje nejúžasnější podívaná v Asii - velkolepý průvod slavnostně vyzdobených slonů Esala Perahera. Nocleh v Kandy.

5. den

Kandy. Muzeum drahokamů, kde se seznámíte s broušením a leštěním drahokamů i výrobou šperků. Procházka nádhernou botanickou zahradou Peradeniya s řadou zajímavých stromů a ostatních tropických rostlin včetně orchidejí. Návštěva chrámu Buddhova zubu. Nocleh v Kandy.

6. den

Zastávka v zahradě s exotickým kořením a bylinkami (skořice, hřebíček, kardamon, kurkuma, muškátový oříšek, kakao, pepř) a spoustou dalších rostlin, které jsou nám dobře známé, ale nikdy jsme je neviděli růst. Přejezd do města Dambulla. Návštěva starobylého jeskynního chrámu v Dambulle (UNESCO). Komplex se skládá z pěti jeskyní, jež tvoří rozsáhlou historickou galerii tvořící 1800 čtverečních stop nástěnných maleb tempura a kde je ukryto 153 soch Buddhy. Sigiriya (UNESCO) - skalní pevnost z 5. století, mnohdy též nazývaná „Lví skála“. Na úpatí této skály se nachází komplex zahrad, vodních nádrží a fontán, jež z počátku sloužily mnichům a posléze pro odpočinek královské rodině. Asi v polovině výstupu, nad zrcadlovou zdí, si budete moci prohlédnout nádherné fresky sigiyjských krásek, jež pochází z 5 století. K vrcholu dále pokračuje schodiště s branou, kterou tvoří dvě obrovské lví tlapy. Na samém vrcholu, odkud je nádherný výhled do širokého okolí, se nachází zbytky královského paláce. Nocleh v Habaraně.

7. den

Prohlídka Polonnaruwy (UNESCO). Druhé královské město, jež bylo centrem ostrova v jedenáctém a dvanáctém století. Zdejší památky, tvořené zbytky královských paláců, chrámů a klášterních komplexů, se řadí k nejkrásnějším na celém ostrově. Odpoledne fakultativně safari jeepem za slony v NP Kaudulla/Minneria/Hurulu.

8. den

První království Anuradhapura (UNESCO), hlavní centrum ostrova od 5.století př.n.l., do 10.století n.l. Slávu tohoto starověkého buddhistického centra, ve kterém žilo až 10 000 mnichů, nám dodnes připomíná řada zbytků rozsáhlých klášterních komplexů s dominantními stúpami a 2260 let starým, posvátným stromem Bo. Mihintale, památné místo, kde sinhálský král Devanampiya Tissa přijal buddhismus. Nocleh v Anuradhapuře.

9. den

Celodenní safari v NP Willpaththu, největším parku na ostrově. Pozorování slonů, krokodýlů, varanů, mungů a jelenů. Při troše štěstí spatříme i leoparda skvrnitého. V korunách stromů a na březích jezer nám bude dělat společnost rozmanité exotické ptactvo. Nocleh v Anuradhapuře.

10. den

Průjezd oblastí, jež byla až do roku 2009 středem válečné zóny. Zastávka u válečných památníků v Kilinochchi a na Elephant pass. Přejezd do nejsevernějšího města Jaffna. Prohlídka staré holandské pevnosti. Návštěva největšího hinduistického chrámu na ostrově zvaného Nallur Kandaswamy. Nocleh v Jaffna.

11. den

Po dlouhých náspech přes nádherné laguny až na ostrov Kurikadduwan. Pokračování lodí na ostrov Delft, nejzajímavější ze srílanských ostrovů. Ostrov Delft a jeho naprosto jedinečné korálové stavby a několik obrovských baobabů. Neuvěřitelná podívaná na stáda divokých poníků, kteří se i v dnešní době stále ještě svobodně prohánějí po rozsáhlých ostrovních pláních. Návrat zpět do Jaffny.

12. den

Prohlídka nádherného hinduistického chrámu Thondaimanaru, návštěva mysu Point Pedro - nejsevernějšího bodu ostrova. Přejezd do Trincomalee.

13. - 14. den

Odpočinek u moře na krásné pláži v Trincomalee, nejvýznamnějším městě na severovýchodě, kde si budete moci odpočinout, před letem zpět domů. Možnost fakultativních výletů lodí za velrybami a delfíny, šnorchlování v korálové rezervaci Pigeon Island. Případně návštěva Trincomalee – chrám Koneswaram s největší sochou Boha Šivy na ostrově. Nocleh v Trincomalee.

15. den

Poslední koupání. Odpolední přejezd do Negomba na letiště.

16. den

Letecký návrat do vlasti.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Veškerá doprava pronajatým klimatizovaným autobusem
 • Loď na ostrov Delft a zpět
 • Ubytování 13x v 3* hotelech se snídaní
 • Safari v NP Willpaththu
 • Výlet na Hortonovy planiny
 • Český průvodce
 • Místní průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní e-vízum a povinné místní pojištění 1 450 Kč
 • Vstupy do památek cca 190 USD a fakultativní aktivity
 • Vstup do turistických zón při Esala Perahera (70-110 USD)
 • Stravování mimo snídaně
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 12 300 Kč
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Zájezd pro milovníky přírody a kultury. Program je koncipován tak, aby bylo dostatek času na prohlídku zajímavých míst a také na pobyt u moře. Vychutnejte si i vy pohodovou exotiku a zažijte jednu z velkolepých buddhistických slavností Asie. Po celou dobu akce budeme využívat vlastní pronajatá vozidla s místním řidičem. Do časového harmonogramu akce nejsou zahrnuty žádné noční přesuny. Akce nepatří k fyzicky náročným.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v kvalitních 3* hotelech, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím, někde s bazénem. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Po zbytek pobytu se budeme stravovat převážně společně v místních jídelnách a restauracích. Průvodce seznámí zákazníky s nabídkou, pomůže s objednávkou konkrétního jídla. Oblast jihovýchodní Asie se vyznačuje širokou škálou stravovacích zařízení od nejobyčejnějších jídelen, přes zahradní restaurace až po klimatizované podniky. Ideálním místem pro rychlý a chutný oběd bývají i místní tržnice a četné stánky v ulicích a podél silnic, které nabízí pestrou škálu čerstvých a autentických jídel.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Zájezd byl perfektně zorganizovaný a ukázal Srí Lanku ze všech stran – památky, přírodu i život lidí. Doporučuji dokoupit si na místě všechny fakultativní výlety, stojí to za to. Maximální dík si zaslouží skvělí průvodci Pavel Valach a Rohana Bodhinarayana, bez nich by to byl poloviční zážitek. Výborný byl také náš řidič pan Piyal.

Dana a Miloš H.

8.4.2019

Oceňujeme velmi přístup a profesionalitu našeho průvodce Pavla Valacha. 

Jiří a Hana Š.

27.9.2014

Celý zájezd neměl chybu, především díky místním znalostem, organizačním schopnostem a celkovým přístupem našeho průvodce Pavla Valacha. Za vše, co pro nás udělal, mu patří velké poděkování.

Zdeňka a Jakub Š.

21.9.2012

Podobné zájezdy

Indonésie - Jáva a Bali
220 Indonésie - Jáva a Bali

Indonéská pohádka

27.6. - 16.7.2024
20 dní
To nejlepší ze Srí Lanky
285 To nejlepší ze Srí Lanky

Ostrov slonů a koření

18.10. - 2.11.2024
+ další 2 termíny
16 dní
Srí Lanka - Rodinné dobrodružství
286 Srí Lanka - Rodinné dobrodružství

Ostrov slonů pro malé i velké

29.6. - 10.7.2024
+ další 1 termín
12 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)