To nejlepší z Indie

228

To nejlepší z Indie

Letecky ze severu na jih

Poznejte v krátkém čase Indii v celé její rozmanitosti

Na silvestra Památky a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 16

Památky UNESCO, bájné chrámy a slavné stavby muslimů, hinduistů i posvátná řeka Ganga. Barevný Radžastán. Jaipur, Růžové město. Agra proslulá indo-muslimskou architekturou s nezapomenutelnou návštěvou Taj Mahalu. Bombaj, brána Indie. Odpočinkový pobyt u Arabského moře. Exotická koření a rušné bazary.

Nejoblíbenější skladba poznávacího programu v Indii. Akce určená především pro milovníky historie. Společně navštívíme nejvyhlášenější památky Indie, čas bude i na zasloužený odpočinek u Arabského moře. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Během cesty bude dostatek času poznat jak to nejlepší z přírodních krás, tak i kulturní a náboženské bohatství a tradiční život místních obyvatel. Možná je i kratší varianta zájezdu bez pobytu u moře.

Termíny a rezervace

Termín:  17.11. - 28.11.2024 12 dní / 9 nocí  (12 dní / 9 nocí) Cena:  55 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  17.11. - 3.12.2024 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  81 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  26.12. - 6.1.2025 12 dní / 9 nocí  (12 dní / 9 nocí) Cena:  55 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  26.12. - 11.1.2025 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  81 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 4 volná místa Rezervovat
Termín:  14.2. - 25.2.2025 12 dní / 9 nocí  (12 dní / 9 nocí) Cena:  52 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  14.2. - 2.3.2025 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  76 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Kamila

Kamila Hrubá

Její cestovatelská vášeň se probudila na Srí Lance a dále rozhořívala v Nepálu a Indii. V Dharamsale čtyři měsíce učila tibetské uprchlíky a doktory němčinu a v odlehlé nepálské vesnici, kde působila v místní školičce s kmenem Tamangů, strávila více než půl roku. Zde se také se svou nepálskou ro...

Více informací o průvodci

Sandipa

Sandipa Simová

Sandipa miluje slunce, miluje pohyb, miluje humor a cítí se doma, kamkoli jí srdce dovede. Nezůstává dlouho na jednom místě, baví jí žít v různých kulturách a vidět svět ze všech možných perspektiv. Od svých 20 let žije více v zahraničí než v české kotlině. Po studiích psychologie se vydala na V...

Více informací o průvodci

Kateřina

Kateřina Rojková

Absolventka religionistiky a etnologie se vášnivě zamilovala do indické, nepálské a bhútánské kultury. Barevná Indie jí učarovala, její vybroušená znalost jazyka hindi zaskočila i kníraté vezíry a fešáky Síkhů, obdivovatele nachází i v Nepálu, Tibetu a Bhútánu. Řadu let praktikuje jógu, v níž na...

Více informací o průvodci

Kamila Hrubá 26.12. - 6.1.2025
26.12. - 11.1.2025
?

Sandipa Simová

Kateřina Rojková

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do Indie.

2. - 3. den

Ranní přílet do hlavního města Díllí. Chlouba monumentální architektury. Nové Díllí z „mughalského červeného pískovce”. Prezidentský palác, třída Rádžpáth se slavnou India Gate. Tepající střed Connaught Place. Provoněné Staré Díllí, vyhlášená Red Fort, páteční měšita Jama Masjid. Nezapomenutelná jízda cyklorikšou. Chandi Chowk s barvitými bazary. Zlatý chrám sikhů plný zpěvu a křehké nádhery. Džinistická ptačí nemocnice. Omamný trh koření. Záhadný nerezavějící železný sloup v komplexu Qutab Minar. Seznámení s indickou kuchyní. Čapátí, nany, kari se sýrem, kuře tandoori.

4. den

Letecky do Varanásí - města legend na řece Ganze. Poutní a svaté místo. Sem se přijíždí zažít, prožít a nechat sebou pořádně zamávat. Prvotní seznámení s místem, kde se zastavil čas. Posvátné spalovací gháty žijící i dlouho do večera mystickým životem. Ceremoniály obřadních kremací nahání husí kůži. Výroba nejkvalitnějšího hedvábí. Labyrint starého města.

5. den

Ranní plavba podél ghátů za magického východu slunce, očistné koupele i svérázné pradleny. Spalování mrtvých. Nejznámější spalovací ghát, kde by si přál být zpopelněn každý hinduista. Chrám krvelačné Durgy.

6. den

Představení klasické hudby. Toulání skrytými starými uličkami, pozorování každodenního života místních obyvatel. Mystická atmosféra posvátných míst. Šivův zlatý chrám. Rozloučení s posvátným městem pro hinduisty. Nočním vlakem do Agry.

7. den

Příjezd do Agry. Centrum mughalské říše na řece Jamuně. Agra proslulá indo-muslimskou architekturou. Nejkrásnější stavba světa - Taj Mahal, „památka manželské lásky” z bílého mramoru, vykládaná drahokamy. Červená pevnost stavitele Akbara Velikého.

8. den

Velkolepý komplex Fatehpur Sikri (UNESCO) - paláce z červeného pískovce. Zde odpočívá slavný súfí. Prohlídka Páteční mešity. Přejezd do Jaipuru.

9. den

Jaipur - hlavní město barevného Radžastánu. „Růžové město”. Živoucí sídlo maharádži - „městský palác”. Džajsinhova astronomická observatoř Jantar Mantar. Filigránová fasáda Paláce větrů – Hawa Mahal. Dle zájmu a časových možností výroba ručního papíru a textilií v Sanganeru.

10. den

Opičí chrám. Romantický, bohatě zdobený Amberský palác. Zkusí odvážlivci i jízdu na slonovi do paláce? Gaitor – honosné hrobky maharádžů a jejich manželek. Malebné pohoří Araválí. Vyhlášené trhy - šperky, koberce, barevná sárí, jedinečné miniatury. Ochutnáme i v Indii nejznámější mléčný nápoj lhassi walla? Západ slunce z Tygří pevnosti.

11. den

Návrat do Díllí a přelet do Bombaje.

*Možnost zkrácení. Odlet 11.den z Díllí.

12. den

Bombaj. Prohlídka města. Bizarní pohled z mostu. Mahalakshmi Road. Obchodní přístav. Rušné bazary, esence bohaté Indie. Návštěva proslulé promenády Marine Drive. Lodní výlet na ostrov Elephanta, jeskyně a chrámy z 5.-8. století vytesané do skály, zasvěcené Šivovi. Pro zájemce návštěva místního kina. Jaký trhák dávají tentokrát?

13. - 15. den

Letecky do portugalské državy Goa. Koloniální architektura. Staré město, barokní katedrály. Dny plážové pohody a odpočinku. Koupání v Arabském moři. Vyhlášená místa nejen hippies. Ochutnávky kořalky feni s „raketovými” účinky. Pálenka z plodů kešu a kokosu. Idylické pláže lemované palmami, dokonalá relaxace.

16. - 17. den

Poslední koupání. Letecký návrat podle spojení přes Bombaj nebo Díllí domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy
 • Veškerá doprava - pronajatá vozidla
 • 1x lehátkovým vlakem z Varanásí do Agry
 • Místní přelety Díllí -Varanásí, Díllí – Bombaj, Bombaj – Goa
 • Ubytování 13x/8x v hotelech střední turistické kategorie, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím
 • Lodní výlet na ostrov Elephanta
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Vstupní e-vízum do Indie 25 USD (při vyřízení přes CK Livingstone 1 200 Kč)
 • Vstupné do památek a jízda na slonovi
 • Stravování
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 7 900 Kč (17 dní) / 5 900 Kč (12 dní)
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění -  - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Taj Mahal 1300 INR
 • Červená pevnost v Agře 600 INR
 • Mešita v Dillí 300 INR
 • Fatehpur Sikri 600 INR

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový, fyzicky nenáročný poznávací zájezd. Akce je určena především těm, kteří nemají tolik času a přitom chtějí poznat Indii v celé její rozmanitosti. Rušný sever s ikonami Indie - Dillí, Agrou, Varanásí, Jaipurem v kontrastu s „pomalejším" jihem. Odpočinek na plážích Goa.

Veškerá doprava je řešena pronajatými vozidly, delší vzdálenosti letecky a vlakem. Nočním lehátkovým vlakem se přesuneme z Varanásí do Agry. Pro delší variantu akce letecky: Díllí - Varanásí, Dillí – Bombaj, Bombaj - Goa – Bombaj. Pro kratší variantu akce letecky: Varanásí – Díllí. Svezeme se také cyklorikšou a po Ganze poplujeme na loďce. Metrem pojedeme v Díllí. Zájemci mohou vyzkoušet jízdu na slonovi.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotelech střední turistické kategorie, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Strava není zahrnuta v ceně zájezdu.

Během pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. Jídlo je zde relativně levné, pouliční stánky s jídlem poskytnou každému představu o tom, jaká vlastně indická kuchyně je.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Vážení, chtěl bych Vám touto cestou poděkovat za skvěle zorganizovaný zájezd do Indie. Za celou dobu se nevyskytl jediný problém a celkově je zájezd vymyšlen dokonale. Možná bych přidal den navíc ve Varanasí. Průvodkyně Kamila je zlato samo o sobě a nepoznal jsem lepšího průvodce. Vždy s úsměvem a elánem šířila kolem sebe dobrou náladu. Má neuvěřitelné znalosti. Skvělá byla i komunikace s CK.  Děkuji a někdy příště se budu těšit.  

Vilém

24.4.2023

Na zájezdě se mi nejvíce líbilo využití znalostí průvodkyně (Kamily Hrubé), perfektní orgabnizace a v mnoha případech i její skvělá improvizace!

Jiřina J.

6.3.2020

Ráda bych vyzdvihla kvality našeho průvodce Kamily Hrubé. Její nasazení, znalosti a orientace v místním prostředí, byly naprosto úžasné. Neustále optimistická Kamila posunula tento zájezd o třídu výše, ještě jednou, děkujeme Kamilo!  

Zuzana S. a Jiří S.

29.1.2020

Ráda bych vyzdvihla kvality našeho průvodce Kamily Hrubé. Její nasazení, znalosti a orientace v místním prostředí, byly naprosto úžasné. Neustále optimistická Kamila posunula tento zájezd o třídu výše, ještě jednou, děkujeme Kamilo. 

Zuzana S.

29.1.2020

Ráda vyzdvihla kvality našeho průvodce Kamily Hrubé. Její nasazení, znalosti a orientace v místním prostředí, byly naprosto úžasné. Neustále optimistická Kamila posunula tento zájezd o třídu výše, ještě jednou, děkujeme Kamilo. 

Zuzana S.

29.1.2020

Rádi bychom Vám poděkovali za krásný zážitek. Líbil se nám program zájezdu i menší skupina účastníků. Zvlášť chceme pochválit průvodkyni Kamilu Hrubou, která byla prostě vynikající a svým zápalem a znalostí prostředí dokázala zcela přirozeně ovlivnit i názory a pohled na místní život a kulturu i těch účastníků skupiny, kteří si do Indie přijeli jen "odškrtnout" další destinaci. Děkujeme a Livingstone budeme určitě chválit a doporučovat. 

Jiří a Martina V.

27.2.2019

Líbila se mi skladba zájezdu i nízký počet účastníků! Naše průvodkyně Dominika Kobzová byla skvělá! Vždy byla všem nápomocná a díky ní bychom se do Indie opět rádi vrátili!  

Blanka H.

3.2.2015

Celý program byl velmi zajímavý a průvodkyně Blanka Svobodová je úžasná. Má velké znalosti a je vždy usměvavá a ochotná. Prostě super!  

Dana M. a Karel N.

6.4.2017

Dobrý den, chtěla bych Vám poděkovat za krásný zážitek z cesty do Indie. Je to již druhý zájezd, který jsem s Vaší CK absolvovala a musím konstatovat, že vaše služby, organizace cest a odhodlání průvodců dostat do vás co nejvíc informací se nevyrovná žádnému jinému zájezdu jiných CK. Vaši průvodci, jak jsem je poznala, pracují opravdu 24 hod denně s úsměvem, což je při náročnosti poznávacích zájezdů obdivuhodné. A že my klienti jim nic nedarujeme, někdy jsme nepozorní, neposlušní a máme svou hlavu, přesto si vědí rady v každé situaci. Troufám si tvrdit, že v oblasti poznávacích zájezdu jste absolutní jednička. Moc Vám všem děkuji.  

Ivana Z.

9.2.2015

Incredible India! Zájezd i Indie splnila maximálně moje očekávání. Oceňuji mimo jiné flexibilitu a nasazení naší průvodkyně Dominiky Kobzové při řešení problémů. Z programu se nejvíce líbilo Varanásí, Agra a hlavně výlet na skútru po Goe! Děkuji  

Jaroslav D.

12.10.2015

Chceli by sme sa poďakovať za krásny zájazd „To najlepšie z Indie“, ktorého sme sa mohli zúčastniť vďaka Vašej cestovnej kancelárii. Zájazd splnil naše očakávania a boli sme veľmi spokojný. Najviac nás očaril Benáres, Agra, ale i ďalšie miesta, ktoré sme navštívili. Poďakovanie patrí aj vynikajúcemu sprievodcovi Lukášovi Benešovskému. Účastníkom zájazdu vychádzal v každom smere v ústrety. Obdivovali sme jeho pohodový prístup a tiež vedomosti o krajine.  

Puškárovci z Bratislavy

17.11.2016

Podobné zájezdy

Jižní Indie
245 Jižní Indie

Hinduistické klenoty i pohoda pláží

16.11. - 2.12.2024
17 dní
Indie - Od pouště k Himálaji
266 Indie - Od pouště k Himálaji

Barevný Rádžastán, trek k pramenům Gangy

21.9. - 6.10.2024
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Promítání

Cestovatelské středy v Národním muzeu - online
Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)