Perly Ugandy

110

Perly Ugandy

Horské gorily a lodní safari

Jedinečný zážitek ze setkání s horskými gorilami. Bohaté safari a vodopády.

Náš tip Příroda a safari

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6-12

Winston Churchill nazval Ugandu nejkrásnější perlou Afriky. Nepřeháněl! Horské gorily - absolutní top fauny. Setkání, na které se nezapomíná. NP Bwindi dostane i vás! Šimpanzi v džungli. Lodní safari v NP Queen Elizabeth - zvířata na dosah ruky. Největší koncentrace hrochů na kanálu Kazinga. Jezero Edwardovo, Georgeovo i legendární Viktoriino.

Cestujeme v komorním počtu již 6 osob. Možnost prodloužení o trek na pohoří Elgon. Vydejte se za poznáním s odborníky na východní Afriku, kterými naši průvodci rozhodně jsou. Neváhejte a přesvědčte se sami. Rádi vám vypracujeme podobný zájezd na míru v libovolném termínu jen pro vaši uzavřenou skupinku!

Termíny a rezervace

Termín:  1.6. - 12.6.2024 12 dní / 9 nocí  (12 dní / 9 nocí) Cena:  105 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  13.7. - 24.7.2024 12 dní / 9 nocí  (12 dní / 9 nocí) Cena:  105 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní doobsazujeme pokoj mužem ? Uzavřeno
Termín:  27.10. - 7.11.2024 12 dní / 9 nocí  (12 dní / 9 nocí) Cena:  105 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  8.3. - 19.3.2025 12 dní / 9 nocí  (12 dní / 9 nocí) Cena:  105 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  31.5. - 11.6.2025 12 dní / 9 nocí  (12 dní / 9 nocí) Cena:  105 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  12.7. - 23.7.2025 12 dní / 9 nocí  (12 dní / 9 nocí) Cena:  105 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Martina

Martina Grmolenská

Vystudovala dějiny umění a španělštinu, učaroval jí starověk a středověk. Na cestách tedy nevynechá chrámy, hrady, paláce... Vždy o nich sdělí něco zajímavého a nečekaného. V Latinské Americe vás překvapí svými znalostmi ztracených kultur i chutí lézt do kopců. Šťastná je v džungli, na horách či...

Více informací o průvodci

Petr

Petr Hejtmánek

Než se dostal do vysněných afrických savan, „marnil" čas v ZOO, pročítal stohy knih, lezl po skalách a podnikal výjimečné akce na kole. Všechny předchozí záliby se ideálně spojily v Africe. Rychle se z něj stal vášnivý fotograf, dnes úspěšně vydává horolezecké průvodce a netradiční fotografické ...

Více informací o průvodci

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Martina Grmolenská 1.6. - 12.6.2024
?

Petr Hejtmánek 13.7. - 24.7.2024
?

Roman Filipský

Pavol Okenka

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do Ugandy. Kampala.

2. den

Přílet do Kampaly, letiště Entebbe. Odjezd z hlavního města na sever země. Přes městečko Masindi a Rabongo Forest, ostrova tropického deštného pralesa obklopeného savanou. Největší národní park Ugandy Murchison Falls s množstvím zvěře. Nocleh v „Nilském drahokamu“ - Paraa Safari Lodge.

3. den

Exotické safari mezi Lake Albert, Victoria a Albert Nil. Plavba lodí po Viktoriině Nilu pod ohromující kaskády Murchison Falls. Pozorování antilop, hrochů, krokodýlů, slonů a stovek vodních ptáků. Pro zájemce výstup k horní hraně vodopádů. Hřmící divadlo obrovské síly. Nocleh v Paraa Safari Lodge.

4. den

Putování přes Bugungu Wildlife Reserve. Horská vyhlídka na Albertovo jezero. Velká příkopová propadlina. Strmý zářez horské krajiny do nekonečné savany. Vyhlášené čajové plantáže. Nocleh v horském letovisku Fort Portal.

5. den

Průjezd oblastí, kde se pěstují banány, procházka kolem sopečných jezírek. Rovník (levou nohou na severu, pravou na jihu?) u Kasane. Sopečné krátery s uzavřeným světem zvířat. NP Queen Elizabeth zasáhne i vás. Edwardovo jezero, Georgeovo jezero a jejich spojnice Kazinga jsou místa s neuvěřitelnou koncentrací hrochů. Vyjížďka lodí mezi zvířaty je vrcholem safari. Krokodýli, hroši, buvoli, sloni, až 500 druhů ptáků - pelikáni, kladivouši, různé druhy čápů, orli,… Poloostrov Mweya plný zvířat je snad nejhezčím místem. Nocleh v komfortní Mweya Safari Lodge nad jezerem.

6. den

Safari s šancí na stáda slonů, vodušky, buvoly, hyeny, prasata bradavičnatá… Endemická antilopa kob. Kyambura Gorge - hluboký kaňon s řekou a bujnou vegetací. Trek džunglí s bohatým výskytem primátů, šance na pozorování šimpanzů. Pravá džungle tropického pralesa s liánami a deskovými kořeny. Poznávání léčivých stromů a bylin. Nocleh v komfortní Mweya Safari Lodge nad jezerem.

