To nejlepší z Indie

228

To nejlepší z Indie

Letecky ze severu na jih

Poznejte v krátkém čase Indii v celé její rozmanitosti

Na silvestraPamátky a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 16

Památky UNESCO, bájné chrámy a slavné stavby muslimů, hinduistů i posvátná řeka Ganga. Barevný Radžastán. Jaipur, Růžové město. Agra proslulá indo-muslimskou architekturou s nezapomenutelnou návštěvou Taj Mahalu. Bombaj, brána Indie. Odpočinkový pobyt u Arabského moře. Exotická koření a rušné bazary.
 
Nejoblíbenější skladba poznávacího programu v Indii. Akce určená především pro milovníky historie. Společně navštívíme nejvyhlášenější památky Indie, čas bude i na zasloužený odpočinek u Arabského moře. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Během cesty bude dostatek času poznat jak to nejlepší z přírodních krás, tak i kulturní a náboženské bohatství a tradiční život místních obyvatel. Možná je i kratší varianta zájezdu bez pobytu u moře.
 

Termíny a rezervace

Termín: 26.12. - 6.1.201912 dní (12 dní)Cena: 48 500 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín: 26.12. - 11.1.201917 dní (17 dní)Cena: 69 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín: 8.2. - 19.2.201912 dní / 9 nocí (12 dní / 9 nocí)Cena: 46 500 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní lze doobsadit mužem
Termín: 8.2. - 24.2.201917 dní / 14 nocí (17 dní / 14 nocí)Cena: 66 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 26.12. - 6.1.202012 dní / 9 nocí (12 dní / 9 nocí)Cena: 48 500 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 26.12. - 11.1.202017 dní / 14 nocí (17 dní / 14 nocí)Cena: 69 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 7.2. - 18.2.202012 dní / 9 nocí (12 dní / 9 nocí)Cena: 46 500 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 7.2. - 23.2.202017 dní / 14 nocí (17 dní / 14 nocí)Cena: 66 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Kateřina

Kateřina Rojková

Absolventka religionistiky a etnologie se vášnivě zamilovala do indické kultury. Barevná Indie jí učarovala, její vybroušená znalost jazyka hindi zaskočila i kníraté vezíry a fešáky Síkhů, obdivovatele nachází i v Nepálu a Tibetu. Řadu let praktikuje jógu, v níž nachází životní moudrost, vyrovn...

Více informací o průvodci

Kamila

Kamila Hrubá

Její cestovatelská vášeň se probudila na Srí Lance a dále rozhořívala v Nepálu a Indii. V Dharamsale čtyři měsíce učila tibetské uprchlíky a doktory němčinu a v odlehlé nepálské vesnici, kde působila v místní školičce s kmenem Tamangů, strávila více než půl roku. Zde se také se svou nepálskou ro...

Více informací o průvodci

Martina

Martina Pekárová

Vystudovala cestovní ruch a již od dětství byla vedena k cestování, sportu a pobytu v přírodě. Umí přežít ve ztížených podmínkách a užívá si to. Velkou školou pro ni bylo nejprve stopování po Evropě následované půl ročním dobrovolnickým pobytem v Nepálu, kde učila angličtinu. Dlouhá léta trávil...

Více informací o průvodci

Zdenka

Zdenka Stryková

Vystudovala grafickou školu a profesně se věnuje marketingu. Díky svému zaměření má blízko k umění, na cestách ale nejraději svým objektivem zachycuje život místních lidí a drobné momentky. Cestováním žije, sbírá mapy, knižní průvodce, čte především cestopisy. Řídí se heslem "Cesta je cíl" a dík...

Více informací o průvodci

Kateřina Rojková 26.12. - 11.1.2019

Kamila Hrubá 8.2. - 24.2.2019

Martina Pekárová

Zdenka Stryková

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do INDIE.

2. - 3. den

Ranní přílet do hlavního města Díllí. Chlouba monumentální architektury. Nové Díllí z „mughalského červeného pískovce”. Prezidentský palác, třída Rádžpáth se slavnou India Gate. Tepající střed Connaught Place. Provoněné Staré Díllí, vyhlášená Red Fort, páteční měšita Jama Masjid. Nezapomenutelná jízda cyklorikšou. Chandi Chowk s barvitými bazary. Zlatý chrám sikhů plný zpěvu a křehké nádhery. Džinistická ptačí nemocnice. Omamný trh koření. Záhadný nerezavějící železný sloup v komplexu Qutab Minar. Seznámení s indickou kuchyní. Čapátí, nany, kari se sýrem, kuře tandoori.

4. den

Letecky do Varanásí - města legend na řece Ganze. Poutní a svaté místo. Sem se přijíždí zažít, prožít a nechat sebou pořádně zamávat. Prvotní seznámení s místem, kde se zastavil čas. Posvátné spalovací gháty žijící i dlouho do večera mystickým životem. Ceremoniály obřadních kremací nahání husí kůži. Výroba nejkvalitnějšího hedvábí. Labyrint starého města.

5. den

Ranní plavba podél ghátů za magického východu slunce, očistné koupele i svérázné pradleny. Spalování mrtvých. Nejznámější spalovací ghát, kde by si přál být zpopelněn každý hinduista. Chrám krvelačné Durgy. Palác maharádžů z Bénáres. Sbírka nosítek na slona, kočáry, sbírka zbraní. Nezapomenutelná atmosféra připomínající období středověku. Rozloučení s posvátným městem pro hinduisty. Nočním vlakem do Agry.

6. den

Dopoledne příjezd do Agry. Centrum mughalské říše na řece Jamuně.

7. den

Agra proslulá indo-muslimskou architekturou. Nejkrásnější stavba světa - Taj Mahal, „památka manželské lásky” z bílého mramoru, vykládaná drahokamy. Červená pevnost stavitele Akbara Velikého.

8. den

Velkolepý komplex Fatehpur Sikri (UNESCO) - paláce z červeného pískovce. Zde odpočívá slavný súfí. Prohlídka Páteční mešity. Přejezd do Jaipuru.

9. den

Jaipur - hlavní město barevného Radžastánu. „Růžové město”. Živoucí sídlo maharádži - „městský palác”. Džajsinhova astronomická observatoř Jantar Mantar. Filigránová fasáda Paláce větrů – Hawa Mahal. Dle zájmu a časových možností výroba ručního papíru a textilií v Sanganeru.

10. den

Opičí chrám. Romantický, bohatě zdobený Amberský palác. Zkusí odvážlivci i jízdu na slonovi do paláce? Gaitor – honosné hrobky maharádžů a jejich manželek. Malebné pohoří Araválí. Vyhlášené trhy - šperky, koberce, barevná sárí, jedinečné miniatury. Ochutnáme i v Indii nejznámější mléčný nápoj lhassi walla? Západ slunce z Tygří pevnosti.

11. den

Návrat do Díllí a přelet do Bombaje.

*Možnost zkrácení. Odlet 11.den z Díllí.

12. den

Bombaj. Prohlídka města. Bizarní pohled z mostu. Mahalakshmi Road. Obchodní přístav. Rušné bazary, esence bohaté Indie. Návštěva proslulé promenády Marine Drive. Lodní výlet na ostrov Elephanta, jeskyně a chrámy z 5.-8. století vytesané do skály, zasvěcené Šivovi. Pro zájemce návštěva místního kina. Jaký trhák dávají tentokrát?

13. - 15. den

Letecky do portugalské državy Goa. Koloniální architektura. Staré město, barokní katedrály. Dny plážové pohody a odpočinku. Koupání v Arabském moři. Vyhlášená místa nejen hippies. Ochutnávky kořalky feni s „raketovými” účinky. Pálenka z plodů kešu a kokosu. Idylické pláže lemované palmami, dokonalá relaxace.

16. - 17. den

Poslední koupání. Letecký návrat podle spojení přes Bombaj nebo Díllí domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka. Letištní taxy.
 • Veškerá doprava - pronajatá vozidla.
 • 1x lehátkovým vlakem z Varanásí do Agry.
 • Místní přelety Díllí -Varanásí, Díllí – Bombaj, Bombaj – Goa.
 • Ubytování 13x/8x v hotelech střední turistické kategorie, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím.
 • Lodní výlet na ostrov Elephanta.
 • Český průvodce.
 • Místní průvodci dle potřeb.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Vstupní e-vízum do Indie 2 250 Kč před odletem.
 • Vstupné do památek a jízda na slonovi.
 • Stravování.
 • Spropitné.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 7 900 Kč (17 dní) / 5 900 Kč (12 dní).

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový, fyzicky nenáročný poznávací zájezd. Akce je určena především těm, kteří nemají tolik času a přitom chtějí poznat Indii v celé své rozmanitosti. Během cesty navštívíme nejzajímavější místa indického subkontinentu. Díky leteckým přesunům se nabízí za relativně krátký čas ucelený zážitek z tak obrovské země, jakou Indie je. Cestu zpříjemní i pronajatá doprava. Rušný sever s ikonami Indie - Dillí, Agrou, Varanásí, Jaipurem v kontrastu s „pomalejším" jihem. Odpočinek na plážích portugalské državy Goa, vyhlášená místa nejen hippies. Veškerá doprava je řešena pronajatými vozidly, delší vzdálenosti letecky a vlakem. Nočním lehátkovým vlakem se přesuneme z Varanásí do Agry. Pro delší variantu akce letecky: Díllí - Varanásí, Dillí – Bombaj, Bombaj - Goa – Bombaj. Pro kratší variantu akce letecky: Varanásí – Díllí. Svezeme se také cyklorikšou a po Ganze poplujeme na loďce. Metrem pojedeme v Díllí. Zájemci mohou vyzkoušet jízdu na slonovi.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotelech střední turistické kategorie. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Strava není zahrnuta v ceně zájezdu. Během pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. Jídlo je zde relativně levné, pouliční stánky s jídlem poskytnou každému představu o tom, jaká vlastně indická kuchyně je.

Vaše ohlasy

Líbila se mi skladba zájezdu i nízký počet účastníků! Naše průvodkyně Dominika Kobzová byla skvělá! Vždy byla všem nápomocná a díky ní bychom se do Indie opět rádi vrátili!  

3.2.2015

Celý program byl velmi zajímavý a průvodkyně Blanka Svobodová je úžasná. Má velké znalosti a je vždy usměvavá a ochotná. Prostě super!  

6.4.2017

Dobrý den, chtěla bych Vám poděkovat za krásný zážitek z cesty do Indie. Je to již druhý zájezd, který jsem s Vaší CK absolvovala a musím konstatovat, že vaše služby, organizace cest a odhodlání průvodců dostat do vás co nejvíc informací se nevyrovná žádnému jinému zájezdu jiných CK. Vaši průvodci, jak jsem je poznala, pracují opravdu 24 hod denně s úsměvem, což je při náročnosti poznávacích zájezdů obdivuhodné. A že my klienti jim nic nedarujeme, někdy jsme nepozorní, neposlušní a máme svou hlavu, přesto si vědí rady v každé situaci. Troufám si tvrdit, že v oblasti poznávacích zájezdu jste absolutní jednička. Moc Vám všem děkuji.  

9.2.2015

Incredible India! Zájezd i Indie splnila maximálně moje očekávání. Oceňuji mimo jiné flexibilitu a nasazení naší průvodkyně Dominiky Kobzové při řešení problémů. Z programu se nejvíce líbilo Varanásí, Agra a hlavně výlet na skútru po Goe! Děkuji  

12.10.2015

Chceli by sme sa poďakovať za krásny zájazd „To najlepšie z Indie“, ktorého sme sa mohli zúčastniť vďaka Vašej cestovnej kancelárii. Zájazd splnil naše očakávania a boli sme veľmi spokojný. Najviac nás očaril Benáres, Agra, ale i ďalšie miesta, ktoré sme navštívili. Poďakovanie patrí aj vynikajúcemu sprievodcovi Lukášovi Benešovskému. Účastníkom zájazdu vychádzal v každom smere v ústrety. Obdivovali sme jeho pohodový prístup a tiež vedomosti o krajine.  

17.11.2016

Podobné zájezdy

Indie - Nepál - Indie
227 Indie - Nepál - Indie

Buddhistické i hinduistické tradice, hory i safari

Indie - festival v Malém Tibetu
24.7. - 10.8.2019
18 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog