Nepál - výstup na Mera Peak

290

Nepál - výstup na Mera Peak

Moje první šestitisícovka

Akce pro zkušené a nadšené horaly, kteří objevují krásu nepálských vrcholů

Náš tip Treky a příroda

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 8

Expedice na Mera Peak je tou pravou výzvou určenou zájemcům o vysokohorskou turistiku v divukrásných horách. Pohyb mimo klasické turistické trasy, horolezecká atmosféra, jedinečný zážitek z postupu po ledovci a táboření ve stanu nad hranicí 6 000 m.n.m. Ohromení z nekonečného Himálaje i pokora před obrovskými kamennými stěnami. Nejedná se o klasické horolezectví (ne lezení, ne slaňování). Mačky, cepín a lano budou potřeba pouze poslední den výstupu. Zavlaje na vrcholu opět česká vlajka?

Trek vede úchvatnou přírodou a rozmanitými klimatickými i vegetačními pásmy, kde s nadmořskou výškou řídnou stromy a ztrácejí se lidské příbytky. Jen několik kilometrů vzdušnou čarou nás bude dělit od nejvyšší hory světa, kterou budeme mít jako na dlani. Jedná se o delší chůzi ve vysokých nadmořských výškách, kde je nutná dobrá fyzická kondice a souvislá každodenní výdrž.

Český průvodce doprovodí skupinu od počtu 8 osob. Tento program je možno absolvovat jen v doprovodu anglicky mluvícího průvodce i v jiném termínu. Více informací vám rádi poskytneme.

Termíny a rezervace

Termín:  11.10. - 31.10.2024 21 dní / 18 nocí  (21 dní / 18 nocí) Cena:  93 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Dominika

Dominika Čermáková

Neuvěřitelně společenská partnerka do každé situace. Miluje hory a vše s nimi spojené. Lyže, skály i kolo zvládá stejně bravurně jako orientační běh a kolečkové brusle. Setkat se s ní můžete hlavně v našich asijských destinacích, zejména v horských oblastech Nepálu, Indie, Barmy... Vždy však s ú...

Více informací o průvodci

Dominika Čermáková

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Nepálu. Hlavní metropole Káthmándú. První kroky pulsující čtvrtí Thamel, návštěva buddhistického "opičího" chrámu Svajambhúnáth, odkud je rozhled na celé město. Příprava zavazadel na expedici.

3. den

Ranní spektakulární odlet malým letadélkem do Lukly na Hillaryho letiště vybudované ve svahu hory. První seznámení s horskou atmosférou, ubytování v lodži, aklimatizační treking do vesničky Ghat. Návrat do Lukly, možnost posledních nákupů v „civilizaci“.

4. den

Rozloučíme se s vesničkou Lukla a vyrazíme východním směrem k malé hydroelektrárně přes obdělávaná políčka, která postupně přejdou v borovicový les. Prudké stoupání bude brzy ukončeno osadou Chutanga, kde z aklimatizačních důvodů strávíme noc.  

5. den

Dnešní den bude velice dlouhý, brzy ráno vyjdeme z Chutanga do rododendronového pralesa. Svah bude prudký a stoupání nás postupně přivede až do alpinského pásma bez vegetace porostlého mechy. Sedlo Zatrwa-La (4 600 m) je členité, skalnatý terén řídce porostlý travou, vlají zde pestré modlitební vlajky. Sestup zpět a večer strávíme opět v Chutangu.

6. den

Prudký sestup horským úbočím po úzké stezce. Statné kmeny jsou porostlé dlouhými vlajícími lišejníky a panuje zde věčné příšeří. Ubytování v osadě Thuli Kharka.

7. den

Pokračování sestupu v zajetí rododendronů. Ubytování v Khote u řeky Inku Khola.

8. den

Z vesnice Khote nás stezka povede mírným stoupáním podél řeky až do vesnice Thangnank (4 360 m) na okraji morénového valu.

9. den

Z aklimatizačních důvodů odpočinkový den. Možný alternativní treking k blízkému modrému jezeru Sabai Tso (4 470 m).

10. den

Pokračování výstupu do osady Khare. Okolní krajina údolí Hinku a Hunku je už jen porostlá travou a již z dálky zahlédneme náš cíl Mera Peak. Zde v Khare si vyzvedneme poslední potřebné vybavení.  

11. den

Stoupání po moréně ledovce nás kolem ledopádu postupně přivede do sedla Mera-La (5 300 m) s velkým množstvím modlitebních praporků. První nocleh ve stanech ve vlastních spacácích v základním táboře (Base Camp). Veškerou stravu bude vařit náš nepálský kuchař.

12. den

Z Base Campu vyrazíme již po ledovci. Mírné stoupání okolo ledovcových trhlin nás přivede k mohutným skalám, kde se opět utáboříme ve výškovém táboře High Camp (5 900 m). Mera Peak se nám odtud bude zdát skoro na dosah ruky a zapadající slunce ozáří vysoké štíty kolem nás.

13. - 14. den

Velmi brzy ráno zahájíme výstup. Hůlky nám budou oporou na ledovci, ale sklon je mírný a terén jednoduchý. Postup v řídkém vzduchu bude velmi pomalý, ale po cca pěti hodinách dojdeme k patě vrcholové převěje. Mačky a cepín nám pomohou při posledním výšvihu a následně staneme na vrcholu! Panoramatický a ničím nerušený rozhled na svět pod námi. Návrat zpět přes High Camp, sbalení stanů a vybavení, návrat do Base Campu, popř. až do Khare. Rezervní den navíc na opakování výstupu v případě nepříznivého počasí či aklimatizačních problémů.

15. den

Zpět z Khare podél morény ledovce až do Khote.

16. - 17. den

Sestup KhoteThuli Kharka, opětovné překonání členitého sedla Zatrwa-La a sestup do Lukly.

18. den

Zpáteční let z Lukly do Káthmándú. Zasloužený večerní drink v proslulém baru Tom a Jerry, legendární horolezecké hospůdce.

19. den

Prohlídka barvité buddhistické stupy Boudhanáth, kterou dokola obejdeme ve směru hodinových ručiček. Spalovací hinduistické gháty v Pashupatináthu, kde uvidíme pomíjivost pozemského bytí.  

20. - 21. den

Poslední nákupy a letecký návrat přes Díllí domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelet Káthmándú - Lukla a zpět
 • 3x ubytování v Káthmándú v turistickém hotelu, na treku 12x v lodžích (horské hotýlky), ve stanu při výstupu v základním a výškovém táboře (max. 3 noci)
 • Služby nosičů během celého treku a výstupu na Mera Peak (15 kg/osoba)
 • Pronájem stanů, maček, cepínu a lana
 • Kompletní strava 3 dny v táboře Base a High Camp
 • Povolení k výstupu na Mera Peak – climbing permit
 • Vstup do NP Sagarmatha a Makalu – Barun
 • Poplatek za expediční odpadky
 • Český průvodce
 • Místní průvodci

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Nepálu 50 USD na hranicích
 • Vstupy do navštívených památek v Káthmándú
 • Strava a nápoje mimo uvedené
 • Spropitné pro nosiče a místní průvodce
 • Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Vyhlídkový let nad Everestem: 207 USD
 • Swayambúnáth 200 NPR
 • Chrámové město Bakhtapur 1500 NPR
 • Náměstí Durbar 1000 NPR
 • Bódhanáth 400 NPR

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6-8 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Hlavní náplní cesty je vysokohorský výstup na vrchol Mera Peak (6 476 m). Doprava v civilizaci bude řešena taxíky či pronajatým mikrobusem.

Výstup na Mera Peak:

Jedním z předpokladů akce je dobrá fyzická kondice. Jedná se o delší chůzi ve vysokých nadmořských výškách, kde je nutná dobrá fyzická kondice a souvislá každodenní výdrž (cca 15 km denně). Nejedná se o klasické horolezectví (ne lezení, ne slaňování). Mačky, cepín, úvazky a lano budou potřeba pouze až poslední den (v ceně, zajistíme na místě). Nutný je vlastní kvalitní spací pytel s komfortem do min. -20°C, karimatka (ideálně nafukovací) a kvalitní vybavení (termoprádlo, goretex), trekové hůlky. Do hor nejedeme závodit, ale chceme si výstup náležitě vychutnat. Trasa je nejkratší možná k vrcholu, vystupujeme stejnou cestou tam i zpět. Kvůli dostatečné aklimatizaci jsou v programu zařazeny dny, kdy se zůstává na místě, aby si organismus zvykl. Tyto dny nejdou vynechat.

Míra komfortu

Ubytováni ve městě „v civilizaci“ je zajištěno v hotelech turistické kategorie, jde o dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím. Během treku je úroveň ubytování odlišná, budeme nocovat v jednoduchých rodinných nepálských hotýlcích (lodžích), ve dvoulůžkových nebo vícelůžkových pokojích. Pokoje jsou nevytápěné, v noci bývá zima a jsou jednoduše vybavené (povlečená molitanová matrace a polštář). Sociální zařízení bývá většinou společné na chodbě či mimo lodž. Studená sprcha je dostupná po celou dobu treku do výšky 4 500 metrů, v nižších polohách je možná teplá sprcha za příplatek (cca 5 USD). Na ledovci Mera strávíme dvě až tři noci pod stanem, je nutné mít stan vlastní.

Strava není zahrnuta v ceně zájezdu, s výjimkou plné penze na ledovci Mera. Ve výšce nad 5 300 metrů je zajištěna plná penze (tři dny), bude vařit nepálský kuchař. Vzhledem k delší námaze při výstupu na Mera Peak doporučujeme si vzít s sebou energetické tyčinky, čokolády či gely. Po zbytek pobytu se většinou stravujeme společně v restauracích a jídelnách. Průvodce zájezdu je nápomocen s výběrem jídel. Po dobu treku se budeme stravovat v místních jídelnách nebo v restauracích, které jsou součástí horských lodží. Výběr jídel je bohatý a rozhodně dostatečný.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Včera jsem se vrátil z akce Mera Peak – moje první šestitisícovka. Velké poděkování a pochvalu si zaslouží i Pavel Dostál, který je prostě SUPER a doufám, že se s ním podívám i na další akce. V neposlední řadě bych rád ocenil přípravu a organizaci celé akce. Nevím, kdo všechno za tím stojí, ale program i lokální zajištění, vše bylo na vysoké úrovni. Jsem prostě zase nadšen a týmu Livingstone patří můj VELKÝ dík!

Martin P.

30.10.2016

Himaláje byl zážitek! A vzhledem k tomu, že nás ze 7 vystoupilo 5, tak myslím, že i mise velice úspěšná.  Pavel Dostál i místní průvodci byli vynikající, parta také super. Počasí nám také přálo a aklimatizace zcela v pohodě. Takže ještě jednou díky za Vaši ochotu zájezd pro nás uspořádat a někdy snad zase s Livingstonem.

Pepa a Bára

15.10.2015

Podobné zájezdy

Nepál - Everest Base Camp trek
233 Nepál - Everest Base Camp trek

Trek do základního tábora

20.10. - 8.11.2024
+ další 2 termíny
20 dní
Nepál - Království Mustang
237 Nepál - Království Mustang

Tajemný buddhistický svět

2.8. - 19.8.2024
+ další 2 termíny
18 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)