Rwanda - Uganda

173

Rwanda - Uganda

Horské gorily v zeleném srdci Afriky

Dechberoucí setkání s horskými gorilami, safari v nejznámějších parcích Ugandy.

Na silvestra Příroda a safari

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Průnik do opravdového srdce Afriky. Visuté lávky v korunách velikánů panenského pralesa. Nezapomenutelné safari ve Rwandě v NP Akagera. Magické pohoří Virunga. Winston Churchill nazval Ugandu nejkrásnější perlou Afriky. Nepřeháněl! Unikátní setkání s horskými gorilami. Lodní safari v NP Queen Elizabeth - zvířata na dosah ruky. Největší koncentrace hrochů na kanálu Kazinga. Šimpanzi v primárním pralese. Čajové a kávovníkové plantáže. Tepající rytmy nejpůvodnější Afriky.

Dlouholeté zkušenosti z pobytu na africkém kontinentu daly vzniknout této kombinaci destinací. Několik unikátních zážitků během jedné cesty. Horské  gorily v Ugandě - absolutní top fauny. Magické pohoří Virunga, pozorování šimpanzů a jedinečné vodní safari se zvířaty „na dosah ruky“.  

Termíny a rezervace

Termín:  13.6. - 25.6.2024 13 dní / 10 nocí  (13 dní / 10 nocí) Cena:  92 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní doobsazujeme pokoj ženou i mužem ? Minimálně 4 místa volná. Rezervovat
Termín:  26.12. - 7.1.2025 13 dní / 10 nocí  (13 dní / 10 nocí) Cena:  96 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  12.6. - 24.6.2025 13 dní / 10 nocí  (13 dní / 10 nocí) Cena:  92 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Pavel

Pavel Špičák

Nejraději se vydává do různých částí Asie a Afriky za poznáním hor, moří, zvyků a tradic místních etnik. Oblíbenou součástí cestování je i ochutnávání typických lokálních pokrmů a nápojů. V jihovýchodní Asii si oblíbil Vietnam, Kambodžu, Thajsko a Filipíny. Z afrických zemí mu učarovala oblast K...

Více informací o průvodci

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

Petr

Petr Hejtmánek

Než se dostal do vysněných afrických savan, „marnil" čas v ZOO, pročítal stohy knih, lezl po skalách a podnikal výjimečné akce na kole. Všechny předchozí záliby se ideálně spojily v Africe. Rychle se z něj stal vášnivý fotograf, dnes úspěšně vydává horolezecké průvodce a netradiční fotografické ...

Více informací o průvodci

David

David Švejnoha

Cestováním a fotografováním doslova žije. I když navštívil řadu zemí v Jižní Americe a Asii, jeho srdeční záležitostí se stala AFRIKA. V posledních letech se zaměřil na cesty po Indonésii a SV Indii, kde poznal řadu zajímavých míst a nových přátel. V rámci svých cest se soustředí na mapování pří...

Více informací o průvodci

Pavel Špičák 13.6. - 25.6.2024
?

Roman Filipský

Petr Hejtmánek

David Švejnoha

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do Rwandy. Malá a dnes idylická země má hory výšky Mt. Blancu, orchideje, bujnou džungli, kuriózní opice, magická jezera.

2. den

Kontrasty hlavního města Kigali. Společná káva v Hôtelu des Mille Collines známého z filmu Hotel Rwanda. Memoriál genocidy v roce 1994 je citlivou sondou do duše. Odjezd do NP Akagera – největšího parku na území Rwandy. Různorodá krajina, porosty akácií, otevřené travnaté pláně a skalní pahorky, také však mokřady a jezera napájená řekou Akagera. Nocleh na území parku.

3. den

Unikátní safari v NP Akagera. Setkání se slony, buvoly, antilopami (oblast výskytu největší antilopy na světě antilopy losí), hyenami. Park je i domovem leopardů a lvů. NP Akagera patří k nejlepším místům na pozorování ptáků v Africe, žije tu asi 530 druhů ptáků! Návrat do Kigali.   

4. den

Přes městečko Gitarama, místo vyhlášení republiky. Královské Butare, původní hlavní město Rwandy - Urundi. Nezapomenutelné národní muzeum. Královský palác plný atrakcí. 

5. den

NP Nyungwe (znamená magický). 1050 druhů rostlin, 200 orchidejí, 250 endemitů, 85 savců, 278 ptáků, 38 plazů, 120 motýlů, unikátních 13 druhů primátů. Největší horský primární prales východní a střední Afriky dává 70% vody Rwandě, tvoří horský předěl řek Nil a Kongo. Výprava do nejvyšších pater džungle. Stromové lávky zavěšené až 70 metrů nad zemí, výjimečné sledování života v korunách stromů je neopakovatelným zážitkem.

6. den

Cestu nad jezerem Kivu považovali i Hanzelka a Zikmund za nejkrásnější trasu. Letovisko Kibuye a pláže jezera Kivu. Přístavní život a vodní radovánky, bujná zeleň, pohoda pláží. Fakultativně možnost plavby lodí na dva ostrůvky, pozorování kaloňů a krmení kočkodanů. Romantická večeře z darů jezera.

7. den

Cesta podél jezera Kivu s výhledy na jezero. Přejezd na hranici Ugandy. Vesnička Kisoro.

8. den

Magická přítomnost parků Virunga (UNESCO) a Mgahinga. S ozbrojeným doprovodem vyrazíme džunglí za světovým unikátem – horskými gorilami. Největší primáti světa. Mrazivé setkání, které vyráží dech. Životní zážitek, který zamává každým. Zalije vás pocit nadšení, že jste nic silnějšího nezažili! Na světě jich žije už jen přes devět set. Možnost pozorovat divoká zvířata téměř na dosah ruky. Nocleh v Kisoro.  

9. den

Přejezd k NP Queen Elizabeth na hranu velké příkopové propadliny, pod námi se v rovinaté savaně lesknou jezera George a Edward a v dálce se táhne hřeben třetího nejvyššího pohoří Afriky - měsíčních hor neboli Ruwenzor.

10. den

Trek džunglí v oblasti Kalinzu Forest nebo Kyambura Gorge s bohatým výskytem primátů, šance na pozorování šimpanzů. Poloostrov Mweya plný zvířat je snad nejhezčím místem trasy. Edwardovo jezero, Georgeovo jezero a jejich spojnice Kazinga jsou místa s neuvěřitelnou koncentrací hrochů. Vyjížďka lodí mezi zvířaty je vrcholem safari. Desítky hrochů, krokodýli, sloni, pelikáni, kladivouši, orli a další druhy ptactva. Při návratu na hotel podvečerní safari v NP Queen Elizabeth

11. den

Ranní přejezd do krásného a méně navštěvovaného národního parku Mburo. Jediné místo, kde narazíme na zebry a žirafy, stáda impal a buvolů. Nocleh na území parku.

12. den

Brzy ráno možnost fakultativního pěšího safari, jedinečná příležitost vidět zvířata z jiné perspektivy. Na kolik metrů nás žirafy pustí k sobě tentokrát? Po safari přesun zpět do Kampaly. Spatříme i Viktoriino jezero, největší vodní plochu Afriky. Večerní odlet.

13. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Doprava pronajatými vozidly
 • Ubytování v hotýlcích a bungalovech 8x, v lodži v NP Akagera 1x, 1x v jednoduchém guest house se společným sociálním zařízení v oblasti Nyungwe
 • Na některých místech snídaně
 • Vstupy do národních parků: Akagera, Nyungwe, Queen Elizabeth
 • Lodní výlet po kanálu Kazinga
 • Permit na šimpanze
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Vstupní víza East Africa Visa 100 USD na místě
 • Stravování nad rámec programu
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Fakultativní výlety v NP Mburo
 • Permit na horské gorily 
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 13 000 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Doporučujeme vybírat tyto aktivity již během objednávky zájezdu, kdy k nim obdržíte podrobnější informace a budete si je moci objednat spolu se zájezdem.

 • Trek na horské gorily 800 USD | 1 - 6 hodin

Permit je třeba zakoupit se značným časovým předstihem a po zakoupení je nevratný! Podmínkou pro návštěvu horských goril je dosažení věku 15 let. Cena permitu se může měnit.

Mezi další aktivity nutné objednat  předem patří také:

 • Stromové lávky v NP Nyungwe 140 USD

Další fakultativní aktivity se objednávají a hradí až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Lodní výlet po jezeře Kivu
 • Lodní safari v NP Mburo 30 USD
 • Pěší safari v NP Mburo 20 USD
 • Večerní safari v NP Mburo cca 30 USD
 • Mokřady Mabamba za člunozubcem cca 50 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8 - 12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce pro opravdové cestovatele, kteří upřednostňují zážitky a poznání.

Po celou dobu zájezdu je doprava řešena pronajatými vozidly s úpravou pro safari. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přesun. Za sportovnější část programu můžeme označit fakultativní aktivity: trek za horskými gorilami a visuté lávky v NP Nyungwe. 

Trek k horským gorilám

V NP Bwindi žije několik rodin horských goril. Ke každé rodině smí jít denně skupinka o velikosti maximálně 8 osob a místní průvodce s ozbrojeným doprovodem. Nelze předem určit, jak dlouho budete gorily hledat. Správa NP má své stopaře, kteří gorilí rodiny sledují. Jedná se však o nepředvídatelný pohyb divokých zvířat ve volné přírodě. V průměru se čas treku pohybuje mezi 1-6 hodinami. Terén může být někdy náročnější, proto doporučujeme kvalitní turistickou a nepromokavou obuv, dlouhé kalhoty (příp. návleky), pláštěnku nebo nepromokavou bundu.

Míra komfortu

Ubytovaní budeme v jednoduchých hotelech a bungalovech turistické kategorie - dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením na pokoji, někdy vybavené stropním fénem. Jeden nocleh v oblasti NP Akagera nocujeme v lodži přímo na území národního parku, v NP Nyungwe může být jeden nocleh zajištěn v jednoduchém guest house se společným sociálním zařízením.

Stravujeme se společně v restauracích a jídelnách. Do ceny zájezdy není zahrnuta strava, pouze na některých místech snídaně, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace, případně překladem jídelního lístku.

Doplňující informace

Trek ke gorilám absolvujete pouze v doprovodu místních anglicky mluvících průvodců a rangerů, český průvodce na treku ke gorilám skupinu nedoprovází. Stejně tak český průvodce nedoprovází skupinu během půldenního výletu na šimpanze, ta jde pouze s anglicky mluvícím doprovodem.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Děkuji CK Livingstone a průvodkyni Martině Veselé za skvěle zorganizovanou poznávačku! Opět vše vyšlo na 100% a my jsme si mohli užít neuvěřitelnou přirodu v národních parcích v Ugandě a Tanzanii. Zvlaště Gorily, Šimpanzi a NP Ngorongoro a Serengeti byly pecka! Mnozí z nás nezapomenou jak se nám v noci mezi stany pásli buvoli, hroši a v dáli byli slyšet lvi a hyeny :) Pro všechny byl jistě velký zážitek i sopka Nyiragongo v Demokratické republice Kongo. Sopka s největším lávovým jezerem na světě a aktivním sopouchem z roku 2013 brala dech a všichni rychle zapomněli na nelehký výstup na přes 3,5km vysoký vulkán. Afrika je nádherná a jedinečná všem vřele doporučuji :)

Martin P.

20.3.2020

Dobrý den, před cca 10 dny jsme se vrátili ze zájezdu s Martinou Veselou z Afriky (Uganda, Kongo, Rwanda, Tanzanie, Zanzibar). S Martinou jsme jeli už podruhé a musím ji opět vychválit!!! Jako průvodkyně je prostě bezvadná! Opět vše klaplo, kdykoliv jsme něco potřebovali, bylo zajištěno. Zájezd jako takový předčil mé očekávání a myslím, že i s mými známými budeme mít vzpomínky na celý život. Ještě jednou díky a už teď se těším na příště! ….

Jitka Ch.

11.3.2020

Děkujeme za skvělou dovolenou. Průvodce zájezdu Petr Hejtmánek je velmi znalý prostředí , dobře se v Africe orientuje a skvěle komunikuje s domorodci – cítili jsme se bezpečně a to je velmi důležité. Mohla bych pana Hejtmánka hodnotit po všech stránkách – lidských i odborných, ochoty splnit každé přání atd. Pokud bych mohla svým známým doporučit některý ze zájezdů – pak s Petrem v malé skupině. Bez obav kamkoliv. Výhodou malé skupiny je i to, že jsme bez problémů na přejezdech jedli u stejného stolu a nečekali jsme dlouho a utvořili partu, která se vzájemně podporovala … Ještě jednou díky vaší kanceláři.  

Dana V.

11.8.2014

Podobné zájezdy

Keňa - Tanzanie - Zanzibar - Uganda
26.6. - 14.7.2024
+ další 2 termíny
19 dní
Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR
1.10. - 21.10.2024
+ další 2 termíny
21 dní
Keňa - Uganda
115 Keňa - Uganda

Velká migrace zvířat a horské gorily

1.8. - 18.8.2024
18 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)