Portugalsko

MK615

Portugalsko

Památky, portské a pláže Atlantiku

Zájezd do jedné z nejstarších zemí Evropy. Kombinace přírody, historických památek a odpočinku na pobřeží Atlantiku.

Novinka Památky a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 15

Jeden z nejstarších států v Evropě, který na svém území skrývá nesčetné množství křesťanských památek a poutních míst. Horská pásma na severu a východě země přechází na jihu a západě do nížin se strmým skalnatým pobřežím. Malebné vesnice se skrytými zákoutími, možnost ochutnávky známého portského vína. Pobřeží Atlantiku jako stvořené pro milovníky vln a surfařských prken. Vydejte se s námi poznat perlu Pyrenejského poloostrova!   

Během cesty nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity ani noční přejezdy. Program byl sestaven v pozvolnějším tempu, aby byl dostatek času na vstřebání přírodních, kulturních i labužnických zážitků této atraktivní země. Portugalsko nabízí vše, co je pro cestovatele lákadlem - horské masivy, průzračné řeky, historické památky, skvělé labužnické zázemí, excelentní vína i odpočinek na plážích Atlantského oceánu. Zájezd doporučujeme všem, kteří chtějí v několika dnech užít pohodu a poznat místa, která na svých cestách dosud opomíjeli. Cestujeme společně pronajatým minibusem.

Termíny a rezervace

Termín:  24.9. - 2.10.2022 9 dní / 8 nocí  (9 dní / 8 nocí) Cena:  29 900 Kč letenka asi 10 000 Kč  (letenka asi 10 000 Kč) Uzavřeno
Termín:  10.6. - 18.6.2023 9 dní / 8 nocí  (9 dní / 8 nocí) Cena:  29 900 Kč letenka asi 10 000 Kč  (letenka asi 10 000 Kč) Rezervovat
Termín:  23.9. - 1.10.2023 9 dní / 8 nocí  (9 dní / 8 nocí) Cena:  29 900 Kč letenka asi 10 000 Kč  (letenka asi 10 000 Kč) Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Katarina

Katarina Strihová

Temperamentní sympatická Slovenka. Vystudovala obor historie a estetika na Univerzitě Konštantina Filozofa v Nitře a pak ji učarovala španělština a portugalština. Znalost těchto dvou jazyků prohloubila dlouhým pobytem v Jižní Americe. Zamilovala si zejména Argentinu, kde studovala ve vínem oplýv...

Více informací o průvodci

Petr

Petr Kroupa

Historik umění má široké zájmy, historie i kultura ostrovů a zemí kolem Středozemního moře krásně dominují. Chodící encyklopedie zbožňuje středověk, silný je v široké škále oblastí. Na svých cestách podlehl kouzlu kdysi bohatých středoasijských říší ležících na Hedvábné stezce. Účastnil se natáč...

Více informací o průvodci

Katarina Strihová

Petr Kroupa

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do PORTUGALSKA. Přílet do druhého největšího města země, Porta. Seznámení s místními bary. Živé nábřeží Ribeira. Nocleh v Porto.

2. den

Prohlídka historické části města Porto.  Středověká katedrála, romantický Palác Burzy, kostel sv. Františka bohatě zdobený brazilským zlatem. Nejkrásnější pohled na město z nejvyšší kostelní věže. Nocleh v Porto.

3. den

Přejezd z Porta do města Guimarães, známé jako kolébka Portugalska, neboť se zde narodil první portugalský král. Krátký přejezd do městečka Braga s nejstarší katedrálou země. Poutnické místo Bom Jesus do Monte, ke kterému vede zajímavé barokní schodiště. Návrat do Porta a dokončení prohlídky města. Fakultativní možnost plavby po řece Douro na tradičních plachetnicích zvaných rabelo. Návštěva vinného sklepa a ochutnávka světoznámého portského vína. Nezapomenutelná večerní atmosféra města. Nocleh v Porto.

4. den

Přejezd do Aveiro, známé jako „portugalské Benátky“. Město vody a třpytivých barevných kontrastů. Běloskvoucí solné doly, modrá laguna posetá pestrobarevnými loděmi zvanými „moliceiros“, které původně sloužily ke sběru soli a chaluh. Pro zájemce možnost projížďky na těchto loďkách. Nedaleké pláže Costa Nova. Cesta do Coimbry, sídla nejstarší a dodnes fungující portugalské univerzity, studentské republiky. Katedrála z 12. století. Nocleh v Coimbra.

5. den

Tomar, od 12. století hlavní bašta Templářského řádu, který se později v Portugalsku změnil na Řád Pána Ježíše Krista. Křižácký hrad i labyrint místního kláštera ukrývá i slavné manueliské „okno z Tomaru“. Charola dos Templários - templářská oratoř. Cesta do Batalha. Dominikánský klášter v Batalha postavený na počest portugalského  vítězství nad Španěly. Přesun do Fátimy, kde se v roce 1917 několikrát zjevila třem malým pastýřům Panna Marie a prozradila jim tři, dnes již známá tajemství. Nocleh ve Fátimě.

6. den

Pokračování do Nazaré. Půvabné městečko na pobřeží, umístěné ve velké zátoce s nádhernou pláží, kterou zdobí strmé útesy v pozadí. Ráj surfařů. Vesnička Óbidos, která dodnes dýchá středověkou romantikou. Nocleh v Lisabonu.

7. den

Lisabon – prohlídka metropole. Městská část Baixa postavená po ničivém zemětřesení v 18.století. Bludiště uliček nejstarší čtvrti Alfama. Čas na nákupy suvenýrů i dobrou kávu v některé z mnoha stylových kavárniček. Podvečerní čtvrť Belém s klášterem sv. Jeronýma.

8. den

Romantická Sintra, ukrytá na úpatí pohoří Serra da Sintra. Pestrobarevný Palacio da Pena. Těžko byste hledali podobný na světě. Mys Cabo da Roca – nejzápadnější výběžek pevninské Evropy. Letovisko portugalské smetánky Cascais. Nocleh v  Cascais.

9. den

Transfer na letiště v Lisabonu a letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Dopravu minibusem po celou dobu zájezdu dle programu
 • Ubytování ve 3* hotelech se snídaní
 • Ochutnávku portského vína (Vila Nova de Gaia)
 • Česky nebo slovensky mluvícího průvodce

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenku a letištní taxy cca 10 000 Kč
 • Spropitné
 • Vstupy do památek
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 5 900 Kč
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například

 • Večeře s fado představením (Lisabon): 40 EUR
 • Plavba tradičními loďkami (Aveiro) 15 EUR
 • Plavba po řece Douro (Porto) 15 EUR

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10 - 15 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce vhodná pro všechny zájemce o cestování a poznávání. Ideální skladba programu. Budeme mít možnost navštívat hlavní město, historické památky i poutní místa, ochutnat skvělé portské víno i odpočinout si na plážích Atlantského oceánu. Ubytování je zajištěno v kvalitních 3* hotelech, vždy se snídaní. Doprava během zájezdu je zajištěna pronajatým minibusem. V programu nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity ani noční přejezdy.

Míra komfortu

Ubytováni budeme ve dvoulůžkových pokojích  v hotelech 3* se snídaní. Během pobytu se stravujeme společně v místních restauracích, průvodce je nápomocen výběrem restaurace. V rámci programu si užijeme také ochutnávku portského vína (Vila Nova de Gaia). 

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Slovinsko
510 Slovinsko

Památky, lázně a víno

10.8. - 14.8.2023
5 dní
Kréta
MK614 Kréta

Ostrov bájného Mínotaura

16.9. - 24.9.2023
9 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2022 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny do května 2023, jak byly vypsány ke dni 10. 6. 2022.