Egypt - Zemí faraónů

145

Egypt - Zemí faraónů

Historické skvosty, pouště i odpočinek na pláži

Kombinace kultury, architektonických skvostů i relaxace na pláži.

Náš tip Památky a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 9

Vydejte se s námi za poznáním největších skvostů africké architektury, které zde zanechaly předchozí civilizace. Komplex pohřebiště faraonů a mocných šlechticů v Údolí králů. Asuánská přehrada redukující tok Nilu. Možnost jednodenní plavby po Nilu v oblasti Luxoru. Místa opředená legendami o dávných královstvích. Závěrečný odpočinek na plážích Rudého moře.

Poznávací cesta Egyptem za kulturou a památkami. Destinace je určená především milovníkům historie a pouštní krajiny. Země zachovávající si své původní tradice. Cestujeme pronajatým vozidlem, během pobytu absolvujeme i jednodenní projížďku na lodi po Nilu. 

Termíny a rezervace

Termín:  2.12. - 13.12.2023 12 dní / 11 nocí  (12 dní / 11 nocí) Cena:  47 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  17.2. - 28.2.2024 12 dní / 11 nocí  (12 dní / 11 nocí) Cena:  47 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Lenka

Lenka Hrabalová

Vystudovala arabštinu a perštinu v Praze a už během studia trávila více času v "terénu" než ve školní lavici. Procestovala téměř dvacítku muslimských zemí, což jí dalo skvělý rozhled a vhled do kultur, náboženství, společností a životů lidí, kteří tam žijí. Dnes se ve světě islámu cítí jako doma...

Více informací o průvodci

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

David

David Švejnoha

Cestováním a fotografováním doslova žije. I když navštívil řadu zemí v Jižní Americe a Asii, jeho srdeční záležitostí se stala AFRIKA. V posledních letech se zaměřil na cesty po Blízkém východu, Indonésii, kde poznal řadu zajímavých míst a nových přátel. V rámci svých cest se soustřeďuje na mapo...

Více informací o průvodci

Martina

Martina Grmolenská

Vystudovala dějiny umění a španělštinu, učaroval jí starověk a středověk. Na cestách tedy nevynechá chrámy, hrady, paláce... Vždy o nich sdělí něco zajímavého a nečekaného. V Latinské Americe vás překvapí svými znalostmi ztracených kultur i chutí lézt do kopců. Šťastná je v džungli, na horách či...

Více informací o průvodci

Lenka Hrabalová

Pavol Okenka

David Švejnoha

Martina Grmolenská

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do Egypta. Přílet do Hurghady.

2. den

Po snídani přejezd do Asuánu. První seznámení se zemí naplněnou historií. Nocleh v Asuánu.

3. den

Asuán dal jméno stejnojmenné Asuánské přehradě, obrovskému vodnímu dílu redukujícímu tok největší africké řeky, za níž se rozléhá Násirovo jezero. Budeme obdivovat elegantní chrám Philae, který stával na dnes už zaniklém prvním nilském kataraktu. Navštívíme také klášter svatého Simeona, který zde stojí už od počátků křesťanství. Nocleh v Asuánu.

4. den

Z Asuánu zamíříme na hluboký jih, kde nedaleko hranic se Súdánem leží Abú Simbel, obrovský chrám vytesaný ve skalách obklopených pustinou. Chrám postavený Ramsesem II. před více než 3200 lety nás ohromí svou majestátností a propracovaností. Nocleh v Asuánu.

5. den

Čeká nás dlouhý přejezd do legendární archeologické lokality Luxor podél proudu Nilu. Po cestě navštívíme městečko a chrám Sobeka u městečka Kom Ombo. Krásné výhledy na řeku. Projdeme se i po samotném městečku, abychom se nadýchali vesnické atmosféry a podívali se, jak žijí místní lidé. Večer přijedeme do Luxoru, kde nás čeká kolébka starověkého Egypta. Nocleh v Luxoru.

6. den

Ve dvou úžasem nabitých dnech budeme objevovat legendární archeologickou lokalitu Luxor s nádhernými staroegyptským chrámy a monumentální architekturou. Navštívíme chrám královny Hatšepsut a Memmonův kolos na západním břehu řeky. Údolí králů, jedno z nejslavnějších míst Egypta, kde spočinuly celé generace vládců a jejich blízkých. Navštívíme hrobku krále Tutanchamona. Přes Nil se budeme ze západního na východní břeh dostávat barevnými loďkami, které nám nabídnou pěkné výhledy. Nocleh v Luxoru.

