Mauritius

140

Mauritius

Perla Indického oceánu

Kombinace poznávacího programu s možností odpočinku na vyhlášených plážích.

Náš tip Příroda a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Jeden z ostrovů souostroví Maskarény. Podle Marka Twaina prý Bůh stvořil Ráj jako obraz ostrova Mauritius. Nepřeháněl. Nekonečné bílé pláže, pestrá směsice národností, nádherné vodopády, ostré horské špice. Ostrov je obklopen korálovými útesy s ideálními podmínkami k potápění. Dokonalé místo k odpočinku a relaxaci.

Zájezd na oblíbený exotický ostrov v Indickém oceánu. Ideální spojení poznávacího programu s odpočinkem na pohádkových plážích ostrova Mauritius. Zájezd  je určen všem milovníkům exotiky. Akce nepatří k fyzicky náročným, program je rozvržen v pozvolném tempu. Pro přepravu na ostrově budeme využívat pronajatou dopravu. Ostrov není svou rozlohou velký, přejezdy tedy nejsou dlouhé. Ubytováni budeme na jednom místě, ze kterého budeme podnikat jednodenní výlety.

Termíny a rezervace

Termín:  23.10. - 3.11.2022 12 dní / 9 nocí  (12 dní / 9 nocí) Cena:  57 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  1.4. - 12.4.2023 12 dní / 9 nocí  (12 dní / 9 nocí) Cena:  58 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  15.7. - 26.7.2023 12 dní / 9 nocí  (12 dní / 9 nocí) Cena:  61 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Ludmila

Ludmila Puldová

Její první cesta vedla přes Turecko, Írán, Pákistán a Indii až do Nepálu, aby si cestování pořádně „vychutnala“. Díky znalostem několika jazyků a zkušenostem z cest se po návratu aktivně zapojila do organizování a průvodcování zájezdů a trekingových expedic do Asie. Za několik let se začala ohlí...

Více informací o průvodci

Daniel

Daniel Delorme

Vášnivý tulák a krajinkářský fotograf, kterého před lety osud zavál až na vzdálený Maurícius a Reunion. Zde se mimo objevování přírodních krás ostrovů seznámil i se svou budoucí ženou. Magisterský obor studoval právě na hornatém Reunionu. Poznáváním dvou ostrovů odlišných světů, Reunionu a Maur...

Více informací o průvodci

Ludmila Puldová

Daniel Delorme

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky na Mauritius. Zcela jiná atmosféra. Všudypřítomná pohoda a nálada nikdy nekončících prázdnin. Přívětivé úsměvy Kreolů, Číňanů, Indů. Místo prvního vylodění Holanďanů u Vieux Grand Port. Lví hora ve tvaru sfingy. Přístavní Mahébourg s námořním muzeem a historií ostrova. Ubytování v letovisku na ostrově. Západ slunce na bílých plážích.

3. den

Celodenní výlet do severní oblasti ostrova. Nádherná botanická zahrada Pamplemousses s lekníny a nevídaným množstvím různých druhů palem a exotických stromů. Hlavní město Port Louis s pitoreskním tržištěm. Muzeum poštovních známek. Přírodovědecké muzeum s unikátní kostrou „blbouna nejapného – doda“. Tradiční kreolský dům Euréka.

4. den

Odpočinek na bílých plážích ostrova.

5. den

Celodenní výlet do centrální a jihozápadní části ostrova. Městečko Curepipe s předměstím Floreal. Sopečný kráter Trou aux Cerfs. Čajové plantáže - továrna na výrobu čaje v Bois Cheri. Ochutnávka místního čaje. Hinduistický chrám na břehu Grand Bassin - Ganga Talao, voda z posvátné indické řeky Gangy. Poutníci, vůně vonných tyčinek, barevná sárí. NP Black River Gorge. Le Morne Brabant - kdysi útočiště pronásledovaných otroků. Vodopády v Chamarel. Plantážemi cukrové třtiny a kávovníků k zemi sedmi barev. Nádherné scenérie jižního pobřeží.