7. den

Putování pohádkovou savanou a diagonální průjezd NP Queen Elizabeth. V části parku nazvané Ishasha spatříme neobvyklé stromové lvy? Průnik do NP Bwindi (UNESCO) ležícího podél hranic Konga. Deset druhů primátů v hlubokém pralese. Prý nejpestřejší místo Afriky na flóru i faunu!

8. den

S ozbrojeným doprovodem vyrazíme džunglí za světovým unikátem - horskými gorilami. Největší primáti světa. Mrazivé setkání, které vyráží dech. Životní zážitek, který zamává s každým. I vás zalije pocit, že jste nic silnějšího nezažili. Na světě jich žije už jen něco málo přes tisíc. Vulkanická krajina s tajemnými vrcholy v oblacích. Panorama sopečného pohoří.

9. den

Přesun bambusovou džunglí a pokračování k NP Lake Mburo. Pro zájemce fakultativně večerní safari. Nocleh v lodži.

10. den

Dle domluvy krátké ranní safari nebo fakultativně pěší vycházka v okolí jezera Mburo. Pro zájemce (v případě času) fakultativní výlet loďkou na jezero - krokodýli a hroši. Blízké setkání s žirafami Rotchildovými, buvoly, zebrami, antilopami losími i řadou ptačích druhů otevřené savany (zoborožec havraní, mandelík skořicový, drop kori...). Odpoledne návrat do Kampaly. Entebbe.

11. den

Fakultativně mokřady Mabamba leží v romantické zátoce Viktoriina jezera. 260 druhů ptáků je výzva, bonusem a vlajkovým druhem je člunozobec, který zde žije v několika párech (v zavysloti na odletu). Odlet z Entebbe domů.

12. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy
 • Pronajatá vozidla - džípy po celou dobu programu
 • Ubytování 3x v hotelech se snídaní, 2x v lodži se snídaní (Bwindi), 4x v lodži s plnou penzí
 • Lodní výlety po Viktoriině Nilu, po kanálu Kazinga
 • Vstupy do národních parků
 • Permit k šimpanzům
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum Uganda 50 USD, při vyřízení přes CK Livingstone 2 000 Kč
 • Stravování nad rámec programu
 • Spropitné
 • Fakultativní výlety v NP Mburo
 • Vstupy do památek
 • Permit na horské gorily 800 USD 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj za 14 900 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Lodní safari v NP Mburo 30 USD
 • Pěší safari v NP Mburo 20 USD
 • Večerní safari v NP Mburo cca 30 USD
 • Mokřady Mabamba za člunozobcem cca 50 USD

Doporučujeme tuto aktivitu objednat již během objednávky zájezdu, kdy k ní obdržíte podrobnější informace.

 • Trek na horské gorily 800 USD | 1 - 6 hodin 

Permit je třeba zakoupit se značným časovým předstihem a po zakoupení je nevratný! Podmínkou pro návštěvu horských goril je dosažení věku 15 let. Cena permitu se může měnit. 

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Akce je označena slovem „komfortněji“. Znamená to, že na rozdíl od sportovněji zaměřených akcí do těchto oblastí je ubytování zajištěno v hotelech vyšší kategorie, na safari v lodžích (stanových nebo kamenných) se snídaní.

Trek k horským gorilám

V NP Bwindi žije několik rodin horských goril. Ke každé rodině smí jít denně skupinka o velikosti maximálně 8 osob a místní průvodce s ozbrojeným doprovodem. Nelze předem určit, jak dlouho budete gorily hledat. Správa NP má své stopaře, kteří gorilí rodiny sledují. Jedná se však o pohyb divokých zvířat ve volné přírodě, a proto nelze předem určit, zda gorily budou hned ráno migrovat do jiné části parku nebo si dají vydatnou snídani v místě, kde strávily noc.

V průměru se čas treku pohybuje mezi 1-6 hodinami. Terén může být někdy náročnější, proto doporučujeme kvalitní turistickou a nepromokavou obuv, dlouhé kalhoty (příp. návleky), pláštěnku nebo nepromokavou bundu.

Trek ke gorilám absolvujete pouze v doprovodu místních anglicky mluvících průvodců a rangerů, český průvodce na treku ke gorilám skupinu nedoprovází. Stejně tak český průvodce nedoprovází skupinu během půldenního výletu na šimpanze, skupina výlet realizuje s anglicky mluvícím doprovodem.

Míra komfortu

Ubytování je zajištěno v kvalitních hotelech se snídaní, v národních parcích v komfortních lodžích se snídaní 2x a 4x s plnou penzí (v NP Bwindi mohou být i komfortní stanové lodže). Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích, průvodce je nápomocen výběrem restaurace.

Přestože dbáme po celou dobu zájezdu na zvýšený ubytovací standard, upozorňujeme, že se jedná o africký kontinent a kvalita služeb se od evropského standardu může lišit.

Jiné požadavky a omezení

Podmínkou pro návštěvu horských goril je dosažení věku 15 let. Pro vstup do Ugandy je povinné očkování na žlutou zimnici.

Podobné zájezdy

Keňa - Uganda
115 Keňa - Uganda

Velká migrace zvířat a horské gorily

1.8. - 18.8.2024
+ další 1 termín
18 dní
Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR
126 Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR

Afrika v komfortním balení

14.11. - 2.12.2024
+ další 3 termíny
19 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Festival

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)