Slovinsko

510

Slovinsko

Památky, lázně a víno

Zájezd do nejzelenější země Evropy. Kombinace přírody, památek a odpočinku v termálních lázních.

O prázdninách Památky a příroda

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 7

Slovinsko patří svou rozlohou i počtem obyvatel k nejmenším evropským státům. Na relativně malém území naleznete mořské pobřeží i téměř třítisícové zasněžené vrcholy. Přírodní krásy Julských Alp, rozsáhlé jeskynní komplexy, nádherná ledovcová jezera doplňují vinařské oblasti, středověká sídla i komfortní lázeňské rezorty. Prožijte příjemný prodloužený víkend a užijte si slovinskou pohostinnost.

Ve Slovinsku ochutnáme přírodu, skvělé labužnické zázemí, excelentní vína i odpočinek u moře nebo ve wellness regionech. Zájezd doporučujeme všem, kteří chtějí v několika dnech užít pohodu a poznat místa, která ještě na svých cestách dosud opomíjeli. Cestujeme společně pronajatými mikrobusy. Program zájezdu byl sestaven opravdovými profesionály, kteří procestovali Slovinsko křížem krážem!

Termíny a rezervace

Termín:  10.8. - 14.8.2024 5 dní / 4 noci  (5 dní / 4 noci) Cena:  17 900 Kč Doprava pronajatým minivanem Uzavřeno

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Průvodci

Průvodci Livingstone

Průvodci tvoří schopný tým, na kterém stojí úspěšné zájezdy. S „ošlehanými znalci" můžete vyrazit do odlišných koutů barevného kontinentu. Zažijete na vašem zájezdě specialisty na dané oblasti. Na vybraných akcích s partnerskou cestovní kanceláří vás doprovodí „nové tváře“.

Více informací o průvodci

Průvodci Livingstone

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Odjezd z Prahy nebo Brna do Slovinska. Odpoledne příjezd do Ljubljany. Podvečerní prohlídka historického centra se slavným Trojmostím překlenujícím řeku Ljubljanku. Prešerenovo náměstí a nedaleká tržnice.

2. den

Prohlídka nejkrásnějších míst Ljubljany. Plečnikova kolonáda na nábřeží řeky. Na Ljubljanský hrad tyčící se vysoko nad městem vyjedeme pohodlně lanovkou. Přejezd k jezeru Bled. Koupání v příjemných vodách jezera. Možnost půjčení lodí a výlet na ostrůvek s kostelíkem uprostřed jezera. Pro zájemce fakultativní návštěva Bledského hradu. Ubytování v glampingovém resortu na březích jezera.

3. den

Odjezd k jezeru Bohinj. Ledovcové jezero sevřené vysokými horami. Pěšky soutěskou k působivému 78 metrů vysokému vodopádu Savica. Po obědě nástup do autovlaku a přejezd do Goriških Brd. Známá slovinská vinařská oblast. Ubytování v historickém městečku Šmartno. Fakultativní výjezd k vojenskému ležení z 1.světové války Sabotín. Degustace místních vín s večeří.

4. den

Ráno přejezd do Škocjanských jeskyní. Jedna ze dvojice slavných jeskynních systémů ve Slovinsku je pod patronátem UNESCO. Návštěva krasových jeskyní, které v celé své délce měří téměř šest kilometrů. Odpoledne přejezd do lázní Laško. Ubytování v lázeňském komplexu s nádherným wellness centrem.

5. den

Přesun na sever do Mariboru. Prohlídka symbolu města Hiše Stare trte, domu s nejstarší rodící vinnou révou na světě. Tato réva více než 400 let rodí víno a dostala se i do Guinessovi knihy rekordů. Z jejích ručně lisovaných hroznů odrůdy Žametovka se vyrábí vzácné víno, které se jako protokolární dar věnuje zahraničním osobnostem. Pro zájemce možnost degustace vín. Odpolední odjezd zpět domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Dopravu minibusy 
 • Přejezd autovlakem
 • Ubytování se snídaní 3x ve dvoulůžkových pokojích ve 3-4 * hotelech, 1x na Bledu v glampingovém resortu
 • Vstup do wellness v Lašku
 • Služby českých průvodců
 • Degustaci s večeří v Goriških Brdah

Cena nezahrnuje

 • Fakultativní aktivity 
 • Vstupy do památek a přírodních zajímavostí 
 • Strava nad rámec programu
 • Cestovní pojištění  - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 2 700 Kč

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6 - 7 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce vhodná pro všechny zájemce o cestování a poznávání. Ideální skladba programu. Kombinace poznávací části - návštěvy hlavního města země, jezera Bled a Bohinj s odpočinkovou částí programu - pobytem ve wellness lokalitě Laško. Samozřejmostí je ochutnávka místních specialit a vína ve vinařské oblasti Goriška Brda.

Akce je označena slovem komfortněji. Znamená to, že na rozdíl od sportovněji zaměřených akcí do této oblasti je zajištěno ubytování v kvalitních hotelech a komfortním glampingovém resortu, vždy se snídaní. Doprava během zájezdu je zajištěna pronajatými  minivany, které řídí průvodci zájezdu. V programu nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity ani noční přejezdy.

Míra komfortu

Ubytováni budeme ve dvoulůžkových pokojích  v hotelech 3–4* se snídaní, u jezera Bled bude zajištěn nocleh ve stylovém glampingovém resortu se snídaní. Během pobytu se stravujeme společně v místních restauracích, průvodce je nápomocen výběrem restaurace. V oblasti Goriška Brda je zajištěna degustace vín spojená s večeří.

Podobné zájezdy

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)