Reunion

138

Reunion

Perla Indického oceánu

Kombinace poznávacího programu a odpočinku plážích

Náš tip Příroda a moře

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 12

Jeden z ostrovů ze souostroví Maskarény. Atraktivní pláže, kreolská architektura, činná sopka, nádherné vodopády, ostré horské špice. Ostrov je obklopen korálovými ostrovy s ideálními podmínkami ke šnorchlování a potápění. Hornatý ostrov příjemně šokuje nečekaně pestrými možnostmi aktivit a pohodou opravdového ráje. Kombinujte odpočinek na pláži s dobrodružstvím ve formě canyoningu, sjezdu na kolech z hor až k oceánu, raftingu vyhlídkového letu helikoptérou do jednoho z nejdivočejších a nejuzavřenějších kaňonů světa!

Vydejte se s námi na exotický ostrov v Indickém oceánu. Ideální spojení poznávacího programu s odpočinkem na pohádkových plážích ostrova Reunion. Zájezd  je určen všem milovníkům exotiky. Akce nepatří k fyzicky náročným, program je rozvržen v pozvolném tempu. Zájemci o aktivní odpočinek a dobrodružství si mohou naplánovat aktivity během posledních dnů pobytu. Ubytováni budeme na jednom místě, ze kterého budeme podnikat jednodenní výlety.

Termíny a rezervace

Termín:  7.10. - 18.10.2022 12 dní / 9 nocí  (12 dní / 9 nocí) Cena:  70 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  24.6. - 5.7.2023 12 dní / 9 nocí  (12 dní / 9 nocí) Cena:  74 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Jana

Jana Kysilková

Vystudovala odbornou francouzštinu a už během studií získala spoustu zkušeností s životem v zahraničí. Říká o sobě, že je zvyklá mít při práci hlavu v oblacích a když prozradíme, že přes pět let pracovala jako letuška, tak si můžete být jistí, že se o vás postará a nebude jí chybět smysl pro hum...

Více informací o průvodci

Daniel

Daniel Delorme

Vášnivý tulák a krajinkářský fotograf, kterého před lety osud zavál až na vzdálený Maurícius a Reunion. Zde se mimo objevování přírodních krás ostrovů seznámil i se svou budoucí ženou. Magisterský obor studoval právě na hornatém Reunionu. Poznáváním dvou ostrovů odlišných světů, Reunionu a Maur...

Více informací o průvodci

Jana Kysilková

Daniel Delorme

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky na sopečný, hornatý ostrov Réunion, zatoulaný kout Francie. Hlavní město St. Denis s kreolskou architekturou. Promenáda na nábřeží Le Barachois s kanóny. Příjemné hospůdky, místní hrající pétanque. Tajemný pták dodo zde má i pivní podobu.  Přejezd do místa ubytování v St-Gilles-les-Bains.

3. den

Celodenní výlet k jedné z nejčinnějších sopek na světě. Kontrastní proměny krajiny před kalderou Pas de Bellecombe. Pěší výlet v obrovském sopečném komplexu Piton de la Fournaise. Krátery stále činné sopky. Lávové proudy, sopečné moře, útesy a rozervaná skaliska. Malý sopečný kužel Formica Leo a jeskyně v lávě Chapelle de Rosemont.

4. den

Odpočinek na slunečných plážích. Koupání v L‘Hermitage. Mořská rezervace s korálovými útesy. Příjemné pláže a nabídka vodních sportů či jiných aktivit. Pro zájemce mořské akvárium v St-Gilles-les-Bains nebo botanická zahrada Jardin d´Eden.

5. den

Celodenní výlet do jižní a východní části ostrova. Podél pobřeží k vodopádu Niagara u Sainte Suzanne. Fabričky na zpracovávání jediné užitkové orchideje - vanilky. Ochutnáme „vanilkovici“ či „vanilkový bourbon“? Notre Dame des Laves se „zázračně“ zastavenou lávou. Působivé lávové proudy přímo u cesty. Anse des Cascades - komplex vodopádů nad mořskou lagunou. Plošina Le Grand Brûlé a silnice vedoucí po východním úbočí stále aktivní sopky Piton de la Fournaise. Procházka u mysu Cap Mechant (Zlý mys).

6. den

Fakultativně brzký ranní odjezd ke kráteru Piton Maido (2 205 m) s úchvatnými výhledy. Odpočinek na plážích s ideální možností šnorchlování.

7. den

Celodenní výlet do centra ostrova. Zastávka u gejzíru na pobřeží Le Souffleur. Výjezd do pohádkového horského střediska Cilaos s vyhlášenými víny. Z Cilaos pěšky na panoramatickou vyhlídku Roche Merveilleuse, úchvatné panorama Cirque de Cilaos s dominantou nejvyšší hory ostrova Piton des Neiges (3 070 m). Přístav v St. Pierre.

8. - 10. den

Bohaté možnosti aktivit. Bělostné pláže. Potápění či šnorchlování na vybraných lokalitách. Pro zájemce milující aktivní odpočinek pestrá škála fakultativních aktivit: canyoning, rafting, cyklo sjezdy terénem nebo po horských cestách, parasailing, paragliding, lezení, turistika, vyhlídkové lety… na své si přijdou i milovníci rybaření!

11. den

Poslední koupání. Odpolední odlet.

12. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy
 • Ubytování v hotýlcích a apartmánech se snídaní 9x
 • Pronajatý mikrobus
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Stravování
 • Vstupné
 • Fakultativní výlety a aktivity
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 900 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Vanilková plantáž 4 EUR
 • Akvárium v St. Gilles les Bains 9 EUR
 • Výlet lodí s proskleným dnem tzv. visiobul na Reunionu od 12 EUR
 • Let nad ostrovem od 250 EUR

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Poznávací zájezd je ideálním spojením aktivní dovolené s odpočinkem u moře v tropické exotice. Hornatý Réunion nabízí možnost fyzických aktivit, na  jejichž absolvování bude dostatek času poslední dny pobytu. Každý si vybere, co má rád! Doporučujeme všem zájemcům o cestování.

Akce nepatří k fyzicky náročným, v programu není zařazen žádný noční přesun. Pro přepravu na ostrově budeme využívat pronajatou dopravu, nejčastěji mikrobusy nebo větší autobus pro celou skupinu. Ostrov je svou rozlohou docela malý, přejezdy tedy nejsou dlouhé. V době dopravní šličky můžou být na hlavních trasách dopravní zácpy. 

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotelu střední turistické kategorie, po celou dobu nocujeme na jednom místě, ze kterého budeme podnikat jednodenní výlety. Jedná se vždy o dvojlůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. V ceně zájezdu není zahrnuto stravování mimo snídaně. Během pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace. Je možné si zakoupit oběd či večeři přímo v hotelovém objektu nebo v místních restauracích. Potraviny lze dokupovat průběžně.  

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Keňa - Tanzanie safari - Zanzibar
26.12. - 7.1.2023
+ další 4 termíny
13 dní
Réunion - Mauritius
139 Réunion - Mauritius

Dvě ostrovní perly Indického oceánu

7.4. - 22.4.2023
+ dalších 5 termínů
16 dní
Jižní Madagaskar
156 Jižní Madagaskar

Unikátní ostrov lemurů a baobabů

21.10. - 5.11.2023
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2022 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny do května 2023, jak byly vypsány ke dni 10. 6. 2022.