Srí Lanka

285B

Srí Lanka

Perahera – velkolepá buddhistická slavnost

Všechna lákadla ostrova čaje i unikátní průvod slavnostně vyzdobených slonů

O prázdninách Festivaly a moře

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 16

Atraktivní hlavní město Colombo, buddhistické chrámy a posvátná místa, safari v NP Willpaththu. Krásné pláže, starobylé paláce, v džungli ztracené chrámy i pestrá historie dotváří pohádkovou atmosféru. Program zahrnuje dosud neokoukaný okruh po severu Srí Lanky – nejkrásnější části tohoto pohádkového ostrova. Navíc bude zájezd obohacen o průvod desítek nazdobených slonů Esala Perahera - nejúžasnější festival v Asii. Čeká toho na vás hodně! Odpočinek u moře bude na závěr v letovisku Trincomalae.

Zájezd do tropického ráje pro milovníky přírody. Oblíbená exotická destinace nabízející kulturní i přírodní bohatství. Na Srí Lanku se jezdí hlavně za pohodou a odpočinkem. Program zájezdu je přizpůsoben návštěvě nejúžasnější podívané v Asii, navštívíme i dlouho uzavřený sever ostrova. Velkolepý průvod slavnostně vyzdobených slonů při náboženských oslavách Perahera. Nabízíme jedinečnou příležitost, jak se seznámit s odlišnou kulturou a zároveň si i odpočnout… Termín se může změnit v závislosti na aktuálním termínu festivalu.

Termíny a rezervace

Termín:  9.8. - 24.8.2022 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  61 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Martina

Martina Veselá

Procestovala snad celý svět. Od Austrálie, přes Indonésii, Nepál i Srí Lanku. Pracovala v Japonsku i na Novém Zélandu. Cestuje už přes deset let. Během pobytů ve vzdálených krajích se naučila anglicky, španělsky, portugalsky i srbsky. Prostě žena, která si dokáže poradit v jakékoliv situaci a ve...

Více informací o průvodci

Martina Veselá

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky na SRÍ LANKU. Přesun do Negomba. Možnost fakultativního říčního safari, nebo západ slunce na laguně. Nocleh v Negombu.

3. den

Návštěva sloního sirotčince Pinnawala, kde v současné době žije přes 80 slonů a dvakrát denně se chodí koupat hlavní ulicí do řeky Maha Oya. Možnost projížďky na slonu. Přejezd čajovými horami do koloniálního městečka Nuwara Eliya se starou viktoriánskou architekturou. Nocleh v Nuwara Eliya.

4. den

V časných ranních hodinách výlet na Hortonovy planiny. Zde během osmikilometrové procházky navštívíte krásné Bakerovy vodopády a Konec světa s nádhernou vyhlídkou, kde skála padá téměř kilometr do údolí. Poté následuje přejezd nádherných čajových hor se zastávkou v čajové továrně, kde budete mít možnost nahlédnout do tajů výroby čaje a po ochutnávce i možnost zakoupení vzorků. Přejezd do Kandy (UNESCO). Večer následuje nejúžasnější podívaná v Asii - velkolepý průvod slavnostně vyzdobených slonů Esala Perahera. Nocleh v Kandy.

5. den

Kandy. Muzeum drahokamů, kde se seznámíte s broušením a leštěním drahokamů i výrobou šperků. Procházka nádhernou botanickou zahradou Peradeniya s řadou zajímavých stromů a ostatních tropických rostlin včetně orchidejí. Návštěva chrámu Buddhova zubu. Nocleh v Kandy.

6. den

Zastávka v zahradě s exotickým kořením a bylinkami (skořice, hřebíček, kardamon, kurkuma, muškátový oříšek, kakao, pepř) a spoustou dalších rostlin, které jsou nám dobře známé, ale nikdy jsme je neviděli růst. Přejezd do města Dambulla. Návštěva starobylého jeskynního chrámu v Dambulle (UNESCO). Komplex se skládá z pěti jeskyní, jež tvoří rozsáhlou historickou galerii tvořící 1800 čtverečních stop nástěnných maleb tempura a kde je ukryto 153 soch Buddhy. Sigiriya (UNESCO) - skalní pevnost z 5. století, mnohdy též nazývaná „Lví skála“. Na úpatí této skály se nachází komplex zahrad, vodních nádrží a fontán, jež z počátku sloužily mnichům a posléze pro odpočinek královské rodině. Asi v polovině výstupu, nad zrcadlovou zdí, si budete moci prohlédnout nádherné fresky sigiyjských krásek, jež pochází z 5 století. K vrcholu dále pokračuje schodiště s branou, kterou tvoří dvě obrovské lví tlapy. Na samém vrcholu, odkud je nádherný výhled do širokého okolí, se nachází zbytky královského paláce. Nocleh v Habaraně.

7. den

Prohlídka Polonnaruwy (UNESCO). Druhé královské město, jež bylo centrem ostrova v jedenáctém a dvanáctém století. Zdejší památky, tvořené zbytky královských paláců, chrámů a klášterních komplexů, se řadí k nejkrásnějším na celém ostrově. Odpoledne fakultativně safari jeepem za slony v NP Kaudulla/Minneria/Hurulu.

