To nejlepší z Indie

228

To nejlepší z Indie

Letecky ze severu na jih

Poznejte v krátkém čase Indii v celé její rozmanitosti

Na silvestra Památky a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 16

Památky UNESCO, bájné chrámy a slavné stavby muslimů, hinduistů i posvátná řeka Ganga. Barevný Radžastán. Jaipur, Růžové město. Agra proslulá indo-muslimskou architekturou s nezapomenutelnou návštěvou Taj Mahalu. Bombaj, brána Indie. Odpočinkový pobyt u Arabského moře. Exotická koření a rušné bazary.

Nejoblíbenější skladba poznávacího programu v Indii. Akce určená především pro milovníky historie. Společně navštívíme nejvyhlášenější památky Indie, čas bude i na zasloužený odpočinek u Arabského moře. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Během cesty bude dostatek času poznat jak to nejlepší z přírodních krás, tak i kulturní a náboženské bohatství a tradiční život místních obyvatel. Možná je i kratší varianta zájezdu bez pobytu u moře.

Termíny a rezervace

Termín:  26.12. - 6.1.2023 12 dní / 9 nocí  (12 dní / 9 nocí) Cena:  49 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  26.12. - 11.1.2023 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  74 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  3.2. - 14.2.2023 12 dní / 9 nocí  (12 dní / 9 nocí) Cena:  50 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  3.2. - 19.2.2023 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  74 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  19.11. - 30.11.2023 12 dní / 9 nocí  (12 dní / 9 nocí) Cena:  52 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  19.11. - 5.12.2023 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  74 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  26.12. - 6.1.2024 12 dní / 9 nocí  (12 dní / 9 nocí) Cena:  52 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  26.12. - 11.1.2024 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  76 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Kamila

Kamila Hrubá

Její cestovatelská vášeň se probudila na Srí Lance a dále rozhořívala v Nepálu a Indii. V Dharamsale čtyři měsíce učila tibetské uprchlíky a doktory němčinu a v odlehlé nepálské vesnici, kde působila v místní školičce s kmenem Tamangů, strávila více než půl roku. Zde se také se svou nepálskou ro...

Více informací o průvodci

Kateřina

Kateřina Rojková

Absolventka religionistiky a etnologie se vášnivě zamilovala do indické kultury. Barevná Indie jí učarovala, její vybroušená znalost jazyka hindi zaskočila i kníraté vezíry a fešáky Síkhů, obdivovatele nachází i v Nepálu a Tibetu. Řadu let praktikuje jógu, v níž nachází životní moudrost, vyrovn...

Více informací o průvodci

Kamila Hrubá 3.2. - 14.2.2023
3.2. - 19.2.2023
19.11. - 30.11.2023
19.11. - 5.12.2023
?

Kateřina Rojková

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do INDIE.

2. - 3. den

Ranní přílet do hlavního města Díllí. Chlouba monumentální architektury. Nové Díllí z „mughalského červeného pískovce”. Prezidentský palác, třída Rádžpáth se slavnou India Gate. Tepající střed Connaught Place. Provoněné Staré Díllí, vyhlášená Red Fort, páteční měšita Jama Masjid. Nezapomenutelná jízda cyklorikšou. Chandi Chowk s barvitými bazary. Zlatý chrám sikhů plný zpěvu a křehké nádhery. Džinistická ptačí nemocnice. Omamný trh koření. Záhadný nerezavějící železný sloup v komplexu Qutab Minar. Seznámení s indickou kuchyní. Čapátí, nany, kari se sýrem, kuře tandoori.

4. den

Letecky do Varanásí - města legend na řece Ganze. Poutní a svaté místo. Sem se přijíždí zažít, prožít a nechat sebou pořádně zamávat. Prvotní seznámení s místem, kde se zastavil čas. Posvátné spalovací gháty žijící i dlouho do večera mystickým životem. Ceremoniály obřadních kremací nahání husí kůži. Výroba nejkvalitnějšího hedvábí. Labyrint starého města.

5. den

Ranní plavba podél ghátů za magického východu slunce, očistné koupele i svérázné pradleny. Spalování mrtvých. Nejznámější spalovací ghát, kde by si přál být zpopelněn každý hinduista. Chrám krvelačné Durgy. Rozloučení s posvátným městem pro hinduisty. Nočním vlakem do Agry.

6. den

Dopoledne příjezd do Agry. Centrum mughalské říše na řece Jamuně.

7. den

Agra proslulá indo-muslimskou architekturou. Nejkrásnější stavba světa - Taj Mahal, „památka manželské lásky” z bílého mramoru, vykládaná drahokamy. Červená pevnost stavitele Akbara Velikého.

8. den

Velkolepý komplex Fatehpur Sikri (UNESCO) - paláce z červeného pískovce. Zde odpočívá slavný súfí. Prohlídka Páteční mešity. Přejezd do Jaipuru.

9. den

Jaipur - hlavní město barevného Radžastánu. „Růžové město”. Živoucí sídlo maharádži - „městský palác”. Džajsinhova astronomická observatoř Jantar Mantar. Filigránová fasáda Paláce větrů – Hawa Mahal. Dle zájmu a časových možností výroba ručního papíru a textilií v Sanganeru.

10. den

Opičí chrám. Romantický, bohatě zdobený Amberský palác. Zkusí odvážlivci i jízdu na slonovi do paláce? Gaitor – honosné hrobky maharádžů a jejich manželek. Malebné pohoří Araválí. Vyhlášené trhy - šperky, koberce, barevná sárí, jedinečné miniatury. Ochutnáme i v Indii nejznámější mléčný nápoj lhassi walla? Západ slunce z Tygří pevnosti.

11. den

Návrat do Díllí a přelet do Bombaje.

*Možnost zkrácení. Odlet 11.den z Díllí.

12. den

Bombaj. Prohlídka města. Bizarní pohled z mostu. Mahalakshmi Road. Obchodní přístav. Rušné bazary, esence bohaté Indie. Návštěva proslulé promenády Marine Drive. Lodní výlet na ostrov Elephanta, jeskyně a chrámy z 5.-8. století vytesané do skály, zasvěcené Šivovi. Pro zájemce návštěva místního kina. Jaký trhák dávají tentokrát?

13. - 15. den

Letecky do portugalské državy Goa. Koloniální architektura. Staré město, barokní katedrály. Dny plážové pohody a odpočinku. Koupání v Arabském moři. Vyhlášená místa nejen hippies. Ochutnávky kořalky feni s „raketovými” účinky. Pálenka z plodů kešu a kokosu. Idylické pláže lemované palmami, dokonalá relaxace.

16. - 17. den

Poslední koupání. Letecký návrat podle spojení přes Bombaj nebo Díllí domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy
 • Veškerá doprava - pronajatá vozidla
 • 1x lehátkovým vlakem z Varanásí do Agry
 • Místní přelety Díllí -Varanásí, Díllí – Bombaj, Bombaj – Goa
 • Ubytování 13x/8x v hotelech střední turistické kategorie, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím
 • Lodní výlet na ostrov Elephanta
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Vstupní e-vízum do Indie 80 USD před odletem
 • Vstupné do památek a jízda na slonovi
 • Stravování
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 7 900 Kč (17 dní) / 5 900 Kč (12 dní)
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Taj Mahal 1300 INR
 • Červená pevnost v Agře 600 INR
 • Mešita v Dillí 300 INR
 • Faktepur Sikri 600 INR

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový, fyzicky nenáročný poznávací zájezd. Akce je určena především těm, kteří nemají tolik času a přitom chtějí poznat Indii v celé své rozmanitosti. Během cesty navštívíme nejzajímavější místa indického subkontinentu. Díky leteckým přesunům se nabízí za relativně krátký čas ucelený zážitek z tak obrovské země, jakou Indie je. Cestu zpříjemní i pronajatá doprava. Rušný sever s ikonami Indie - Dillí, Agrou, Varanásí, Jaipurem v kontrastu s „pomalejším" jihem.

Odpočinek na plážích portugalské državy Goa, vyhlášená místa nejen hippies. Veškerá doprava je řešena pronajatými vozidly, delší vzdálenosti letecky a vlakem. Nočním lehátkovým vlakem se přesuneme z Varanásí do Agry. Pro delší variantu akce letecky: Díllí - Varanásí, Dillí – Bombaj, Bombaj - Goa – Bombaj. Pro kratší variantu akce letecky: Varanásí – Díllí. Svezeme se také cyklorikšou a po Ganze poplujeme na loďce. Metrem pojedeme v Díllí. Zájemci mohou vyzkoušet jízdu na slonovi.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotelech střední turistické kategorie. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Strava není zahrnuta v ceně zájezdu.

Během pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. Jídlo je zde relativně levné, pouliční stánky s jídlem poskytnou každému představu o tom, jaká vlastně indická kuchyně je.

Vaše ohlasy

Na zájezdě se mi nejvíce líbilo využití znalostí průvodkyně (Kamily Hrubé), perfektní orgabnizace a v mnoha případech i její skvělá improvizace!

Jiřina J.

6.3.2020

Ráda bych vyzdvihla kvality našeho průvodce Kamily Hrubé. Její nasazení, znalosti a orientace v místním prostředí, byly naprosto úžasné. Neustále optimistická Kamila posunula tento zájezd o třídu výše, ještě jednou, děkujeme Kamilo!  

Zuzana S. a Jiří S.

29.1.2020

Ráda bych vyzdvihla kvality našeho průvodce Kamily Hrubé. Její nasazení, znalosti a orientace v místním prostředí, byly naprosto úžasné. Neustále optimistická Kamila posunula tento zájezd o třídu výše, ještě jednou, děkujeme Kamilo. 

Zuzana S.

29.1.2020

Ráda vyzdvihla kvality našeho průvodce Kamily Hrubé. Její nasazení, znalosti a orientace v místním prostředí, byly naprosto úžasné. Neustále optimistická Kamila posunula tento zájezd o třídu výše, ještě jednou, děkujeme Kamilo. 

Zuzana S.

29.1.2020

Rádi bychom Vám poděkovali za krásný zážitek. Líbil se nám program zájezdu i menší skupina účastníků. Zvlášť chceme pochválit průvodkyni Kamilu Hrubou, která byla prostě vynikající a svým zápalem a znalostí prostředí dokázala zcela přirozeně ovlivnit i názory a pohled na místní život a kulturu i těch účastníků skupiny, kteří si do Indie přijeli jen "odškrtnout" další destinaci. Děkujeme a Livingstone budeme určitě chválit a doporučovat. 

Jiří a Martina V.

27.2.2019

Líbila se mi skladba zájezdu i nízký počet účastníků! Naše průvodkyně Dominika Kobzová byla skvělá! Vždy byla všem nápomocná a díky ní bychom se do Indie opět rádi vrátili!  

Blanka H.

3.2.2015

Celý program byl velmi zajímavý a průvodkyně Blanka Svobodová je úžasná. Má velké znalosti a je vždy usměvavá a ochotná. Prostě super!  

Dana M. a Karel N.

6.4.2017

Dobrý den, chtěla bych Vám poděkovat za krásný zážitek z cesty do Indie. Je to již druhý zájezd, který jsem s Vaší CK absolvovala a musím konstatovat, že vaše služby, organizace cest a odhodlání průvodců dostat do vás co nejvíc informací se nevyrovná žádnému jinému zájezdu jiných CK. Vaši průvodci, jak jsem je poznala, pracují opravdu 24 hod denně s úsměvem, což je při náročnosti poznávacích zájezdů obdivuhodné. A že my klienti jim nic nedarujeme, někdy jsme nepozorní, neposlušní a máme svou hlavu, přesto si vědí rady v každé situaci. Troufám si tvrdit, že v oblasti poznávacích zájezdu jste absolutní jednička. Moc Vám všem děkuji.  

Ivana Z.

9.2.2015

Incredible India! Zájezd i Indie splnila maximálně moje očekávání. Oceňuji mimo jiné flexibilitu a nasazení naší průvodkyně Dominiky Kobzové při řešení problémů. Z programu se nejvíce líbilo Varanásí, Agra a hlavně výlet na skútru po Goe! Děkuji  

Jaroslav D.

12.10.2015

Chceli by sme sa poďakovať za krásny zájazd „To najlepšie z Indie“, ktorého sme sa mohli zúčastniť vďaka Vašej cestovnej kancelárii. Zájazd splnil naše očakávania a boli sme veľmi spokojný. Najviac nás očaril Benáres, Agra, ale i ďalšie miesta, ktoré sme navštívili. Poďakovanie patrí aj vynikajúcemu sprievodcovi Lukášovi Benešovskému. Účastníkom zájazdu vychádzal v každom smere v ústrety. Obdivovali sme jeho pohodový prístup a tiež vedomosti o krajine.  

Puškárovci z Bratislavy

17.11.2016

Podobné zájezdy

Indie - festival v Malém Tibetu
21.7. - 7.8.2023
18 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Promítání

Cestovatelské středy v Národním muzeu - online
Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny.