Aljaška - Havaj

331

Aljaška - Havaj

Medvědi a tropický ráj

Nespoutanost aljašské přírody i pohoda na havajských plážích

O prázdninách Příroda a moře

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 10

Scenérie národních parků, které nedokáže popsat ani ten nejpoetičtější básník. Pozorování medvědů z bezprostřední, ale bezpečné blízkosti. Lodní výlety za velrybami, mořskými vydrami a kosatkami. Romantické rybaření spojené s následným grilováním společného úlovku! Nezapomenutelné treky v horách, podél ledovců a s neskutečnými výhledy. Neobvyklý výlet na mořských kajacích. Majestátní ledová královna Denali. HAVAJSKÝ OSTROV KAUAI. Ráj trekařů, surfařů a romantiků. Divoké vlny, mořské želvy, dech beroucí zelená údolí, panenská příroda a nádherné vodopády. Ostrovy blaženosti – ALOHA!

Ideální cesta pro aktivně strávené prázdniny. Poznávací zájezd určený pro ty, kteří mají rádi pěší turistiku a lahodí jim pobyt v přírodě. Důraz je kladen na aktivní a dobrodružné poznávání nespoutané aljašské a havajské přírody. Čas bude i na odpočinek na vyhlášených havajských plážích. Mozaika, která v sobě kloubí vše, co si lze představit pod pojmem „ráj“. Akce splněných prázdninových snů!

Termíny a rezervace

Termín:  13.8. - 31.8.2024 19 dní / 17 nocí  (19 dní / 17 nocí) Cena:  166 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  12.8. - 30.8.2025 19 dní / 17 nocí  (19 dní / 17 nocí) Cena:  166 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Radek

Radek Maleček

Na Aljašku se poprvé podíval coby student v rámci programu Work&Travel a Aljaška ho učarovala natolik, že se tam vrátil ještě několik následujících letních prázdnin. Na Aljašku ale zavítal i v zimních měsících, kdy si vyzkoušel oblíbený heliskiing. Je příjemný společník na cestách a organiza...

Více informací o průvodci

Michal

Michal Pokorný

Příjemný pohodář i velký vypravěč. Ovládá dva světové jazyky, španělštinu a angličtinu, které pravidelně využívá na svých cestách. Na toulkách po světě se zamiloval do Guatemaly a v poslední době se jeho letním domovem stala Aljaška. Nejen zde provozuje své oblíbené sporty. Miluje rafting i kaj...

Více informací o průvodci

Radek Maleček 13.8. - 31.8.2024 ?

Michal Pokorný

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do USA. Přílet do Anchorage, přejezd na ubytování.

2. den

Přesun do Homeru. Malebné přístavní rybářské městečko s největším výskytem halibutů (platýzů). Místo obklopené vysokými horami a ledovci Kachemak Bay State Park. Po cestě fakultativně možnost návštěvy Wildlife Conservation Center (zvířata z celé Aljašky ve volném výběhu), či zlatokopeckého skanzenu a možnost rýžování zlata ve zlatonosné řece. Navečer příjezd do Homeru, ubytování v penzionu v Homeru.

3. den

Celodenní výlet do Kachemak Bay State Parku - kouzelná laguna plná lososů, rybaření a grilování úlovku na ohni na pláži. Projížďka po laguně a kolem pobřeží na mořských kajacích. Možnost focení orlů, tuleňů, mořských vyder a možná i medvědů, velryb či kosatek a dalších zástupců fauny přímo z kajaků. Návštěva místní hatchery - líhně lososů. Později odpoledne návrat vodním taxi zpět do Homeru. (Doba odjedu a příjezdu závisí na přílivu/odlivu v daný den.)

4. den

V programu na výběr ze 2 treků v Kachemak Bay State Parku. Buď nenáročný trek k pohádkovému ledovcovému jezeru Grewingk Glacier. Jedna z nejoblíbenějších túr ve státním parku. Nebo středně náročný až náročný trek Grace Ridge Trail s neskutečnými výhledy na hory, ledovce, zálivy, fjordy a ostrůvky i na majestátní sopky na protějším poloostrově. Později odpoledne návrat vodním taxi zpět do Homeru.

5. den

Možnost fakultativních aktivit dle výběru – celodenní výlet hydroplánem do NP Katmai - pozorování a fotografování medvědů z bezprostřední blízkosti v řece nebo na plážích. Majestátní zvíře připomínající oblíbeného plyšáka z dětství a zároveň vyvolávající obrovský respekt. Dále možnost mořského rybolovu halibutů, lodní výlet do vesničky Seldovia, či další vybraný trek v Kachemak Bay State Parku. Možnost večerního grilování halibutů. Nocleh v Homeru.

6. - 7. den

Přesun do Sewardu. Odpoledne fakultativně nenáročný pěší výlet k ledovci Exit Glacier. Pro zájemce možnost obtížnějšího treku k ledovcovému poli. Večer návštěva místních barů. Ubytování v hotelu. Druhý den prohlídka Sewardu nebo fakultativní aktivity dle výběru. Lodní výlet k ledovcové stěně v NP Kenai Fjords s možností pozorování velryb a tuleňů. Návštěva mořského akvária nebo výlety po okolí.

8. den

Celodenní přejezd minivanem do NP Denali. Zastávka v Iditarod centru věnovaném psím závodům a životu musherů. Možnost fakultativní projížďky se psím spřežením. Večer příjezd do Healy a návštěva místního pivovaru. Nocleh v motelu.

9. den

Celodenní výlet autobusem do oblasti kolem NP Denali. Čeká nás trek volnou přírodou a možnost pozorování medvědů grizzly, losů, jelenů caribou. Výhled na nejvyšší horu USA, majestátně stojící Denali.

10. den

Návštěva vesničky Talkeetna, historického místa, odkud se dá letět k nejvyšší hoře Severní Ameriky Denali (6 194 m). Pro zájemce let kolem Denali s přistáním na ledovci. Přejezd do údolí Matanuska, jednoho z nejmalebnějších na Aljašce. Večer návrat do Anchorage. Ubytování v hotelu.

11. den

Dopoledne nákup suvenýrů nebo návštěva muzea. Odpoledne přelet na HAVAJ do Honolulu (přílet cca 22:00 hod.). Transfer do hotelu v blízkosti pláže Waikiki.

12. den

Fakultativní aktivity dle výběru. Nenáročný trek na vyhaslý sopečný kužel Diamond Head, odkud se vám naskytne nádherný výhled na pobřeží Waikiki i celé Honolulu. Návštěva Pearl Harboru – autentická prohlídka lodi Missouri, ponorky Bowfin, leteckého muzea, či Arizona Memorialu. Případně volný program v Honolulu, pobyt na pláži, či nákup suvenýrů. Večer fakultativně možnost představení tance hula hula, který je symbolem nejen Havajských ostrovů, ale představuje kulturní dědictví celé Polynésie.

13. den

Dopoledne volný program v Honolulu. Odpolední přelet na Kauai do Lihue. Když Havaj, tak Kauai! Masovou turistikou opomíjený ráj všech romantiků, trekařů a surfařů vyzařuje věčnou krásu, kterou na ostatních ostrovech nenajdete. Svými nedotčenými plážemi, vysokými zarostlými horami, kávovými, čajovými a třtinovými plantážemi, vodopády, deštným pralesem a řekami přímo vybízí k toulkám a snění. Zelené jsou zde i hory a v případě, že jste viděli filmy Jurský park nebo Šest dní sedm nocí (kromě mnoha dalších filmů natočených na Kauai), vás obrazovka nebo filmové plátno opravdu neklamaly. Vše je jak velký Jurský park. Ubytování v hotelovém resortu v městečku Kappa - písečné pláže a tropická vegetace pod horami, které se až mraků dotýkají (znáte např. z filmu Soul Surfer).

14. den

Výlet do hor na jih ostrova. Vyhlídka do srdce Kalalau - jednoho z nejznámějších a nejkrásnějších údolí celé Havaje, které tvořilo kulisy pro nespočet filmových hitů. Waimea Canyon State Park - příjemný trek v horách - eukalyptové lesy, zázvorové háje a úžasné výhledy do „Grand Canyonu Pacifiku“. Pohádkové vodopády. Výhledy z výšky přes 1 000 metrů na Napali Coast a daleko přes oceán vám zůstanou v paměti navždy! Fakultativně návštěva nejoblíbenějších jižních pláží ostrova Kauai v Poipu.

15. den

Fakultativně výlet na plachetnici nebo na kajacích podél Napali Coast, případně let helikoptérou, surfing…. Ubytování v hotelovém resortu v městečku Kappa.

16. den

Fakultativně první část slavného Kalalau Trailu - bývá označován jako nejkrásnější trek Pacifiku. Jedinečné scenérie - jedny z nejvyšších útesů na světě, burácející Tichý oceán, džungle, i nádherné osamocené pláže. Hanakapi’ai Falls, kde se můžete vykoupat pod téměř 100 metrů vysokým vodopádem! První část (4-8 mil celkem) je možné absolvovat bez permitu, jinak se permit na celý trail musí rezervovat často i rok předem!

17. den

Poslední rozloučení s ostrovem, dopoledne volný program. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Honolulu Případně volný program v Honolulu, noc v hotelu v blízkosti letiště.

18. - 19. den

Letecký návrat do vlasti.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelet Anchorage–Honolulu
 • Místní přelete Honolu–Lihue–Honolulu
 • Doprava pronajatým minibusem, v Honolulu je v ceně pouze transport z letiště na hotel a zpět
 • Celodenní výlet autobusem do oblasti NP Denali včetně vstupu do NP Denali
 • Výlet do Kachemak Bay State Parku (3. den) - přeprava vodním taxi, zapůjčení rybářské výbavy vč. školení, zapůjčení mořských kajaků
 • Vodní taxi (zpáteční) na vybraný trek do Kachemak Bay State Parku (4. den) 
 • Poplatek za vstup do státního parku (3. a 4. den)
 • Ubytování na Aljašce 10x v hotelech, v penzionech a pohodlných srubech ve dvoulůžkových pokojích, na Havaji 7x v apartmánech, případně ve dvoulůžkových hotelových pokojích.
 • Zapůjčení mořských kajaků
 • Zapůjčení rybářské výbavy (v rámci výletu na mořských kajacích)
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Cestovní povolení USA - ESTA 21 USD
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Stravování
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 27 500 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Níže uvedené fakultativní aktivity je nutné objednat nejpozději dva měsíce před odletem:

 • Výlet lodí v Sewardu | 220 USD | 6 hodin
 • Plavba lodí a lov halibutů | 256 USD + 15 USD rybářská licence na místě | půl dne
 • Vyhlídkový let kolem Denali | 490 USD | 2 hodiny
 • Let za pozorováním medvědů | 1 350 - 1372 USD | celý den
 • Vyhlídkový let helikoptérou na Havaji | cca 425 USD | 1 hodina
 • Výlet na plachetnici z Hanalei kolem Napali coast | 235 USD | celý den

Doporučujeme vybrat aktivity již během objednávky zájezdu, kdy k nim obdržíte podrobnější informace a budete si je moci objednat spolu se zájezdem. Uvedené ceny fakultativních aktivit jsou orientační a mohou se měnit.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o zájezd s důrazem na aktivní poznávání aljašské a havajské přírody okořeněný širokou nabídkou zajímavých aktivit. Aljaška nabídne možnost trekkingu (půldenní i celodenní výlety v horách i malebných údolích, od 4 km až po cca 14 km za den), chůze po ledovci, výletu na mořských kajacích. Na Havaji se můžeme vydat na dech beroucí trek do Waimea Canyon připomínajícího Grand Canyon v USA. 
Zájezd vyžaduje relativně dobrou fyzickou kondici a zejména chuť aktivně se zapojit do dění. Se vším vám samozřejmě pomohou zkušení průvodci. Pro účastníky, kteří nechtějí treky nebo mořské kajaky absolvovat, je případně možné zajistit náhradní program. Po celou dobu zájezdu budeme mít k dispozici pronajatý minibus. Na území NP Denali bude zajištěn turistický autobus. Z Aljašky na Havaj se přesuneme letecky. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Na Aljašce budeme ubytováni v hotýlcích, v soukromí typu Bed and Breakfast a v pohodlných srubech ve dvoulůžkových pokojích. Vzhledem k charakteru ubytování s domácí atmosférou je nutné počítat s možností sdílení sociálního zařízení s jinými členy skupiny. Na Havaji budeme ubytováni v apartmánech. V ceně zájezdu není zahrnuta strava. Většinou se budeme stravovat společně v restauracích, průvodce ochotně pomůže vybrat pokrmy a nápoje dle vaší chuti. Při kempování je možnost nakoupit jídlo předem a společně si jej pak připravit. Pro čas strávený mimo civilizaci, na území NP nebo během přejezdů, se dá většina jídla zakoupit v obchodech ve větších městech.

Jiné požadavky a omezení

Při cestě do USA je nutné si před odletem samostatně vyřídit vstupní povolení na území USA, tzv. registraci ESTA. Toto povolení se vyřizuje on-line a stojí 21 USD. K jeho vyřízení je potřeba mít biometrický pas. Vyplnění formuláře a úhrada poplatku zabere 10-15 minut.

Bezvízového programu s registrací ESTA nemohou využít občané, kteří po 1. březnu 2011 pobývali v Íránu, Íráku, Sýrii, Súdánu, Somálsku, Libyi a Jemenu nebo po 12. lednu 2021 cestovali na Kubu. Ti musí žádat o tradiční vízum na ambasádě, které stojí 160 USD.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Aljaska a Havaj boli uzasne. Ako mozem porovnat, sprievodca (Michal Pokorný) dal dokopy kolektiv aj urobil dobry program. Tiez si myslim,ze aj kombinacia Aljaska s Havajom je dobry napad.

Miriam M.

20.9.2018

Myslím, že na organizaci zájezdu ani není co zlepšovat. Můžete mít super trasu a organizaci, ale když je špatná parta nebo průvodce je to v háji. Já měla to štěstí, že byla úplně super parta a na Michalovi (Pokorném) bylo vidět, že Aljašku fakt miluje a chce se o to podělit. A myslím, že se mu to podařilo. Zájezd byl super, zůstanu Vám věrná, jste nejlepší cestovka, se kterou jsem byla v zahraničí. S pozdravem

Daniela K.

20.9.2018

Těžké je děkovat za krásu, kterou vytvořila sama přiroda.... věřte, že Aljaška má zvláštní kouzlo....z měšťáků se stávají trempové, z lenochů dobyvatelé vrcholů a z nerybářů vášnivý lovci....Michale, Markétko a Lenko - máte náš obdiv a děkujeme, že můžeme říct... o Aljašce se nedá vyprávět, tu musíte zažít!

R&R Horáčkovi

1.10.2015

Milá CK, chtěla bych poděkovat za skvělou dovolenou na Aljašce. Zážitků mnoho, počasí úžasné, parta úžasná, průvodce Michal úžasný, skvělý, znalý,vtipný a další klady. Fakt jsme si to užili. Děkujeme

Monika D. a Alice J.

28.8.2015

Konečně jsem se dostal k napsání trocha řádek. Let do Evropy byl úchvatný. Seděl jsem na levé straně a krátce po vzlétnutí se otevřel nádherný pohled na odkrytý Mc.Kinley. Zhruba 20 minut byl pořád  vidět a já si tak znovu připomenul tu nádheru, kterou jsem měl možnost s tebou čtrnáct dnů zažívat. A když byl následně vidět i sluníčkem nasvícený Yukon, zvítězilo ve mně přesvědčení, že se musím na Aljašku ještě vrátit. Vůbec se již nedivím tvému poznání a názoru na Aljašku. Myslel jsem si, že Afriku se zvířaty nemůže nic překonat – moc jsem se mýlil!! Míšo (průvodce Michal Pokorný), ještě jednou bych ti chtěl svým jménem poděkovat za starost o moji maličkost a za snahu nám  ukázat co nejvíce z Aljašky. Doufám, že nynější setkání nebylo naše poslední a že v budoucnu se opět potkáme.

Pepa T.

13.7.2024

Podobné zájezdy

Zážitková Guatemala - Belize
315 Zážitková Guatemala - Belize

Mayské dobrodružství a karibský relax

16.11. - 2.12.2024
17 dní
Zážitková Aljaška
329 Zážitková Aljaška

Dobrodružství na dosah

17.7. - 1.8.2025
16 dní
Pohádková Patagonie
344 Pohádková Patagonie

Přírodní krásy jihu Argentiny a Chile

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)