Severní Mexiko

326

Severní Mexiko

Cesta za objevením neznámého severu

Exotikou vonící a sluncem rozzářená země s bohatou historií a krásnou přírodou

Novinka Příroda a moře

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 20

Velký okruh Mexikem je klasikou, ale když chcete objevit neznámé, vydejte se na sever! Unikátní program pro aktivní milovníky přírody, který nabízí putování monumentálním měděným kaňonem s příslušníky indiánského kmene Tarahumarů, pozorování velryb s mláďaty „na dosah ruky“ v zátokách poloostrova Baja California a procházky po nekonečných plážích Tichomořského pobřeží. Zimoviště motýlů Monarchy stěhovavého v horách centrálního Mexika, starobylé město Taxco a závěr pobyt v luxusním hotelu na pláži Acapulca. Divoká příroda a bezprostřední kontakt s lidmi a živočichy v jejich přirozeném prostředí nabídne velké množství nevšedních a autentických zážitků.

Pohodový poznávací zájezd v komfortním balení, během kterého navštívíme méně navštěvované oblasti na severu Mexika. V rámci programu  poznáme unikátní přírodní scenérie, netradiční mexickou faunu a floru a odpočineme si na atraktivních plážích Karibiku ve městě Acapulco. Zájezd je určen pro všechny, kteří se chtějí seznámit s mexickou historií, kulturou, přírodou a každodenním životem do větší hloubky. Zájezd je veden zkušenými průvodci, odborníky na mexické reálie.

Termíny a rezervace

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

Informovat o vypsání nového termínu

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Vít

Vít Sojka

Během svého života na čas zakotvil v Kanadě. Při cestě zpátky do vlasti si jej získalo Mexiko svým temperamentem a stalo se jeho druhým domovem. Na cestách vás zasvětí nejen do kulinářských tajů mexických specialit - zejména mořských plodů, ale také nahlédnete pod pokličku skutečného života v Me...

Více informací o průvodci

Milan

Milan Štěpánek

Sport mu otevřel dveře do světa. S basketem do Evropy, na lyže do Kazachstánu nebo na Kavkaz. S jídlem roste chuť, a tak se zrodí plán cesty kolem světa. Že je rok 1989? No a co, zkusit to musíme: Kuba, Mexiko, USA a Kanada. V nových podmínkách pak pracovně, nebo za poznáním, co nejdál od Evropy...

Více informací o průvodci

Vít Sojka

Milan Štěpánek

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do Mexika. Přílet do jednoho z největších měst světa, Mexico City. Ubytování v hotelu.

2. den

Přes město Toluca do biosférické rezervace Santuario Mariposa, kam v zimním období přilétají po milionech motýli Monarchové, aby zde po téměř 4 000 km dlouhém letu z USA a Kanady přezimovali. Do jejich blízkosti v nadmořské výšce 2 700 m se dostaneme na hřbetu koní nebo cca hodinovou procházkou. Starobylé Teotenango, posvátné město založené asi před 1 500 lety s pyramidovými platformami, paláci a hřištěm na míčovou hru. "Stříbrné“ město Taxco s noclehem ve stylovém hotelu v blízkosti centra jednoho z nejkouzelnějších mexických měst.

3. den

Dopolední procházka v úzkých uličkách pitoreskního centra města Taxco, stovky obchůdků se stříbrnými šperky všech vzorů. Nádherné a turisty málo navštěvované archeologické naleziště Xochicalco (UNESCO). Zde se před tisíci lety sešli zástupci Mayů, Zapotéků a snad i Aztéků, aby sjednotili své kalendáře. Zastávka v romantickém uměleckém městečku Tepoztlán obklopeném krásnými horskými scenériemi. Večerní návrat do Mexico City.

4. den

Prohlídka dominant hlavního náměstí Plaza Constitución - metropolitní katedrála, pozůstatky obřadního centra Aztécké říše Templo Mayor, prezidentský palác Palácio Nacional, kde jsou k vidění slavné nástěnné malby Diega Rivery. Odpoledne transfer na letiště a přelet do města Chihuahua. Prohlídka centra a obchodů s kovbojskými botami a klobouky.

5. den

Ráno odjezd pohodlným netradičním vlakem „El Chepe“, jehož plošiny mezi vagóny a nízká rychlost nabízejí jedinečnou možnost pozorovat okolí a fotografovat. První zastávka v městečku Creel ležícím poblíž gigantického kaňonu Barranca del Cobre. Odpolední výlet k vodopádům.

6. den

Celodenní poznávání okolních krás a zajímavostí, skalních a lesních unikátů. Atraktivní jezero Arareco, bizardní skalní útvary v údolí hub a údolí jeptišek, indiánské osady - to vše v nádherné horské krajině osídlené indiány Tarahumaras. Nocleh v hotelu na hraně kaňonu.

7. den

Divisadero a dech beroucí výhledy na Měděný kaňon. Fakultativní výlet lanovkou nad hlubokými propastmi nebo „Zip Line“ – nejdelší lanový skluz na světě s délkou 2 650 m, mohou být vrcholem dne.

8. den

Dopolední procházka po „hraně“ kaňonu. Cesta vlakem horskou krajinou po železnici budované 100 let. 70 tunelů a 40 mostů napovídá o kráse a rozervanosti krajiny. Cestou klesneme z 2 300 m téměř na úroveň hladiny Cortézova moře, stát Sinaloa. Konečná stanice vlaku ve městě Los Mochis nám nabídne ubytování v historickém centru.

9. den

Po snídani  prohlídka historického centra města. Krátký přelet do La Paz na poloostrově Baja California, kde se na několik dní ubytujeme. Dle časových možností návštěva některé z nedalekých pláží s možností koupání a fotografování úžasných scenérií nebo procházka po kolonádě v La Paz. V závislosti na aktuálních klimatických podmínkách doladění realizace fakultativních aktivit s průvodcem na další dny programu.

10. den

Fakultativní lodní výlet za poznáním mořského života, ptactva, lvounů, delfínů i velryb okolo útesů ostrova Isla Espiritu Santo. Jedinečná příležitost ke šnorchlování nebo plavání s hravými lachtany, odpočinek s lehkým obědem (mořské plody) v malebné zátoce.

11. den

Celodenní výlet do Todos Santos – malé bohémské městečko s uměleckou komunitou na pobřeží Tichého oceánu. Okolní pláže s obrovskými příbojovými vlnami vybízejí k procházkám, ty chráněné nabízejí možnost koupání nebo pozorování velryb. Vychutnáme si šálek delikátní kávy ve slavném Hotelu California z megahitu kapely Eagles?

12. den

Celodenní výlet do zátoky Magdalena, kde se každoročně v lednu a únoru rodí stovky osmisetkilových mláďat plejtváka šedého. Odměnou za několikahodinové cestování je zajímavá hornatá krajina posetá kaktusy a unikátní vyjížďka na člunech do bezprostřední blízkosti obrovských kytovců, kteří v mělkých vodách učí své potomky v prvních týdnech života základním životním návykům.

13. den

Téměř opuštěné a neuvěřitelně romantické pláže v okolí La Paz nabízejí fotogenické scenérie, procházky po písku nebo po kotníky ve vodě, pozorování mořské hladiny s šancí vidět velryby. Den naplněný koupáním, šnorchlováním nebo procházkami završíme při zapadajícím slunci a dobrou večeří v některé rybářské baště.

14. den

Dopoledne výlet přes horský hřeben k Bahia de los Suenos, návštěva unikátní restaurace se sbírkou vláčků bláznivého amerického miliardáře.  Dopoledne odpočinek u moře. Transfer na letiště a odlet do Mexico City. Podvečerní program v centru města. Transfer na letiště a přes Mexico City odlet do Prahy.

15. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka. 
 • Letištní taxy. 
 • Místní přelet Mexico City – Chihuahua, Los Mochis – La Paz a La Paz – Mexico City. 
 • Veškerá doprava pronajatým vozidlem. 
 • Vlak El Chepe. 
 • Ubytování 13x v kvalitních hotelech 3*. 
 • 13x snídaně, 2x oběd, 2x večeře. 
 • 3x celodenní výlety v La Paz, motýli Monarcas. 
 • Český průvodce. 
 • Místní průvodci podle potřeby. 
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Stravování nad rámec programu. 
 • Fakultativní výlety a aktivity (výlet k vodopádu u Creel 20 USD, Divisadero – lanovka 30 USD, Zip Line 50 USD, La Paz - plavání s velrybími žraloky 50 USD, výlet na ostrov Espiritu Santo 90 USD, výlet na velryby 35 USD). 
 • Vstupy do muzea, rezervací a archeologické zóny. 
 • Spropitné. 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 16 000 Kč.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-20 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový poznávací zájezd, do programu akce nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Program spojuje poznávání přírodních krás, mexické fauny a flory a odpočinek na tichomořských plážích s možností potápění a šnorchlování. Po celou dobu zájezdu se budeme přepravovat klimatizovaným autobusem. Zkušený místní řidič po celou dobu zájezdu je zárukou bezpečného cestování i při delších přejezdech. Na Severu Mexika budeme cestovat i místním turistickým vlakem EL Chepe. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytováni budeme 13x v komfortních hotelech kategorie 3* ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Pokoje jsou většinou klimatizované. Některé hotely disponují bazénem. Na základě mnohaletých zkušeností jsme vybrali hotely, které poskytují jak pohodlí po náročném celodenním programu, tak svojí polohou snadnou dostupnost center měst, nebo historických či přírodních krás.

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně, většinou pro ně využijeme hotelovou restauraci, kde se servírují snídaně typu Continental nebo Americano, případně snídaně ve formě samoobslužného bufetu. V ceně jsou zahrnuty i 2 obědy a 2 večeře. Někdy se ale také naskytne příležitost najíst se dobře a zajímavě mimo hotel. Na další stravu během dne je vzhledem k nabitému programu většinou čas až odpoledne, kdy průvodce doporučí některou z osvědčených restaurací.

Podobné zájezdy

Mexiko - Belize - Honduras - Guatemala
321 Mexiko - Belize - Honduras - Guatemala

Říše Mayů a pláže Karibiku

23.11. - 7.12.2019
+ další 3 termíny
15 dní
To nejlepší z Mexika
322 To nejlepší z Mexika

Nejkrásnější pyramidy a pláže

8.10. - 23.10.2019
+ dalších 8 termínů
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog