Pohádková Patagonie

344

Pohádková Patagonie

Přírodní krásy jihu Argentiny a Chile

Pěší toulky nejen v NP Torres del Paine. Možnost prodloužení o vodopády Iguazú.

Náš tip Treky a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 15

Největší lákadla hlavního města tanga Buenos Aires. Nejkrásnější místa argentinské i chilské Patagonie. Obrovské ledovce, skalní věže v NP Los Glaciares i Torres del Paine. Hříčky přírody. Nezapomenutelné výlety do nitra hor. Kolonie tučňáků a kormoránů. Plavba až na konec světa. To vše doplněné kvalitním červeným vínem a lahůdkovými steaky. Pro zájemce možnost prodloužení o vodopády Iguazú a brazilské Rio de Janeiro.

Sportovně laděný zájezd pro všechny, kteří holdují aktivnímu poznávání přírodních krás. Atraktivní treky, divoká příroda, polární fauna a flora, horské štíty, blankytná modř jezer. Do programu jsou zařazeny dva jednodenní treky v NP Los Glaciares, čtyřdenní trek v NP Torres del Paine a celodenní pěší výlet v NP Tierra del Fuego. Vydejte se s námi za zážitky, na které se nezapomíná! Nově v ceně polopenze během čtyřdenního treku v NP Torres del Paine. 

Termíny a rezervace

Termín:  4.11. - 26.11.2024 23 dní / 20 nocí  (23 dní / 20 nocí) Cena:  121 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  4.11. - 22.11.2024 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  108 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  29.11. - 17.12.2024 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  108 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  15.2. - 9.3.2025 23 dní / 20 nocí  (23 dní / 20 nocí) Cena:  121 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní doobsazujeme pokoj mužem ? Uzavřeno
Termín:  15.2. - 5.3.2025 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  108 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Martin

Martin Tauber

Nejlépe se cítí s batohem na zádech v neznámém prostředí nebo někde na horách ve stanu v přírodě. Nevydrží dlouho na jednom místě, a proto většinu svého dospělého života trávil v zahraničí. Střídal hobby, školy a zaměstnání tak dlouho, než se našel v práci průvodce. Odjakživa ho fascinuje divoká...

Více informací o průvodci

Ludmila

Ludmila Puldová

Její první cesta vedla přes Turecko, Írán, Pákistán a Indii až do Nepálu, aby si cestování pořádně „vychutnala“. Díky znalostem několika jazyků a zkušenostem z cest se po návratu aktivně zapojila do organizování a průvodcování zájezdů a trekových expedic do Asie i Afriky. Za několik let se začal...

Více informací o průvodci

Jozef

Jozef Macko

Hispanista, který na expedičním kole provandroval hezkou řádku zemí po světě. Na cestách miluje jazykovou pestrost, objevování kulturních specifik a nových exotických kuchyní. Svoji učitelskou praxi skvěle uplatňuje v rámci precizních příprav a organizací zájezdů. Po mnoha zahraničních pracov...

Více informací o průvodci

Martin Tauber 4.11. - 26.11.2024
4.11. - 22.11.2024
29.11. - 17.12.2024
?

Ludmila Puldová 15.2. - 9.3.2025
15.2. - 5.3.2025
?

Jozef Macko

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Argentiny, Buenos Aires. Prohlídka čtvrti San Telmo, atmosféra nasáklá uměním. Tanečníci tanga v úzkých uličkách. Náměstí Plaza Dorrego. Barevná čtvrť La Boca s rázovitou uličkou Caminito. Dopřejeme si nevšední zážitek v podobě večerních kulinářských specialit? Neexistují lepší steaky než zde!

3. den

Letecky do El Calafate. Odpolední přesun podél jezera Lago Argentino na severozápad do El Chaltén, výchozího místa pro dva jednodenní treky v NP Los Glaciares.

4. den

Celodenní trek k laguně Torre. Neskutečná krása majestátní Cerro Torre (3 128 m). Výhledy na zasněžené velikány a rozložité ledovce.

5. den

Celodenní trek k laguně De Los Tres s výhledy na ledem pokrytou špici Cerro Fitz Roy (3 405 m).

6. den

Dopolední návrat zpět do El Calafate. Odpolední výlet k ledovci Perito Moreno. Pět kilometrů široká a 60 metrů vysoká ledová stěna, z níž se odlupují obrovské kvádry a s ohlušujícím lomozem padají do vody. Neustále rostoucí a padající ledovcové tunely. Lodí těsně k ledové mase.

