Aljaška - Havaj

331

Aljaška - Havaj

Medvědi a tropický ráj

Nespoutanost aljašské přírody i pohoda na havajských plážích

O prázdninách Příroda a moře

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 10

Scenérie národních parků, které nedokáže popsat ani ten nejpoetičtější básník. Pozorování medvědů z bezprostřední, ale bezpečné blízkosti. Lodní výlety za velrybami, mořskými vydrami a kosatkami. Romantické rybaření spojené s následným grilováním společného úlovku! Nezapomenutelné treky v horách, podél ledovců a s neskutečnými výhledy. Neobvyklý výlet na mořských kajacích a stanování na pláži. Majestátní ledová královna Denali. HAVAJSKÝ OSTROV KAUAI. Ráj trekařů, surfařů a romantiků. Divoké vlny, mořské želvy, dech beroucí zelená údolí, panenská příroda a nádherné vodopády. Ostrovy blaženosti – ALOHA! Jedná se o zájezd s důrazem na aktivní poznávání nespoutané aljašské a havajské přírody určený pro dobrodruhy, kteří si chtějí užít dobrou náladu, trochu toho adrenalinu i pohody.

Ideální cesta pro aktivně strávené prázdniny. Poznávací zájezd určený pro ty, kteří mají rádi pěší turistiku a lahodí jim pobyt v přírodě. Důraz je kladen na aktivní poznávání nespoutané aljašské a havajské přírody.  Zažijeme dobrodružství v horách i na vlnách. Čas bude i na odpočinek na vyhlášených havajských plážích. Mozaika, která v sobě kloubí vše, co si lze představit pod pojmem „ráj“. Akce splněných prázdninových snů!

Termíny a rezervace

Termín:  16.8. - 3.9.2022 19 dní / 17 nocí  (19 dní / 17 nocí) Cena:  142 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Michal

Michal Pokorný

Příjemný pohodář i velký vypravěč. Ovládá dva světové jazyky, španělštinu a angličtinu, které pravidelně využívá na svých cestách. Na toulkách po světě se zamiloval do Guatemaly a v poslední době se jeho letním domovem stala Aljaška. Nejen zde provozuje své oblíbené sporty. Miluje rafting i kaj...

Více informací o průvodci

Michal Pokorný

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do USA. Přílet do Anchorage, přejezd na ubytování.

2. den

Přesun do Sewardu. Po cestě možnost návštěvy Wildlife Conservation Center (zvířata z celé Aljašky ve volném výběhu). Cestou fakultativně návštěva zlatokopeckého skanzenu a možnost rýžování zlata ve zlatonosné řece. Fakultativně nenáročný pěší výlet k ledovci Exit Glacier. Pro zájemce možnost obtížnějšího treku k ledovcovému poli. Večeře a návštěva místního baru. Ubytování v hotelu.

3. den

Prohlídka Sewardu nebo fakultativní aktivity dle výběru. Lodní výlet k ledovcové stěně v NP Kenai Fjords s možností pozorování velryb a tuleňů. Návštěva mořských akvárií nebo výlety po okolí. Odpoledne přesun do Homeru. Malebné přístavní rybářské městečko s největším výskytem halibutů (platýzů). Místo obklopené vysokými horami a ledovci Kachemak Bay State Park. Ubytování v penzionu v Homeru.

4. den

Vyjížďka na mořských kajacích (bezpečné a stabilní) v krásných zátokách Kachemak Bay State Park. Pozorování orlů, tuleňů a možná i medvědů či velryb z bezprostřední blízkosti. Možnost rybolovu přímo z kajaků. Možnost zapůjčení výbavy a nocování ve stanu přímo na pláži. Večer piknik u ohně s opékáním ryb.

5. den

Pro zájemce možnost trekingu po Grace Ridge Trail s překrásným výhledem na celý záliv a majestátní sopky na protějším poloostrově (k nástupu na trek je nutné dojet na kajacích). Pro zájemce další vyjížďka na mořských kajacích po okolí, popř. rybolov, relax na pláži.

