Rwanda - Uganda

173

Rwanda - Uganda

Horské gorily v zeleném srdci Afriky

Dechberoucí setkání s horskými gorilami, safari v nejznámějších parcích Ugandy.

Na silvestraPříroda a safari

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Průnik do opravdového srdce Afriky. Visuté lávky v korunách velikánů panenského pralesa. Nezapomenutelné safari ve Rwandě v NP Akagera. Magické pohoří Virunga. Winston Churchill nazval Ugandu nejkrásnější perlou Afriky. Nepřeháněl! Unikátní setkání s horskými gorilami. Lodní safari v NP Queen Elizabeth - zvířata na dosah ruky. Největší koncentrace hrochů na kanálu Kazinga. Šimpanzi v primárním pralese. Čajové a kávovníkové plantáže. Tepající rytmy nejpůvodnější Afriky.

Dlouholeté zkušenosti z pobytu na africkém kontinentu daly vzniknout této kombinaci destinací. Několik unikátních zážitků během jedné cesty. Horské  gorily v Ugandě - absolutní top fauny. Magické pohoří Virunga s možností výstupu na jeden z vulkánů. Pozorování šimpanzů a jedinečné vodní safari se zvířaty „na dosah ruky“.  

Termíny a rezervace

Termín: 26.12. - 8.1.201914 dní / 11 nocí (14 dní / 11 nocí)Cena: 86 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín: 10.6. - 23.6.201914 dní / 11 nocí (14 dní / 11 nocí)Cena: 86 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Na webu již upravený program na 2019
Termín: 26.12. - 8.1.202014 dní / 11 nocí (14 dní / 11 nocí)Cena: 86 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Na webu již upravený program na 2019

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Petr

Petr Hejtmánek

Než se dostal do vysněných afrických savan, „marnil" čas v ZOO, pročítal stohy knih, lezl po skalách a podnikal výjimečné akce na kole. Všechny předchozí záliby se ideálně spojily v Africe. Rychle se z něj stal vášnivý fotograf, dnes úspěšně vydává horolezecké průvodce a netradiční fotografické ...

Více informací o průvodci

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

Irena

Irena Janoušková

Od dětství se věnovala studiu jazyků, které dnes zúročuje na svých toulkách po světě. Kouzlu cestování propadla již před mnoha lety. Jak říká, stále jí to baví a naplňuje ji předávat tuto vášeň dále. S velkou oblibou zachycuje zajímavá místa a situace objektivem svého fotoaparátu. Miluje extré...

Více informací o průvodci

David

David Švejnoha

Cestováním a fotografováním doslova žije. I když navštívil řadu zemí v Jižní Americe a Asii, jeho srdeční záležitostí se stala AFRIKA. V rámci svých cest se soustřeďuje na mapování přírodních národů napříč celým světem, věnuje se autentickému kmenovému umění. Když je doma, pořádá cestopisné bese...

Více informací o průvodci

Petr Hejtmánek 26.12. - 8.1.2019

Roman Filipský

Irena Janoušková

David Švejnoha

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do RWANDY. Malá a dnes idylická země má hory výšky Mt. Blancu, orchideje, bujnou džungli, kuriózní opice, magická jezera.

2. den

Kontrastyhlavního města Kigali. Společná káva v Hôtelu des Mille Collines známého z filmu Hotel Rwanda. Memoriál genocidy v roce 1994 je citlivou sondou do duše. Odjezd do NP Akagera – největšího parku na území Rwandy. Různorodá krajina, porosty akácií, otevřené travnaté pláně a skalní pahorky, také však mokřady a jezera napájená řekou Akagera. Nocleh na území parku.

3. den

Celodenní safari v NP Akagera. Setkání se slony, buvoly, antilopami (oblast výskytu největší antilopy na světě antilopy losí), hyenami. Park je i domovem leopardů a lvů. NP Akagera patří k nejlepším místům na pozorování ptáků v Africe, žije tu asi 530 druhů ptáků! Návrat do Kigali.   

4. den

Přes městečko Gitarama, místo vyhlášení republiky. Královské Butare, původní hlavní město Rwandy - Urundi. Nezapomenutelné národní muzeum. Královský palác plný atrakcí. 

5. den

NP Nyungwe (znamená magický). 1050 druhů rostlin, 200 orchidejí, 250 endemitů, 85 savců, 278 ptáků, 38 plazů, 120 motýlů, unikátních 13 druhů primátů. Největší horský primární prales východní a střední Afriky dává 70% vody Rwandě, tvoří horský předěl řek Nil a Kongo. Výprava do nejvyšších pater džungle. Stromové lávky zavěšené až 100 metrů nad zemí, nejvyšší na světě? Výjimečné sledování života v korunách stromů je neopakovatelným zážitkem.

6. den

Cestu nad jezerem Kivu považovali i Hanzelka a Zikmund za nejkrásnější trasu. Letovisko Kibuye a pláže jezera Kivu. Přístavní život a vodní radovánky, bujná zeleň, pohoda pláží. Fakultativně možnost plavby lodí na dva ostrůvky, pozorování kaloňů a krmení kočkodanů. Romantická večeře z darů jezera.

7. den

Cesta podél jezeraKivu s výhledy na jezero. Přejezd na hranici UGANDY. Vesnička Kisoro.

8. den

Magická přítomnost parků Virunga a Mgahinga. S ozbrojeným doprovodem vyrazíme džunglí za světovým unikátem – horskými gorilami. Největší primáti světa. Mrazivé setkání, které vyráží dech. Životní zážitek, který zamává každým. Zalije vás pocit nadšení, že jste nic silnějšího nezažili! Na světě jich žije už jen přes devět set. Možnost pozorovat divoká zvířata téměř na dosah ruky. Nocleh v Kisoro.  

9. den

Fakultativně výstup na některou ze sopek v okolí, např. Sabinyo (Zuby starého muže, cca 8-10 hod.). Vrchol na trojhranici UGANDA - RWANDA - KONGO. Výhledy do tajemného KONGA. Odlišná vegetační pásma, bambusová džungle. Pro ty, kteří nechtějí absolvovat výstup na sopku, výběr z fakultativních aktivit: výlet do rokle Sabinyo (cca 6 hod.), výlet spojený s pozorováním kočkodanů zlatých (cca 4-6 hod.), výlet k jeskyni Garama (cca 4 hod.). Pohádkovou krajinou do horského městečka Kabale - nejvýše položené místo Ugandy v jejím nejjižnějším cípu nazývaném „africké Švýcarsko“. Horami sevřené jezero Bunyonyi s množstvím ostrovů. Romantický nocleh u jezera Bunyonyi.

10. den

Plavba na motorové lodi po jezeře. Množství ptáků. Odpolední přejezd směrem k NP Queen Elizabeth.  

11. den

Trek džunglí v oblasti Kalinzu Forest s bohatým výskytem primátů, šance na pozorování šimpanzů. Pravá džungle tropického pralesa s liánami a deskovými kořeny. Přesun do NP Queen Elizabeth. Spojnice mezi jezery Edward a George kanál Kazinga -místo s největší koncentrací hrochů na světě. Odpolední vyjížďka lodí mezi zvířaty je vrcholem safari. Krokodýli, hroši, buvoli, sloni. Až 500 druhů ptáků - mračna čápů, ledňáčků, pelikánů a kormoránů. Poloostrov Mweya plný zvířat je snad nejhezčím místem. Podvečerní safari s šancí na lvy, stáda slonů, vodušky, buvoly, prasata bradavičnatá. Endemický kob.  

12. den

Ranní safari a přejezd přes vyhlášené čajové plantáže do horského letoviska Fort Portal. Překročení rovníku (levou nohou na severu, pravou na jihu?). Cestou zastávka u vulkanických jezer s okouzlujícími zákoutími. Nocleh ve Fort Portal.

13. den

Přesun zpět do Kampaly. Spatříme i Viktoriino jezero, největší vodní plochu Afriky. Večerní odlet.

14. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka.
 • Letištní taxy.
 • Doprava pronajatými vozidly.
 • Ubytování v hotýlcích a bungalovech 10x, v lodži v NP Akagera 1x.
 • Vstupy do národních parků: Akagera, Nyungwe, Queen Elizabeth.
 • Plavba po jezeře Bunyonyi a lodní výlet po kanálu Kazinga.
 • Permit na šimpanze.
 • Cestovní pojištění.
 • Český průvodce.
 • Místní průvodci dle potřeb.

Cena nezahrnuje

 • Vstupní víza Rwanda 30 USD po příletu, Uganda 50 USD na hranici.
 • Stravování.
 • Stromové lávky v NP Nyungwe.
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Spropitné.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 5 900 Kč.

Fakultativní výlety

 • Permit na horské gorily 630 USD (podmínkou je dosažení věku 15 let, cena se může měnit).
 • Výstup na Sabinyo cca 80-100 USD
 • Rokle Sabinyo cca 50 USD
 • Pozorování kočkodanů zlatých cca 60 USD
 • Jeskyně Garama cca 60 USD
 • Lodní výlet po jezeře Kivu.
 • Stromové lávky v NP Nyungwe cca 70 USD/osoba

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8 - 12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce pro opravdové cestovatele, kteří upřednostňují zážitky a poznání. Během zájezdu poznáme přírodu národních parků Ugandy a Rwandy. Nezapomenutelným zážitkem bude dech beroucí setkání s jedním z nejvzácnějších druhů primátů – horskými gorilami, které žijí pouze v této oblasti světa. Po celou dobu zájezdu je doprava řešena pronajatými vozidly s úpravou pro safari. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přesun. Za fyzicky náročnější aktivity lze považovat výstup na sopku v oblasti NP Volcanos a Virunga. Za sportovnější část programu můžeme označit také trek za horskými gorilami (fakultativně) a visuté lávky v NP Nyungwe (fakultativně).

Výprava do nejvyšších pater velikánů džungle v NP Nyungwe

Od výchozího místa (informačního centra) půjdeme asi 40 minut po naučné stezce džunglí ke stromovým lávkám. Stromové lávky jsou zavěšené až 100m nad zemí. Čeká nás výjimečné sledování bohatého života korun stromů v neopakovatelné atrakci, délka „chůze“ v korunách stromů cca 30 minut.

Fakultativní výlet – horské gorily

Cena permitu je 630 USD a není zahrnuta do ceny zájezdu. Částka za permit je zahrnuta do konečné kalkulace zájezdu a tím pádem uhrazena před odletem na zájezd. Trek na horské gorily se musí rezervovat se značným časovým předstihem. Po zakoupení je permit nevratný! V případě stornování zájezdu nelze částku vrátit zpět, peníze propadají ve prospěch národního parku a jsou určeny na ochranu zvířat. Podmínkou pro návštěvu horských goril je dosažení věku 15 let. Cestu za horskými gorilami podniknete na území sopečného pohoří Virunga nebo v NP Mgahinga (dle dostupnosti permitů na gorily). Pohoří tvoří osm mohutných, zčásti činných vulkánů. Žije zde několik rodin horských goril, ke každé rodině smí jít denně skupinka o velikosti max. 8 osob + místní průvodce a ozbrojený doprovod. Jedná se však o pohyb divokých zvířat ve volné přírodě, obecně se tedy čas treku pohybuje mezi 1-6 hodinami. Terén může být někdy náročnější.

Trek ke gorilám absolvujete pouze v doprovodu místních anglicky mluvících průvodců a rangerů, český průvodce na treku ke gorilám skupinu nedoprovází. Stejně tak český průvodce nedoprovází skupinu během půldenního výletu na šimpanze, skupina výlet realizuje s anglicky mluvícím doprovodem.

Míra komfortu

Ubytovaní budeme v jednoduchých hotelech a bungalovech turistické kategorie - dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením na pokoji, někdy vybavené stropním feném. Jeden nocleh v oblasti NP Akagera nocujeme v lodži přímo na území národního parku. Stravujeme se společně v restauracích a jídelnách. Do ceny zájezdy není zahrnuta žádná strava, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku.

Vaše ohlasy

Děkujeme za skvělou dovolenou. Průvodce zájezdu Petr Hejtmánek je velmi znalý prostředí , dobře se v Africe orientuje a skvěle komunikuje s domorodci – cítili jsme se bezpečně a to je velmi důležité. Mohla bych pana Hejtmánka hodnotit po všech stránkách – lidských i odborných, ochoty splnit každé přání atd. Pokud bych mohla svým známým doporučit některý ze zájezdů – pak s Petrem v malé skupině. Bez obav kamkoliv. Výhodou malé skupiny je i to, že jsme bez problémů na přejezdech jedli u stejného stolu a nečekali jsme dlouho a utvořili partu, která se vzájemně podporovala … Ještě jednou díky vaší kanceláři.  

11.8.2014

Podobné zájezdy

Keňa - Tanzanie - Zanzibar - Uganda
7.2. - 25.2.2019
+ další 3 termíny
19 dní
Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR
28.3. - 18.4.2019
+ další 2 termíny
22 dní
Keňa - Uganda
115 Keňa - Uganda

Velká migrace zvířat a horské gorily

2.8. - 18.8.2019
+ další 1 termín
17 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog