Portugalsko

MK615

Portugalsko

Památky, portské a pláže Atlantiku

Zájezd do jedné z nejstarších zemí Evropy. Kombinace přírody, historických památek a odpočinku na pobřeží Atlantiku.

Novinka Památky a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 15

Jeden z nejstarších států v Evropě, který na svém území skrývá nesčetné množství křesťanských památek a poutních míst. Horská pásma na severu a východě země přechází na jihu a západě do nížin se strmým skalnatým pobřežím. Malebné vesnice se skrytými zákoutími, možnost ochutnávky známého portského vína. Pobřeží Atlantiku jako stvořené pro milovníky vln a surfařských prken. Vydejte se s námi poznat perlu Pyrenejského poloostrova!   

Během cesty nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity ani noční přejezdy. Program byl sestaven v pozvolnějším tempu, aby byl dostatek času na vstřebání přírodních, kulturních i labužnických zážitků této atraktivní země. Portugalsko nabízí vše, co je pro cestovatele lákadlem - horské masivy, průzračné řeky, historické památky, skvělé labužnické zázemí, excelentní vína i odpočinek na plážích Atlantského oceánu. Zájezd doporučujeme všem, kteří chtějí v několika dnech užít pohodu a poznat místa, která na svých cestách dosud opomíjeli. Cestujeme společně pronajatým minibusem.

Termíny a rezervace

Termín:  10.6. - 18.6.2023 9 dní / 8 nocí  (9 dní / 8 nocí) Cena:  29 900 Kč letenka asi 10 000 Kč  (letenka asi 10 000 Kč) Uzavřeno
Termín:  23.9. - 1.10.2023 9 dní / 8 nocí  (9 dní / 8 nocí) Cena:  29 900 Kč letenka asi 10 000 Kč  (letenka asi 10 000 Kč) Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Petr

Petr Kroupa

Historik umění má široké zájmy, historie i kultura ostrovů a zemí kolem Středozemního moře krásně dominují. Chodící encyklopedie zbožňuje středověk, silný je v široké škále oblastí. Na svých cestách podlehl kouzlu kdysi bohatých středoasijských říší ležících na Hedvábné stezce. Účastnil se natáč...

Více informací o průvodci

Katarina

Katarina Strihová

Temperamentní sympatická Slovenka. Vystudovala obor historie a estetika na Univerzitě Konštantina Filozofa v Nitře a pak ji učarovala španělština a portugalština. Znalost těchto dvou jazyků prohloubila dlouhým pobytem v Jižní Americe. Zamilovala si zejména Argentinu, kde studovala ve vínem oplýv...

Více informací o průvodci

Petr Kroupa 10.6. - 18.6.2023
23.9. - 1.10.2023
?

Katarina Strihová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do PORTUGALSKA. Přílet do druhého největšího města země, Porta. Seznámení s místními bary. Živé nábřeží Ribeira. Nocleh v Porto.

2. den

Prohlídka historické části města Porto.  Středověká katedrála, romantický Palác Burzy, kostel sv. Františka bohatě zdobený brazilským zlatem. Nejkrásnější pohled na město z nejvyšší kostelní věže. Nocleh v Porto.

3. den

Přejezd z Porta do města Guimarães, známé jako kolébka Portugalska, neboť se zde narodil první portugalský král. Krátký přejezd do městečka Braga s nejstarší katedrálou země. Poutnické místo Bom Jesus do Monte, ke kterému vede zajímavé barokní schodiště. Návrat do Porta a dokončení prohlídky města. Fakultativní možnost plavby po řece Douro na tradičních plachetnicích zvaných rabelo. Návštěva vinného sklepa a ochutnávka světoznámého portského vína. Nezapomenutelná večerní atmosféra města. Nocleh v Porto.

4. den

Přejezd do Aveiro, známé jako „portugalské Benátky“. Město vody a třpytivých barevných kontrastů. Běloskvoucí solné doly, modrá laguna posetá pestrobarevnými loděmi zvanými „moliceiros“, které původně sloužily ke sběru soli a chaluh. Pro zájemce možnost projížďky na těchto loďkách. Nedaleké pláže Costa Nova. Cesta do Coimbry, sídla nejstarší a dodnes fungující portugalské univerzity, studentské republiky. Katedrála z 12. století. Nocleh v Coimbra.

5. den

Tomar, od 12. století hlavní bašta Templářského řádu, který se později v Portugalsku změnil na Řád Pána Ježíše Krista. Křižácký hrad i labyrint místního kláštera ukrývá i slavné manueliské „okno z Tomaru“. Charola dos Templários - templářská oratoř. Cesta do Batalha. Dominikánský klášter v Batalha postavený na počest portugalského  vítězství nad Španěly. Přesun do Fátimy, kde se v roce 1917 několikrát zjevila třem malým pastýřům Panna Marie a prozradila jim tři, dnes již známá tajemství. Nocleh ve Fátimě.

6. den

Pokračování do Nazaré. Půvabné městečko na pobřeží, umístěné ve velké zátoce s nádhernou pláží, kterou zdobí strmé útesy v pozadí. Ráj surfařů. Vesnička Óbidos, která dodnes dýchá středověkou romantikou. Nocleh v Lisabonu.

7. den

Lisabon – prohlídka metropole. Městská část Baixa postavená po ničivém zemětřesení v 18.století. Bludiště uliček nejstarší čtvrti Alfama. Čas na nákupy suvenýrů i dobrou kávu v některé z mnoha stylových kavárniček. Podvečerní čtvrť Belém s klášterem sv. Jeronýma.

8. den

Romantická Sintra, ukrytá na úpatí pohoří Serra da Sintra. Pestrobarevný Palacio da Pena. Těžko byste hledali podobný na světě. Mys Cabo da Roca – nejzápadnější výběžek pevninské Evropy. Letovisko portugalské smetánky Cascais. Nocleh v  Cascais.

9. den

Transfer na letiště v Lisabonu a letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Dopravu minibusem po celou dobu zájezdu dle programu
 • Ubytování ve 3* hotelech se snídaní
 • Ochutnávku portského vína (Vila Nova de Gaia)
 • Česky nebo slovensky mluvícího průvodce

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenku a letištní taxy cca 10 000 Kč
 • Spropitné
 • Vstupy do památek
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 5 900 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například

 • Večeře s fado představením (Lisabon): 40 EUR
 • Plavba tradičními loďkami (Aveiro) 15 EUR
 • Plavba po řece Douro (Porto) 15 EUR

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10 - 15 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce vhodná pro všechny zájemce o cestování a poznávání. Ideální skladba programu. Budeme mít možnost navštívat hlavní město, historické památky i poutní místa, ochutnat skvělé portské víno i odpočinout si na plážích Atlantského oceánu. Ubytování je zajištěno v kvalitních 3* hotelech, vždy se snídaní. Doprava během zájezdu je zajištěna pronajatým minibusem. V programu nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity ani noční přejezdy.

Míra komfortu

Ubytováni budeme ve dvoulůžkových pokojích  v hotelech 3* se snídaní. Během pobytu se stravujeme společně v místních restauracích, průvodce je nápomocen výběrem restaurace. V rámci programu si užijeme také ochutnávku portského vína (Vila Nova de Gaia). 

Podobné zájezdy

Slovinsko
510 Slovinsko

Památky, lázně a víno

10.8. - 14.8.2023
5 dní
Kréta
MK614 Kréta

Ostrov bájného Mínotaura

16.9. - 24.9.2023
+ další 1 termín
9 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

PREFERUJETE TIŠTĚNÝ KATALOG?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme. Kompletní nabídku na webu stále aktualizujeme.

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)