Pohodová Gruzie s Michalem Thomou

MK704

Pohodová Gruzie s Michalem Thomou

Hory, památky, moře i příroda

Dva týdny poznání zakavkazkého ráje

Pro každého Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 12

Gruzie byla dlouho opomíjena. Tato kavkazská země s dávnou historií nadchne každého cestovatele, který miluje hory, dobré jídlo, zajímá se o současnou i historickou architekturu a rád se setkává s přátelskými lidmi. „Země svatého Jiří“, jak se státu také říká, nabízí neuvěřitelnou rozmanitost jak v přírodě, tak v kultuře. Na naší cestě poznáme památky, absolvujeme krátký ale zajímavý mini trek v malebné oblasti Svanétie, zajedeme do „černomořského Monte Carla“ Batumi, podíváme se na slavné čajové zahrady, kde se dodnes pěstuje kvalitní „gruzíňák“, projdeme se nádhernými lesy v nichž pramení proslavená minerálka Bordžomi, prozkoumáme skalní klášter Vardzia a ochutnáme znamenité místní víno. Po celou dobu budeme bydlet v hotelech či horských chatách a ochutnáme gruzínskou krajovou kuchyni, která patří k nejlepším na světě!

Podmínky vstupu do Gruzie. Pro vstup do země se vyžaduje doklad o ukončeném očkování nebo negativní PCR test na covid-19.

Termíny a rezervace

Termín:  29.8. - 12.9.2022 15 dní / 13 nocí  (15 dní / 13 nocí) Cena:  49 800 Kč letenka asi 7 000 Kč  (letenka asi 7 000 Kč) Cena pro skupinku od 6 osob Rezervovat
Termín:  29.8. - 12.9.2022 15 dní / 13 nocí  (15 dní / 13 nocí) Cena:  39 900 Kč letenka asi 7 000 Kč  (letenka asi 7 000 Kč) Cena pro skupinku od 10 osob Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Michal

Michal Thoma

Fotograf a publicista, absolvent kulturologie na FF UK. Zaměřuje se na oblast Jihovýchodní Asie, zejména Nepál, Bhútán, Indii a Srí Lanku, historii i současnost. Zajímá se především o historii a kulturu těchto zemí a sleduje i současné politické dění v oblasti. Spoluautor publikací Pod hradbou H...

Více informací o průvodci

Michal Thoma

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do GRUZIE. Ranní přílet do Tbilisi a prohlídka památek gruzínské metropole. Tbilisi je překvapivě kosmopolitní město v němž se snoubí originální současná architektura s malebnou historií. Vždy se zde setkávaly různé kultury z Evropy i Asie. Projedeme se vyhlídkovou lanovkou, navštívíme starou pevnost Naríkala, projdeme starou čtvrtí s tureckými lázněmi, uvidíme starobylé kostely i živé centrum plné kaváren a restaurací. Uvidíme i originální současnou architekturu, která Tbilisi vtiskla čerstvý vzhled.

3. den

Ráno vyrazíme soukromým autobusem na cestu z Tbilisi do Kutaisi. Po cestě navštívíme malebné městečko Mccheta s katedrálou Sveticchoveli, která je na zapsána na seznamu UNESCO. Též projedeme městem Gori a uděláme zastávku u jeskynního města Uplisciche, vybudovaného na vrcholu hory. Mnoho století tato skalní pevnost odolávala nájezdníkům anebo sloužila mnichům jako klášter. Nakonec dorazíme do Kutaisi, které patří mezi nejdéle stabilně osídlená města na světě. Večerní procházka centrem města.

4. den

Kolem originální nové budovy gruzínského parlamentu vyrazíme z Kutaisi do hor. Zastavíme se u nádherných kaňonů Martvili a Balda. Pojede též kolem druhé nejvyšší klenuté hráze na řece Inguri, vysoké 272 metrů. Nakonec vjedeme do hornatého kraje Svanétie a cestu zakončíme v horském městečku Mestia.

5. den

Za pomoci džípů se necháme vyvést nad Mestii a dále budeme pokračovat pěšky k jezerům Koruldi (2740 m). Za dobrého počasí jsou odtud nádherné panoramatické výhledy. Pěšky (anebo opět částečně džípem) sestoupíme zpět do Mestie a prohlédneme si její originální domy s obranými věžemi, do nichž se stahovali obyvatelé při útocích nájezdníků.

6. den

Z Mestie dojedeme do vesničky Džambesi, odkud začneme pěší výlet. Čekají nás pohledy na zasněžené štíty Kavkazu. Dojdeme až do středověké vesničky Adiši. Ubytování tentokrát bude v jednoduchém místní lodži.

7. den

Ráno se vydáme k masivnímu ledovci Adiši. Pohled na něj je skutečně impozantní! Následně se vrátím do vesnice a přejedeme do vesnice Ušguli rozprostírající se pod pětitisícovkou Šchara. Vesnice středověkého vzhledu se čtyřiceti obrannými věžemi (UNESCO). Přenocování v místní lodži.

8. den

Dopoledne se projdeme po okolí Ušguli a vydáme se k ledovci hory Šchara, s nádhernými horskými panoramaty. Odpoledne odjedeme džípy zpět do Mestie.

9. den

Přejedeme do další horské vesničky zvané Latali a navštívíme místní historický kostelík Tangili. Návštěva místní rodiny a kurz vaření znamenité gruzínské kuchyně. Následně přejedeme k Černému moři do letoviska Batumi.

10. den

Batumi je pulzující město žijící zábavou a odpočinkem. Široké historické bulváry a vysoké mrakodrapy mu dodávají kosmopolitní charakter. Navštívíme místní botanickou zahradu, v níž se uchovává řada rostlinných druhů z celého světa. Též se podíváme na rybí trh a poobědváme v přilehlé restauraci specializované na plody moře. Následně si projdeme přímořskou promenádu lemovanou mrakodrapy. Dovolí nám počasí vykoupat se v Černém moři?

11. den

Ráno vyrazíme z Batumi do Ozurgeti, kde navštívíme čajovou zahradu a zpracovatelskou manufakturu. Gruzínský čaj sice po rozpadu Sovětského svazu utrpěl velkou ránu, nyní se však začíná dařit jeho slávu obnovovat. Naučíme se, jak se v Gruzii čaj pěstuje a zpracovává. Následně budeme pokračovat do Ackuri, vesničky v národním parku Bordžomi-Kharagauli, v němž pramení i světově proslulá stejnojmenná minerálka.

12. den

Ráno podnikneme pěší výlet nádhernou přírodou NP Bordžomi-Kharagauli. Půjdeme divokou přírodou a bujnými lesy s několika úžasnými vyhlídkami. Odpoledne navštívíme lázeňské město Bordžomi, kde pramení proslavená minerálka.

13. den

Přesuneme se do Vardzie. Po cestě navštívíme kouzelný hrad Rabati ve městě Achalcike. Též se zastavíme v klášteře Sapara, navštívíme vesnici Saro. Zde v místním tradičním vinařství si vychutnáme oběd a ochutnáme lokální víno, chloubu Gruzie. 

14. den

Ráno navštívíme skalní klášter Vardzia a přes scénickou náhorní plošinu Džavakétie dojedeme zpět do hlavního města Tbilisi. Odpoledne nám ještě zbude čas na případné nákupy či procházku po městě.

15. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Veškerá doprava v pronajatý vozidlech
 • Ubytování 11x v turistickém hotelu a 2x v jednoduchém horském penzionu
 • Snídaně po celou dobu zájezdu
 • 5x večeře 6.-7. a 11.-13. den, oběd 13.den
 • Český průvodce
 • Místní průvodce
 • Vstupné do památkových objektů dle programu
   

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy 7000 Kč
 • Stravování mimo uvedené
 • Spropitné pro místní průvodce a šoféry
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 2900 Kč
 • Povinné PCR testy před odletem,  po příletu do Gruzie (25-30 EUR, nepovinné pro očkované) a antigenní nebo PCR test při odletu ze země 25-30 EUR

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Zájezd za poznáním území Jižního Kavkazu. Důraz se klade na bohatství kulturního dědictví, přírodní krásy a poznání života a tradic místních obyvatel. Čas bude i na ochutnávku proslaveného gruzínského vína, čaje a zmanitého jídla.

Do programu zájezdu je zařazeno několik jednodenních pěších výletů. Délka treku 5 - 6 hodin. Jdeme na lehko. V případě, že by chtěl někdo jeden z treků vynechat, je možné zajistit přepravu autem. Akce je určená pro zájemce o poznávání cizích kultur, kterým zároveň není cizí pohyb. Kromě nejzajímavějších pamětihodností Gruzie navštívíme i malebnou horskou oblast Svanétie a dostaneme se blízko k zasněženým štítům a ledovcům Kavkazu. Doprava po dobu zájezdu je řešena pronajatými vozidly.

Míra komfortu

Ubytování je zajištěno v hotelech standardní turistické kategorie na dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Během dvou nocí pobytu ve Svanétii budeme nocovat v místních rodinných horských penzionech na dvoulůžkových pokojích se společným sociálním zařízením. Pokud jste zimomřiví, tak během těchto nocí oceníte lehký spacák nebo vložku do spacáku.

V ceně zájezdu máme snídani, je zahrnuto pět večeří při pobytu v místních penzionech, kde jídlo připravuje hostitelská rodina. Ostatní obědy a večeře si dáme podle své vlastní chuti v místních restauracích či na hotelu a každý si je platí za sebe. Průvodce zájezdu je nápomocen s výběrem jídel.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Arménie - Gruzie
253 Arménie - Gruzie

Za krásami Jižního Kavkazu

18.5. - 5.6.2022
+ další 3 termíny
19 dní
Gruzie s Rudou Švaříčkem
MK253 Gruzie s Rudou Švaříčkem

Lyže, kolo, víno a historie

15.4. - 24.4.2022
10 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog