Zážitkové Mexiko

326

Zážitkové Mexiko

Přes aztécké památky až k oceánu

Exotikou vonící a sluncem rozzářená země s bohatou historií a krásnou přírodou

Novinka Příroda a moře

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Že jste už v Mexiku byli? Tahle cesta je pro všechny, kdo chtějí víc, než jen hlavní turistické atrakce. Unikátní program nabízí odkaz aztécké minulosti, jízdu vlakem monumentálním pohořím, divokou přírodu a poznávání mořského života v bohatých vodách Cortézova moře, které známý oceánograf J. J. Cousteau nazval největším akváriem světa. Bezprostřední kontakt s místními obyvateli nabídne velké množství autentických zážitků. 

Pohodový poznávací zájezd v komfortním balení, během kterého navštívíme méně navštěvované oblasti severu Mexika. V rámci programu poznáme unikátní přírodní scenérie, netradiční mexickou faunu a floru a odpočineme si na atraktivních plážích Pacifiku. Zájezd je určen pro všechny, kteří se chtějí seznámit s mexickou historií, kulturou, přírodou a každodenním životem do větší hloubky. Zájezd je veden zkušenými průvodci, odborníky na mexické reálie.

Termíny a rezervace

Termín:  27.1. - 10.2.2024 15 dní / 13 nocí  (15 dní / 13 nocí) Cena:  105 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  25.1. - 8.2.2025 15 dní / 13 nocí  (15 dní / 13 nocí) Cena:  113 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Vít

Vít Sojka

Během svého života na čas zakotvil v Kanadě. Při cestě zpátky do vlasti si jej získalo Mexiko svým temperamentem a stalo se jeho druhým domovem. Na cestách vás zasvětí nejen do kulinářských tajů mexických specialit - zejména mořských plodů, ale také nahlédnete pod pokličku skutečného života v Me...

Více informací o průvodci

Milan

Milan Štěpánek

Sport mu otevřel dveře do světa. S basketem do Evropy, na lyže do Kazachstánu nebo na Kavkaz. S jídlem roste chuť, a tak se zrodí plán cesty kolem světa. Že je rok 1989? No a co, zkusit to musíme: Kuba, Mexiko, USA a Kanada. V nových podmínkách pak pracovně, nebo za poznáním, co nejdál od Evropy...

Více informací o průvodci

Vít Sojka 25.1. - 8.2.2025 ?

Milan Štěpánek

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do Mexika. Přílet do Mexiko City.

2. den

Přes město Toluca do biosférické rezervace Santuario Mariposa, kam v zimním období přilétají po milionech motýli Monarchové (přezimují zde po 4 000 km dlouhém letu z USA a Kanady). Do jejich bezprostřední blízkosti se dostaneme asi hodinovou procházkou. Přejezd do starobylého centra Teotenango s pyramidovými platformami, paláci a hřištěm na míčovou hru. Nocleh v blízkosti centra „stříbrného“ města Taxco, jednoho z nejmagičtějších mexických měst.

3. den

Taxco - fotogenická tržnice s ovocem, zeleninou, veselí prodavači, smlouvání a místní kolorit. Křivolaké uličky s množstvím obchůdků, dílny se stříbrem. Odpolední zastávka v nádherném archeologickém nalezišti Xochicalco. Stihneme i romantické městečko Tepoztlán obklopené krásnými horskými scenériemi? Návrat do Mexico City.

4. den

Prohlídka Metropolitní katedrály, pozůstatky obřadních staveb Aztéků Templo Mayor, prezidentský palác Palácio Nacional, kde jsou k vidění slavné nástěnné malby Diega Rivery. Odpoledne přelet do města Chihuahua. Prohlídka centra. Obchody s typickými kovbojskými botami a klobouky.

5. den

Jízda pohodlným kuriózním vlakem El Chepe, jehož plošiny mezi vagóny a nízká rychlost nabízejí jedinečnou možnost k pozorování přírody, vesniček a fotografování. Zastávka v městečku Creel poblíž gigantického měděného kaňonu Barranca del Cobre. Výlet k místním vodopádům.

6. den

Poznávání okolních zajímavostí, přírody, skal a lesních unikátů. Modré jezero Arareco, bizarní skalní útvary v údolí hub a údolí jeptišek, indiánské osady s pestře oblečenými obyvateli kmene Tarahumaras. Okolní divoká horská krajina. Nocleh na hraně kaňonu Barranca del Cobre.

7. den

Městečko Divisadero nabízí jeden z nejlepších výhledů na Barranca del Cobre, Měděný kaňon hlubší než americký Grand kaňon. Kdo z nás si fakultativně troufne na výlet lanovou dráhou nad hlubokými propastmi? Nebo vyzkoušíme „Zip Line“ – nejdelší na světě s délkou 2 650 m?

8. den

Procházka po „hraně“ kaňonu, pokračování vlakem horskou krajinou po železnici budované sto let. Celkem 86 tunelů a 37 mostů napovídá o profilu trati a rozervanosti krajiny. Cestou klesneme z 2 300 metrů téměř na úroveň hladiny Cortézova moře ve státě Sinaloa. Konečná stanice ve městě Los Mochis, ubytování v historickém centru.

9. den

Přelet do La Paz na poloostrově Baja California. Stihneme i večerní koupání se západem slunce? Večerní příbřežní kolonádě.

10. den

Fakultativní lodní výlet k ostrovu Isla Espiritu Santo (UNESCO). Mimořádná příležitost k pozorování mořského života, ptactva, lvounů a třeba i delfínů a velryb. Šnorchlování nebo plavání s hravými lachtany, odpočinek s obědem v malebné zátoce.

11. den

Bohémské městečko Todos Santos s uměleckou komunitou na pobřeží Tichého oceánu. Okolní pláže s obrovskými příbojovými vlnami vybízejí k procházkám, chráněné skýtají možnost koupání nebo také pozorování velryb. 

12. den

Zátoka Bahía Magdalena, kde se každoročně rodí stovky osmisetkilových mláďat plejtváka šedého. Cesta hornatou krajinou posetou vysokými kaktusy. Plavba na malých člunech co nejblíže obrovským kytovcům, kteří zde v bezpečných a klidných vodách zátoky učí své potomky v prvních týdnech života základním životním návykům. Nádherný zážitek, který se nikdy neomrzí!

13. den

Dokonalou atmosféru pohody dotvoří výlet k zátoce snů - Bahia de los Suenos. Návštěva unikátní restaurace s rozsáhlou sbírkou vláčků bláznivého amerického miliardáře, která je součástí privátního hotelového resortu na jinak opuštěné pláži. Výborné jídlo, krásné prostředí, skvělé koupání a možnost šnorchlování na korálovém útesu.

14. den

Dopolední Relax na plážích v La Paz. Jeho zátoka je celoročně domovem žraloků velrybích, kteří nejsou člověku nebezpeční. Živí se hlavně planktonem a nejsou rychlí plavci, takže si můžete troufnout plavat s nimi. Odpoledne odlet přes Mexico City do vlasti.

15. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Přelety Mexico City - Chihuahua, Los Mochis - La Paz a La Paz - Mexico City
 • Doprava pronajatým minibusem
 • Jízda vlakem El Chepe
 • Ubytování 13x v kvalitních 3* hotelech, 13x snídaně, 2x oběd a 2x večeře
 • Vstupy do Santuario Mariposa
 • Český průvodce
 • Místní průvodci podle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Stravování nad rámec programu
 • Vstupy mimo uvedené a do památek a muzeí | cca 50 USD
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 19 000 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Výlet k vodopádům v oblasti Creel | 20 USD
 • Lanovka a zipline v Divisaderu | cca 80 USD
 • Plavání s velrybími žraloky | 50 USD
 • Lodí výlet k ostrovu Espiritu Santo | 100 USD
 • Člunem za pozorováním velryb | 50 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8 - 12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový poznávací zájezd, do programu akce nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Program spojuje poznávání přírodních krás, mexické fauny a flory a odpočinek na tichomořských plážích s možností potápění a šnorchlování. Po celou dobu zájezdu se budeme přepravovat klimatizovaným autobusem. Zkušený místní řidič po celou dobu zájezdu je zárukou bezpečného cestování i při delších přejezdech. Na severu Mexika budeme cestovat i místním turistickým vlakem EL Chepe. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytováni budeme 13x v komfortních hotelech kategorie 3* ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Pokoje jsou většinou klimatizované. Některé hotely disponují bazénem. Na základě mnohaletých zkušeností jsme vybrali hotely, které poskytují jak pohodlí po náročném celodenním programu, tak svojí polohou snadnou dostupnost center měst, nebo historických či přírodních krás.

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně, většinou pro ně využijeme hotelovou restauraci, kde se servírují snídaně typu Continental nebo Americano, případně snídaně ve formě samoobslužného bufetu. V ceně jsou zahrnuty i 2 obědy a 2 večeře. Někdy se ale také naskytne příležitost najíst se dobře a zajímavě mimo hotel. Na další stravu během dne je vzhledem k nabitému programu většinou čas až odpoledne, kdy průvodce doporučí některou z osvědčených restaurací.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Mexiko jsme poprvé navštívili před začátkem coronavirové pandemie (listopad 2019). Tehdy jsme s průvodcem Milanem Štěpánkem projeli trasu zájezdu To nejlepší z Mexika. Tato rozmanitá země se nám moc líbila. Je to země protikladů (nejbohatší a nejchudší lidé na světě …) a přírodních krás. Také je to země s dlouhou a zajímavou historií. Jakmile pandemie v Evropě zeslábla, vydali jsme se do Mexika znovu. Zájezd „Zážitkové Mexiko“ nás dostal do kolen. Konečně jsme zase mohli cestovat. Ten jindy „nekonečný“ let přes oceán jsme si tentokrát užili. Na letišti v Mexiko City na nás čekal průvodce Vítek Sojka. Program zájezdu byl trochu pravený, abychom z něj mohli splnit maximum. Přece jen i Mexiko zasáhla coronovirová omezení. Takže po dni stráveném  Mexiko City jsme odletěli do města Chihuahua, abychom stihli vlak El Chepe. Pro našeho průvodce Vítka určitě nebylo jednoduché se orientovat ve všech těch změnách. Nicméně se se vším statečně popral a viděli jsme opravdu hodně. Ostatně o tom, jaké atrakce a památky na Vás čekají, se dozvíte z programu zájezdu. Co se tam ale nedozvíte je, že budete mít po boku průvodce, který tuhle zemi opravdu miluje (to platí pro oba pány – Štěpánka i Sojku), potkáte milé, usměvavé lidi, jejichž život je mnohdy těžší, než ten náš.   Už je to asi dva týdny, co jsme se vrátili z Mexika domů. Stále se mi v noci o té krásné zemi plné usměvavých lidí zdá. Mexiko lindo.

Zuzana J.

25.4.2022

Podobné zájezdy

Mexiko - Belize - Honduras - Guatemala
321 Mexiko - Belize - Honduras - Guatemala

Říše Mayů a pláže Karibiku

16.11. - 30.11.2024
+ další 1 termín
15 dní
To nejlepší z Mexika
322 To nejlepší z Mexika

Nejkrásnější pyramidy a pláže

5.10. - 20.10.2024
+ další 3 termíny
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)