6. den

Odpoledne návrat do Homeru, grilování úlovků na zahradě penzionu. Relax. případně fakultativně půldenní lov halibutů. 

7. den

Fakultativní aktivity dle výběru. Nenáročný krásný trek k ledovci a jezeru plnému ledových ker. Celodenní nebo půldenní mořský lov halibutů. Letecký výlet za pozorováním medvědů na poloostrově Katmai. Případně volný program v Homeru spojený s nákupem suvenýrů či výletem lodí do Seldovie anebo Halibut Cove.

8. den

Celodenní přejezd minivanem do NP Denali. Zastávka v Iditarod centru věnovaném psím závodům a životu musherů. Možnost fakultativní projížďky se psím spřežením. Večer příjezd do Healy a návštěva místního pivovaru. Nocleh v motelu.

9. den

Celodenní výlet turistickým autobusem do srdce NP Denali. Pozorování medvědů grizzly, losů, jelenů caribou. Vše ve volné přírodě korunované výhledem na nejvyšší horu USA, majestátně stojící Denali.

10. den

Návštěva vesničky Talkeetna, historického místa, odkud se dá letět k nejvyšší hoře Severní Ameriky Denali (6 194 m). Pro zájemce let kolem Denali s přistáním na ledovci. Přejezd do údolí Matanuska, jednoho z nejmalebnějších na Aljašce. Večer návrat do Anchorage. Ubytování v hotelu.

11. den

Dopoledne nákup suvenýrů nebo návštěva muzea. Odpoledne přelet na HAVAJ do Honolulu (přílet cca 22:00 hod.). Transfer do hotelu v blízkosti pláže Waikiki.

12. den

Fakultativní aktivity dle výběru. Nenáročný trek na vyhaslý sopečný kužel Diamond Head, odkud se vám naskytne nádherný výhled na pobřeží Waikiki i celé Honolulu. Návštěva Pearl Harboru – autentická prohlídka lodi Missouri, ponorky Bowfin, leteckého muzea, či Arizona Memorialu. Případně volný program v Honolulu, pobyt na pláži, či nákup suvenýrů. Večer fakultativně možnost představení tance hula hula, který je symbolem nejen Havajských ostrovů, ale představuje kulturní dědictví celé Polynésie.

13. den

Dopoledne volný program v Honolulu. Odpolední přelet na Kauai do Lihue. Když Havaj, tak Kauai! Masovou turistikou opomíjený ráj všech romantiků, trekařů a surfařů vyzařuje věčnou krásu, kterou na ostatních ostrovech nenajdete. Svými nedotčenými plážemi, vysokými zarostlými horami, kávovými, čajovými a třtinovými plantážemi, vodopády, deštným pralesem a řekami přímo vybízí k toulkám a snění. Zelené jsou zde i hory a v případě, že jste viděli filmy Jurský park nebo Šest dní sedm nocí (kromě mnoha dalších filmů natočených na Kauai), vás obrazovka nebo filmové plátno opravdu neklamaly. Vše je jak velký Jurský park. Ubytování v hotelovém resortu v městečku Kappa - písečné pláže a tropická vegetace pod horami, které se až mraků dotýkají (znáte např. z filmu Soul Surfer).

14. den

Fakultativně výlet na plachetnici nebo na kajacích podél Napali Coast, případně let helikoptérou, surfing…. Ubytování v hotelovém resortu v městečku Kappa.

15. den

Výlet do hor na jih ostrova. Příjemný trek v horách – Waimea Canyon. Vnitrozemí, které připomíná slavný Grand Canyon. Vodopády. Výhledy z výšky přes 1 000 metrů na Napali Coast a daleko přes oceán vám zůstanou v paměti navždy! Nocleh v zázvorovém háji ve stanech (ve vlastním spacáku).

16. den

Krátký výlet ve Waimea Canyon State Park - eukalyptové lesy, zázvorové háje a úžasné výhledy do „Grand Canyonu Pacifiku“. Fakultativně návštěva nejoblíbenějších jižních pláží ostrova Kauai v Poipu. Ubytování v hotelovém resortu v městečku Kappa. Rozlučkový večírek.

