Saúdská Arábie

288

Saúdská Arábie

Pouštní království

Cesta určená milovníkům kultury, památek a náboženství

Novinka Památky a příroda

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 10

Poznávací okruh kolébkou arabského etnika i náboženství islámu. Krajina z Pohádek tisíce a jedné noci. Posvátná místa muslimů, fascinující krajina, údolí obklopená vysokými barevnými pískovcovými věžemi. Kontrast moderního hlavního města k tradičním vesnicím a historickým památkám starým tisíce let. O historických, společenských i náboženských událostech během cesty bude vyprávět arabistka Lenka Hrabalová.

Program poznávacího zájezdu nabídne to nejhezčí z vybrané oblasti. Poznejte bohatou kulturu, pohostinnost místních lidí a rozmanitou přírodu. Cesta za kouzlem Orientu. 

Termíny a rezervace

Termín:  4.3. - 15.3.2022 12 dní / 10 nocí  (12 dní / 10 nocí) Cena:  122 600 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní doobsazujeme pokoj ženou ? Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Lenka

Lenka Hrabalová

Vystudovala arabštinu a perštinu v Praze a už během studia trávila více času v "terénu" než ve školní lavici. Procestovala téměř dvacítku muslimských zemí, což jí dalo skvělý rozhled a vhled do kultur, náboženství, společností a životů lidí, kteří tam žijí. Dnes se ve světě islámu cítí jako doma...

Více informací o průvodci

Lenka Hrabalová 4.3. - 15.3.2022
?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do SAÚDSKÉ ARÁBIE. Přílet do hlavního města Rijádu. Ochutnáme místo, kde dějiny potkávají 21. století: moderní metropole, finanční centrum, kulturní scéna se zde prolínají s historickými čtvrtěmi, muzei a trhy.

3. den

Dějiny státu nám představí Národní muzeum a Historické centrum krále Abdulazíze, které jsou domovem tisíců artefaktů. Navštívíme pevnost Masmak uprostřed písků, která byla v roce 1902 dobyta Saúdy a stala se centrum nového státu. Projdeme se tržištěm al-Zál a ochutnáme místní kuchyni v restauracích v oblasti al-Diríja, které dominuje čtvrť Turajf (UNESCO). Po okolí se rozhlédneme z nejvyšších mrakodrapů světa a projdeme se po „nebeském mostu“ k jejich vrcholků.

4. den

Z hlavního města se přesuneme do oblasti Burajda, ležící v srdci Arábie. Po cestě navštívíme tajemnou oázu Ušajgir a Šaqru s hliněnou vesnicí ukrytou pod palmami, kde se seznámíme s místními beduíny a zabloudíme v uličkách hliněných domů. Ve městě Burajda budeme obdivovat tradiční architekturu v muzeu al-Qásim.

5. den

Zamíříme do Háilu, který je fascinující krajinou z Pohádek tisíce a jedné noci. V Džubbě se podíváme na jedny z nejstarších skalních rytin regionu (UNESCO), které vypráví příběhy králů a vládců. Navštívíme pevnost Qišla, která, ačkoliv nově postavená, stojí v centru dávného karavanního obchodu. Budeme obdivovat eleganci dun pouště Prázdní čtvrť (Rub al-Chálí) a nekonečnost místní nicoty.

6. den

V oblasti Skáká navštívíme hrad Za´bal, který z dálky dominuje krajině a prastaré město Dúmat al-Džandál, které jakoby neohlodal zub času. Nedaleko stojící monolity sloupy Radžážíl nás překvapí svou podobností s jinými monolity daleko od tohoto místa. Podobně jako jiné prý byly využívány k astronomickým účelům.

7. den

Kolem Loďové hory, připomínající mohutnou loď, přijedeme do Madiánu, řečeného též al-Bad´, kde navštívíme nabatejské hrobky, kterým se také říká Jethrovy jeskyně a které tolik připomínají jordánskou Petru. Ve městě Magna navštívíme Mojžíšovu studnu a Mojžíšovo údolí, které nás ohromí svou nádherou. Večer přijedeme do města Tabuk.

8. den

Projedeme kolem bizarních skalních útvarů až do kaňonu Alšaq, který nabídne výhled do rozervané, divoké krajiny. Projdeme se údolím Díssá, které se stalo slavným až díky satelitním obrázkům, které je ukázaly světu. Vodní prameny, palmy, vysoké trávy a nedotčená krajina zcela zničí představy o nekonečné poušti. Večer přijedeme do města al-Úlá.

9. den

Ráno budeme obdivovat monumentální nabatejské hrobky v Madá´in Sálih (UNESCO), které dominují pustým pláním. Navštívíme také osmanskou Hidžázskou stanici, která přivážela do svatých měst Mekky a Medíny poutníky z Blízkého východu a Sloní skálu, místní geologický zázrak, než se přesuneme do oázy Dedán, kde žijí už tři tisíce let, a která byla kdysi centrem mocné říše. Pro zájemce možnost vyjížďky do pouště na velbloudech, s večeří.

10. den

Přijedeme do Medíny, kde končila osmanská dráha a začínala posvátná pouť. Navštívíme muzeum dráhy a horu Uhud, kde kdysi prorok Muhammad bojoval, a která je jedním z velkých poutních míst země. Odpoledne zamíříme do Džiddy.

11. den

Dopoledne možnost vyjížďky na lodi. Odpolední návštěva Džiddy, která byla vstupním přístavem svatých měst a je kosmopolitním, moderně myslícím saúdským centrem s krásnými městskými domy s několika patry. Projdeme se čtvrtí al-Balad (UNESCO), která je srdcem města, ochutnáme místní kuchyni a rozhlédneme se v historických mešitách. Pozdě večer odlet.

12. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištních taxy
 • Doprava pronajatým vozem typu SUV
 • Ubytování 8x v hotelech 3*-4* se snídaní, 2x nocleh v Al–Úlá ve farm guest house v plně vybavených pokojích s příslušenstvím a plnou penzí
 • Výlet lodí v Džiddě, vyjížďka na velbloudech s večeří v al-Úlá
 • Vstup do Al-Úlá včetně místního průvodce
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Vstupní e-vízum 80 USD (300 SAR)
 • Vstupné do památkových objektů, atrakcí a dalších aktivit
 • Fakultativní výlety
 • Stravování nad rámec programu
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 22 500 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Poznávací zájezd do Saudské Arábie v komfortním balení je určen především milovníkům kultury, památek a náboženství. Program je koncipován v pozvolnějším tempu tak, aby bylo dostatek času na prohlídku zajímavých míst. Doprava je pronajatým vozidlem typu SUV po celou dobu zájezdu. Akce nepatří k fyzicky náročným. Hlavní důraz se klade na přírodní krásy a kulturní památky. Poznáme i život a tradice místních obyvatel během návštěvy tržnic nebo místních vesnic. Seznámíme se i s moderní metropolí současného světa Rijádem, kde se současnost i historie. Zájezd je koncipován jako pohodová akce, do časového harmonogramu akce nejsou zařazeny žádné noční přesuny nebo dlouhé přejezdy.

Poznámka: Vzhledem k místním zvykům se ženám doporučuje nosit volný šátek a cudný oděv.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v komfortních hotelech blížících se evropskému 3*-4* standardu se snídaní. Jde o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. 2x je zajištěný nocleh v Al–Úlá ve farm guest house v plně vybavených pokojích s příslušenstvím a plnou penzí. Vnímání standardu „hvězdiček“ může být však v exotických destinacích odlišné. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. Typická místní jídla lze ochutnat na stáncích, které nabízejí zejména tradiční orientální sendviče (šavarna, falafel, kebab). Typické arabské restaurace jsou hlavně v historických centrech měst. Během ramadánu mají restaurace přes den zavřeno.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

To nejlepší ze Srí Lanky
285 To nejlepší ze Srí Lanky

Ostrov slonů a koření

4.2. - 19.2.2022
+ dalších 5 termínů
16 dní
Írán
261 Írán

Starobylá perská říše

2.10. - 15.10.2022
14 dní
Izrael s výletem do Jordánska
263 Izrael s výletem do Jordánska

Koupání ve čtyřech mořích

29.5. - 7.6.2022
+ další 1 termín
10 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog