Borneo

217A

Borneo

Tropická příroda s odpočinkem u moře

Orangutani a nosaté opice, skalní věže i odpočinek na pláži

O prázdninách Příroda a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Sarawak a orangutani v Semenggoh i v Sepiloku. Nosaté opice kahau v NP Bako. Výprava do NP Gunung Mulu s plnou penzí. Největší jeskyně světa. Skalní věže Pinnacles. Provincie Sabah. Koupání a šnorchlování v Pulau Mantanani. Čekají vás jedinečné přírodní scenérie a dny plné zážitků!

Každý zážitek a splněný sen vám dodá energii. Zájezd pro cestovatele, kteří rádi kombinují pohodové poznávání se zaslouženým relaxem. Jedna z nejoblíbenějších prázdninových akcí. Dlouholeté zkušenosti z této destinace, ohlasy a přání klientů daly vzniknout ideální skladbě programu zájezdu. Na ostrově Borneo jsme zajišťovali natáčení pořadu Cestománie. Možnost prodloužení zájezdu, akce č. 219A.

Termíny a rezervace

Termín:  29.6. - 13.7.2024 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  83 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  16.10. - 30.10.2024 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  83 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Martina

Martina Veselá

Procestovala snad celý svět. Od Austrálie, přes Indonésii, Nepál i Srí Lanku. Pracovala v Japonsku i na Novém Zélandu. Cestuje už přes deset let. Během pobytů ve vzdálených krajích se naučila anglicky, španělsky, portugalsky i srbsky. Prostě žena, která si dokáže poradit v jakékoliv situaci a ve...

Více informací o průvodci

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Michal

Michal Čáslavka

Svojí lásku k Latinské Americe objevil již při svých studiích ve Venezuele. Žil a pracoval na různých místech Jižní a Střední Ameriky (v Brazílii, Panamě, Kostarice a Dominikánské Republice). Poté, co se vrátil zpět do Čech, se mu začalo po dálkách stýskat, a tak se rozhodl propojit svoji vášeň ...

Více informací o průvodci

Martina Veselá 29.6. - 13.7.2024
?

Pavol Okenka 16.10. - 30.10.2024
?

Michal Čáslavka

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky přes Kuala Lumpur do Kuchingu, „kočičího města“ s koloniální architekturou. SARAWAK.

3. den

Pozorování orangutanů v Semenggoh Wildlife. Sarawacká kulturní vesnice na úpatí Gunung Santubong. Zasvěcení do tradic etnik Sarawaku, původní dřevěné dlouhé domy. Střelba z legendárních foukaček. 

4. den

NP Bako. Plavba mezi mangrovemi. Sedm druhů pralesa. „Nosaté opice“ kahau. Taje džungle. Masožravé láčkovky, liány. Plavba za skalními výjevy, koupání. Skvělé Sarawacké muzeum. Trofeje lovců lebek, tetování. Margherita, pevnost bílých rádžů.

5. den

Trek pohořím Bengoh k vodopádu Avatar. I Borneo má svůj Jurský svět. Tradiční oběd připravovaný v bambusu. V Kuchingu odpolední procházka tepnou života Jalan Carpenter. Barevné paláce taoismu, hinduismu, chrám sikhů. 

6. den

Letecky do NP Gunung Mulu. Visuté lávky k vápencovým jeskyním Deer a Lang’s. Barevná kouzla stalagmitů, jezírek a říček. Západ slunce s miliony netopýrů v nekonečném proudu. 

7. den

Plavba k jeskyni Wind Cave. Pramen podzemní řeky Clearwater. Možnost koupání. Třídenní trek tropickou džunglí s pohádkovými skalními útvary a hlubokými roklemi. Pěšky (9 km) podél křišťálově čisté řeky Litut do kempu Melinau.

8. den

Výstup k vyhlídkovému bodu na vápencové jehly Pinnacles. Záplava orchidejí. Špičaté skalní útvary a sopka Gunung Api. (Možnost náhradního programu v okolí kempu).

9. den

Pěšky džunglí podél řeky Litut. Na lodi zpět k výchozímu bodu treku. Odpolední relax. 

10. den

Ranní canopy v tropické džungli národního parku. Bohatá vegetace. Přelet do Kota Kinabalu. SABAH.

11. den

Přejezd do přístavu v Kota Belud. Lodní výlet na ostrovy Pulau Mantanani s plnu penzí. Pro zájemce pohádkové šnorchlování a potápění.

12. den

Odpočinek na vyhledávaných plážích Pulau Mantanani. Možnost fakulativních aktivit.

13. den

Lodí zpět na pevninu. Lodní výlet mangrovy okolí vesnice Kawa Kawa. Spatříme ještě jednou nosaté opice a zoborožce? Přesun do Kota Kinabalu. Večerní Filipino Market s kuriozitami Indonésie i Filipín, orgie darů moře. „Kulinářská“ akvária langust, humrů. Tance Dajaků. Nocleh v Kota Kinabalu.

14. - 15. den

Odlet z Kota Kinabalu. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelety Kuching - Miri - Gunung Mulu, Gunung Mulu - Kota Kinabalu
 • Doprava převážně pronajatými vozidly
 • Lodní doprava
 • 7x ubytování v hotelech střední kategorie, většinou se snídaní. V chatě, vícelůžkové pokoje na treku v NP Gunung Mulu 2x, 2x v bungalowech na Pulau Mantanani
 • Plná penze v NP Gunung Mulu
 • Vstupní permity
 • Vstupy do NP a rezervace Semenggoh Wildlife na orangutany
 • Výprava lodí na Pulau Mantanani s plnou penzí
 • Český průvodce a místní průvodci

Cena nezahrnuje

 • Vstupy do muzeí a památek, do sarawacké vesnice na kulturní představení, cca 50 USD
 • Fakultativní aktivity cca 80 USD
 • Stravování nad rámec programu
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 11 900 (15 dní)
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například: 

 • Raft cca 60 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Sportovnější částí programu jsou dvoudenní výlety a trek džunglí ke skalním útvarům Pinnacles v NP Gunung Mulu. Relaxovat budeme během výletu s plnou penzí na ostrovy Pulau Mantanani. Delší vzdálenosti překonáme letecky Kuching - Miri - Gunung Mulu a Gunung Mulu - Kota Kinabalu. Pozemní doprava je řešena převážně pronajatými vozidly. Do programu je zařazena plavba lodí v NP Bako, v NP Gunung Mulu k jeskyním Clearwater a Wind Cave. Lodní výlet na ostrovy Pulau Mantanani s plnou penzí. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přesun.

Trek v NP Gunung Mulu (Pinnacles):

V Gunung Mulu podnikneme horský trek ke skalním útvarům Pinnacles. Oblíbený třídenní trek tropickou džunglí s pohádkovými skalními útvary, hlubokými roklemi s čistými řekami. Našim cílem bude vystoupat do míst, kde zažijeme nezapomenutelný pohled na špičaté vápencové skalní útvary Pinnacles. Během treku budeme nocovat 2 x v turistické ubytovně (camp 5), kde si necháme druhý den treku před finálním výstupem na Pinnacles hlavní zavazadlo. Jedná se o běžnou turistiku. I tento trek v atraktivním prostředí se dá přizpůsobit možnostem účastníků. Ne každý musí vystoupit na vrcholové plato. Po výstupu se vrátíme do kempu 5 a následující den zpět ke správě národního parku. Trek je možné absolvovat jen s malým batůžkem, hlavní zavazadlo je možné nechat na ubytování u správy parku nebo přepravit lodí za symbolický poplatek hrazený na místě.

Míra komfortu

Ubytováni budeme většinou v hotýlcích střední turistické kategorie - dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím s klimatizací či stropním fénem, na některých místech s bazénem. Většinou je podávaná i snídaně. V přírodě budeme nocovat ve vícelůžkových pokojích, obvykle se společným sociálním zařízením (2x v jednoduché ubytovně v NP Gunung Mulu). 2x v bungalowech na Pulau Mantanani. Po dobu treku v NP Gunung Mulu a během dvoudenního výletu na Pulau Mantanani je zajištěna plná penze. Ve většině hotelů v civilizaci je zajištěna snídaně, případně je možnost ji dokoupit. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. Ideálním místem pro rychlý a chutný oběd bývají i místní tržnice, které nabízí pestrou škálu čerstvých a autentických jídel.

Podobné zájezdy

Indonésie - Malé i Velké Sundy
24.7. - 13.8.2024
21 dní
Kalimantan, Sulawesi a Togiany
270 Kalimantan, Sulawesi a Togiany

Tropické srdce Indonésie

19.9. - 30.9.2024
+ další 3 termíny
12 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)