7. den

Dnes začneme objevovat východní břeh, na kterém leží chrámy Luxor a Karnak, proslulé svou monumentální architekturou. Budeme obdivovat obrovské sochy i jemné hieroglyfy na stěnách a projdeme se po prastaré cestě, kterou chrání obrovští kamenní berani, symboly boha měsíce. Nádherně osvětlené památky nás donutí se do ulic starodávné metropole vrátit i večer. Nocleh v Luxoru.

8. den

Pro zájemce je tento fakultativně možnost ranního letu balónem nad zádušními chrámy i nad Nilem, plavba lodí po Nilu s kouzelnými výhledy na chrámy, ale také vesnice a svět, ve kterém žijí obyčejní Egypťané. Zářivá barva Nilu ozáří žlutou pustinu a vykouzlí nám nádherné fotografie i vzpomínky. Zájemci mohou pokračovat v průzkumu dalších chrámů a lokalit, navštívit dílnu na výrobu alabastrových nádob nebo využít množství jiných atrakcí v Luxoru. S městem se rozloučíme večerní procházkou po nábřeží zvaném Corniche. Nocleh v Luxoru.

9. den

Dopoledne opustíme Nil a zamíříme na východ k Rudému moři do známého letoviska Hurghada. Čeká nás první mořské koupání a spláchnutí pouštního písku v modrých vodách Rudého moře, které je rájem potápěčů. Nocleh v Hurghadě.

10. - 11. den

Volné dny v letovisku nabízí řadu možností fakultativních výletů. Ať už vás lákají čtyřkolky, lodě, potápění či šnorchlování, oblast nabízí mnoho možností zábavy. Samozřejmě, průvodce tu bude vždy pro vás a pomůže vám vše potřebné zorganizovat. Nocleh v Hurghadě.

12. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy
 • Veškerá doprava pronajatým minibusem, s klimatizací
 • Ubytování v hotelech střední turistické kategorie 11x, se snídaní
 • Vstupní permity
 • Veškeré vstupy do památek dle programu
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Spropitné pro místní průvodce a řidiče
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj při ubytování v hotelech 4 000 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění  - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Jednodenní plavba po Nilu 25 USD
 • Ranní let balonem v Luxoru - cca 70 USD 
 • Šnorchlování 45 USD 
 • Sunset safari 40 USD – 6 hodin 

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6 - 9 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Nabízíme informacemi nabité a organizačně schopné průvodce s širokým záběrem cestovatelských i spisovatelských aktivit. Zájezd nepatří k fyzicky náročným. Náročnější pro některé účastníky může být zdejší klima a prašné úseky cest.

Dopravovat se budeme pronajatými vozidly/minibusy s klimatizací, která budou řídit místní řidiči. V Luxoru bude pro zájemce zajištěn jednodenní lodní výlet po Nilu. V programu nejsou zařazeny žádné treky nebo fyzicky náročné aktivity. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytování je zajištěno během celé cesty v turistických hotelech ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. 

V ceně ubytování je snídaně. Během dalšího pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý den, moc děkujeme za zájezd. Jsme doma. Budu velmi stručný (jsem strojař). 1. Perfektní zájezd. Vynikající organizace a památky. 2. Vynikající průvodce, David Švejnoha. Velice pěkné jednání s lidmi, dovede povzbudit atmosféru už unavených "důchodců". Prostě jsme si na sebe zvykli (manželka i já). 3. Nemám co dodat. Třetí zájezd s vámi a perfektní. Moc moc děkujeme. Dalo by se rozepisovat více. ...

Eduard M.

4.4.2022

Chtěl bych poděkovat za zájezd do Jordánska. Bylo to stejně jako ve dvou předchozích případech s vaši CK perfektní. Na super prožitku se velkou měrou podílela svojí erudovaností v arabské otázce a pohotovostí i průvodkyně Lenka Hrabalová, za což jí patří dík. Zachránila mě i po příletu do Prahy, když mi byla odcizena peněženka a rázem jsem se stal mužem bez dokladů a zlaťáků.  

Zbyněk V.

3.11.2021

Podobné zájezdy

Súdán
151 Súdán

Architektonické skvosty, pouště i karavanní stezky

Maroko
199 Maroko

Maurská architektura a nekonečné pouště

29.4. - 13.5.2024
+ další 1 termín
15 dní
Tanzanie - Zanzibar
MK982 Tanzanie - Zanzibar

Safari v komfortním balení!

20.2. - 5.3.2024
+ další 1 termín
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)