8. den

První království Anuradhapura (UNESCO), hlavní centrum ostrova od 5.století př.n.l., do 10.století .n.l. Slávu tohoto starověkého buddhistického centra, ve kterém žilo až 10 000 mnichů, nám dodnes připomíná řada zbytků rozsáhlých klášterních komplexů s dominantními stúpami a 2260 let starým, posvátným stromem Bo. Mihintale, památné místo, kde sinhálský král Devanampiya Tissa přijal buddhismus. Nocleh v Anuradhapuře.

9. den

Celodenní safari v NP Willpaththu, největším parku na ostrově. Pozorování slonů, krokodýlů, varanů, mungů a jelenů. Při troše štěstí spatříme i leoparda skvrnitého. V korunách stromů a na březích jezer nám bude dělat společnost rozmanité exotické ptactvo. Nocleh v Anuradhapuře.

10. den

Průjezd oblastí, jež byla až do roku 2009 středem válečné zóny. Zastávka u válečných památníků v Kilinochchi a na Elephant pass. Přejezd do nejsevernějšího města Jaffna a po dlouhých náspech přes nádherné laguny až na ostrov Kurikadduwan. Pokračování lodí na ostrov Delft, nejzajímavější ze srílanských ostrovů.

11. den

Ostrov Delft a jeho naprosto jedinečné korálové stavby a několik obrovských baobabů. Neuvěřitelná podívaná na stáda divokých poníků, kteří se i v dnešní době stále ještě svobodně prohánějí po rozsáhlých ostrovních pláních. Návrat zpět do Jaffny a prohlídka staré holandské pevnosti. Návštěva největšího hinduistického chrámu na ostrově zvaného Nallur Kandaswamy.

12. den

Prohlídka nádherného hinduistického chrámu Thondaimanaru, návštěva mysu Point Pedro - nejsevernějšího bodu ostrova. Přejezd do Trincomalee.

13. - 14. den

Odpočinek u moře na krásné pláži v Trincomalee, nejvýznamnějším městě na severovýchodě, kde si budete moci odpočinout, před letem zpět domů. Možnost fakultativních výletů lodí za velrybami a delfíny, šnorchlování v korálové rezervaci Pigeon Island. Případně návštěva Trincomalee – chrám Koneswaram s největší sochou Boha Šivy na ostrově. Nocleh v Trincomalee.

15. den

Poslední koupání. Odpolední přejezd do Negomba na letiště.

16. den

Letecký návrat do vlasti.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Veškerá doprava pronajatým klimatizovaným autobusem
 • Loď na ostrov Delft a zpět
 • Ubytování 13x v 3* hotelech se snídaní
 • Safari v NP Willpaththu
 • Výlet na Hortonovy planiny
 • Český průvodce
 • Místní průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní e-vízum 1 180 Kč před odletem (1.4. – 30.9.2019 - v tomto období platí bezvízový styk)
 • Vstupy do památek cca 190 USD a fakultativní aktivity
 • Vstup do turistických zón při Esala Perahera (70-110 USD)
 • Stravování mimo snídaně
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 10 200 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Zájezd pro milovníky přírody a kultury. Program je koncipován tak, aby bylo dostatek času na prohlídku zajímavých míst a také na pobyt u moře. Vychutnejte si i vy pohodovou exotiku a zažijte jednu z velkolepých  buddhistických slavností Asie. Po celou dobu akce budeme využívat vlastní pronajatá vozidla s místním řidičem. Do časového harmonogramu akce nejsou zahrnuty žádné noční přesuny. Akce nepatří k fyzicky náročným.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v kvalitních 3* hotelech, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím, někde s bazénem. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Po zbytek pobytu se budeme stravovat převážně společně v místních jídelnách a restauracích. Průvodce seznámí zákazníky s nabídkou, pomůže s objednávkou konkrétního jídla. Oblast jihovýchodní Asie se vyznačuje širokou škálou stravovacích zařízení od nejobyčejnějších jídelen, přes zahradní restaurace až po klimatizované podniky. Ideálním místem pro rychlý a chutný oběd bývají i místní tržnice a četné stánky v ulicích a podél silnic, které nabízí pestrou škálu čerstvých a autentických jídel.

Doplňující informace

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Vaše ohlasy

Zájezd byl perfektně zorganizovaný a ukázal Srí Lanku ze všech stran – památky, přírodu i život lidí. Doporučuji dokoupit si na místě všechny fakultativní výlety, stojí to za to. Maximální dík si zaslouží skvělí průvodci Pavel Valach a Rohana Bodhinarayana, bez nich by to byl poloviční zážitek. Výborný byl také náš řidič pan Piyal.

Dana a Miloš H.

8.4.2019

Oceňujeme velmi přístup a profesionalitu našeho průvodce Pavla Valacha. 

Jiří a Hana Š.

27.9.2014

Celý zájezd neměl chybu, především díky místním znalostem, organizačním schopnostem a celkovým přístupem našeho průvodce Pavla Valacha. Za vše, co pro nás udělal, mu patří velké poděkování.

Zdeňka a Jakub Š.

21.9.2012

Podobné zájezdy

To nejlepší ze Srí Lanky
285 To nejlepší ze Srí Lanky

Ostrov slonů a koření

26.12. - 10.1.2022
+ další 3 termíny
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog