Gruzie s Rudou Švaříčkem

MK253

Gruzie s Rudou Švaříčkem

Lyže, kolo, víno a historie

Lyžování i cyklistika v podhůří Kavkazu doplněná o lahůdkové víno

Pro dobrodruhy Treky a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

7 - 12

Poslední letošní lyže i první kolo! Ráj skvělého jídla, vynikajícího vína a pohostinných lidí. Pravlast bohémů poznávací, gurmánská i degustační. Bohatá historie sahá k řeckým Argonautům. Bílý Kavkaz, skalní města i parádní vinné sklípky. Omamná exotika na talíři i ve sklence. Nejstarší víno světa i tradiční chačapuri. Země skvělého jídla místních specialit. Super vína, legend, příběhů, krásných hor a fajn zážitků. Gaumardžos  - Na zdraví!

Podmínky vstupu do Gruzie. Pro vstup do země se vyžaduje doklad u okončeném očkování nebo negativní PCR test na covid-19.

Termíny a rezervace

Termín:  15.4. - 24.4.2022 10 dní / 9 nocí  (10 dní / 9 nocí) Cena:  43 500 Kč letenka asi 7 000 Kč  (letenka asi 7 000 Kč) Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Rudolf

Rudolf Švaříček

Jednatel cestovní kanceláře LIVINGSTONE. Vizionář s širokým záběrem aktivit. Hlava i duše festivalu GO KAMERA, motor náročných expedic a výjimečných projektů. Má za sebou mimořádné výkony v průzkumu extrémních oblastí i řadu úspěšných expedic: Polar 89 (se psím spřežení na polár), Marco Polo (na...

Více informací o průvodci

Rudolf Švaříček

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do metropole GRUZIE, Tbilisi. Welcome drink, gruzínský koňak pohladí. Ubytování v hotelu v Tbilisi.

2. den

Přejezd do Gudauri. Lyžování a hotel v Gudauri. Největší a nejvýše položené středisko je obdoba Alp. 60 km sjezdovek a freeridové terény ve 3 000 metrech.

3. den

Lyžování v Gudauri.

4. den

Sjezdy či skialpinistický výlet. Možný fakultativní výlet v okolí Kazbegi. Výstup ke klášteru Sameba nad vesnicí Gergeti. Krásné výhledy na dominantu bájné hory Kazbeg (5 047 m), kde byl přikován Prométheus. Vodopády Gveleti, klášter Dariali na hranici s Ruskem.

5. den

Historická Kachetie ohromuje trumfy gruzínského Toskánska. Kavkazské štíty i údolí jezera Ananuri, ikonický klášter a starobylá pevnost pro skvostné snímky. Na elektrokolech přes Tianeti a Gomborský hřeben do Akhmety. Klášter Alaverdi s mnichy je jedním z největších. Obrovitá zvonice. Telavi je centrem Kachetie, kde je víno láskou. Stará pevnost. Ochutnáme i čaču. Hotel v Telavi. (přejezd 150 km, cyklo 50 km)

6. den

Vinařskou oblastí Kachetie. Zámek Chavchavadze Tsinandali potěší. Vinařství Shumi a výstava historie vinařství Gruzie. Vína „historických amfor“ Kvevri jsou unikátní. Červená i jantarově bílá mají svá kouzla. Gremi je bývalé hlavní město Kachetie a sídlo králů. Klášter Nekresi, nejstarší kamenná stavba Gruzie ze 4. století. Vinařství Khareba s vinnými sklepy v jeskyních. Nejlepší vína oblasti. Signaghi je Město lásky. Historická místa i východní masív Kavkazu a dolina Alazani. Gurmánské hody. Hotel v Signaghi. (120 km, cyklo 60 km)

7. den

Přejezd vozidly do Sagaredjo a dál pokračování do Udabno. Na kolech ke klášternímu komplexu David Gareja z 6.století. Zajímavá polopoušť s nomády a jejich stády. Kláštery Lavra a Udabno s parádními freskami. Hranice Adzerbajdžánu prochází komplexem, symbolicky navštívíme další zemi. Podél hranice k jezeru Jandara. Autem přesun do nejkrásnějšího města Tbilisi. Hotel v centru. (cyklo 50 km)

