Outdoorové Slovinsko

511

Outdoorové Slovinsko

Alpy i lázně

Zájezd do nejzelenější země Evropy. Kombinace přírody, relaxu a outdoorových aktivit.

O prázdninách Treky a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 7

Slovinsko patří svou rozlohou i počtem obyvatel k nejmenším evropským státům. Na relativně malém území naleznete mořské pobřeží i téměř třítisícové zasněžené vrcholy. Přírodní krásy Julských Alp, nádherná ledovcová jezera i komfortní lázeňské rezorty. Prožijte příjemný prodloužený víkend v outdoorovém duchu v malé skupince.

Během cesty si užijete řadu outdoorových i běžných sportovních aktivit pro ty, kteří milují pohyb v krásném prostředí se zkušenými průvodci. Do programu nejsou zařazeny žádné noční přejezdy. Program byl sestaven tak, aby byl dostatek času na aktivity i následný relax spojený s ochutnávkou specialit této malé, ale atraktivní země. Slovinsko nabízí na malém prostoru vše, co je pro cestovatele lákadlem - alpské vrcholy, průzračné řeky, krasové jevy, outdoorové aktivity, skvělé labužnické zázemí, excelentní vína i odpočinek u moře nebo ve wellness regionech. Zájezd doporučujeme všem, kteří chtějí prožít aktivní prodloužený víkend a  vyzkoušet si sporty, které dosud neznali. Cestujeme společně pronajatým vozidlem. Program zájezdu byl sestaven opravdovými profesionály, kteří procestovateli Slovinsko křížem krážem!

Podmínky vstupu do Slovinska. Pro vstup do země se vyžaduje buď dokončené očkování nebo negativní PCR test na covid-19.

Termíny a rezervace

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

Informovat o vypsání nového termínu

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Průvodci

Průvodci Livingstone

Průvodci tvoří schopný tým, na kterém stojí úspěšné zájezdy. S „ošlehanými znalci" můžete vyrazit do odlišných koutů barevného kontinentu. Zažijete na vašem zájezdě specialisty na dané oblasti. Na vybraných akcích s partnerskou cestovní kanceláří vás doprovodí „nové tváře“.

Více informací o průvodci

Průvodci Livingstone

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Odjezd z Prahy nebo Brna do SLOVINSKA. Odpoledne příjezd do lázeňského rezortu Snovik. Večerní bazény, sauny a wellness.

2. den

Přejezd do Kamniške Bistrice. Výjezd lanovkou na Velikou Planinu. Pěší výlet po pastevecké náhorní plošině v Kamnicko-Savinjských Alpách. Už v 15.století bylo toto místo využíváno jako pastýřská osada s dřevěnými salašemi. Odpoledne přejezd údolím řeky Sávy do horského letoviska Kranjska Gora.

3. den

Celodenní pěší výlety v okolí nebo možnost pronájmu kol a výlet po cyklostezce podél řeky do Mojstrany, prohlídka přírodní rezervace Zelenci v severní části Triglavského národního parku a aktivity v oblasti světoznámého skokanského střediska Planica. Muzeum skoků na lyžích včetně Jiřího Rašky a Jaroslava Sakaly. Vyzkoušíte trenažér na vlastní kůži nebo zipline přímo z vrcholu mamutího můstku? V podvečer přejezd do centra outdoorových aktivit v Bovci.

4. den

Outdoorové aktivity v Bovci. Pro zájemce možnost vyzkoušet si rafting nebo hydrospeeding ve vodách smaragdové řeky Soča, zipline nad údolím Krnica. Případně pěší výlety k pramenům řeky Soča nebo k vodopádu Kozjak. Večerní společné grilování slovinských specialit a ochutnávka výtečných místních vín.

5. den

Fakultativně canyoning v Sušci. Dobrodružství v přírodním akvaparku! Průchod soutěsky v neprostupné přírodě spojený s přírodními tobogány, skoky do přírodních tůní. Případně pěší výlet po lávkách nad řekou Soča. Odpolední odjezd zpět domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Dopravu minibusy
 • 4x ubytování se snídaní ve dvoulůžkových pokojích v apartmánech 
 • Lanovku na Velkou Planinu 
 • Vstup do wellness ve Snoviku 
 • Služby zkušených českých průvodců 
 • Večerní grilování v Bovci
 • Pojištění outdoorových aktivit

Cena nezahrnuje

 • Vstupy do památek a přírodních zajímavostí 
 • Strava nad rámec programu
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 2 300 Kč
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Jednotlivé fakultativní aktivity se hradí až na místě. Mezi možnosti patří například:

 • rafting na řece Soča 43 EUR
 • canyoning v Sušci 48 EUR
 • zipline v Bovci 55 EUR
 • půjčení kol v Kranjske Goře dle délky 15-30 EUR

 

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6 - 7 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce vhodná pro všechny zájemce o aktivní poznávání a dobrodružství. Ideální skladba programu. Kombinace poznávací části - turistika, outdoorové aktivity a projížďka na kolech s odpočinkovou částí programu - pobytem ve wellness lokalitě Snovik. Samozřejmostí je ochutnávka místních specialit v rámci večerního posezení a grilování v centru outdoorových aktivit v horském městečku Bovci.

Míra komfortu

Ubytováni budeme ve dvoulůžkových pokojích v apartmánech, se snídaní. Během pobytu se stravujeme společně v místních restauracích, průvodce je nápomocen výběrem restaurace. V horském městečku Bovec si společně užijeme grilování a ochutnávku místních specialit. 

Doplňující informace

Slovinská vláda se rozhodla zrušit rozdělení zemí podle barev a sjednocuje podmínky vstupu do země. Aktuálně platí pro vstup do Slovinska povinnost předložit při kontrole na hranicích buď potvrzení o ukončené vakcinaci, potvrzení o prodělání onemocnění covid-19 ne starší 180 dnů, negativní antigenní nebo PCR test. Antigenní test nesmí být starší 48 hodin, PCR test ne starší 72 hodin. Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. Před vstupem na území či nejpozději do 5 dní po vstupu na území ČR platí povinnost podrobit se antigennímu testu nebo PCR testu. Výjimku z testu po návratu mají očkované osoby, které se prokáží národním certifikátem o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19 vydaným v členských státech Evropské unie. Od očkování musí proběhnout předepsaná lhůta. Vždy zůstává povinnost vyplnit příjezdový formulář. Více informací naleznete na www.mzv.cz. Situace se vyvíjí a tyto podmínky mohou být upraveny

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Slovinsko
510 Slovinsko

Památky, lázně a víno

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)