6. den

Jednodenní výlet na lodi z Blue Bay podél jihovýchodního pobřeží na ostrůvky Ile aux Cerfs. Šnorchlování v „modré zátoce“. Procházka kolem starého majáku u ostrůvku Ile aux Fouquets. Vodopád na řece vlévající se do oceánu. Bělostná pláž s příjemným piknikem a ochutnávkou rumu. Podaří se nám zahlédnout mořské želvy? 

7. den

Odpočinek na bílých plážích ostrova.

8. den

Celodenní výlet do jižní části ostrova. Fakultativně lodí do přírodní rezervace Ile aux Aigrettes, domov ohrožených obřích želv Aldaber, holubů růžových, divokých orchidejí. Jedinečná příležitost spatřit ostrov tak, jak ho spatřili první osadníci. Vyjde nám čas i na piknik na útesu Gris Gris? Uslyšíme tajemné zaříkávání? Plačící skála La Roche qui Pleure.

9. den

Odpočinek na bílých plážích ostrova.

10. den

Celodenní výlet na lodi kolem západního pobřeží k ikonickému poloostrovu Le Morne Brabant, který je jedním ze symbolů Mauritia. Úchvatné panorama čedičového monolitu Le Morne. V oblasti budeme mít možnost zaplavat si s delfíny a obdivovat pestrý podmořský svět. Ikonická skála Crystal Rock vyčnívající nad hladinu. Na ostrově Ile aux Bénitiers nás čeká barbeque a relax na pláži. 

11. den

Poslední koupání. Odpolední odlet.

12. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Ubytování v hotýlcích a apartmánech se snídaní 9x
 • Pronajatý mikrobus
 • Výlet lodí na ostrůvek Ile aux Cerfs s piknikem
 • Výlet lodí za delfíny na ostrov Ile aux Bénitiers s piknikem
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Stravování nad rámec programu
 • Vstupné
 • Fakultativní výlety
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 6 500 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Koloniální sídlo Eureka 300 MUR
 • Muzeum Blue Penny 300 MUR
 • Botanická zahrada Pamplemousse 300 MUR
 • Čajové plantáže Bois Cheri 200 MUR
 • Země sedmi barev a vodopád v Chamarel 200 MUR
 • Ile aux Aigrettes 800 MUR

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Poznávací zájezd je ideálním spojením aktivní dovolené s odpočinkem u moře v tropické exotice. Ostrov Mauritius nabízí písčité pláže, kulturní pestrost a přímořskou pohodu. Doporučujeme všem zájemcům o cestování.

Akce nepatří k fyzicky náročným, v programu není zařazen žádný noční přesun. Pro přepravu na ostrově budeme využívat pronajatou dopravu, nejčastěji mikrobusy nebo velký autobus pro celou skupinu. V rámci cesty je v ceně zájezdu i lodní výlet na ostrůvek Ile aux Cerfs. Ostorv je svou rozlohou docela malý, přejezdy tedy nejsou dlouhé.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v apartmánech střední turistické kategorie, po celou dobu pobytu na jednom místě, ze kterého budeme podnikat jednodenní výlety. Jedná se vždy o dvojlůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Kuchyňka/kuchyňský kout je obvykle součástí obytného studia. Lze zde připravit něco drobného k jídlu.V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně a 2x oběd formou pikniku. Během pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace. Potraviny lze dokupovat průběžně.  

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte. 

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Réunion - Mauritius
139 Réunion - Mauritius

Dvě ostrovní perly Indického oceánu

7.4. - 22.4.2023
+ dalších 5 termínů
16 dní
To nejlepší ze Srí Lanky
285 To nejlepší ze Srí Lanky

Ostrov slonů a koření

12.3. - 27.3.2023
+ další 2 termíny
16 dní
Madeira - Azory
170 Madeira - Azory

Dvě sopečná království uprostřed Atlantiku

23.5. - 4.6.2023
+ další 3 termíny
13 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2022 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny do května 2023, jak byly vypsány ke dni 10. 6. 2022.