Zážitková Aljaška

329

Zážitková Aljaška

Dobrodružství na dosah

Nespoutaná aljašská příroda. Exkluzivně sestavený prázdninový program!

O prázdninách Příroda

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 10

Pozorování medvědů z bezprostřední, ale bezpečné vzdálenosti. Lodní výlety za velrybami, mořskými vydrami a kosatkami. Romantické rybaření spojené s následným grilováním společného úlovku! Rýžování zlata v duchu zlaté horečky. Neobvyklý výlet na mořských kajacích a stanování na pláži přímo uprostřed nespoutané divočiny spojené s grilováním úlovků ryb. Majestátní ledová královna, nejvyšší hora Severní Ameriky Denali. Akce určená pro sportovně zaměřené a aktivní jedince s chutí zažít dobrodružství. Poutavý pohled na přírodní krásy Aljašky.

Ideální cesta pro aktivně strávené prázdniny. Poznávací zájezd určený pro milovníky přírody a dobrodruhy, kteří touží po aktivním poznávání divoké přírody. Čeká nás pozorování grizzlyho, kosatek i mořských vyder z bezprostřední blízkosti. Na své si přijdou všichni, kteří si chtějí užít dobrou náladu i pohody při zajímavých aktivitách v netradičních lokalitách. Akce splněných prázdninových snů!

Termíny a rezervace

Termín:  7.7. - 22.7.2022 16 dní / 14 nocí  (16 dní / 14 nocí) Cena:  115 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 3 volná místa Nyní doobsazujeme pokoj ženou ? Rezervovat
Termín:  21.7. - 5.8.2022 16 dní / 14 nocí  (16 dní / 14 nocí) Cena:  111 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  20.7. - 4.8.2023 16 dní / 14 nocí  (16 dní / 14 nocí) Cena:  115 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Michal

Michal Pokorný

Příjemný pohodář i velký vypravěč. Ovládá dva světové jazyky, španělštinu a angličtinu, které pravidelně využívá na svých cestách. Na toulkách po světě se zamiloval do Guatemaly a v poslední době se jeho letním domovem stala Aljaška. Nejen zde provozuje své oblíbené sporty. Miluje rafting i kaj...

Více informací o průvodci

Michal Pokorný 7.7. - 22.7.2022
21.7. - 5.8.2022
20.7. - 4.8.2023
?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky na Aljašku. Večerní přílet do Anchorage.

2. den

Přesun podél zálivu Turnagain Arm do Girdwoodu ležícího v údolí Chugach Mountains. Dopoledne možnost návštěvy zlatokopecké vesničky a Wildlife Conservation Center. Pozorování zvířat ve volném výběhu. Chov medvědů, krmení opuštěných losů a pižmoních mláďat. Vyzkoušíte si také rýžování zlata ve zlatonosné řece? Odnesete si svůj první zlatý nuget? Zkusíte své rybářské dovednosti? Jak bude chutnat právě váš losos? Nocleh nedaleko Hope.

3. den

Dopoledne fakultativně rafting na Six Mile Creek. Jedna z největších atrakcí Aljašky! 20 kilometrů dlouhý úsek divoké vody s průjezdem třemi kaňony. Průzračná voda i kulisa nedotčené přírody jen umocní dojem z celého zážitku. Cestou na jih zastávka u Russian River. Pozorování akrobatických výkonů táhnoucích lososů při přeskakování vodopádu. Budeme mít štěstí i na hodujícího medvěda? Malebné přístavní rybářské městečko Homer. Stará rybářská krčma s drsnou atmosférou námořnických pitek. Panorama okolních hor Kachemak Bay State Park. Největší výskyt mořských halibutů - platýzů.

4. - 6. den

Výlet na mořských kajacích na opuštěnou pláž poloostrova Kachemak Bay. Objevování hlubokých zálivů, pozorování orlů, tuleňů, mořských vyder a možná i medvědů, velryb či kosatek a dalších zástupců fauny přímo z kajaků. Jen my a okolní divočina! Možnost vyzkoušet rybolov přímo z kajaků. Pěší prozkoumávání okolí, liduprázdné pláže. Večerní romantická pohoda při ohni, opékání ryb. Dva noclehy v zapůjčeném stanu na pláži. Pravá Aljaška! Divoká příroda, průzračně čistá voda, zvířata v bezprostřední blízkosti. Po dvou nocích kempování návrat zpět do městečka Homer.

7. den

Možnost fakultativních aktivit – celodenní výlet do NP Katmai a pozorování medvědů chytajících lososy na hraně vodopádů. Majestátní zvíře připomínající oblíbeného plyšáka z dětství a zároveň vyvolávající obrovský respekt. Dále možnost mořského rybolovu halibutů anebo výlet do vesničky Seldovia. Možnost večerního grilování halibutů.

