Outdoorové Slovinsko

511

Outdoorové Slovinsko

Alpy i lázně

Zájezd do nejzelenější země Evropy. Kombinace přírody, relaxu a outdoorových aktivit.

O prázdninách Treky a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 12

Slovinsko patří svou rozlohou i počtem obyvatel k nejmenším evropským státům. Na relativně malém území naleznete mořské pobřeží i téměř třítisícové zasněžené vrcholy. Přírodní krásy Julských Alp, nádherná ledovcová jezera i komfortní lázeňské rezorty. Prožijte příjemný prodloužený víkend v outdoorovém duchu v malé skupince.

Během cesty si užijete řadu outdoorových i běžných sportovních aktivit pro ty, kteří milují pohyb v krásném prostředí se zkušenými průvodci. Do programu nejsou zařazeny žádné noční přejezdy. Program byl sestaven tak, aby byl dostatek času na aktivity i následný relax spojený s ochutnávkou specialit této malé, ale atraktivní země. Slovinsko nabízí na malém prostoru vše, co je pro cestovatele lákadlem - alpské vrcholy, průzračné řeky, krasové jevy, outdoorové aktivity, skvělé labužnické zázemí, excelentní vína i odpočinek u moře nebo ve wellness regionech. Zájezd doporučujeme všem, kteří chtějí prožít aktivní prodloužený víkend a  vyzkoušet si sporty, které dosud neznali. Cestujeme společně pronajatým vozidlem. Program zájezdu byl sestaven opravdovými profesionály, kteří procestovateli Slovinsko křížem krážem!

Termíny a rezervace

Termín:  26.5. - 30.5.2021 5 dní / 4 noci  (5 dní / 4 noci) Cena:  15 900 Kč Doprava pronajatým minivanem Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Průvodci

Průvodci Livingstone

Průvodci tvoří schopný tým, na kterém stojí úspěšné zájezdy. S „ošlehanými znalci" můžete vyrazit do odlišných koutů barevného kontinentu. Zažijete na vašem zájezdě specialisty na dané oblasti.

Více informací o průvodci

Průvodci Livingstone

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Odjezd z Prahy nebo Brna do SLOVINSKA. Odpoledne příjezd do lázeňského rezortu Snovik. Večerní bazény, sauny a wellness.

2. den

Přejezd do Kamniške Bistrice. Výjezd lanovkou na Velikou Planinu. Pěší výlet po pastevecké náhorní plošině v Kamnicko-Savinjských Alpách. Už v 15.století bylo toto místo využíváno jako pastýřská osada s dřevěnými salašemi. Odpoledne přejezd údolím řeky Sávy do horského letoviska Kranjska Gora.

3. den

Celodenní pěší výlety v okolí nebo možnost pronájmu kol a výlet po cyklostezce podél řeky do Mojstrany, prohlídka přírodní rezervace Zelenci v severní části Triglavského národního parku a aktivity v oblasti světoznámého skokanského střediska Planica. Muzeum skoků na lyžích včetně Jiřího Rašky a Jaroslava Sakaly. Vyzkoušíte trenažér na vlastní kůži nebo zipline přímo z vrcholu mamutího můstku? V podvečer přejezd do centra outdoorových aktivit v Bovci.

4. den

Outdoorové aktivity v Bovci. Pro zájemce možnost vyzkoušet si rafting nebo hydrospeeding ve vodách smaragdové řeky Soča, zipline nad údolím Krnica. Případně pěší výlety k pramenům řeky Soča nebo k vodopádu Kozjak. Večerní společné grilování slovinských specialit a ochutnávka výtečných místních vín.

5. den

Fakultativně canyoning v Sušci. Dobrodružství v přírodním akvaparku! Průchod soutěsky v neprostupné přírodě spojený s přírodními tobogány, skoky do přírodních tůní. Případně pěší výlet po lávkách nad řekou Soča. Odpolední odjezd zpět domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Dopravu minibusy. 
 • 4x ubytování se snídaní ve dvoulůžkových pokojích v apartmánech. 
 • Lanovku na Velkou Planinu. 
 • Vstup do wellness ve Snoviku. 
 • Služby zkušených českých průvodců. 
 • Večerní grilování v Bovci. 
 • Pojištění outdoorových aktivit.

Cena nezahrnuje

 • Fakultativní aktivity 
 • Vstupy do památek a přírodních zajímavostí. 
 • Strava nad rámec programu. 
 • Cestovní pojištění.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 2 300 Kč.

Fakultativní aktivity

Jednotlivé fakultativní aktivity se hradí až na místě. Mezi možnosti patří například:

 • rafting na řece Soča 43 EUR
 • canyoning v Sušci 48 EUR
 • zipline v Bovci 55 EUR
 • půjčení kol v Kranjske Goře dle délky 15-30 EUR

 

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce vhodná pro všechny zájemce o aktivní poznávání a dobrodružství. Ideální skladba programu. Kombinace poznávací části - turistika, outdoorové aktivity a projížďka na kolech s odpočinkovou částí programu - pobytem ve wellness lokalitě Snovik. Samozřejmostí je ochutnávka místních specialit v rámci večerního posezení a grilování v centru outdoorových aktivit v horském městečku Bovci.

Míra komfortu

Ubytováni budeme ve dvoulůžkových pokojích v apartmánech, se snídaní. Během pobytu se stravujeme společně v místních restauracích, průvodce je nápomocen výběrem restaurace. V horském městečku Bovec si společně užijeme grilování a ochutnávku místních specialit. 

Podobné zájezdy

Slovinsko
510 Slovinsko

Památky, lázně a víno

28.4. - 2.5.2021
5 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog