Reunion

138

Reunion

Perla Indického oceánu

Kombinace poznávacího programu a odpočinku na plážích

Náš tip Příroda a moře

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 12

Jeden z ostrovů ze souostroví Maskarény. Atraktivní pláže, kreolská architektura, činná sopka, nádherné vodopády, ostré horské špice. Ostrov je obklopen korálovými ostrovy s ideálními podmínkami ke šnorchlování a potápění. Hornatý ostrov příjemně šokuje pestrými možnostmi aktivit a pohodou opravdového ráje. Kombinujte odpočinek na pláži s canyoningem, sjezdem na kolech z hor až k oceánu, raftingem, vyhlídkovým letem helikoptérou do jednoho z nejdivočejších a nejuzavřenějších kaňonů světa!

Akce nepatří k fyzicky náročným, program je rozvržen v pozvolném tempu. Zájemci o aktivní odpočinek a dobrodružství si mohou naplánovat aktivity během posledních dnů pobytu. Ubytováni budeme na jednom místě, ze kterého budeme podnikat jednodenní výlety.

Termíny a rezervace

Termín:  22.6. - 3.7.2024 12 dní / 9 nocí  (12 dní / 9 nocí) Cena:  74 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  28.9. - 9.10.2024 12 dní / 9 nocí  (12 dní / 9 nocí) Cena:  74 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Jana

Jana Kysilková

Vystudovala odbornou francouzštinu a už během studií získala spoustu zkušeností s životem v zahraničí. Říká o sobě, že je zvyklá mít při práci hlavu v oblacích a když prozradíme, že přes pět let pracovala jako letuška, tak si můžete být jistí, že se o vás postará a nebude jí chybět smysl pro hum...

Více informací o průvodci

Daniel

Daniel Delorme

Vášnivý tulák a krajinkářský fotograf, kterého před lety osud zavál až na vzdálený Maurícius a Reunion. Zde se mimo objevování přírodních krás ostrovů seznámil i se svou budoucí ženou. Magisterský obor studoval právě na hornatém Reunionu. Poznáváním dvou ostrovů odlišných světů, Reunionu a Maur...

Více informací o průvodci

Jana Kysilková

Daniel Delorme

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky na sopečný, hornatý ostrov Réunion, zatoulaný kout Francie. Hlavní město St. Denis s kreolskou architekturou. Promenáda na nábřeží Le Barachois s kanóny. Příjemné hospůdky, místní hrající pétanque. Tajemný pták dodo zde má i pivní podobu.  Přejezd do místa ubytování v St-Gilles-les-Bains.

3. den

Celodenní výlet k jedné z nejčinnějších sopek na světě. Kontrastní proměny krajiny před kalderou Pas de Bellecombe. Pěší výlet v obrovském sopečném komplexu Piton de la Fournaise. Krátery stále činné sopky. Lávové proudy, sopečné moře, útesy a rozervaná skaliska. Malý sopečný kužel Formica Leo a jeskyně v lávě Chapelle de Rosemont.

4. den

Odpočinek na slunečných plážích. Koupání v L‘Hermitage. Mořská rezervace s korálovými útesy. Příjemné pláže a nabídka vodních sportů či jiných aktivit. Pro zájemce mořské akvárium v St-Gilles-les-Bains nebo botanická zahrada Jardin d´Eden.

5. den

Celodenní výlet do jižní a východní části ostrova. Podél pobřeží k vodopádu Niagara u Sainte Suzanne. Fabričky na zpracovávání jediné užitkové orchideje - vanilky. Ochutnáme „vanilkovici“ či „vanilkový bourbon“? Notre Dame des Laves se „zázračně“ zastavenou lávou. Působivé lávové proudy přímo u cesty. Anse des Cascades - komplex vodopádů nad mořskou lagunou. Plošina Le Grand Brûlé a silnice vedoucí po východním úbočí stále aktivní sopky Piton de la Fournaise. Procházka u mysu Cap Mechant (Zlý mys).

6. den

Fakultativně brzký ranní odjezd ke kráteru Piton Maido (2 205 m) s úchvatnými výhledy. Odpočinek na plážích s ideální možností šnorchlování.

7. den

Celodenní výlet do centra ostrova. Zastávka u gejzíru na pobřeží Le Souffleur. Výjezd do pohádkového horského střediska Cilaos s vyhlášenými víny. Z Cilaos pěšky na panoramatickou vyhlídku Roche Merveilleuse, úchvatné panorama Cirque de Cilaos s dominantou nejvyšší hory ostrova Piton des Neiges (3 070 m). Přístav v St. Pierre.

8. - 10. den

Bohaté možnosti aktivit. Bělostné pláže. Potápění či šnorchlování na vybraných lokalitách. Pro zájemce milující aktivní odpočinek pestrá škála fakultativních aktivit: canyoning, rafting, cyklo sjezdy terénem nebo po horských cestách, parasailing, paragliding, lezení, turistika, vyhlídkové lety… na své si přijdou i milovníci rybaření!

11. den

Poslední koupání. Odpolední odlet.

12. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy
 • Ubytování v hotýlcích a apartmánech se snídaní 9x
 • Pronajatý mikrobus
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Stravování
 • Vstupné
 • Fakultativní výlety a aktivity
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 900 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Vanilková plantáž 4 EUR
 • Akvárium v St. Gilles les Bains 9 EUR
 • Výlet lodí s proskleným dnem tzv. visiobul na Reunionu od 12 EUR
 • Let nad ostrovem od 250 EUR

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Poznávací zájezd je ideálním spojením aktivní dovolené s odpočinkem u moře.

Akce nepatří k fyzicky náročným, v programu není zařazen žádný noční přesun. Pro přepravu na ostrově budeme využívat pronajatou dopravu, nejčastěji mikrobusy nebo autobus. Ostrov je svou rozlohou docela malý, přejezdy tedy nejsou dlouhé. V době dopravní špičky mohou být na hlavních trasách dopravní zácpy. 

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotelu střední turistické kategorie, po celou dobu nocujeme na jednom místě, ze kterého budeme podnikat jednodenní výlety. Jedná se vždy o dvojlůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. V ceně zájezdu není zahrnuto stravování mimo snídaně. Během pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace. Je možné si zakoupit oběd či večeři přímo v hotelovém objektu. Potraviny lze dokupovat průběžně.  

Podobné zájezdy

Keňa - Tanzanie safari - Zanzibar
26.6. - 8.7.2024
+ další 2 termíny
13 dní
Réunion - Mauritius
139 Réunion - Mauritius

Dvě ostrovní perly Indického oceánu

25.9. - 10.10.2024
+ další 2 termíny
16 dní
Jižní Madagaskar
156 Jižní Madagaskar

Unikátní ostrov lemurů a baobabů

19.10. - 3.11.2024
+ další 1 termín
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)