Slovinsko

510

Slovinsko

Památky, lázně a víno

Zájezd do nejzelenější země Evropy. Kombinace přírody, památek a odpočinku v termálních lázních.

O prázdninách Památky a příroda

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 7

Slovinsko patří svou rozlohou i počtem obyvatel k nejmenším evropským státům. Na relativně malém území naleznete mořské pobřeží i téměř třítisícové zasněžené vrcholy. Přírodní krásy Julských Alp, rozsáhlé jeskynní komplexy, nádherná ledovcová jezera doplňují vinařské oblasti, středověká sídla i komfortní lázeňské rezorty. Prožijte příjemný prodloužený víkend a užijte si slovinskou pohostinnost.

Během cesty nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity ani noční přejezdy. Program byl sestaven v pozvolnějším tempu, aby byl dostatek času na vstřebání přírodních, kulturních i labužnických zážitků této malé, ale atraktivní země. Slovinsko nabízí na malém prostoru vše, co je pro cestovatele lákadlem - alpské vrcholy, průzračné řeky, krasové jevy, aktivity v přírodě, skvělé labužnické zázemí, excelentní vína i odpočinek u moře nebo ve wellness regionech. Zájezd doporučujeme všem, kteří chtějí v několika dnech užít pohodu a poznat místa, která ještě na svých cestách dosud opomíjeli. Cestujeme společně pronajatými mikrobusy. Program zájezdu byl sestaven opravdovými profesionály, kteří procestovali Slovinsko křížem krážem!

Termíny a rezervace

Termín:  10.8. - 14.8.2023 5 dní / 4 noci  (5 dní / 4 noci) Cena:  17 900 Kč Doprava pronajatým minivanem Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Průvodci

Průvodci Livingstone

Průvodci tvoří schopný tým, na kterém stojí úspěšné zájezdy. S „ošlehanými znalci" můžete vyrazit do odlišných koutů barevného kontinentu. Zažijete na vašem zájezdě specialisty na dané oblasti. Na vybraných akcích s partnerskou cestovní kanceláří vás doprovodí „nové tváře“.

Více informací o průvodci

Průvodci Livingstone

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Odjezd z Prahy nebo Brna do SLOVINSKA. Odpoledne příjezd do Ljubljany. Podvečerní prohlídka historického centra se slavným Trojmostím překlenujícím řeku Ljubljanku. Prešerenovo náměstí a nedaleká tržnice.

2. den

Prohlídka nejkrásnějších míst Ljubljany. Plečnikova kolonáda na nábřeží řeky. Na Ljubljanský hrad tyčící se vysoko nad městem vyjedeme pohodlně lanovkou. Přejezd k jezeru Bled. Koupání v příjemných vodách jezera. Možnost půjčení lodí a výlet na ostrůvek s kostelíkem uprostřed jezera. Pro zájemce fakultativní návštěva Bledského hradu. Ubytování v glampingovém resortu na březích jezera.

3. den

Odjezd k jezeru Bohinj. Ledovcové jezero sevřené vysokými horami. Pěšky soutěskou k působivému 78 metrů vysokému vodopádu Savica. Po obědě nástup do autovlaku a přejezd do Goriških Brd. Známá slovinská vinařská oblast. Ubytování v historickém městečku Šmartno. Fakultativní výjezd k vojenskému ležení z 1.světové války Sabotín. Degustace místních vín s večeří.

4. den

Ráno přejezd do Škocjanských jeskyní. Jedna ze dvojice slavných jeskynních systémů ve Slovinsku je pod patronátem UNESCO. Návštěva krasových jeskyní, které v celé své délce měří téměř šest kilometrů. Odpoledne přejezd do lázní Laško. Ubytování v lázeňském komplexu s nádherným wellness centrem.

5. den

Přesun na sever do Mariboru. Prohlídka symbolu města Hiše Stare trte, domu s nejstarší rodící vinnou révou na světě. Tato réva více než 400 let rodí víno a dostala se i do Guinessovi knihy rekordů. Z jejích ručně lisovaných hroznů odrůdy Žametovka se vyrábí vzácné víno, které se jako protokolární dar věnuje zahraničním osobnostem. Pro zájemce možnost degustace vín. Odpolední odjezd zpět domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Dopravu minibusy 
 • Přejezd autovlakem
 • Ubytování se snídaní 3x ve dvoulůžkových pokojích ve 3-4 * hotelech, 1x na Bledu v glampingovém resortu
 • Vstup do wellness v Lašku
 • Služby českých průvodců
 • Degustaci s večeří v Goriških Brdah

Cena nezahrnuje

 • Fakultativní aktivity 
 • Vstupy do památek a přírodních zajímavostí 
 • Strava nad rámec programu
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 2 700 Kč

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6 - 7 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce vhodná pro všechny zájemce o cestování a poznávání. Ideální skladba programu. Kombinace poznávací části - návštěvy hlavního města země, jezera Bled a Bohinj s odpočinkovou částí programu - pobytem ve wellness lokalitě Laško. Samozřejmostí je ochutnávka místních specialit a vína ve vinařské oblasti Goriška Brda.

Akce je označena slovem komfortněji. Znamená to, že na rozdíl od sportovněji zaměřených akcí do této oblasti je zajištěno ubytování v kvalitních hotelech a komfortním glampingovém resortu, vždy se snídaní. Doprava během zájezdu je zajištěna pronajatými  minivany, které řídí průvodci zájezdu. V programu nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity ani noční přejezdy.

Míra komfortu

Ubytováni budeme ve dvoulůžkových pokojích  v hotelech 3-4 * se snídaní, u jezera Bled bude zajištěn nocleh ve stylovém glampingovém resortu se snídaní. Během pobytu se stravujeme společně v místních restauracích, průvodce je nápomocen výběrem restaurace. V oblasti Goriška Brda je zajištěna degustace vín spojená s večeří.

Doplňující informace

Slovinská vláda se rozhodla zrušit rozdělení zemí podle barev a sjednocuje podmínky vstupu do země. Aktuálně platí pro vstup do Slovinska povinnost předložit při kontrole na hranicích buď potvrzení o ukončené vakcinaci, potvrzení o prodělání onemocnění covid-19 ne starší 180 dnů, negativní antigenní nebo PCR test. Antigenní test nesmí být starší 48 hodin, PCR test ne starší 72 hodin. Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. Před vstupem na území či nejpozději do 5 dní po vstupu na území ČR platí povinnost podrobit se antigennímu testu nebo PCR testu. Výjimku z testu po návratu mají očkované osoby, které se prokáží národním certifikátem o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19 vydaným v členských státech Evropské unie. Od očkování musí proběhnout předepsaná lhůta. Vždy zůstává povinnost vyplnit příjezdový formulář. Více informací naleznete na www.mzv.cz. Situace se vyvíjí a tyto podmínky mohou být upraveny

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Nebyly nalezeny žádné zájezdy

Rádi Vám připravíme nabídku na míru

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2022 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny do května 2023, jak byly vypsány ke dni 10. 6. 2022.