8. den

Přehrada Tsalka, zajímavý kaňon Dashbashi. Náhorní plošina Javakheti, arménskými vesnicemi kolem jezera Paravani do města Akhalkhalaki, pevnost Khertvisi. Skalní město Vardzia z 12 století. Přejezd do Akhaltsikhe a turecká pevnost. (280 km)

9. den

Nejvýznamnější gruzínské lázně Borjomi s nejlepší minerálkou. Degustace pramenů. Rodiště Stalina Gori. Legendární cestovatelský vagon a rodný dům generalisima. Skalní město Uplistsiche a hlavní město Mccheta z 2.tisíciletí př.n.l.. Panorama od nádherně položeného kláštera Džvari, fotogenický soutok a katedrála Svetitschovali s relikvií roucha Krista. Zde přijali ve 4.století křesťanství. Tbilisi a finální prohlídka města. Lanovkou přes řeku na pevnost Narikala s výhledy. Kláštery, chrámy, mešity, synagogy, svatostánky arménské i římskokatolické, dávná i unikátní architektura. Malebné staré město. Katedrála Sioni, Panteon či lázeňské Abanotubani. Když se tu koupal Puškin a Dumas. Večeře gruzínské pohostinnosti a finální drink ve Sky Baru s výhledy. 290 km.

10. den

Poslední láhev gruzínského sektu. Letecký návrat z Tbilisi domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Dopravu mikrobusem Mercedes Sprinter
 • 3x Doprovodná Toyota Sequia s vlekem pro přepravu kol
 • 9x ubytování v hotelech a penzionech s polopenzí: 3x Gudauri, 3x Tbilisi, 1x Telavi, 1x Sighnaghi, 1x Bakuriani
 • Český průvodce
 • Místní průvodci po celou dobu, včetně výletů na elektrokole
 • Místní průvodce při skialpovém výletu
 • Dvoudenní skipas ve středisku Gudauri 
 • půjčení lyžařského nebo snowboardového vybavení na dva dny (lyže (snowboard), boty, hůlky, helma)
 • 1x pujčení skialpinistického vybavení + lavinové vybavení včetně ABS batohů
 • 3x půjčení elektrokol

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy 7000 Kč.
 • Vstupné do památkových objektů
 • Stravování nad rámec polopenze
 • Spropitné
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 7-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Skladba programu je zde ideální, kombinuje lyžování, cykloturistiku a poznávání zdejší bohaté historie. Při cyklovýletech budeme mít k dispozici doprovodná vozidla. Po dobu akce se dopravujeme minivany a kde je potřeba pak džípy. V programu není zařazen žádný noční přesun. Poznání bude pro nás na prvním místě.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotelech a penzionech střední kategorie s polopenzí. Pokoje jsou dvoulůžkové obvykle s vlastním sociálním zařízením. Po zbytek programu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace. Na jídlo a pití počítejte s částkou cca 10 EUR na den, tzn. cca 200 EUR na celou dobu pobytu.

Doplňující informace

Občané všech zemí mohou vstoupit na území Gruzie za předpokladu, že na hranicích předloží doklad, který prokazuje, že cizinec podstupil kompletní vakcinaci proti covid-19. Cizinci, kteří nejsou očkováni a jsou občany EU, předkládají na hranicích potvrzení o negativním testu PCR ne starší než 72 hodin. Klient si hradí PCR test jako samoplátce. Před odletem zpět do vlasti platí povinnost vyplnit příletový online formulář a předložit PCR test . Po příletu do ČR  je nutné nastoupit neprodleně do karantény a absolvovat následně další PCR test na covid-19 ne dříve než 5.den po návratu. Více informací naleznete na www.mzv.cz. Situace se vyvíjí a podmínky mohou být upraveny.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Arménie - Gruzie
253 Arménie - Gruzie

Za krásami Jižního Kavkazu

18.5. - 5.6.2022
+ další 3 termíny
19 dní
Izrael s výletem do Jordánska
263 Izrael s výletem do Jordánska

Koupání ve čtyřech mořích

29.5. - 7.6.2022
+ další 1 termín
10 dní
Jordánsko
264 Jordánsko

Památky Blízkého východu

12.4. - 19.4.2022
+ další 1 termín
8 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog