Kolo a víno Gruzie s Rudou Švaříčkem

MK707

Kolo a víno Gruzie s Rudou Švaříčkem

Exotika na kole, talíři i ve sklence

Aktivní i bonvivánské poznávání země na rozhraní kultur a kontinentů.

Památky a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8-12

Jedinečné cyklo poznávací, gurmánské i degustační za vínem po atypických oblastech. Program zájezdu provede na kolech kaňony, skalními městy i vinnými sklípky. Pravlast bohémů a mistrů světa pohostinnosti jde historií k Argonautům. Země specialit, legend, krásných hor i zážitků má nejstarší víno světa. Vinařské oblasti Imereti, Racha a Lekhumi netradičních skvělých vín. Zažijeme Malý Kavkaz, ale dojedeme i pod ledovce Velkého Kavkazu. Poznáme jeskyně, skalní věže, jezera a vodopády krasových oblastí Lekhumi a Imereti. Kláštery, pevnosti i zapomenuté horské osady. Vše korunuje skvělá kuchyně, víno, koňak i chacha. Lázně Sairme a Tskhaltubo nabídnou termály a léčivé minerálky. Kdo nechce zrovna na kole, jede doprovodným vozem. Cyklistiku užíváme na vybraných správných místech. Máme i elektrokola!

Podmínky vstupu do Gruzie. Pro vstup do země se vyžaduje doklad o ukončeném očkování nebo negativní PCR test na covid-19.

Termíny a rezervace

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

Informovat o vypsání nového termínu

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Rudolf

Rudolf Švaříček

Jednatel cestovní kanceláře LIVINGSTONE. Vizionář s širokým záběrem aktivit. Hlava i duše festivalu GO KAMERA, motor náročných expedic a výjimečných projektů. Má za sebou mimořádné výkony v průzkumu extrémních oblastí i řadu úspěšných expedic: Polar 89 (se psím spřežení na polár), Marco Polo (na...

Více informací o průvodci

Rudolf Švaříček

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Přílet do Tbilisi a hned velkorysá večeře na hotelu. Fantastické vyhlídky.

2. den

Staré německé město Asureti. Pevnost Samshvilde (tři šípy). Nejstarší opevněné město z 3. stol. př. n.l. Kostel Sioni, citadela, trojlodní bazilika, palác, lázně, vodní nádrže i atypická torza. Zajímavé menhiry. Přehrada Khrami, kaňon Dashbashi s vodopády a kaskádami, největší jezero Gruzie Paravani. Historický karavaneraj. Na kole z Ninotsmindy ke skalnímu městu Vardzia. Symbol Gruzie z 12 století spojený s královnou Tamar. Jeskynní klášter ve 13 patrech se stovkami mnišských cel měl 25 vinných sklepů. Cílová termální koupel a opulentní večeře pstruhů Vardzie.

3. den

Středověký strážní hrad Tmogvi, pevnost Khertvisi.  Achalciche znamená Nová pevnost. Kostel sv. Kříže české stopy kapucína Aloise Pražského. Impozantní pevnost Rabati, kostely pravoslavné, arménské apoštolské a katolické i synagoga. Zlatá kopule připomene Jeruzalém. Mešita Amadíja náboženských proměn, dvoupatrová medresa i atypický minaret. Zajímavé muzeum. Astronomická observatoř Abastumani a průsmyk 2 150 m Zekari. Fantastické lázně Sairme, čtyři léčivé prameny, voda 42°C, koupele v termálech. Degustace Imeretinského vína.

4. den

Katedrála Bagrati Kutaisi z roku 1003. Klášter Gelati je největší duchovní centrum středověké Gruzie (dnes UNESCO). Pochován je tu David Akhmashenebeli. Kaňon Okatse a magický vodopád Kinshka. Průhledný most s panoramatickými výhledy. Jeskyně Sataplia se stalaktity. Velký stalagmit tvaru srdce plní přání. Hotel v Tskaltubo, dříve největší gruzínské lázně. Koupel v termálním bazénu.

5. den

Nádherný skalní komplex Prometheova jeskyně. Průsmyk Orbeli spojuje krásné regiony Svaneti a Racha. Nejhezčí výhledy na Lechumi a Imereti. Přehrada Lajanuri, skalní věže Sairme. Vinný sklep oblasti Ambrolauri s ochutnávkou legendárního račinského vína Kvanchkara v osadě stejného názvu. D. Kipiani získal smíšením odrůd Alexandrouli a Mujuretuli vynikající Cuvée, polosladké víno.

6. den

Na kolech horskou silnicí do nejkrásnějších osad Ghebi Gona u ruské hranice má dávnou kamennou výstavbu. Nádherné výhledy na ledovce a čtyř tisícovky Kavkazu. Horské klimatické lázně Shovi v srdci lesů. Stalinova vila. Penzion s malým horským muzeem v Oni.

7. den

Zajímavá synagóga v Oni, největší přehrada Shaori spojila dvě jezera. Skalní vyhlídka nad městem Tkibuli. Tskhrajvari s panoramatickými výhledy. Na kolech přes horský hřbet ke skalnímu klášteru Katskhi ze 7.stol. Skalní jehla je mistrovské dílo přírody. Křesťané zde unikali pokušení a rozjímali – zkusíme také? Hornické město Chiatura láká historickými lanovkami. Zde těženo 60 % světového manganu. Nový GH v Kareli.