7. den

Možnost celodenního fakultativního výletu pohodlným katamaránem po jezeře Lago Argentino k největším ledovcům Patagonie. Hra barev, neskutečné odstíny bílé a modré. Pastva pro oči! Zážitek, při kterém se tají dech!

8. den

Přejezd do Chile, Puerto Natales. Patagonská pampa lemovaná vysokými horskými štíty. Zahlédneme první lamy guanaco? Malé městečko s prvními mořskými specialitami.

Čtyřdenní trek v NP Torres del Paine

9. - 12. den

Čtyřdenní trek v přírodním skvostu NP Torres del Paine. Lodí přes Lago Pehoe. Trek k donekonečna se táhnoucímu ledovci Grey. Pěšky k Refúgio Cuernos s výhledem na dvoubarevné věže Cuernos del Paine. Západ slunce nad jezerem Nordenskjöld. Nezapomenutelná ranní vyhlídka na sluncem ozářené věže Torres del  Paine. Rozeklaná skalní krása. (Trasa treku může být upravena v závislosti na volných kapacitách horských chat, případně nocleh v místních pronajatých stanech). Návrat do Puerto Natales.

13. - 14. den

Cesta do Punta Arenas, hlavního města regionu. Vyhlídka na fjordy Magellanova průlivu. Socha mořeplavce Ferdinanda Magellana, dotek indiánova palce zajistí návrat do Patagonie! Fakultativní plavba lodí vodami průlivu do přírodní rezervace na ostrově Isla Magdalena. Největší kolonie tučňáků magellanských. Každoročně zde hnízdí na 60 000 jedinců. Důležitě si vykračující pánové ve fraku. Spatříme i mořské racky a kormorány. Dopřejeme si kulinářské zážitky v podobě vynikající krabí polévky a jiných mořských specialit, spláchnuté douškem kvalitního chilského vína?

15. den

Celodenní přejezd zpět do Argentiny. Ushuaia ležící na jižním cípu Ohňové země.

16. den

Fakultativní vyhlídková plavba lodí „na konec světa" po Beagle Channel. Les Eclaireurs – jedná se vskutku o nejjižnější maják světa? Šance spatřit zblízka tučňáky, lvouny hřivnaté, albatrosy, kormorány a při troše štěstí i kosatky. Možnost výstupu na mizející příměstský ledovec Martial s výhledem na Beagle Channel.

17. den

Výlet do NP Tierra del Fuego – cca osmikilometrový nenáročný trek kolem zálivu Lapataia. Panorama zasněžených vrcholků hor ostře kontrastuje s křišťálovou vodou zálivu. Spatříme plachtící kondory? Ruta 3 - konec cesty, která se táhne 17 000 km až z Aljašky. Přelet z Ushuaia do Buenos Aires.

18. - 19. den

Letecký návrat domů.

Možnost prodloužení do Brazílie

19. - 20. den

Letecky do Puerto Iguazú. Vodopády Iguazú si prohlédneme z obou zemí. Argentinská strana - stezky nás zavedou až pod samotné kaskády. Odvážlivci na loďce se mohou přiblížit až k vodnímu kotli. Zatočí se nám hlava při pohledu do hloubky Ďáblova chřtánu? Pozorování medvídků coati. BRAZÍLIE. Brazilská strana nabízí celkový pohled na 280 jednotlivých vodopádů. Pro zájemce vyhlídkový let helikoptérou. Podvečerní přelet do Rio de Janeira.

21. - 22. den

Rio de Janeiro. Centrum s mrakodrapy i úzkými uličkami. Moderní katedrála. Výlet na Cukrovou homoli (Pão de Açúcar). Rozhled od slavné Kristovy sochy z vrcholu Corcovado. Barvité město pod námi. Pohodička na nejslavnější pláži světa Copacabana. Odlet z Rio de Janeira do Evropy.

23. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní i pronajatá doprava, dálkové autobusy, pronajaté mikrobusy
 • Místní přelety Buenos Aires – El Calafate, Ushuaia – Buenos Aires, v prodloužení Buenos Aires - Iguazú - Rio de Janeiro
 • Ubytování 13x/17x v hotýlcích se snídaní; na treku 3x v horských chatách či místních stanech s polopenzí
 • Vstupy do národních parků
 • Plavba k ledovci Perito Moreno
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Stravování nad rámec programu
 • Vstupy na atrakce
 • V prodloužení:
  • Vstupné na vodopády Iguazu z argentinské strany | cca 30 USD
  • Vstupné na vodopády Iguazu z brazilské strany | cca 20 USD
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 10 900 Kč (16 dní, na treku nelze) / 12 900 Kč (20 dní, na treku nelze)
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění – rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Celodenní plavba po jezeru Argentino cca 160 USD
 • Návštěva Estancie + jízda na koni cca 130 + 20 USD
 • Plavba na ostrov Isla Magdalena cca110 USD
 • Plavba po Beagle Channel cca 60 USD
 • Iguazú:
  • Loď pod vodopády cca 35 USD (malý okruh) / cca 55 USD (velký okruh)
  • Ptačí park 13 USD
  • Přelet vrtulníkem nad vodopády 140 USD | 10 minut
 • Rio de Janeiro:
  • Socha Ježíše Krista na vrcholu Corcovado 10 USD
  • Cukrová Homole Pão de Açúcar 20 USD (starší 60 let mají po předložení platného dokumentu slevu 50 %)
  • Let vrtulníkem nad městem 190 USD | 7 minut

Ceny jsou pouze orientační, mohou se měnit.

 

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-15 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Významnou složku programu v oblasti Patagonie a Ohňové země tak tvoří pěší turistika. V NP Los Glaciares podnikneme dva jednodenní treky. V NP Torres del Paine uskutečníme čtyřdenní přechod s batohy na zádech a noclehy na horských chatách či v pronajatých stanech (dle volné kapacity). V NP Tierra del Fuego strávíme celý den pohodovým pěším výletem. Nejdelší túry jsou cca 15-20 km dlouhé. Využívat budeme kombinovanou dopravu – dálkové linkové autobusy, pronajaté mikrobusy, taxi, pro rychlejší přesun po městech případně i metro. Úseky Buenos Aires - El Calafate a Ushuaia - Buenos Aires překováme letecky. V rámci prodloužené varianty využijeme místní přelet na trase Buenos Aires - Puerto Iguazú a Foz do Iguaçu - Rio de Janeiro. Do programu není zahrnut žádný noční přejezd.

Čtyřdenní trek v NP Torres del Paine:

Délka každodenního pochodu je cca 15-20 km. Převýšení není výrazné, vyjma výstupu na vyhlídku na skalní věže Torres del Paine se budeme pohybovat mírně zvlněnou krajinou, místy je nutné počítat s výrazně kamenitým terénem. Co činí trek náročnějším je pro oblast typický velmi silný vítr a rychlé střídání počasí - během jednoho dne může svítit slunce, pršet a dokonce i sněžit. Trasa treku může být upravena v závislosti na volných kapacitách ubytování v NP.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích a penzionech střední turistické kategorie (sociální zařízení nemusí být vždy vlastní na pokoji). V rámci čtyřdenního treku v NP Torres del Paine je ubytování zajištěno v jednoduchých horských chatách ve vícelůžkových pokojích nebo v pronajatých stanech (dle volných kapacit), sociální zařízení je společné, teplá voda je k dispozici (standardně). Vždy je nutný vlastní spacák. Volný čas je možné trávit ve společném prostoru uvnitř chaty, stany se využívají opravdu jen na přespání. Na chatě je možné usušit si mokré oblečení, dobít elektronická zařízení, zakoupit si snack. K dispozici je horká voda, je tedy možné si zalít čaj, polévku, aj. V rámci treku si nesete vše potřebné sami (trek je bez možnosti nosičů, vše nepotřebné zůstává v hotelu v Puerto Natales).

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Po zbytek pobytu se budeme stravovat v místních restauracích a jídelnách (orientační cena jídla a pití na den je cca 20-30 USD). Průvodce zájezdu je nápomocen s výběrem restaurace, případně překladem jídelního lístku. Vyhlášené jsou místní hovězí steaky, v Patagonii doporučujeme ochutnat jehněčí maso, ryby a mořské plody. Ve větších městech lze jídlo zakoupit v místních supermarketech.

V rámci čtyřdenního treku je od podzimu 2024 zajištěna polopenze. Během dne je možné se stravovat z vlastních zásob nakoupených v Puerto Natales.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý den, jel jsem si do Patagonie splnit životní sen a s potěšením hlásím 100% spokojenost. Počasí skvěle vyšlo – skoro by jednomu bylo líto, že nepoznal pravý patagonský vichr a déšť. Kolektiv se taky velmi dobře sešel a fungoval málem jako rodina. Zvláštní poděkování patří Martinu Tauberovi. Dozvěděl jsem se od něho spoustu nového a zajímavého o Argentině a Chile a viděl detaily, kterých bych si jinak nevšiml. Organizačně vše šlapalo jako hodinky. Díky použití WhatsApp jsme vždy včas věděli, kdy se vstává, kdy se odjíždí, kudy se půjde a jak to bude náročné. A úplně zvláštní pochvala patří Martinovi za seznámení s místní kulinářskou kulturou. Jeho výběr restaurací a doporučení jídel byly famózní. Myslím, že nejsem sám, kdo by si cestu zopakoval jen kvůli tomu. Bylo to náročné, ale z mého pohledu to nemělo chybu. Takže díky.

Jan K.

8.3.2024

Dobrý den do Livingstone, asi nejlepší zájezd, co jsme s vámi byli. Jednak Patagonie je skutečně pohádková - zvlášť když za celý zájezd nepoužijete pláštěnku, i prodloužení o Brazílii je super.  A Martin Tauber je jednička - organizátor, fotograf a photoshopista, výběrčí restaurací, objednávač počasí, řešitel problémů, společník a takhle bych mohl pokračovat ještě dlouho. A posílat vše do WhatsApp skupiny je pro nás sklerotiky to nejlepší, co se může udělat - to klidně zaveďte jako proces u všech zájezdů.

Tomáš P.

7.3.2024

Zájezd byl jedním slovem skvělý. Program je perfektně sestavený a vyvážený, viděli jsme divokou přírodu, hory, ledovce, jezera, oceán, pláže, městečka i velkoměsta...všechna navštívená místa byla zajímavá a těžko se vybírá, kde se nám líbilo nejvíce (absolvovali jsme prodlouženou variantu s Brazílií). Díky lokálním průvodcům jsme se dozvěděli zajímavé informace i o místní floře a fauně. Všechno na sebe navazovalo a co do organizace perfektně fungovalo. Na tom měl nepochybně velké zásluhy průvodce Martin Tauber. Martin je perfektně odborně a jazykově vybavený, znalý místní kultury, organizačně schopný, kamarádský, empatický, vždy nápomocný. Ocenili jsme, že nám v průběhu zájezdu veškeré info posílal do společné whatsapp skupiny (odkazy na hotely, restaurace, obchody, výlety, tipy, fotky...), což je ideální komunikační kanál během zájezdu a super archiv po skončení dovolené. Pokud v budoucnu pojedeme na další zájezd s CK Livingstone, tak budeme určitě vyhledávat ty, ve kterých je jako průvodce Martin. Díky všem v Livingstonu za parádní zážitek!

Lenka a Martin A.

5.3.2024

Dobrý deň, Práve som sa vrátila z Buenos Aires, mám veľmi dobre dojmy z celého zájazdu. Martin je skvelý sprievodca, každému sa snažil vyhovieť, všetko zariadil, bolo to úplne super. Děkuji

Andrea M.

27.2.2024

Dobry den, pred tyzdnom sme sa vratili zo zajazdu "Pohadkova Patagonie" a musim skonstatovat, ze bola viac nez rozpravkova. Zajazd je plny uzasnych miest a krasnych trekov. Pocasie nam viac nez prialo, kedze slnko nas sprevadzalo celou cestou, dokonca ani Ushuaia nesklamala!!! Cely zajazd zaroven uzasne doplnala Terka Sikorova, ktora robila maximum, aby sme boli spokojni a mali sa dobre. A my sme sa mali :). Stastie sme mali aj na zvierata, kedze mimo lamy guanako, tucniakov (3 druhy), lachtanov, kondorov, kormoranov, plameniakov, delfinov, nosalov, tukanov sme stretli aj pumu a lisku v Torres del Paine a to az velmi zblizka. Takze touto cestou by som vam chcela podakovat za skvely zajazd a moc pochvalit sprievodkynu Terku za hladky, prijemny a zabavny priebeh. Urcite este s nou niekam pojdeme :). S pozdravom

Jana T.

2.3.2020

Dobrý den,  chtěl bych velmi poděkovat úžasné průvodkyni Martině Veselé za bezvadnou organizaci, stále skvělou náladu, naprosto bezproblémové řešení nastalých situací, úžasnou vstřícnost, vyčerpávající informace a ochotu řešit nápady nad rámec zájezdu. Musím ovšem zkonstatovat, že o "dovolenou" s Martinou nešlo, neboť se stále snažila ze mně udělat kamzíka, či kozla horského, což se jí ovšem naštěstí nepodařilo.  Spolu s Martinou se o nás bezvadně starala a neustále dobrou náladu rozdávala Eva Kyjovská. Zájezd byl bezvadný, neměl chybu a díky Martině a Evě jsme užili mnoho velmi veselých chvil. Děkuji mnohokrát organizátorům, průvodkyni Martině a její levé ruce Evě za skvělou "dovolenou" . Budu se těšit někdy příště na další zážitky z cest s Vaší CK. S pozdravem Jiří P.    P.S.  Neznám Patagonii jinou než slunečnou.........????  

Jiří P.

19.3.2019

Vrátili jsme se z Pohádkové Patagonie. Pro naši průvodkyni Štěpánku Jakešovou byla nejdůležitější naše spokojenost. Její starost a smysl pro humor nás doprovázely celou cestu. Nejvíce se mi na zájezdě líbila organizovaná plynulost a zároveň pohoda a dost času se kochat, pohodová náročnost treků a celá Patagonie.

Boris a Marika V.

5.3.2018

Dobrý den, minulý víkend jsem se vrátil ze zájezdu Pohádková Patagonie. Chtěl bych poděkovat Livingstonu za dobře připravený, velmi pestrý zájezd. Stejně tak chci i touto cestou poděkovat průvodkyni Štěpánce Jakešové za skvělou práci. Její znalosti zemí, místní kultury, zvyků a v neposlední řadě spousta kontaktů na místní obyvatele a průvodce zaručili hladký průběh cesty. Hlavně bych chtěl ocenit individuální přístup ke každému na zájezdu a ve volných chvílích a dnech neustálé hledání dalších možností kam se dá ještě podívat a co podniknout, a poté opět zajištění těchto aktivit podle individuálních přání. Štěpánka je skutečně profesionálka, která dává své práci mnohem víc než je obvyklé a moc rád bych s ní  v budoucnu opět cestoval. Moc děkuji. :-)  S pozdravem

Martin Z.

5.3.2018

Vážený pane řediteli, zúčastnili jsme se zájezdu CK Livingstone č. 344B do Patagonie a Brazílie. Píšeme Vám z toho důvodu, že jsme se setkali se zcela mimořádným výkonem vaší průvodkyně Martiny Černé. I když po cestě vzniklo spousta neočekávaných situací, Martina Černá je vyřešila v klidu a rychle ke spokojenosti všech. Na trecích byla ohleduplná, trpělivá a rozdávala všem radost. Ještě nikdy jsme se s tak přátelskou, skromnou, organizačně schopnou a jazykově výborně vybavenou průvodkyní dosud nesetkali. Se zájezdem do Patagonie jsme byli velmi spokojeni a rádi bychom jeli na další zájezd s Martinou Černou. Zdraví Vás

Václav a Hana P.

18.12.2017

Dobrý den, v termínu 16.11. - 8,12.2012 jsem se zúčastnil s vaší kanceláří cesty po Patagonii, Ohňové zemi, zakončenou v Brazílii. S Livingstonem jsem byl poprvé, v minulosti jsem využíval např. služby Nomádu a některé lokality jsem procestoval i sám - takže mohu posoudit úroveň služeb Livingstonu ve srovnání s konkurencí. Mohu s potěšením říci, že služeb Livingstonu v brzké době určitě zase využiju, cesta byla velmi příjemná a velmi pestrá, celá se nesla v přátelském duchu a velkou zásluhu na tom měla i průvodkyně Martina Veselá, která vše zvládala s nadhledem, ale naštěstí ne s rutinou, bylo vidět, že i jí to baví- takže to bylo OK, jak po odborné stránce, tak v případech kdy bylo nutno mimo plán rychle improvizovat... Nemám proto ke kvalitě a náplni cesty, žádné podstatné připomínky a nějaké drobnosti, které se většinou vždy vyskytnou, nestojí za řeč. Takže takto klidně dále, přeji hezké Vánoce a úspěšné cestovatelské aktivity i v Novém roce 2013.

Vladislav G.