8. den

Přesun do přístavního městečka Seward s bohatou rybářskou historií. Staré dřevěné budovy jako vystřižené z westernových filmů umocňují atmosféru. Čilý ruch v přístavu, stovky ryb čekajících na zpracování, případně mořské akvárium. Nenáročný pěší výlet k ledovci Exit Glacier, fakultativně treking až na samý vrchol k ledovcovému poli.

9. den

Fakultativně lodní výlet do Kenai Fjord National Park. Krajina fjordů s ledovcovými splazy. Nezapomenutelná podívaná na odlamující se ledovce padající do mořských hlubin. Fjordy plné velryb, tuleňů, kosatek i divokého ptactva. Mořské vydry lenivě ležící na hladině. Případně výlety v okolí anebo mořský rybolov.

10. den

Celodenní přejezd do Healy, vstupní brány NP Denali. Cestou zastávka v Iditarod centru věnovaném psím závodům a životu musherů. Historie stejnojmenných závodů psích spřežení po legendární stezce spojující vnitrozemské zlatokopecké městečko Iditarod s pobřežím. Možnost fakultativní projížďky se psím spřežením.

11. den

Celodenní výlet autobusem do oblasti kolem NP Denali. Čeká nás trek volnou přírodou a možnost pozorování medvědů grizzly, losů, jelenů caribou. Výhled na nejvyšší horu USA, majestátně stojící Denali (6 194 m).

12. den

Přesun do Talkeetny. Prohlídka historického městečka. Možnost fakultativního letu k vrcholku Denali s přistáním na jednom z jeho ledovců. Zážitek, který se neopakuje! Večer přesun k ledovci Matanuska.

13. den

Pro zájemce fakultativní návštěva modrého ledovce Matanuska s možností vyzkoušet si chůzi po ledovci. Zcela bezpečná evokace pocitů skutečných horolezců. Fakultativně možnost lezení po ledovci s vybavením a zkušeným průvodcem anebo scénický rafting Lions Head na ledovcové řece Matanuska s neskutečnými výhledy na okolní krajinu. Návrat zpět do Anchorage.

14. den

Nákupy v Anchorage, návštěva muzeí anebo závěrečný výšlap na Flat Top Mountain. Možnost fakultativních výletů – projížďka na čtyřkolkách v okolí Knik Glacier, letecký výlet za pozorováním medvědů v NP Katmai (v případě zrušení letu v Homeru).

15. - 16. den

Letecký návrat z Anchorage domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Doprava pronajatým minibusem
 • Celodenní výlet autobusem do oblasti NP Denali včetně vstupu do NP
 • Třídenní výlet na mořském kajaku v zátokách Kachamak Bay
 • 12x ubytování v hotýlcích, v penzionech a pohodlných srubech ve dvoulůžkových pokojích
 • Zapůjčení stanů a karimatek na 2 noci a ostatní outdoorové výbavy kromě spacáků
 • Zapůjčení mořských kajaků
 • Zapůjčení rybářské výbavy (v rámci výletu na mořských kajacích)
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Cestovní povolení USA - ESTA | 14 USD
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Stravování
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 23 000 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Níže uvedené fakultativní aktivity je nutné objednat nejpozději dva měsíce před odletem:

 • Rafting na Six Mile Creek | od 180 USD | 4 hodiny
 • Výlet lodí v Sewardu | cca 184 USD | 6 hodin
 • Plavba lodí a lov halibutů | cca 222 USD | 6 hodin
 • Vyhlídkový let kolem Denali | cca 427 USD | 2 hodiny
 • Let za pozorováním medvědů | cca 975 USD | celý den
 • Rafting na řece Matanuska | cca 122 USD | 4 hodiny
 • Lezení po ledovci Matanuska s průvodcem | cca 213 USD | 6 hodin

Doporučujeme vybrat aktivity již během objednávky zájezdu, kdy k nim obdržíte podrobnější informace a budete si je moci objednat spolu se zájezdem.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o zájezd s důrazem na aktivní poznávání nespoutané aljašské přírody okořeněný širokou nabídkou zajímavých aktivit – trekking (půldenní i celodenní výlety v horách i malebných údolích, od 4 km až po cca 14 km za den), rybaření, rýžování zlata, rafting, chůze (lezení) po ledovci, výlet na mořských kajacích, stanování na pláži přímo uprostřed nespoutané divočiny.

Zájezd vyžaduje relativně dobrou fyzickou kondici a zejména chuť aktivně se zapojit do dění. Se vším vám samozřejmě pomohou zkušení průvodci. Pro účastníky, kteří nechtějí treky nebo mořské kajaky absolvovat, je případně možné zajistit náhradní program. Po celou dobu zájezdu budeme mít k dispozici pronajatý minibus. Na území NP Denali bude zajištěn turistický autobus. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytovaní budeme v hotýlcích, v soukromí typu B&B a v pohodlných srubech ve dvoulůžkových pokojích. Vzhledem k charakteru ubytování s domácí atmosférou je nutné počítat s možností sdílení sociálního zařízení s jinými členy skupiny. Během výletu do oblasti Kachemak Bay budou dva noclehy zajištěny ve stanu – stan, karimatka a veškeré outdoorové vybavení bude poskytnuto na místě, nutný je pouze vlastní spacák.

V ceně zájezdu není zahrnuta strava. Většinou se budeme stravovat společně v restauracích, průvodce ochotně pomůže vybrat pokrmy a nápoje dle vaší chuti. Pro čas strávený mimo civilizaci, na území NP nebo během přejezdů, se dá většina jídla zakoupit v obchodech ve větších městech.

Jiné požadavky a omezení

Při cestě do USA je nutné si před odletem samostatně vyřídit vstupní povolení na území USA, tzv. registraci ESTA. Toto povolení se vyřizuje on-line a stojí 14 USD. K jeho vyřízení je potřeba mít biometrický pas.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Vaše ohlasy

Dobrý den, zúčastnila jsem se poznávacího zájezdu na Aljašku a moc bych chtěla poděkovat za jeho uskutečnění, především však za perfektní vedení průvodcem Michalem. Jeho vyprávění o Aljašce, organizování aktivit a zajišťování hladkého průběhu zájezdu bylo perfektní. Nejenže jsem si dovolenou užila, ale dozvěděla a naučila jsem se mnoho nového i zajímavého. Michal se také staral o pozitivní náladu v týmu a snažil se nadmíru zajistit vše tak, abychom byli všichni spokojeni. Poděkování patří i Daně, která se o nás starala jako o vlastní a za její kulinářské umění by si zasloužila řád zlaté vařečky. Ještě jednou díky a doufám, že se s vámi zase někam vypravím.

Šárka G.

20.8.2019

Myslím, že na organizaci zájezdu ani není co zlepšovat. Můžete mít super trasu a organizaci, ale když je špatná parta nebo průvodce je to v háji. Já měla to štěstí, že byla úplně super parta a na Michalovi (Pokorném) bylo vidět, že Aljašku fakt miluje a chce se o to podělit. A myslím, že se mu to podařilo. Zájezd byl super, zůstanu Vám věrná, jste nejlepší cestovka, se kterou jsem byla v zahraničí. S pozdravem

Daniela K.

20.9.2018

Těžké je děkovat za krásu, kterou vytvořila sama přiroda.... věřte, že Aljaška má zvláštní kouzlo....z měšťáků se stávají trempové, z lenochů dobyvatelé vrcholů a z nerybářů vášnivý lovci....Michale, Markétko a Lenko - máte náš obdiv a děkujeme, že můžeme říct... o Aljašce se nedá vyprávět, tu musíte zažít!

R&R Horáčkovi

1.10.2015

Milá CK, chtěla bych poděkovat za skvělou dovolenou na Aljašce. Zážitků mnoho, počasí úžasné, parta úžasná, průvodce Michal úžasný, skvělý, znalý,vtipný a další klady. Fakt jsme si to užili. Děkujeme

Monika D. a Alice J.

28.8.2015

Konečně jsem se dostal k napsání trocha řádek. Let do Evropy byl úchvatný. Seděl jsem na levé straně a krátce po vzlétnutí se otevřel nádherný pohled na odkrytý Mc.Kinley. Zhruba 20 minut byl pořád  vidět a já si tak znovu připomenul tu nádheru, kterou jsem měl možnost s tebou čtrnáct dnů zažívat. A když byl následně vidět i sluníčkem nasvícený Yukon, zvítězilo ve mně přesvědčení, že se musím na Aljašku ještě vrátit. Vůbec se již nedivím tvému poznání a názoru na Aljašku. Myslel jsem si, že Afriku se zvířaty nemůže nic překonat – moc jsem se mýlil!! Míšo (průvodce Michal Pokorný), ještě jednou bych ti chtěl svým jménem poděkovat za starost o moji maličkost a za snahu nám  ukázat co nejvíce z Aljašky. Doufám, že nynější setkání nebylo naše poslední a že v budoucnu se opět potkáme.

Pepa T.

22.5.2022

Podobné zájezdy

Zážitková Guatemala - Belize
315 Zážitková Guatemala - Belize

Mayské dobrodružství a karibská robinsonáda

Aljaška - Havaj
331 Aljaška - Havaj

Medvědi a tropický ráj

15.8. - 2.9.2023
19 dní
Pohádková Patagonie
344 Pohádková Patagonie

Přírodní krásy jihu Argentiny a Chile

8.11. - 30.11.2022
+ dalších 5 termínů
23 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog