Reunion

138

Reunion

Perla Indického oceánu

Kombinace poznávacího programu a odpočinku na plážích

Náš tip Příroda a moře

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 12

Jeden z ostrovů ze souostroví Maskarény. Atraktivní pláže, kreolská architektura, činná sopka, nádherné vodopády, ostré horské špice. Ostrov je obklopen korálovými ostrovy s ideálními podmínkami ke šnorchlování a potápění. Hornatý ostrov příjemně šokuje pestrými možnostmi aktivit a pohodou opravdového ráje. Kombinujte odpočinek na pláži s canyoningem, sjezdem na kolech z hor až k oceánu, raftingem, vyhlídkovým letem helikoptérou do jednoho z nejdivočejších a nejuzavřenějších kaňonů světa!

Akce nepatří k fyzicky náročným, program je rozvržen v pozvolném tempu. Zájemci o aktivní odpočinek a dobrodružství si mohou naplánovat aktivity během posledních dnů pobytu. Ubytováni budeme na jednom místě, ze kterého budeme podnikat jednodenní výlety.

Termíny a rezervace

Termín:  22.6. - 3.7.2024 12 dní / 9 nocí  (12 dní / 9 nocí) Cena:  74 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Jana

Jana Kysilková

Vystudovala odbornou francouzštinu a už během studií získala spoustu zkušeností s životem v zahraničí. Říká o sobě, že je zvyklá mít při práci hlavu v oblacích a když prozradíme, že přes pět let pracovala jako letuška, tak si můžete být jistí, že se o vás postará a nebude jí chybět smysl pro hum...

Více informací o průvodci

Daniel

Daniel Delorme

Vášnivý tulák a krajinkářský fotograf, kterého před lety osud zavál až na vzdálený Maurícius a Reunion. Zde se mimo objevování přírodních krás ostrovů seznámil i se svou budoucí ženou. Magisterský obor studoval právě na hornatém Reunionu. Poznáváním dvou ostrovů odlišných světů, Reunionu a Maur...

Více informací o průvodci

Jana Kysilková

Daniel Delorme

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky na sopečný, hornatý ostrov Réunion, zatoulaný kout Francie. Hlavní město St. Denis s kreolskou architekturou. Promenáda na nábřeží Le Barachois s kanóny. Příjemné hospůdky, místní hrající pétanque. Tajemný pták dodo zde má i pivní podobu.  Přejezd do místa ubytování v St-Gilles-les-Bains.

3. den

Celodenní výlet k jedné z nejčinnějších sopek na světě. Kontrastní proměny krajiny před kalderou Pas de Bellecombe. Pěší výlet v obrovském sopečném komplexu Piton de la Fournaise. Krátery stále činné sopky. Lávové proudy, sopečné moře, útesy a rozervaná skaliska. Malý sopečný kužel Formica Leo a jeskyně v lávě Chapelle de Rosemont.

4. den

Odpočinek na slunečných plážích. Koupání v L‘Hermitage. Mořská rezervace s korálovými útesy. Příjemné pláže a nabídka vodních sportů či jiných aktivit. Pro zájemce mořské akvárium v St-Gilles-les-Bains nebo botanická zahrada Jardin d´Eden.

5. den

Celodenní výlet do jižní a východní části ostrova. Podél pobřeží k vodopádu Niagara u Sainte Suzanne. Fabričky na zpracovávání jediné užitkové orchideje - vanilky. Ochutnáme „vanilkovici“ či „vanilkový bourbon“? Notre Dame des Laves se „zázračně“ zastavenou lávou. Působivé lávové proudy přímo u cesty. Anse des Cascades - komplex vodopádů nad mořskou lagunou. Plošina Le Grand Brûlé a silnice vedoucí po východním úbočí stále aktivní sopky Piton de la Fournaise. Procházka u mysu Cap Mechant (Zlý mys).

6. den

Fakultativně brzký ranní odjezd ke kráteru Piton Maido (2 205 m) s úchvatnými výhledy. Odpočinek na plážích s ideální možností šnorchlování.

7. den

Celodenní výlet do centra ostrova. Zastávka u gejzíru na pobřeží Le Souffleur. Výjezd do pohádkového horského střediska Cilaos s vyhlášenými víny. Z Cilaos pěšky na panoramatickou vyhlídku Roche Merveilleuse, úchvatné panorama Cirque de Cilaos s dominantou nejvyšší hory ostrova Piton des Neiges (3 070 m). Přístav v St. Pierre.

8. - 10. den

Bohaté možnosti aktivit. Bělostné pláže. Potápění či šnorchlování na vybraných lokalitách. Pro zájemce milující aktivní odpočinek pestrá škála fakultativních aktivit: canyoning, rafting, cyklo sjezdy terénem nebo po horských cestách, parasailing, paragliding, lezení, turistika, vyhlídkové lety… na své si přijdou i milovníci rybaření!

11. den

Poslední koupání. Odpolední odlet.

12. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy
 • Ubytování v hotýlcích a apartmánech se snídaní 9x
 • Pronajatý mikrobus
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Stravování
 • Vstupné
 • Fakultativní výlety a aktivity
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 900 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Vanilková plantáž 4 EUR
 • Akvárium v St. Gilles les Bains 9 EUR
 • Výlet lodí s proskleným dnem tzv. visiobul na Reunionu od 12 EUR
 • Let nad ostrovem od 250 EUR

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Poznávací zájezd je ideálním spojením aktivní dovolené s odpočinkem u moře.

Akce nepatří k fyzicky náročným, v programu není zařazen žádný noční přesun. Pro přepravu na ostrově budeme využívat pronajatou dopravu, nejčastěji mikrobusy nebo autobus. Ostrov je svou rozlohou docela malý, přejezdy tedy nejsou dlouhé. V době dopravní špičky mohou být na hlavních trasách dopravní zácpy. 

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotelu střední turistické kategorie, po celou dobu nocujeme na jednom místě, ze kterého budeme podnikat jednodenní výlety. Jedná se vždy o dvojlůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. V ceně zájezdu není zahrnuto stravování mimo snídaně. Během pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace. Je možné si zakoupit oběd či večeři přímo v hotelovém objektu. Potraviny lze dokupovat průběžně.  

Podobné zájezdy

Keňa - Tanzanie safari - Zanzibar
15.9. - 27.9.2023
+ další 2 termíny
13 dní
Réunion - Mauritius
139 Réunion - Mauritius

Dvě ostrovní perly Indického oceánu

27.9. - 12.10.2023
+ dalších 6 termínů
16 dní
Jižní Madagaskar
156 Jižní Madagaskar

Unikátní ostrov lemurů a baobabů

21.10. - 5.11.2023
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

PREFERUJETE TIŠTĚNÝ KATALOG?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme. Kompletní nabídku na webu stále aktualizujeme.

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)