13.12.2012

Dobrý den, pomalu se vzpamatovávám po dovolené - ÚŽASNÉ DOVOLENÉ. Teprve v klidu vychutnávám ty krásné zážitky. Zájezd se moc vydařil, počasí nám přálo, Martina Veselá byla super průvodkyně. Všechno vždy zařídila, domluvila k naší spokojenosti. 4 denní trek v Chile se také vydařil, východ Slunce na Torres byl pro mne zážitek na věky. Vodopády Iquazú - trávit v jejich vodách Mikuláše - no něco super. Chválím program zájezdu i průvodkyni, těším se na další akci s vámi. Hezké Vánoce a hodně štěstí v dalším roce.

Renata B.

19.7.2024

Dobrý den, také touto cestou chci poděkovat naší průvodkyni, Martině Veselé, která nikdy neztratila klid a všechny situace řešila s přehledem a znalostí prostředí. Určitě i její přístup příspěl k nezapomenutelným zážitkům z cesty.

Radoslava Č.

19.7.2024

Dobrý den, minulý týden jsme se vrátili ze zájezdu Pohádková Patagonie. Dovolím si říct, že cestujeme poměrně hodně, ale CK Livingstone jsme si vybrali poprvé. Zájezd se opravdu vydařil, program byl naplánován výborně a vše se moc povedlo. Navíc parta lidí, která se na zájezdu sešla, byla vynikající. Děkuji tímto cestovní kanceláři a všem účastníků, kteří zážitek z výletu jen znásobili. Speciální poděkování patří průvodkyni Katce Strihové, která tento prima výlet nabíjela svou nekonečnou pozitivní energií a její úsměv i v situacích, kdy jsme toho všichni měli fakt \"plné brejle\", nám moc pomáhal. A nová definice \"patagonské vrstevnice\" se zcela jistě brzy vepíše jako celosvětový pojem do Wikipedie :-). Takového průvodce doporučuji naklonovat. Přeji vám hodně dalších úspěšných zájezdů a i když jsme cestovatelsky orientovaní spíše na východ od ČR a hlavně na vlastní pěst, určitě budeme po očku pokukovat po dalších vašich zájezdech, které bude průvodcovat právě Katka.  

R.H.

19.7.2024

Dobrý den. Vrátili jsme se ze zájezdu Pohádková patagonie a rádi bychom poděkovali za úžasné zážitky na této perfektně připravené akci, kterou k dokonalosti přivedla Veronika Balážiová svým nekonečným optimismem, srdcem a ochotou!

Luděk a Petra

19.7.2024

Dobrý den, je to již týden co jsme se vrátili z akce \"Pohádková Patagonie s prodloužením do Brazílie\". Chtěli bychom touto cestou moc poděkovat za krásnou dovolenou. Především naše poděkování patří skvělé průvodkyni Martině Veselé, která nám umožnila svým profesionálním přístupem získat nezapomenutelné zážitky a mnoho informací o Jižní Americe. Děkujeme.

Lubinovi

19.7.2024

Dobrý den, rádi bychom krátce zhodnotili náš nedávný zájezd do Patagonie (344, s odjezdem 21.1.2012) vedený průvodkyní Katarínou Strihovou. Se zájezdem jsme byli po všech stánkách spokojení, ale především Vám píšeme, abychom pochválili naši průvodkyni Katku. Katka nás opravdu naprosto nadchla svým sympatickým vystupováním, obětavostí, věčným úsměvem, úžasnou profesionalitou počínaje jazykovou vybaveností, ochotou odpovědět i na tu nejblbější otázku a v neposlední řadě i výbornou sportovní kondicí. Moc rádi na ty tři týdny vzpomínáme.

Kolářovi

19.7.2024

Díky ještě jednou za krásnou dovolenou, která neměla chybku. Naší průvodkyni Martině Veselé se podařilo nejen vše skvěle organizovat v místech, kde je nejfrekventovanějším slovem \"maňana\", ale i krásně spojujit lidi, aby se cítili dobře!!! Rádi se s ní uvidíme i jinde na cestách kudykoliv. Doufáme, že bude příležitost.

Jarmila a Jirka Š.

19.7.2024

Podobné zájezdy

Zážitková Guatemala - Belize
315 Zážitková Guatemala - Belize

Mayské dobrodružství a karibský relax

16.11. - 2.12.2024
17 dní
Zážitková Aljaška
329 Zážitková Aljaška

Dobrodružství na dosah

17.7. - 1.8.2025
16 dní
Aljaška - Havaj
331 Aljaška - Havaj

Medvědi a tropický ráj

12.8. - 30.8.2025
19 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Promítání

Online cestování s LIVINGSTONE

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)