17. den

Poslední rozloučení s ostrovem, dopoledne volný program. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Honolulu Případně volný program v Honolulu, noc v hotelu v blízkosti letiště.

18. - 19. den

Letecký návrat do vlasti.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelet Anchorage - Honolulu - Lihue a zpět
 • Doprava pronajatým minibusem, v Honolulu je v ceně pouze transport z letiště na hotel a zpět
 • Celodenní výlet autobusem v NP Denali včetně vstupu do NP
 • Lodní výlet člunem na poloostrov Kachemak a zpět
 • Ubytování na Aljašce 8x v hotelech, v penzionech a pohodlných srubech ve dvoulůžkových pokojích, 2x v pronajatém stanu, na Havaji 5x v apartmánech, případně ve dvoulůžkových hotelových pokojích, 1x v zázvorovém háji v pronajatém stanu. 
 • Zapůjčení stanů a karimatek na 3 noci (2x na Aljašce, 1x na Havaji) a ostatní outdoorové výbavy kromě spacáků. 
 • Zapůjčení mořských kajaků
 • Zapůjčení rybářské výbavy (v rámci výletu na mořských kajacích)
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Cestovní povolení USA - ESTA 14 USD
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Stravování
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 24 900 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Níže uvedené fakultativní aktivity je nutné objednat nejpozději dva měsíce před odletem:

 • Výlet lodí v Sewardu | 184 USD | 6 hodin
 • Plavba lodí a lov halibutů | 188 USD | půl dne
 • Vyhlídkový let kolem Denali | 415 USD | 2 hodiny
 • Let za pozorováním medvědů | 850 USD | celý den
 • Vyhlídkový let helikoptérou na Havaji | cca 289 USD | 1 hodina
 • Výlet na plachetnici z Hanalei kolem Napali coast | 235 USD | celý den

Doporučujeme vybrat aktivity již během objednávky zájezdu, kdy k nim obdržíte podrobnější informace a budete si je moci objednat spolu se zájezdem. Uvedené ceny fakultativních aktivit jsou orientační a mohou se měnit.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o zájezd s důrazem na aktivní poznávání aljašské a havajské přírody okořeněný širokou nabídkou zajímavých aktivit. Aljaška nabídne možnost trekkingu (půldenní i celodenní výlety v horách i malebných údolích, od 4 km až po cca 14 km za den), chůze po ledovci, výletu na mořských kajacích, stanování na pláži přímo uprostřed divočiny. Na Havaji se můžeme vydat na dech beroucí trek do Waimea Canyon připomínajícího Grand Canyon v USA. 
Zájezd vyžaduje relativně dobrou fyzickou kondici a zejména chuť aktivně se zapojit do dění. Se vším vám samozřejmě pomohou zkušení průvodci. Pro účastníky, kteří nechtějí treky nebo mořské kajaky absolvovat, je případně možné zajistit náhradní program. Po celou dobu zájezdu budeme mít k dispozici pronajatý minibus. Na území NP Denali bude zajištěn turistický autobus. Z Aljašky na Havaj se přesuneme letecky. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Při cestě do USA je nutné si před odletem samostatně vyřídit vstupní povolení na území USA, tzv. registraci ESTA. Toto povolení se vyřizuje on-line a stojí 14 USD. K jeho vyřízení je potřeba mít biometrický pas.

Míra komfortu

Na Aljašce budeme ubytováni v hotýlcích, v soukromí typu Bed and Breakfast a v pohodlných srubech ve dvoulůžkových pokojích. Vzhledem k charakteru ubytování s domácí atmosférou je nutné počítat s možností sdílení sociálního zařízení s jinými členy skupiny. Během výletu do oblasti Kachemak Bay budou dva noclehy zajištěny ve stanu – stan, karimatka a veškeré outdoorové vybavení včetně nádobí, vařiče, apod. bude poskytnuto na místě, nutný je pouze vlastní spacák. Na Havaji budeme ubytováni v apartmánech, 1x ve stanech v zázvorovém háji – stan, a karimatka budou poskytnuty na místě, nutný je opět jen vlastní spacák. V ceně zájezdu není zahrnuta strava. Většinou se budeme stravovat společně v restauracích, průvodce ochotně pomůže vybrat pokrmy a nápoje dle vaší chuti. Při kempování je možnost nakoupit jídlo předem a společně si jej pak připravit. Pro čas strávený mimo civilizaci, na území NP nebo během přejezdů, se dá většina jídla zakoupit v obchodech ve větších městech.

Jiné požadavky a omezení

Při cestě do USA je nutné si před odletem samostatně vyřídit vstupní povolení na území USA, tzv. registraci ESTA. Toto povolení se vyřizuje on-line a stojí 14 USD. K jeho vyřízení je potřeba mít biometrický pas.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Vaše ohlasy

Aljaska a Havaj boli uzasne. Ako mozem porovnat, sprievodca (Michal Pokorný) dal dokopy kolektiv aj urobil dobry program. Tiez si myslim,ze aj kombinacia Aljaska s Havajom je dobry napad.

Miriam M.

20.9.2018

Myslím, že na organizaci zájezdu ani není co zlepšovat. Můžete mít super trasu a organizaci, ale když je špatná parta nebo průvodce je to v háji. Já měla to štěstí, že byla úplně super parta a na Michalovi (Pokorném) bylo vidět, že Aljašku fakt miluje a chce se o to podělit. A myslím, že se mu to podařilo. Zájezd byl super, zůstanu Vám věrná, jste nejlepší cestovka, se kterou jsem byla v zahraničí. S pozdravem

Daniela K.

20.9.2018

Těžké je děkovat za krásu, kterou vytvořila sama přiroda.... věřte, že Aljaška má zvláštní kouzlo....z měšťáků se stávají trempové, z lenochů dobyvatelé vrcholů a z nerybářů vášnivý lovci....Michale, Markétko a Lenko - máte náš obdiv a děkujeme, že můžeme říct... o Aljašce se nedá vyprávět, tu musíte zažít!

R&R Horáčkovi

1.10.2015

Milá CK, chtěla bych poděkovat za skvělou dovolenou na Aljašce. Zážitků mnoho, počasí úžasné, parta úžasná, průvodce Michal úžasný, skvělý, znalý,vtipný a další klady. Fakt jsme si to užili. Děkujeme

Monika D. a Alice J.

28.8.2015

Konečně jsem se dostal k napsání trocha řádek. Let do Evropy byl úchvatný. Seděl jsem na levé straně a krátce po vzlétnutí se otevřel nádherný pohled na odkrytý Mc.Kinley. Zhruba 20 minut byl pořád  vidět a já si tak znovu připomenul tu nádheru, kterou jsem měl možnost s tebou čtrnáct dnů zažívat. A když byl následně vidět i sluníčkem nasvícený Yukon, zvítězilo ve mně přesvědčení, že se musím na Aljašku ještě vrátit. Vůbec se již nedivím tvému poznání a názoru na Aljašku. Myslel jsem si, že Afriku se zvířaty nemůže nic překonat – moc jsem se mýlil!! Míšo (průvodce Michal Pokorný), ještě jednou bych ti chtěl svým jménem poděkovat za starost o moji maličkost a za snahu nám  ukázat co nejvíce z Aljašky. Doufám, že nynější setkání nebylo naše poslední a že v budoucnu se opět potkáme.

Pepa T.

22.10.2021

Podobné zájezdy

Zážitková Guatemala - Belize
315 Zážitková Guatemala - Belize

Mayské dobrodružství a karibská robinsonáda

24.3. - 9.4.2022
+ další 1 termín
17 dní
Zážitková Aljaška
329 Zážitková Aljaška

Dobrodružství na dosah

7.7. - 22.7.2022
16 dní
Pohádková Patagonie
344 Pohádková Patagonie

Přírodní krásy jihu Argentiny a Chile

4.2. - 26.2.2022
+ dalších 5 termínů
23 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog