Pákistán

296

Pákistán

Všechny osmitisícovky Karakoramu

Fantastická příroda, panenské hory, tyrkysová jezera, ledovce i písečné duny

Novinka Treky a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 10

K2, Broad Peak, Gasherbrum 1 a 2 v jedné lokaci. Nejkrásnější trek světa? Mekka horolezců i trekařů. Po slavném ledovci Baltoro do základního tábora K2. Druhá nejvyšší hora světa K2 (8 611 m). Výhledy na západní osmitisícovky Broad Peak (8 047 m), Hidden Peak (8 068 m) a Gasherbrum II (8 035 m). Travers sedlem Gondogoro La (5 680 m) do další super oblasti. Užijeme si i pátou osmu Nanga Parbat, výprava k legendární hoře z obou stran, nejvyšší a nejslavnější skalní stěny světa. Pohostinnost domorodců překvapí!

Horská akce pro opravdové cestovatele a dobrodruhy. Hlavní náplní cesty je vysokohorský trek do základního tábora K2, který je Mekkou horolezců a trekařů.

Termíny a rezervace

Termín:  30.6. - 24.7.2022 25 dní / 22 nocí  (25 dní / 22 nocí) Cena:  88 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Jan

Jan Košťál

Již od roku 2001 se věnuje průvodcování, a to především Asie, která ho učarovala hned při jeho první cestě na kontinent v roce 1997. Cesta vedla po zemi přes Turecko, Írán a Pákistán do Indie a zpět přes Afghánistán. V následujících třech letech si ji zopakoval ještě dvakrát. Jeho nejoblíbenější...

Více informací o průvodci

Jan Košťál

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 3. den

Letecky do PÁKISTÁNU, hlavního města Islámábádu. Taxila s návratem proti času 2 300 let. Sirkar - čtyři odlišné kultury a náboženství. Klášter buddhistů Mohra Moradu. Velká stupa Dharmarajika. Věhlasná Karakoram Highway. Abbottábád s místem zneškodnění Usámy. Kontrastní horské scenérie. Chilas nad řekou Indus.

4. - 8. den

Nanga Parbat. Vychutnáme legendu „Nahé hory“ ze všech stran. Do úspěšného výstupu H. Buhla (1953) vzala hora 31 životů. Jezero Rama, kemp s cedry a jalovci. Slavné Fairy Meadow, zelené údolí ve výšce 3 300 m. Pohádkové louky. Treková lahůdka k Beyal a základní tábor Nanga Parbat. Deosai Plateau, Tarashing a vstupní brána do údolí Rupal, výšlap do základního tábora. Rupálská stěna 4 500 m převýšení, nejmohutnější skála planety. Ledovec Bazhin. Soutok řek Indus a Gilgit, předěl nejvyšších světových horstev Karakoram - Himálaj - Hindúkuš. Ďáblův chřtán a hřmící Indus. Příjemné Skardu (2 228 m), hlavní město Baltistánu. Dewan-e-khas, afghánské lahůdky a indická dráždidla.

9. - 10. den

První česká nemocnice v Pákistánu, o kterou vzorně pečuje Dina Štěrbová. Skvělý projekt si zaslouží podporu. Putování džípem do Askoli (3 050 m). Kamenná pevnost Shigar. Duny a pouštní kouzla. Údolí Braldu s romantickými vesničkami. Poslední obydlí a ovocné sady. Askoli smějících se muslimů s kováři, madrasou, starobylou mešitou a svérázným muzeem.

11. - 18. den

Trek podél bouřící řeky Braldu do Jola (3 200 m), ledovec Biafo. Dlouhé písečné pláže. Relaxační Paju (3 450 m) s tanci nosičů a kanystrovou muzikou. Výhledy na Masherbrum, věže Trango. Velkolepé panorama Cathedral Towers, poprvé i magický trojúhelník K2. Urdukas (4 200 m), fascinující výhledy na Paju, Trango, Lobsang, Uli Biaho. Goro (4 300 m) a výhledy na Broad Peak (8 047 m), Gasherbrum IV (7 925 m). Slavná Concordia (4 650m) - trůn horských bohů střeží vrcholy osmiček. Zde se stékají tři ledovce. „Náš“ Baltoro, Godwin-Austen od K2, Vigne od Gondogoro. Výhledy na Mustagata, Gasherbrum IV, Matha Peak a K2. Podle konstelace a počasí základní tábor Broad Peak a hlavně BC pod K2. Masivní pyramida vyráží dech. Sněhobílý Angel Peak. Ledové mosty a tunely, moréna ledovce se vine jako dálnice. Nejkrásnější lokalitu si užijeme dostatečně.

19. den

Po ledovci Vigne s výhledy na Chogolisu (7 665 m) a Mitre Peak. Ali Camp za sněhovými poli (5 030 m) na vyvýšeném místě jako orlí hnízdo. Působivé modlitby muslimů umocní západ slunce.

20. den

Rituál zpěvů a hecování v nočním startu. Průsmyk Gondogoro (5 680 m) s překrásnými výhledy na horské štíty za úsvitu. Při dvoukilometrovém sestupu sněhem pomůže fix a třeba i mačky. Šťavnatě zelené Khuispang, idylka u jezera a sprchy vodopádu. Piknik v trávě a nápoje opět s bublinkami! Výhledy na Laila Peak (6 063 m).

21. den

Sestup po ledovci Gondogoro, jezírka různých barev, stezka tesaná do skal, louky plné květin, okouzlující Yermand Kangri (7 555m) a tekoucí ledovce. Nejkrásnější oáza Saischo (3 727 m). Cypřiše, šípky, tamaryšky v údolí květin. Kamenná obydlí, voňavé keře divokých růží. Pastviny s ovčáckými chatami, výhledy na K6 (7 282 m) a Link Sar (7 041m). Oslava v cílové Hushe (3 153 m). Živé betlémy a kuriózní muzeum evokuje R. Messnera. Refugio Hushe. Mekka lezců celého světa.

22. den

Atypické termály a zapomenuté vísky. Meruňkové orgie a rozličné ořechy. Džípem do Khpalu, druhé největší království ve starém Baltistánu chrání obchodní cestu do Ladakhu. Řeka Indus, matka Indie, protéká i Pákistánem! Skardu (2 340 m) s kulinářskými hody. Nejpodivnější fotbalové hřiště světa, barevné tržnice.

23. - 25. den

Přelet do Islámábádu s parádní exkurzí nad pěti osmitisícovkami. Červená mešita. Starobylé a krásnější Rávalpindí. Faisalova mešita, největší svatyně světa? Barevné nekonečné bazary. Vyjížďka do hor ke stylové rozlučkové večeři Monal. Vyjde exkurze do pivovaru, který v zemi prohibice skutečně existuje? Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelet Skardu - Islámábád
 • 9x ubytování v hotýlcích, 13x na treku v pronajatých stanech
 • Kompletní doprava džípy a auty
 • Plná penze a servis na treku K2 - služby nosičů, kuchařů, horský vůdce
 • Permity a povolení
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Vstupní víza do Pákistánu 1 200 Kč
 • Stravování mimo treku pod horu K2
 • Spropitné pro místní průvodce, nosiče, kuchaře
 • Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Horská akce pro opravdové cestovatele a dobrodruhy. Hlavní náplní cesty je vysokohorský trek do základního tábora K2, který je Mekkou horolezců a trekařů. Pohybujeme se v nadmořských výškách přes 4 000 m, překonáváme i průsmyky ve výšce přes 5000 m. Doprava je řešena pronajatými džípy a auty. Leteckého spojení využijeme na trase Skardu – Islamabad. 

Míra komfortu

Ubytováni v civilizaci je zajištěno 9x v místních turistických hotelech, po dobu treku spíme 13x v pronajatých stanech. Nutné je mít vlastní kvalitní spacák. Úroveň ubytování závisí na místních zvyklostech, je třeba obecně počítat s jednodušším ubytováním. Stravování po dobu treku do základního tábora K2 je formou plné penze, vychutnáme si servis a služby místního kuchtíka, který nám třikrát denně připraví chutnou krmi. Vytvoří slušné zázemí i v odlehlejších místech pochodu. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen při výběru.  

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Tibet - Nepál
298 Tibet - Nepál

Mystický Kailás i království Guge

4.8. - 26.8.2022
+ další 1 termín
23 dní
TOP Bhútánu s legendou - Peter Habeler
277 TOP Bhútánu s legendou - Peter Habeler

To nejlepší ze Snowmana s Rudou Švaříčkem

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog