Pákistán

296

Pákistán

Všechny osmitisícovky Karakoramu

Fantastická příroda, panenské hory, tyrkysová jezera, ledovce i písečné duny

Novinka Treky a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

7 - 10

K2, Broad Peak, Gasherbrum 1 a 2 v jedné lokaci. Nejkrásnější trek světa? Mekka horolezců i trekařů. Po slavném ledovci Baltoro do základního tábora K2. Druhá nejvyšší hora světa K2 (8 611 m). Výhledy na západní osmitisícovky Broad Peak (8 047 m), Hidden Peak (8 068 m) a Gasherbrum II (8 035 m). Travers sedlem Gondogoro La (5 680 m) do další super oblasti. Užijeme si i pátou osmu Nanga Parbat, výprava k legendární hoře z obou stran, nejvyšší a nejslavnější skalní stěny světa. Pohostinnost domorodců překvapí!

Horská akce pro opravdové cestovatele a dobrodruhy. Hlavní náplní cesty je vysokohorský trek do základního tábora K2, který je Mekkou horolezců a trekařů.

Termíny a rezervace

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

Informovat o vypsání nového termínu

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Libor

Libor Dušek

Libor Dušek etnolog, publicista, skialpinista a horolezec z Krkonoš. Vystudoval sociální antropologii na Univerzitě Pardubice a postgraduální studium etnologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Účastní se též horolezeckých výprav (vedoucí úspěšné expedice Ski Nošak-7 495m., 2016, světo...

Více informací o průvodci

Libor Dušek

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 3. den

Letecky do Pákistánu, hlavního města Islámábádu. Taxila s návratem proti času 2 300 let. Sirkar - čtyři odlišné kultury a náboženství. Klášter buddhistů Mohra Moradu. Velká stupa Dharmarajika. Věhlasná Karakoram Highway. Abbottábád s místem zneškodnění Usámy. Kontrastní horské scenérie. Chilas nad řekou Indus.

4. - 6. den

Nanga Parbat. Vychutnáme legendu „Nahé hory“ ze všech stran. Do úspěšného výstupu H. Buhla (1953) vzala hora 31 životů. Jezero Rama, kemp s cedry a jalovci. Slavné Fairy Meadow, zelené údolí ve výšce 3 300 m. Pohádkové louky. Treková lahůdka k Beyal a základní tábor Nanga Parbat. Deosai Plateau, Tarashing a vstupní brána do údolí Rupal, výšlap do základního tábora. Rupálská stěna 4 500 m převýšení, nejmohutnější skála planety. Ledovec Bazhin. Soutok Indus a Gilgit, předěl nejvyšších světových horstev Karakoram - Himálaj - Hindúkuš. Ďáblův chřtán a hřmící Indus. Příjemné Skardu (2 228 m), hlavní město Baltistánu. Dewan-e-khas, afghánské lahůdky a indická dráždidla.

7. den

První česká nemocnice v Pákistánu, o kterou vzorně pečuje Dina Štěrbová. Skvělý projekt si zaslouží podporu. Putování džípem do Askoli (3 050 m). Kamenná pevnost Shigar. Duny a pouštní kouzla. Údolí Braldu s romantickými vesničkami. Poslední obydlí a ovocné sady. Askoli smějících se muslimů s kováři, madrasou, starobylou mešitou a svérázným muzeem. Příjezed podél bouřící řeky Braldu do Jola (3 200 m). Nocleh ve stanu.

8. - 16. den

Trek z Jola, ledovec Biafo. Dlouhé písečné pláže. Relaxační Paju (3 450 m) s tanci nosičů a kanystrovou muzikou. Výhledy na Masherbrum, věže Trango. Velkolepé panorama Cathedral Towers, poprvé i magický trojúhelník K2. Urdukas (4 200 m), fascinující výhledy na Paju, Trango, Lobsang, Uli Biaho. Goro (4 300 m) a výhledy na Broad Peak (8 047 m), Gasherbrum IV (7 925 m). Slavná Concordia (4 650m) - trůn horských bohů střeží vrcholy osmiček. Zde se stékají tři ledovce. „Náš“ Baltoro, Godwin-Austen od K2, Vigne od Gondogoro. Výhledy na Mustagata, Gasherbrum IV, Matha Peak K2. Podle konstelace a počasí základní tábor Broad Peak a hlavně BC pod K2. Masivní pyramida vyráží dech. Sněhobílý Angel Peak. Ledové mosty a tunely, moréna ledovce se vine jako dálnice. Nejkrásnější lokalitu si užijeme dostatečně.

17. - 20. den

Po ledovci Vigne s výhledy na Chogolisu (7 665 m) a Mitre Peak. Ali Camp za sněhovými poli (5 030 m) na vyvýšeném místě jako orlí hnízdo. Působivé modlitby muslimů umocní západ slunce. Rituál zpěvů a hecování v nočním startu. Průsmyk Gondogoro (5 680 m) s překrásnými výhledy na horské štíty za úsvitu. Při dvoukilometrovém sestupu sněhem pomůže fix a třeba i mačky. Šťavnatě zelené Khuispang, idylka u jezera a sprchy vodopádu. Piknik v trávě a nápoje opět s bublinkami! Výhledy na Laila Peak (6 063 m).
Sestup po ledovci Gondogoro, jezírka různých barev, stezka tesaná do skal, louky plné květin, okouzlující Yermand Kangri (7 555m) a tekoucí ledovce. Nejkrásnější oáza Saischo (3 727 m). Cypřiše, šípky, tamaryšky v údolí květin. Kamenná obydlí, voňavé keře divokých růží. Pastviny s ovčáckými chatami, výhledy na K6 (7 282 m) a Link Sar (7 041m). Oslava v cílové Hushe (3 153 m). Živé betlémy a kuriózní muzeum evokuje R. Messnera. Refugio Hushe. Mekka lezců celého světa.

21. den

Atypické termály a zapomenuté vísky. Meruňkové orgie a rozličné ořechy. Džípem do Khpalu, druhé největší království ve starém Baltistánu chrání obchodní cestu do Ladakhu. Řeka Indus, matka Indie, protéká i Pákistánem! Skardu (2 340 m) s kulinářskými hody. Nejpodivnější fotbalové hřiště světa, barevné tržnice. 

22. - 24. den

Přelet do Islamabadu s parádní exkurzí nad pěti osmitisícovkami. Červená mešita. Starobylé a krásnější Rawalpindi. Faisalova mešita, největší svatyně světa? Barevné nekonečné bazary. Vyjížďka do hor ke stylové rozlučkové večeři Monal. Vyjde exkurze do pivovaru, který v zemi prohibice skutečně existuje? Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelet Skardu - Islámábád
 • 9x ubytování v hotýlcích, 13x na treku v pronajatých stanech
 • Kompletní doprava džípy a auty
 • Plná penze a servis na treku K2 - služby nosičů, kuchařů, horský vůdce
 • Permity a povolení
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Vstupní víza do Pákistánu 1 200 Kč
 • Stravování mimo treku pod horu K2
 • Spropitné pro místní průvodce, nosiče, kuchaře
 • Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku
 • Cestovní pojištění – rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 7-10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Horská akce pro opravdové cestovatele a dobrodruhy. Hlavní náplní cesty je vysokohorský trek do základního tábora K2, který je Mekkou horolezců a trekařů. Pohybujeme se v nadmořských výškách přes 4 000 m, překonáváme i průsmyky ve výšce přes 5000 m. Doprava je řešena pronajatými džípy a auty. Leteckého spojení využijeme na trase Skardu – Islamabad. 

Míra komfortu

Ubytováni v civilizaci je zajištěno 9x v místních turistických hotelech, po dobu treku spíme 13x v pronajatých stanech. Nutné je mít vlastní kvalitní spacák. Úroveň ubytování závisí na místních zvyklostech, je třeba obecně počítat s jednodušším ubytováním. Stravování po dobu treku do základního tábora K2 je formou plné penze, vychutnáme si servis a služby místního kuchtíka, který nám třikrát denně připraví chutnou krmi. Vytvoří slušné zázemí i v odlehlejších místech pochodu. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen při výběru.  

Podobné zájezdy

Nepál - Everest Base Camp trek
233 Nepál - Everest Base Camp trek

Trek do základního tábora

20.10. - 8.11.2024
+ další 1 termín
20 dní
Nepál - trek kolem bájné Manaslu
27.3. - 16.4.2025
21 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)