Gruzie s Rudou Švaříčkem

MK253

Gruzie s Rudou Švaříčkem

Lyže, kolo, víno a historie

Lyžování i cyklistika v podhůří Kavkazu doplněná o lahůdkové víno

Pro dobrodruhy Treky a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

7 - 12

Poslední letošní lyže i první kolo! Ráj skvělého jídla, vynikajícího vína a pohostinných lidí. Pravlast bohémů poznávací, gurmánská i degustační. Bohatá historie sahá k řeckým Argonautům. Bílý Kavkaz, skalní města i parádní vinné sklípky. Omamná exotika na talíři i ve sklence. Nejstarší víno světa i tradiční chačapuri. Země skvělého jídla místních specialit. Super vína, legend, příběhů, krásných hor a fajn zážitků. Gaumardžos  - Na zdraví!

Podmínky vstupu do Gruzie. Pro vstup do země se vyžaduje doklad u okončeném očkování nebo negativní PCR test na covid-19.

Termíny a rezervace

Termín:  15.4. - 24.4.2022 10 dní / 9 nocí  (10 dní / 9 nocí) Cena:  43 500 Kč letenka asi 7 000 Kč  (letenka asi 7 000 Kč) Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Rudolf

Rudolf Švaříček

Jednatel cestovní kanceláře LIVINGSTONE. Vizionář s širokým záběrem aktivit. Hlava i duše festivalu GO KAMERA, motor náročných expedic a výjimečných projektů. Má za sebou mimořádné výkony v průzkumu extrémních oblastí i řadu úspěšných expedic: Polar 89 (se psím spřežení na polár), Marco Polo (na...

Více informací o průvodci

Rudolf Švaříček

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do metropole GRUZIE, Tbilisi. Welcome drink, gruzínský koňak pohladí. Ubytování v hotelu v Tbilisi.

2. den

Přejezd do Gudauri. Lyžování a hotel v Gudauri. Největší a nejvýše položené středisko je obdoba Alp. 60 km sjezdovek a freeridové terény ve 3 000 metrech.

3. den

Lyžování v Gudauri.

4. den

Sjezdy či skialpinistický výlet. Možný fakultativní výlet v okolí Kazbegi. Výstup ke klášteru Sameba nad vesnicí Gergeti. Krásné výhledy na dominantu bájné hory Kazbeg (5 047 m), kde byl přikován Prométheus. Vodopády Gveleti, klášter Dariali na hranici s Ruskem.

5. den

Historická Kachetie ohromuje trumfy gruzínského Toskánska. Kavkazské štíty i údolí jezera Ananuri, ikonický klášter a starobylá pevnost pro skvostné snímky. Na elektrokolech přes Tianeti a Gomborský hřeben do Akhmety. Klášter Alaverdi s mnichy je jedním z největších. Obrovitá zvonice. Telavi je centrem Kachetie, kde je víno láskou. Stará pevnost. Ochutnáme i čaču. Hotel v Telavi. (přejezd 150 km, cyklo 50 km)

6. den

Vinařskou oblastí Kachetie. Zámek Chavchavadze Tsinandali potěší. Vinařství Shumi a výstava historie vinařství Gruzie. Vína „historických amfor“ Kvevri jsou unikátní. Červená i jantarově bílá mají svá kouzla. Gremi je bývalé hlavní město Kachetie a sídlo králů. Klášter Nekresi, nejstarší kamenná stavba Gruzie ze 4. století. Vinařství Khareba s vinnými sklepy v jeskyních. Nejlepší vína oblasti. Signaghi je Město lásky. Historická místa i východní masív Kavkazu a dolina Alazani. Gurmánské hody. Hotel v Signaghi. (120 km, cyklo 60 km)

7. den

Přejezd vozidly do Sagaredjo a dál pokračování do Udabno. Na kolech ke klášternímu komplexu David Gareja z 6.století. Zajímavá polopoušť s nomády a jejich stády. Kláštery Lavra a Udabno s parádními freskami. Hranice Adzerbajdžánu prochází komplexem, symbolicky navštívíme další zemi. Podél hranice k jezeru Jandara. Autem přesun do nejkrásnějšího města Tbilisi. Hotel v centru. (cyklo 50 km)

8. den

Přehrada Tsalka, zajímavý kaňon Dashbashi. Náhorní plošina Javakheti, arménskými vesnicemi kolem jezera Paravani do města Akhalkhalaki, pevnost Khertvisi. Skalní město Vardzia z 12 století. Přejezd do Akhaltsikhe a turecká pevnost. (280 km)

9. den

Nejvýznamnější gruzínské lázně Borjomi s nejlepší minerálkou. Degustace pramenů. Rodiště Stalina Gori. Legendární cestovatelský vagon a rodný dům generalisima. Skalní město Uplistsiche a hlavní město Mccheta z 2.tisíciletí př.n.l.. Panorama od nádherně položeného kláštera Džvari, fotogenický soutok a katedrála Svetitschovali s relikvií roucha Krista. Zde přijali ve 4.století křesťanství. Tbilisi a finální prohlídka města. Lanovkou přes řeku na pevnost Narikala s výhledy. Kláštery, chrámy, mešity, synagogy, svatostánky arménské i římskokatolické, dávná i unikátní architektura. Malebné staré město. Katedrála Sioni, Panteon či lázeňské Abanotubani. Když se tu koupal Puškin a Dumas. Večeře gruzínské pohostinnosti a finální drink ve Sky Baru s výhledy. 290 km.

10. den

Poslední láhev gruzínského sektu. Letecký návrat z Tbilisi domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Dopravu mikrobusem Mercedes Sprinter
 • 3x Doprovodná Toyota Sequia s vlekem pro přepravu kol
 • 9x ubytování v hotelech a penzionech s polopenzí: 3x Gudauri, 3x Tbilisi, 1x Telavi, 1x Sighnaghi, 1x Bakuriani
 • Český průvodce
 • Místní průvodci po celou dobu, včetně výletů na elektrokole
 • Místní průvodce při skialpovém výletu
 • Dvoudenní skipas ve středisku Gudauri 
 • půjčení lyžařského nebo snowboardového vybavení na dva dny (lyže (snowboard), boty, hůlky, helma)
 • 1x pujčení skialpinistického vybavení + lavinové vybavení včetně ABS batohů
 • 3x půjčení elektrokol

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy 7000 Kč.
 • Vstupné do památkových objektů
 • Stravování nad rámec polopenze
 • Spropitné
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 7-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Skladba programu je zde ideální, kombinuje lyžování, cykloturistiku a poznávání zdejší bohaté historie. Při cyklovýletech budeme mít k dispozici doprovodná vozidla. Po dobu akce se dopravujeme minivany a kde je potřeba pak džípy. V programu není zařazen žádný noční přesun. Poznání bude pro nás na prvním místě.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotelech a penzionech střední kategorie s polopenzí. Pokoje jsou dvoulůžkové obvykle s vlastním sociálním zařízením. Po zbytek programu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace. Na jídlo a pití počítejte s částkou cca 10 EUR na den, tzn. cca 200 EUR na celou dobu pobytu.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Arménie - Gruzie
253 Arménie - Gruzie

Za krásami Jižního Kavkazu

18.5. - 5.6.2022
+ další 3 termíny
19 dní
Izrael s výletem do Jordánska
263 Izrael s výletem do Jordánska

Koupání ve čtyřech mořích

29.5. - 7.6.2022
+ další 1 termín
10 dní
Jordánsko
264 Jordánsko

Památky Blízkého východu

9.4. - 16.4.2022
+ další 1 termín
8 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog