Aljaška - Havaj

331

Aljaška - Havaj

Medvědi a tropický ráj

Nespoutanost aljašské přírody i pohoda na havajských plážích

O prázdnináchPříroda a moře

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 10

Scenérie národních parků, které nedokáže popsat ani ten nejpoetičtější básník. Pozorování medvědů z bezprostřední, ale bezpečné blízkosti. Lodní výlety za velrybami, mořskými vydrami a kosatkami. Romantické rybaření spojené s následným grilováním společného úlovku! Nezapomenutelné treky v horách, podél ledovců a s neskutečnými výhledy. Neobvyklý výlet na mořských kajacích a stanování na pláži. Majestátní ledová královna Denali. HAVAJSKÝ OSTROV KAUAI. Ráj trekařů, surfařů a romantiků. Divoké vlny, mořské želvy, dech beroucí zelená údolí, panenská příroda a nádherné vodopády. Ostrovy blaženosti – ALOHA! Jedná se o zájezd s důrazem na aktivní poznávání nespoutané aljašské a havajské přírody určený pro dobrodruhy, kteří si chtějí užít dobrou náladu, trochu toho adrenalinu i pohody.
 
Ideální cesta pro aktivně strávené prázdniny. Poznávací zájezd určený pro ty, kteří mají rádi pěší turistiku a lahodí jim pobyt v přírodě. Důraz je kladen na aktivní poznávání nespoutané aljašské a havajské přírody.  Zažijeme dobrodružství v horách i na vlnách. Čas bude i na odpočinek na vyhlášených havajských plážích. Mozaika, která v sobě kloubí vše, co si lze představit pod pojmem „ráj“. Akce splněných prázdninových snů!

Termíny a rezervace

Termín: 21.8. - 8.9.201819 dní (19 dní)Cena: 135 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Michal

Michal Pokorný

Příjemný pohodář i velký vypravěč. Ovládá dva světové jazyky, španělštinu a angličtinu, které pravidelně využívá na svých cestách. Na toulkách po světě se zamiloval do Guatemaly a v poslední době se jeho letním domovem stala Aljaška. Nejen zde provozuje své oblíbené sporty. Miluje rafting i kaj...

Více informací o průvodci

Markéta

Markéta Grigarová

Vystudovala sociologii v Brně a po dobu studií trávila každé léto na Aljašce, kterou si zamilovala. V současné době střídá léto na severu s životem v Jižní Americe, zejména v Peru, které se stalo jejím dalším domovem. Miluje cestování nejraději stopem, prolínání kultur, jakýkoliv pobyt na horách...

Více informací o průvodci

Michal Pokorný 21.8. - 8.9.2018

Markéta Grigarová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do USA. Přílet do Anchorage, přejezd na ubytování.

2. den

Přesun do Sewardu. Po cestě možnost návštěvy Wildlife Conservation Centre (zvířata z celé Aljašky ve volném výběhu). Fakultativně nenáročný pěší výlet k ledovci Exit Glacier. Pro zájemce možnost obtížnějšího treku k ledovcovému poli. Večeře a návštěva místního baru. Ubytování v hotelu.

3. den

Prohlídka Sewardu nebo fakultativní aktivity dle výběru. Lodní výlet k ledovcové stěně v NP Kenai Fjords s možností pozorování velryb a tuleňů. Návštěva mořských akvárií nebo výlety po okolí. Odpoledne přesun do Homeru. Malebné přístavní rybářské městečko s největším výskytem halibutů (platýzů). Místo obklopené vysokými horami a ledovci Kachemak Bay State Park. Ubytování v pensionu v Homeru.

4. den

Vyjížďka na mořských kajacích (bezpečné a stabilní) v krásných zátokách Kachemak Bay State Park. Pozorování orlů, tuleňů a možná i medvědů či velryb z bezprostřední blízkosti. Možnost rybolovu přímo z kajaků.

Možnost zapůjčení výbavy a nocování ve stanu přímo na pláži. Večer piknik u ohně s opékáním ryb.

5. den

Pro zájemce možnost trekingu po Grace Ridge Trail s překrásným výhledem na celý záliv a majestátní sopky na protějším poloostrově (k nástupu na trek je nutné dojet na kajacích). Pro zájemce další vyjížďka na mořských kajacích po okolí, popř. rybolov, relax na pláži.

6. den

Odpoledne návrat do Homeru, grilování úlovků na zahradě pensionu. Relax.

7. den

Fakultativní aktivity dle výběru. Nenáročný krásný trek k ledovci a jezeru plnému ledových ker. Celodenní nebo půldenní mořský lov halibutů. Letecký výlet za pozorováním medvědů na poloostrově Katmai. Případně volný program v Homeru spojený s nákupem suvenýrů či výletem lodí do Seldovie anebo Halibut Cove.

8. den

Celodenní přejezd minivanem do NP Denali. Cestou fakultativně návštěva zlatokopeckého skanzenu a možnost rýžování zlata ve zlatonosné řece, zastávka v Iditarod centru věnovaném psím závodům a životu musherů. Možnost fakultativní projížďky se psím spřežením. Večer příjezd do Healy a návštěva místního pivovaru. Nocleh v motelu.

9. den

Celodenní výlet turistickým autobusem do srdce NP Denali. Pozorování medvědů grizzly, losů, jelenů caribou. Vše ve volné přírodě korunované výhledem na nejvyšší horu USA, majestátně stojící Denali.

10. den

Návštěva vesničky Talkeetna, historické místo, odkud se dá letět k nejvyšší hoře Severní Ameriky Denali (6 194 m). Pro zájemce let kolem Denali s přistáním na ledovci. Odpoledne výlet do údolí Matanuska, jednoho z nejmalebnějších na Aljašce. Ve večerních hodinách pro zájemce chůze po ledovci Matanuska. Večer návrat do Anchorage. Ubytování v hotelu.

11. den

Dopoledne nákup suvenýrů nebo návštěva muzea. Odpoledne přelet na HAVAJ do Honolulu a následně na Kauai. Pozdní večerní přílet do Lihue. Když Havaj, tak Kauai! Masovou turistikou opomíjený ráj všech romantiků, trekařů a surfařů vyzařuje věčnou krásu, kterou na ostatních ostrovech nenajdete. Svými nedotknutými plážemi, vysokými zarostlými horami, kávovými, čajovými a třtinovými plantážemi, vodopády, dešťovým pralesem, řekami přímo vybízí k toulkám a snění. Zelené jsou zde i hory a v případě, že jste viděli filmy Jurský park nebo Šest dní sedm nocí (kromě mnoha dalších filmů natočených na Kauai), vás obrazovka nebo filmové plátno opravdu neklamaly. Vše je jak velký Jurský park. Ubytování na severu ostrova nedaleko malebného letoviska Hanalei s písečnými plážemi, tropickou vegetací, pod horami, které se až mraků dotýkají (znáte např. z filmu Soul Surfer).

12. den

Relax na plážích, možnost zapůjčení vybavení na šnorchlování. Vyzkoušíte si i surfing? Pro zájemce fakultativní lety vrtulníkem kolem ostrova. Ubytování nedaleko Hanalei Bay.

13. den

Fakultativně celodenní (půldenní) pochod na pověstném Kalalau trail - dle mnohých jeden z nejhezčích treků světa (lze absolvovat 6 – 13 km). Vede po vysokých útesech zelených hor porostlých tropickou vegetací s úžasnými výhledy na Napali Coast. Možost koupání přímo pod 100m vysokým vodopádem Hanakapi’i Falls. Ubytování nedaleko Hanalei Bay.

14. den

Fakultativně výlet na plachetnici nebo na kajacích podél Napali Coast, případně let helikoptérou, surfing,... Ubytování nedaleko Hanalei Bay.

15. den

Výlet do hor na jih ostrova. Příjemný trek v horách – Waimea Canyon. Vnitrozemí, které připomíná slavný Grand Canyon. Vodopády. Výhledy z výšky přes 1 000 metrů na Napali Coast a daleko přes oceán vám zůstanou v paměti již navždy! Nocleh v zázvorovém háji ve stanech (ve vlastním spacáku).

16. den

Krátký výlet ve Waimea Canyon State Park - eukalyptové lesy, zázvorové háje a úžasné výhledy do „Grand Canyonu Pacifiku“. Fakultativně návštěva nejoblíbenějších jižních pláží ostrova Kauai v Poipu. Ubytování v hotelovém resortu. Závěrečný odpočinek a večírek.

17. den

Poslední relax na plážích, popř. trhy a nákupy suvenýrů. Poslední rozloučení s ostrovem, přesun na letiště a odlet do Honolulu.

18. - 19. den

Letecký návrat do vlasti.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka.
 • Letištní taxy.
 • Místní přelet Anchorage - Honolulu - Lihue a zpět.
 • Doprava pronajatým minibusem.
 • Celodenní výlet autobusem v NP Denali včetně vstupu do NP.
 • Lodní výlet člunem na poloostrov Kachamak a zpět.
 • Ubytování na Aljašce 9x v hotelech, v penzionech a pohodlných srubech ve dvoulůžkových pokojích, 2x v pronajatém stanu, na Havaji 5x v apartmánech, případně v dvoulůžkových hotelových pokojích, 1x v zázvorovém háji v pronajatém stanu.
 • Zapůjčení stanů a karimatek na 2 noci (1x na Aljašce, 1x na Havaji) a ostatní outdoorové výbavy kromě spacáků.
 • Zapůjčení mořských kajaků.
 • Zapůjčení rybářské výbavy.
 • Český průvodce.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Vstupní poplatek do USA ESTA 14 USD (nutný biometrický pas).
 • Fakultativní aktivity a výlety
 • Vstupy do památek a muzeí.
 • Stravování.
 • Spropitné.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 21 900 Kč.

Fakultativní výlety:

 • výlet lodí v Sewardu 177 USD | 6 hodin
 • plavba lodí a lov halibutů 188 USD | půl den
 • vyhlídkový let kolem Denali 415 USD | 2 hodiny
 • let za pozorováním medvědů 745 USD | celý den
 • vyhlídkový let helikoptérou na Havaji cca 289 USD | 1 hodina
 • výlet na plachetnici z Hanalei kolem Napali coast 235 USD | celý den

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o zájezd s důrazem na aktivní poznávání aljašské a havajské přírody okořeněný širokou nabídkou zajímavých aktivit. Aljaška nabídne možnost trekkingu (půldenní i celodenní výlety v horách i malebných údolích, od 4 km až po cca 14 km za den), chůze po ledovci, výletu na mořských kajacích, stanování na pláži přímo uprostřed divočiny. Na Havaji se můžeme vydat na dech beroucí trek Kalalau trail – 6,5 km dlouhý pochod na Hanakapiai Beach, nejzdatnější z vás mohou absolvovat 13 km dlouhý pochop až k vodopádům (celodenní varianta). 
Zájezd vyžaduje relativně dobrou fyzickou kondici a zejména chuť aktivně se zapojit do dění. Se vším vám samozřejmě pomohou zkušení průvodci. Pro účastníky, kteří nechtějí treky nebo mořské kajaky absolvovat, je případně možné zajistit náhradní program. Po celou dobu zájezdu budeme mít k dispozici pronajatý minibus. Na území NP Denali bude zajištěn turistický autobus. Z Aljašky na Havaj se přesuneme letecky. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Při cestě do USA je nutné si před odletem samostatně vyřídit vstupní povolení na území USA, tzv. registraci ESTA. Toto povolení se vyřizuje on-line a stojí 14 USD. K jeho vyřízení je potřeba mít biometrický pas.

Míra komfortu

Na Aljašce budeme ubytováni v hotýlcích, v soukromí typu B&B a v pohodlných srubech ve dvoulůžkových pokojích. Vzhledem k charakteru ubytování s domácí atmosférou je nutné počítat s možností sdílení sociálního zařízení s jinými členy skupiny. Během výletu do oblasti Kachemak Bay budou dva noclehy zajištěny ve stanu – stan, karimatka a veškeré outdoorové vybavení bude poskytnuto na místě, nutný je pouze vlastní spacák. Na Havaji budeme ubytováni v apartmánech vybavených kuchyňkou (možnost přípravy vlastní snídaně), 1x ve stanech v zázvorovém háji – stan, a karimatka budou poskytnuty na místě, nutný je opět jen vlastní spacák. V ceně zájezdu není zahrnuta strava. Většinou se budeme stravovat společně v restauracích, průvodce ochotně pomůže vybrat pokrmy a nápoje dle vaší chuti. Pro čas strávený mimo civilizaci, na území NP nebo během přejezdů, se dá většina jídla zakoupit v obchodech ve větších městech.

Vaše ohlasy

Těžké je děkovat za krásu, kterou vytvořila sama přiroda.... věřte, že Aljaška má zvláštní kouzlo....z měšťáků se stávají trempové, z lenochů dobyvatelé vrcholů a z nerybářů vášnivý lovci....Michale, Markétko a Lenko - máte náš obdiv a děkujeme, že můžeme říct... o Aljašce se nedá vyprávět, tu musíte zažít!

14.8.2018

Milá CK, chtěla bych poděkovat za skvělou dovolenou na Aljašce. Zážitků mnoho, počasí úžasné, parta úžasná, průvodce Michal úžasný, skvělý, znalý,vtipný a další klady. Fakt jsme si to užili. Děkujeme

14.8.2018

Konečně jsem se dostal k napsání trocha řádek. Let do Evropy byl úchvatný. Seděl jsem na levé straně a krátce po vzlétnutí se otevřel nádherný pohled na odkrytý Mc.Kinley. Zhruba 20 minut byl pořád  vidět a já si tak znovu připomenul tu nádheru, kterou jsem měl možnost s tebou čtrnáct dnů zažívat. A když byl následně vidět i sluníčkem nasvícený Yukon, zvítězilo ve mně přesvědčení, že se musím na Aljašku ještě vrátit. Vůbec se již nedivím tvému poznání a názoru na Aljašku. Myslel jsem si, že Afriku se zvířaty nemůže nic překonat – moc jsem se mýlil!! Míšo (průvodce Michal Pokorný), ještě jednou bych ti chtěl svým jménem poděkovat za starost o moji maličkost a za snahu nám  ukázat co nejvíce z Aljašky. Doufám, že nynější setkání nebylo naše poslední a že v budoucnu se opět potkáme.

14.8.2018

Podobné zájezdy

Guatemala - Belize
315 Guatemala - Belize

Mayské dobrodružství a karibská robinsonáda

16.11. - 2.12.2018
17 dní
Aljaška
329 Aljaška

Dobrodružství na dosah

Pohádková Patagonie
344 Pohádková Patagonie

Přírodní krásy jihu Argentiny a Chile

13.11. - 5.12.2018
+ další 3 termíny
23 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Festival

Kolem světa

Festival

Kolem světa

Ostrava

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog