Borneo

217A

Borneo

Tropická příroda s odpočinkem u moře

Orangutani a nosaté opice, skalní věže i odpočinek na pláži

O prázdninách Příroda a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Sarawak a orangutani v Semenggoh i v Sepiloku. Nosaté opice kahau v NP Bako. Výprava do NP Gunung Mulu s plnou penzí. Největší jeskyně světa. Skalní věže Pinnacles. Provincie Sabah. Koupání a šnorchlování v NP Pulau Tiga.

Čekají vás jedinečné přírodní scenérie a dny plné zážitků!  Každý zážitek a splněný sen vám dodá energii. Zájezd pro cestovatele, kteří rádi kombinují pohodové poznávání se zaslouženým relaxem. Jedna z nejoblíbenějších prázdninových akcí. Dlouholeté zkušenosti z této destinace, ohlasy a přání klientů daly vzniknout ideální skladbě programu zájezdu. Na ostrově Borneo jsme také pro společnost Febio zajišťovali natáčení pořadu Cestománie. Možnost prodloužení zájezdu, akce č. 219A.

Termíny a rezervace

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

Informovat o vypsání nového termínu

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Pavol Okenka

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky přes Kuala Lumpur do Kuchingu, „kočičího města“ s koloniální architekturou. SARAWAK.

3. den

Pozorování orangutanů v Semenggoh Wildlife. Tepna života Jalan Carpenter. Sarawacká kulturní vesnice na úpatí Gunung Santubong. Zasvěcení do tradic etnik Sarawaku, původní dřevěné dlouhé domy. Střelba z legendárních foukaček. Barevné paláce taoismu, hinduismu, chrám sikhů. 

4. den

NP Bako. Plavba mezi mangrovemi. Sedm druhů pralesa. „Nosaté opice“ kahau. Taje džungle. Masožravé láčkovky, liány. Plavba za skalními výjevy, koupání. Skvělé Sarawacké muzeum. Trofeje lovců lebek, tetování. Margherita, pevnost bílých rádžů.

5. den

Letecky do NP Gunung Mulu. Visuté lávky k vápencovým jeskyním Deer a Lang’s. Barevná kouzla stalagmitů, jezírek a říček. Západ slunce s miliony netopýrů v nekonečném proudu. 

6. den

Plavba k jeskyni Wind Cave. Pramen podzemní řeky Clearwater. Možnost koupání. Třídenní trek tropickou džunglí s pohádkovými skalními útvary a hlubokými roklemi. Pěšky (9 km) podél křišťálově čisté řeky Litut do kempu Melinau.

7. den

Výstup k vyhlídkovému bodu na vápencové jehly Pinnacles. Záplava orchidejí. Špičaté skalní útvary a sopka Gunung Api. (Možnost náhradního programu v okolí kempu).

8. den

Po stopách bývalé stezky lovců lebek tzv. Headhunter´s trail pochod džunglí (přibližně 14 km) dále k řece Terikan a Medalam. Před sto lety tuto tajnou stezku používali válečníci kmene Kayan k útokům na obyvatele příbytků Long House (dlouhé chýše pro 80 rodin) a čínské farmáře u řeky Limbang. Válečné kánoe mezi řekami byly přetahovány pomocí posuvných kůlů. Odpolední plavba po řece s vyhlídkou na okolní prales.

9. - 10. den

Po snídani přesun do Kuala Mendamit přes městečko Limbang. Přesun lodí do Kuala Penyu. Lodní výlet na ostrovy NP Pulau Tiga s plnou penzí. Pro zájemce pohádkové šnorchlování a potápění. Odpočinek na vyhledávaných plážích. Zkusíme i populární bahenní koupele? Fakultativní výlet na Hadí ostrov.

11. den

Lodí zpět na pevninu a přesun do Kota Kinabalu. SABAH. Ptačí rezervace. Večerní Filipino Market s kuriozitami Indonésie i Filipín, orgie darů moře. „Kulinářská“ akvária langust, humrů. Tance Dajaků. Nocleh v Kota Kinabalu.

12. den

Jednodenní výlet pod horu Mt. Kinabalu. Relaxace v přírodních horkých pramenech Poring Hot Springs pod úbočím hory. Pro zájemce o aktivní pohyb možnost návštěvy visutých lávek v korunách stromů - canopy walk. Fakultativně možnost procházky k vodopádům a motýlí zahrady. 

13. den

Návrat do Kota Kinabalu. Poslední možnost nákupu suvenýrů. Nocleh v Kota Kinabalu.

14. - 15. den

Odlet z Kota Kinabalu. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelety Kuching - Miri - Gunung Mulu
 • Doprava převážně pronajatými vozidly
 • Lodní doprava
 • 7x ubytování v hotelech střední kategorie, většinou se snídaní. V chatě, vícelůžkové pokoje na treku v NP Gunung Mulu 3x, 2x v bungalowech na Pulau Tiga
 • Plná penze v NP Gunung Mulu
 • Vstupní permity
 • Vstupy do NP a rezervace Semenggoh Wildlife na orangutany
 • Výprava lodí do NP Pulau Tiga s plnou penzí
 • Český průvodce a místní průvodci

Cena nezahrnuje

 • Vstupy do muzeí a památek, do sarawacké vesnice na kulturní představení, cca 50 USD
 • Fakultativní aktivity cca 80 USD
 • Stravování nad rámec programu
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 6 900 Kč (15 dní)
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například: 

 • Raft cca 60 USD
 • Výlet na Hadí ostrov 40 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o zájezd pro cestovatele, kteří rádi kombinují pohodové poznávání se zaslouženým relaxem. Mezi nezapomenutelné zážitky patří pozorování orangutanů. Sportovnější částí programu jsou dvoudenní výlety a trek džunglí ke skalním útvarům Pinnacles v NP Gunung Mulu.  a Relaxovat budeme během výletu s plnou penzí na ostrovy NP Pulau Tiga. Zpestřením programu je zastávka v nejbohatším státě světa, v Bruneji. Zážitky jsou pečlivě vyváženy. Delší vzdálenosti překonáme letecky Kuching - Miri - Gunung Mulu. Pozemní doprava je řešena převážně pronajatými vozidly. Místní bus využijeme pro přesun z Limbangu do Bandar Seri Begawan. Do programu je zařazena plavba lodí v NP Bako, v NP Gunung Mulu k jeskyním Clearwater a Wind Cave. Lodí do Kuala Mendamit. Plavba z NP Mulu v kombinaci s pozemní dopravou přes Kuala Penyu do Pulau Tiga. Lodní výlet na ostrovy NP Pulau Tiga s plnou penzí. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přesun.

Trek v NP Gunung Mulu (Pinnacles):

V Gunung Mulu podnikneme horský trek ke skalním útvarům Pinnacles, vydáme se po stopách bývalé stezky lovců lebek tzv. Headhunter´s trail. Oblíbený třídenní trek tropickou džunglí s pohádkovými skalními útvary, hlubokými roklemi s čistými řekami. Našim cílem bude vystoupat do míst, kde zažijeme nezapomenutelný pohled na špičaté vápencové skalní útvary Pinnacles. Během treku budeme nocovat 2 x v turistické ubytovně (camp 5), kde si necháme druhý den treku před finálním výstupem na Pinnacles hlavní zavazadlo. Jedná se o běžnou turistiku. I tento trek v atraktivním prostředí se dá přizpůsobit možnostem účastníků. Ne každý musí vystoupit na vrcholové plato. Po výstupu se vrátíme do kempu 5. Následující den se vydáme po stopách bývalé stezky lovců lebek tzv. Headhunter´s trail - čeká nás pochod džunglí dále k řece Terikan a Medalam. Závěrem treku nás čeká nocleh v tradičním příbytku Iban. Trek je možné absolvovat jen s malým batůžkem, hlavní zavazadlo je možné nechat přepravit lodí za symbolický poplatek hrazený na místě.

Míra komfortu

Ubytováni budeme většinou v hotýlcích střední turistické kategorie - dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím s klimatizací či stropním fénem, na některých místech s bazénem. Většinou je podávaná i snídaně. V přírodě budeme nocovat ve vícelůžkových pokojích, obvykle se společným sociálním zařízením (3x  v jednoduché ubytovně v NP Gunung Mulu). 2x v bungalowech na Pulau Tiga. Po dobu treku v NP Gunung Mulu a během dvoudenního výletu do NP Pulau Tiga je zajištěna plná penze. Ve většině hotelů v civilizaci je zajištěna snídaně, případně je možnost ji dokoupit. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. Ideálním místem pro rychlý a chutný oběd bývají i místní tržnice, které nabízí pestrou škálu čerstvých a autentických jídel.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Indonésie - Malé i Velké Sundy
23.7. - 12.8.2023
+ další 1 termín
21 dní
Kalimantan, Sulawesi a Togiany
270 Kalimantan, Sulawesi a Togiany

Tropické srdce Indonésie

30.3. - 10.4.2023
+ další 3 termíny
12 dní
Borneo - Brunej
217 Borneo - Brunej

Tropická příroda s odpočinkem u moře

29.6. - 13.7.2023
+ další 1 termín
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2022 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny do května 2023, jak byly vypsány ke dni 10. 6. 2022.