8. den

Klášter Sarkinety v Kareli, horské jezero Bateti, rodiště a muzeum Stalina v Gori. Skalní město Uplistsikhe znamená hrad Pána. Chrámový areál doby helénistické vzdoroval až do 13.stol., kdy ho dobyl mongolský chán Ugedej. Řeckou architekturu imitují svatyně s kazetovým stropem. Předkřesťanské chrámy, do skály vytesaná trojlodní bazilika i antické divadlo a tajný skalní tunel k řece. Muzeum s projekcí. Místa legendární Hedvábné stezky. Bývalé hlavní město Mccheta je dnes středobod pravoslaví. Panorama od nádherně položeného kláštera Džvari, fotogenický soutok řek Mtkvari a Aragvi. Katedrála Svetitschovali z 11. století s relikvií roucha Krista. Roku 337 tu přijali křesťanství, po Arménii druhé nejstarší na světě. Zde pohřben král Vakhtang Gorgasali, zakladatel Tbilisi. Finální prohlídka Tbilisi. Pevnost Narikala s výhledy. Kláštery, chrámy, mešity, synagogy, svatostánky i arménské, dávná i moderní architektura. Malebné staré město, katedrála Nejsvětější Trojice i lázeňské Abanotubani. Hedónská večeře města pohostinnosti a finální drink.

9. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Dopravu pronajatým vozidlem 
 • Doprovodné vozidlo s vlekem pro transport kol 
 • Český průvodce 
 • 8x ubytování s polopenzí
 • Půjčení horských kol nebo elektrokol – 7 dní, servis, náhradní kola
 • Ochutnávky vína 3 netradičních vinařských oblastí: Javakhetie, Racha, Imereti

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka včetně letištních tax cca 7000 Kč
 • Vstupné do památkových objektů, lázní
 • Stravování nad rámec programu
 • Spropitné
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Minimální počet  8 osob + průvodce.

Náročnost cesty

Skladba programu je zde ideální, kombinuje cykloturistiku, gurmánské zážitky s vinnými degustacemi. Nechybí poznávání zdejší bohaté historie. Tuto jedinečnou oblast si vychutnáme ze sedla kola 7 dní. Při cyklovýletech budeme mít k dispozici doprovodná vozidla. Denní vzdálenosti na kole jsou 50 – 60 km.  Kdo nechce zrovna na kole (možná jsou i elektrokola), jede doprovodným vozem. Část přepravy během dne je řešena pronajatým dopravním prostředkem, některé denní přesuny jsou delší. Poznání bude pro nás na prvním místě.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotelech a penzionech střední kategorie, 8x s polopenzí. Po zbytek programu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace. V ceně zájezdu jsou ochutnávky vína ve 3 vinařských oblastech.  Na jídlo a pití počítejte s částkou cca 10 EUR na den, tzn. cca 200 EUR na celou dobu pobytu. Gruzínská pohostinnost je vyhlášená, kuchyně velice pestrá. 

Doplňující informace

Občané všech zemí mohou vstoupit na území Gruzie za předpokladu, že na hranicích předloží doklad, který prokazuje, že cizinec podstoupil kompletní vakcinaci proti covid-19. Cizinci, kteří nejsou očkováni a jsou občany EU, předkládají na hranicích potvrzení o negativním testu PCR ne starší než 72 hodin, v současné době pro neočkované osoby platí pravidlo, že PCR test je nutné zopakovat 3.den po příletu do Gruzie. Před zahájením cesty do ČR cestující musí disponovat písemným potvrzením poskytovatele zdravotních služeb o negativním výsledku antigenního testu (max 48 hod. od odběru), nebo písemným potvrzením akreditované laboratoře o negativním výsledku RT-PCR testu (max 72 hod. od odběru). Po příletu je nutno nastoupit neprodleně do pětidenní samoizolace, nejdříve 5.den po návratu, musíte podstoupit PCR test. Výjimku ze samoizolace a testu po návratu mají očkované osoby, které se prokáží národním certifikátem o provedeném a ukončeném očkování proti onemocnění COVID-19 vydaným v členských státech Evropské unie. Od očkování musí proběhnout předepsaná lhůta. Ve všech těchto případech zůstává povinnost vyplnit příjezdový formulář. Více informací naleznete na www.mzv.cz. Situace se vyvíjí a tyto podmínky mohou být upraveny. 

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Arménie - Gruzie
253 Arménie - Gruzie

Za krásami Jižního Kavkazu

18.5. - 5.6.2022
+ další 3 termíny
19 dní
Gruzie s Rudou Švaříčkem
MK253 Gruzie s Rudou Švaříčkem

Lyže, kolo, víno a historie

15.4. - 24.4.2022
10 dní
Pohodová Gruzie s Michalem Thomou
MK704 Pohodová Gruzie s Michalem Thomou

Hory, památky, moře i příroda

29.8. - 12.9.2022
+ další 1 termín
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog