Gruzie

243

Gruzie

Za krásami Jižního Kavkazu

Kavkaz - geografický předěl mezi Evropou a Asií i dávná křižovatka kultur a národů

Pro každého Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

Kavkaz nejen tvoří geografický předěl mezi Evropou a Asií, ale byl odedávna i křižovatkou kultur a národů. Stopy zde zanechaly nejmocnější říše starověku, odehrávají se zde kapitoly řeckých bájí i Starého zákona. Na jižním úpatí Kavkazu nás obejme vlídné subtropické klima černomořského pobřeží. Až do dnešních dnů se zde zachovaly živé křesťanské monastýry vybudované na malebných místech. Vřelá povaha místních obyvatel a dobré jídlo nás budou na cestě doprovázet.

Poznáme malebné průsmyky i monumentální horské štíty, středověké katedrály i kláštery, nejvýše položenou evropskou osadu i citrusy a čajové plantáže na pobřeží Černého moře. Čas bude i na ochutnávku gruzínského vína. Možná je i dlouhá varianta zájezdu s Arménií.

Termíny a rezervace

Termín:  20.5. - 31.5.2024 12 dní / 10 nocí  (12 dní / 10 nocí) Cena:  46 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  21.9. - 2.10.2024 12 dní / 10 nocí  (12 dní / 10 nocí) Cena:  46 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  5.5. - 16.5.2025 12 dní / 10 nocí  (12 dní / 10 nocí) Cena:  46 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Zuzana

Zuzana Harachová

Věčná optimistka, která miluje vše akční. Má dlouholeté zkušenosti z práce v oblasti cestovního ruchu. Procestovala kus světa, ale nejvíce jí učaroval Blízký a Střední východ, kam se pravidelně vrací. Podílela se na tvorbě amatérských dokumentárních filmů z této části zeměkoule. Nejraději na ces...

Více informací o průvodci

Petr

Petr Kroupa

Historik umění má široké zájmy, historie i kultura ostrovů a zemí kolem Středozemního moře krásně dominují. Chodící encyklopedie zbožňuje středověk, silný je v široké škále oblastí. Na svých cestách podlehl kouzlu kdysi bohatých středoasijských říší ležících na Hedvábné stezce. Účastnil se natáč...

Více informací o průvodci

Zuzana Harachová 5.5. - 16.5.2025
?

Petr Kroupa

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Přílet do Gruzie, Tbilisi.

2. den

Celodenní prohlídka životem tepající gruzínské metropole Tbilisi. Kostel Metechi, bazilika Anchiskhati, skleněný Most míru. Výhledy na město z moderní lanovky. Pevnost Narikala. Nábřeží řeky Mtkvari s prosklenými novostavbami. Krámky ve čtvrti Avlabari. Procházka starým městem. Platany lemované uličky historického centra, Rustaveliho třída. Fakultativně možnost termálních koupelí v sirných lázních.

3. den

Náboženským centrem Gruzie je nedaleká Mtscheta (UNESCO) s nejvýznamnější gruzínskou katedrálou a klášterem Džvari nad soutokem Mtkvari a Aragvi. Středověká katedrála Sveti-Tskhoveli byla korunovačním místem gruzínských panovníků. Unikátní jeskynní město Uplis-Tsikhe. Přejezd do druhého největšího města země, Kutaisi. Návštěva katedrály Bagrati (UNESCO).

4. den

Významný klášterní komplex Gelati (UNESCO) s bohatou freskovou výzdobou. Průnik podél řeky Inguri do Svanetie, země hrdých horalů. Vynález kola pronikl do těchto odlehlých údolí až ve 20. století s vybudováním cesty. Vysoké obranné věže dokreslují kolorit kamenných vesniček. Ubytování v hlavním centru oblasti, Mestii.

5. den

Nádherný vrchol Ušba spolu s dalšími štíty tvoří kulisu putování džípem po kamenitých cestách do nejvýše položené evropské osady Ušguli (UNESCO) pod monumentální štíty nejvyšší gruzínské hory Schary (5 068 m). Nenáročný panoramatický pěší výlet k úpatí  majestátní Schary. Návrat do Mestie.

6. den

Pěší výlet údolím řeky Mestiachala k ledovci Chalaadi, který na nachází na jednom ze svahů Ušby (2 300 m, 4 hodiny chůze). Etnografické a historické muzeum s unikátními sbírkami.  Nocleh v Mestii.

7. den

Sjezd z hor k pobřeží Černého moře. Citrusy, čajové plantáže. Zažijeme i koupání v moři? Pláž Ureki s magnetickým pískem. Cesta do Batumi. Vlahá náruč Adžárie, bájné Kolchidy, nás přijme na celé dva dny, kdy opustíme divoké horské kraje a odpočineme si u moře. Abecední věž, památník argonautů, technická univerzita. Botanická zahrada v Batumi. Večerní zpívající fontány.

8. den

Přejezd z Batumi do Gori. Ve Stalinově rodišti Gori navštívíme jeho rodný dům a monumentální muzeum včetně privátního železničního obrněného vozu. Pokračování dále do hlavního města Tbilisi, které už důvěrně známe.

9. den

Putování přes malebný průsmyk Džvari (2 379 m) na severní stranu Kavkazu do Kazbegi. Pod vrcholem Kazbegu byl dle řeckých bájí na dlouhá léta přikován Prometheus. Odvezeme si také kousek skály jako pouto k této hoře? Výjezd džípy nádherným údolím ke kostelu Gergeti (2 170 m). Nádherná velehorská příroda. Bude počasí přát výhledům na vrchol Kazbegu (5 047 m)? Návrat do Tbilisi.

10. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Doprava pronajatým minibusem s klimatizací, džípy v oblasti Kazbegi a Svanetie
 • 14x / 10x ubytování ve 2-3* hotelech se snídaní, pensiony v Kutaisi a Mestii, 4 x večeře
 • Ochutnávka koňaku v Jerevanu a vstup do vinařství v Areni
 • Český průvodce
 • Místní průvodci podle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Vstupné do památkových objektů
 • Stravování nad rámec programu
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 6 400 Kč (12 dní)
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Lanovka v Tbilisi 1 EUR
 • Jeskynní město Uplistsikhe 5 EUR
 • Stalinovo museum v Gori 6 EUR

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Pohodový poznávací zájezd určený všem se zájmem o kulturu, památky a krásnou přírodu. Časový harmonogram akce tvoří poznávací okruh v Gruzii. Hlavní důraz se klade na přírodní krásy a poznání života a tradic místních obyvatel. Po celou dobu cestujeme pronajatými mikrobusy s výjimkou krátkého výletu terénními vozy do osady Ušguli v horské oblasti Svanetie a ke kostelíku Gergeti v NP Kazbegi. Velká zavazadla jsou během přesunů dostupná obtížněji, po ruce je dobré mít menší batůžek s pohotovostní zásobou pití, svačinou, oblečením používaným během dne apod. Do časového harmonogramu akce nejsou zařazeny žádné noční přesuny. 

Míra komfortu

Ubytováni budeme ve 2-3* hotelech a jednodušších penzionech se snídaní, 5x s večeří (v Kutaisi 1x, Mestii 3x, Gudauri 1x). Pokoje jsou dvoulůžkové s vlastním sociálním zařízením. V ceně zájezdu jsou zahrnuty kromě 5 večeří i snídaně. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. Na jídlo a pití počítejte s částkou cca 10 EUR na den, tzn. cca 200 EUR na celou dobu pobytu. Jídlo a potraviny zakoupené v supermarketech a restauracích střední a vyšší úrovně jsou nezávadné.

Podobné zájezdy

Arménie - Gruzie
253 Arménie - Gruzie

Za krásami Jižního Kavkazu

1.5. - 16.5.2025
16 dní
Kyrgyzstán - Uzbekistán
269 Kyrgyzstán - Uzbekistán

Historie Hedvábné stezky

24.8. - 11.9.2024
+ další 3 termíny
19 dní
Východní Turecko
295 Východní Turecko

Kolébka dávných kultur i divy přírody

26.10. - 8.11.2024
+ další 1 termín
14 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)