Saúdská Arábie

MK288

Saúdská Arábie

Expedice divokým severem

Cesta určená milovníkům kultury, památek a dobrodružství

Novinka Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 11

Orientální pouštní království, kde se zrodil islám, skrývá neobjevené poklady, jako jsou velkolepé nabatejské hrobky, pozůstatky Hidžázské železnice, tisíce prehistorických petroglyfů, fantastické skalní útvary, nádherné kaňony plné zeleně, nekonečné písečné duny pouště Rub al Chálí, azurová hladina rudého moře či rušné přístavní město Džidda. Pouštním dobrodružstvím vás na této expedici provede Lukáš Synek.

Program poznávacího zájezdu nabídne to nejhezčí z vybrané oblasti. Nenechte si ujít přírodní krásy a historické památky této pouštní země a zažijte s námi jízdu v terénních autech přes písečné duny či hluboká wádí, romantické kempování pod miliónem hvězd a pravou arabskou pohostinnost.

Termíny a rezervace

Termín:  28.10. - 11.11.2022 15 dní / 14 nocí  (15 dní / 14 nocí) Cena:  64 500 Kč letenka asi 17 000 Kč  (letenka asi 17 000 Kč) Sleva 5 000 Kč Dříve 69 500 Kč Sleva: 5 000 Kč  (Dříve 69 500 Kč)  poslední 1 volné místo Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Lukáš

Lukáš Synek

V Saúdské Arábii strávil více než tři roky svého života a provedl tam již několik úspěšných expedic. Zemi a její kulturu poznal tedy skrz na skrz na vlastní kůži. Jakožto cestovatel a fotograf prozkoumal přes 70 zemí světa. Pravidelně publikoval své fotografie v českém online vydání National Geo...

Více informací o průvodci

Průvodci

Průvodci Livingstone

Průvodci tvoří schopný tým, na kterém stojí úspěšné zájezdy. S „ošlehanými znalci" můžete vyrazit do odlišných koutů barevného kontinentu. Zažijete na vašem zájezdě specialisty na dané oblasti. Na vybraných akcích s partnerskou cestovní kanceláří vás doprovodí „nové tváře“.

Více informací o průvodci

Lukáš Synek 28.10. - 11.11.2022 ?

Průvodci Livingstone

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 4. den

Po příletu do Medíny si v městě Prorokově prohlédneme centrální tržiště se zemědělskými produkty, muzeum železnice a za příznivých okolnosti nakoukneme k Prorokově mešitě. Zastavíme se u přes tisíc let staré hráze Dívčí přehrady, která dodnes ohromuje svou mohutností. Na místě někdejšího židovského osídlení v oáze Khaybar, zmiňovaném už v Bibli, prozkoumáme město duchů opuštěné v 60. letech a historickou pevnost shlížející do údolí. Pustíme se do off-roadového dobrodružství v neskutečné krajině lávových polí a barevných sopek zvané Harrat Khaybar. Vystoupíme do kráteru jedné z nich a projdeme i kilometrovou lávovou trubkou, kde sídlili pravěcí lidé.

5. - 7. den

Naše výprava pokračuje do oblasti obřích wádí, palmérií, skalních měst a prehistorických petroglyfů kolem města Al Ula. Zde navštívíme působivé hliněné ruiny středověké Al Uly a fenomenální vyhlídku nad městem. Prohlédneme si slavnou „saúdskou Petru“ čili nabatejské hrobky Mada’in Saleh (UNESCO) a ještě starší hrobky Dedan. Nahlédneme do života místních zemědělců a velbloudářů. Off-road prozkoumáme ty nejzajímavější ze zvláštních geologických útvarů – kamenného slona, skalní oblouky a Ar-Rašídovy kamenné stromy.

8. - 9. den

Zamíříme do města Tabúk, kde shlédneme starou pevnost, tržiště a historické nádraží. Projdeme půldenní trek malebnou soutěskou s palmami, prameny a potokem lemovaným rákosím. Užijeme si krajinu barevných hor připomínající Divoký Západ a vychutnáme si západ slunce při pohledu přes saúdský „Grand Canyon“.

10. - 12. den

Navštívíme stará nádraží a reznoucí vlaky Hidžázské železnice, která za dob Osmanské říše pár let spojovala Damašek s Medínou. Arabské povstání během 1. světové války však již nepřežila. Železnice kopírovala prastarou karavanní poutní trasu do Mekky, kterou dodnes připomíná řada bytelných osmanských pevností. Spustíme se z Hidžázské náhorní plošiny směrem k Rudému moři, kde off-road prozkoumáme písečné duny, které magicky vystupující z pobřežní pouště na pozadí rozeklaných hor.

13. - 15. den

Výpravu zakončíme ve městě Džidda, prastarém přístavu Rudého moře. Ubytujeme se v historickém centru Al Balad (UNESCO), kde se nacházejí tradiční korálové věžáky a pestrý súq Al Alawi. Pastvu pro oči a potravu pro náš žaludek poskytne rušný rybí trh. Podíváme se na nejvyšší fontánu světa a jeden podvečer strávíme na pobřežní promenádě s živoucí atmosférou. Druhý den v Džiddě bude možné strávit na soukromé pláži (ve vlastní režii). Nakoupíme datle, vodní dýmky, koberce a odletíme ještě s pískem v kapsách vyprávět své zážitky z království domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Dopravu po Saúdské Arábii terénními auty (10 dní) 
 • Taxi v Džiddě 
 • 8x nocleh v hotelu (obvykle apartmány) 
 • 6x kempování ve volné přírodě
 • 12x snídani, 6x oběd, 6x večeři, vodu po dobu strávenou v terénu
 • Českého průvodce
 • Místního průvodce
 • Zkušené řidiče
 • Stany a obecné kempovací vybavení (nutné jsou vlastní spacáky a karimatky)
 • Vstupy
 • Zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • Vízum 3 200 Kč
 • Letenku z Prahy/Vídně (cena včetně tax se pohybuje okolo 12 000 – 17 000 Kč)
 • Obědy a večeře ve městech (cca 7 dnů)
 • Cestovní pojištění

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-11 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Poznávací zájezd do Saudské Arábie je určen především milovníkům kultury, památek a dobrodružství. Program je koncipován tak, aby bylo dostatek času na prohlídku zajímavých míst, fotografování a poznávání přírodních krás. Po většinu času během výpravy se budeme pohybovat velkými terénními auty 4x4 s řidičem. Místní řidiči jsou zkušení, na silnicích umírnění. Doprava po městech na začátku a konci zájezdu bude probíhat pomocí taxíků. Jedná se o fyzicky mírně až středně náročný zájezd s kratšími vycházkami. Každý den strávíme asi 3 hodiny v autech, výjimečně i více. Po celou dobu budou k dispozici auta nebo taxi a není tedy třeba nosit hlavní zavazadlo na zádech. 

Poznámka: Vzhledem k místním zvykům se ženám doporučuje nosit volný šátek a cudný oděv.

Míra komfortu

6 noclehů strávíme kempováním na klidných scénických místech s ohněm a romantikou, avšak bez hygienického zázemí (tzv. "nadivoko"). Stany, koberce k ohni, křesílka, závětří a barel s vodou na opláchnutí budou k dispozici. Spacák a karimatku je třeba mít vlastní. Spacák vezměte tzv. třísezonní, nikoliv letní (případně zkuste trik: dva letní do sebe… když bude teplá noc, použijete jen jeden). Kempování budeme pravidelně střídat s noclehy v hotelech (8x). Hotely v Saúdské Arábii jsou téměř vždy apartmánového typu, kvalita a vybavení se různí. Sestávají většinou ze dvou oddělených pokojů pro dvě osoby se společným sociálním zařízením a kuchyňkou.

Pokud budeme v terénu, průvodce bude servírovat snídaně, obědy formou pikniku, uvaří skvělá orientální jídla k večeři a zajistí dostatek balené vody (zahrnuto v ceně zájezdu). Hotely v Saúdské Arábii neposkytují snídaně – dojdeme si na ně do ranních restaurací (očekávejte míchaná vajíčka, fazolovou kaši, falafel sendvič nebo čerstvý banánový/datlový dezert). Pokud budeme na cestě či ve městě, zastavíme vždy na oběd v dálničních či městských restauracích (nejčastěji jemenské, afghánské, indické). V blízkosti hotelů budou restaurace na večeři otevřené dlouho do noci. Saúdská Arábie je vstřícná k vegetariánům. Hygienický standard je dobrý. Dovoz alkoholických nápojů je přísně zakázán, ani žádné speciální obchody pro cizince nikde v Království neexistují, místo toho si užijeme čaj nebo arabskou kávu s kardamonem.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Izrael s výletem do Jordánska
263 Izrael s výletem do Jordánska

Koupání ve čtyřech mořích

2.6. - 11.6.2023
+ další 1 termín
10 dní
Jordánsko
264 Jordánsko

Památky Blízkého východu

30.10. - 6.11.2022
+ další 2 termíny
8 dní
Východní Turecko
295 Východní Turecko

Kolébka dávných kultur s Lenkou Hrabalovou

29.4. - 12.5.2023
+ další 1 termín
14 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2022 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny do května 2023, jak byly vypsány ke dni 10. 6. 2022.