Bhútán, trek k nejvyšší panenské hoře světa

MK282

Bhútán, trek k nejvyšší panenské hoře světa

Bhútán - země draků s Rudou Švaříčkem

Milovníci hor ocení netradiční akci. Pestrý trek užijeme nalehko s perfektním zázemím!

Pro dobrodruhy Treky a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 12

Dobrodružný trek k panenskému vrcholu v zemi hřmícího draka. Legendární oblast nejvyšších dosud neslezených hor světa, 16 vrcholů nad 7 000 m. Horské osady vzdálené civilizaci. Spatříme i legendární Stolovou horu. Bumthang – „Švýcarsko Bhútánu“ s prožitkem hot stone. Trefíme i barevný festival? Mystické duchovní dzongy a velkolepé pevnosti. 

Zažijeme buddhismus i další duchovní proudy. Gurmánské hostiny i degustace zajímavostí. Věhlasný sýr, kvasnicová Red Panda, zajímavá vína i ovocné pálenky. Jarsagomba je prý nejsilnější afrodiziakum... Komfortní servis s kuchaři a personálem se stará nejen o zavazadla. Batohy nesou koně či jaci.

Termíny a rezervace

Termín:  26.9. - 13.10.2024 18 dní / 15 nocí  (18 dní / 15 nocí) Cena:  156 900 Kč letenka asi 22 000 Kč  (letenka asi 22 000 Kč) Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Rudolf

Rudolf Švaříček

Jednatel cestovní kanceláře LIVINGSTONE. Vizionář s širokým záběrem aktivit. Hlava i duše festivalu GO KAMERA, motor náročných expedic a výjimečných projektů. Má za sebou mimořádné výkony v průzkumu extrémních oblastí i řadu úspěšných expedic: Polar 89 (se psím spřežení na polár), Marco Polo (na...

Více informací o průvodci

Rudolf Švaříček 26.9. - 13.10.2024 ?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Let do BHÚTÁNU nadělí panorama osmitisícovek – Shisha Pangma, Cho Oyu, Makalu, Lhotse, velkolepý Everest, Kančendžonga. Zelené údolí Paro plné překvapení. Malované domky, prvotní vjemy a možnost národní lukostřelby. Prohlédneme si malebný Kyichu Lhakhang. Paro dzong, skvost architektury, kde točil Bertolucci film Malý Buddha. Svažující se stěny tvoří masivní monolit. Barevná cesta do hlavního města Thimphu (2 600 m). Národní čorten a pestrá tržnice. Lákadla města bez semaforů. Párty na přivítanou na vrcholu hory s unikátním privátním chrámem. Pohostinnost až dojemná…

3. den

Thimpu – Phobjikha. Největší socha Buddhy Dordenmy, 54 m z bronzu a zlacená. Simtokha Dzong postavená už v roce 1629 Zhabdrugem je nejstarší dochovaná pevnost v původní podobě. Sedlo Dochu-La (3 115 m) se 108 svatyněmi a panoramatickým výhledem. Horská čajovna. Lobesa - malby pod chrámem plodnosti Chimi Lhakhang věhlasného mnicha. Drukpa Kunley s magickým lingamem. Falusy a draci na domech. Svatostánek a kopec ženských ňader. Chrám plodnosti žehná penisem. Nejen bezdětné páry jsou tu úspěšní. Vyjedeme do Lawa La s úchvatnými výhledy na himálajské vrcholy. Na kole do údolí Phobjikha.

4. den

Phobjikha - Trongsa, kultura + cyklo. Centrum jeřábů černokrkých a klášter Gangtey - jediný klášter Nyingmapa v Bhútánu. Pokračujeme 30 minut do Pele La. Ze sedla skvostných panoramat fantastická jízda na kole do Trongsa (66 km).

5. den

Trongsa - Bumthang, kultura + cyklo. Trongsa, původní domov vládnoucí dynastie. Trongsa Dzong je největší a nejdelší stavba Bhútánu. Zde začala instituce monarchie. Famozní Ta Dzong na kopci s výhledem na pevnost. Staré obchodní centrum a sídlo Trongsa Penlop. Poté pojedeme 40 minut do průsmyku Yatong La. Odtud na kole do Bumtang.

6. den

Bumthang, kultura + cyklo. Hodinová jízda do údolí Tang, kde navštívíme palác a muzeum Ogyen Choling z 19. století. Sídlo vládnoucí rodiny buddhistického učitele ze 14. století. Na kole k hořícímu jezeru Mebar Tsho. Posvátná místa, kde Pema Lingpa objevil několik relikvií Guru Rinpočheho. 
Pokračujeme na kole do Jakaru (35 km). Hlavní atrakce Bumthangu - „bhútánského Švýcarska“. Působivý Jakar Dzong. Šance na festivalový kvas. Rituál „hot stone“, koupel v dřevěné „středověké“ kádi s horkými kameny. Lidové bary. Sýrárna a pivovárek, kde se „líhne“ Red Panda, slavné kvasnicové pivo. Skvělé místní pálenky.

7. den

Jakar - vesnice Nasbi - tábor Peso (3 000 m, 5-6 h, 16 km, 280 m ↑). Hodina jízdy na start do vesnice Nasbi. Zajímavé usedlosti. 30 min. pěšky do tábora Khaktang, poté pohanková pole a proměnlivá krajina do kempu podél Bumthang Chhu.

8. den

Peso - přes Gophu - Tsampa (3 675 m, 6 h, 15 km, 675 m ↑). Bambusovým pralesem a podél potůčků ke gompě Thankabi z roku 1470. 160 vyřezávaných kamenů. Pastevci jaků se stády. Stoupáme po východní straně řeky Bumthang. Podél tábora Tsampa dalších 30 min k osadě Tsawuu (3780 m). V dáli panorama Gangkar Phuensum.

9. den

Tsampa - Shingo (4165 m, 5 h, 15 km, 490 m ↑). Smíšeným pralesem podél řeky s porosty lišejníků. Vystoupáme na hřeben, prales řídne. Osady pastevců jaků. Působivé pohledy na Gankar Phumsum. Další 3 h přivedou do kempu Shingo s jačími osadami.

10. den

Shingo - Bamurpo Base Camp (4430 m, 6 h, 13 km). Stezka k chýším s modlitebními praporky, osada Gutchen a duchovní chedi. Finální náhorní plošina na 2 noclehy. Cílové Bamurpo 4 430 m.

11. den

Bamurpo - Gangkar Phuensum Base Camp, tříhodinová túra k JV hřebeni Gangkar Phuensum. Další nejkrásnější místo světa? 

12. den

Bamurpo - Tsampa (3 675 m, 8 h, 22,5 km, 755 m ↓). Obdoba 8. dne o něco delší, abychom dosáhli louky u soutoku a vojenského tábora.

13. den

Tsampa - Solang Chhu - Thole Tsho (4 420 m, 6 h, 14 km, 745 m ↑). Husté pralesy s jalovci, břízami a rododendrony. Hodinu za Bopsarem dojdeme k alpskému jezeru před stoupáním na průsmyk Thole La. Romantický kemp u jezera. 

14. den

Thole Tsho - Kurpang (3 530 m, 7 h, 16 km, 312 m ↑ 1200 m↓). Přejdeme Thole La v 4 732 m a sestup do údolí Thashi chhu, pokračování do Kurpang.

15. den

Kurpang - Dur - Jakar (2587 m, 7 h, 16 km, 943 m ↓). Podél řeky Gorzam krásnými stezkami smíšených lesů a luk, sestup až do vesnice Dur. Zajímavé naplavování dřeva, působivý klášter bez turismu. Oslava finále a pohodová jížda do hotelu v Jakaru. Rituál horké dřevěné vany. Oslava nejen treku. 

16. den

Zajímavé putování z oblasti Bumthang do Thimphu. Magická stupa Chendebji. Národní čorten. Aktivity galerie VASP, umělecký park TARAYANA. Noční život metropole.

17. - 18. den

Z Thimphu do Paro se zastavením u 3 symbolických čortenůBhútán, Nepál i TIbet. Emoce v malebném údolí Paro, galerie a nejkrásnější letiště světa? Loučení s Bhútánem nad posvátnou horou Džomolhari. Působivý let na Dillí. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Místní přelety Dehli - Paro - Dehli
 • Kompletní doprava, pronajatá vozidla 
 • Ubytování v hotýlcích, na treku v pronajatých stanech s matrací
 • Služby nosičů, kuchařů 
 • Trekové permity 
 • Plná penze po celou dobu zájezdu a špičkový servis (nosiči, vlastní kuchaři, jídelní a společenský stan, nákladní muly, jaci, lokální znalci)
 • Zapůjčení kol, doprovodné vozidlo 
 • Český průvodce
 • Místní průvodce podle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenka do Indie cca 22 000 Kč
 • Vstupní vízum do Indie 25 USD (při vyřízení přes Livingstone 1 200 Kč)
 • Vízum do Bhútánu 1 300 Kč
 • Poplatek za případnou nadváhu zavazadel na místním přeletu
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 11 500 Kč
 • Strava a nápoje nad rámec programu
 • Spropitné nosiči + místní průvodce
 • Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10 - 12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Horská akce pro opravdové cestovatele, co upřednostňují zážitky a poznání. Barevný trek užijeme nalehko s perfektním zázemím! Pohybujeme se ve vyšších nadmořských výškách, třeba s tím počítat. Těsně před akcí se hodí aspoň krátká akce v horách Evropy. Doprava mikrobusem. 

Míra komfortu

Ubytování v kvalitních hotelech, na treku stany. Stravování formou plné penze na celé akci. Servis kuchtíka a nosičů vytvoří kvalitní zázemí i v odlehlejších místech. 

Doplňující informace

Trek

Předpokladem je slušná fyzická kondice. Denní vzdálenosti jsou rozumné cca 5 - 8 h. Batohy nesou koně, muly či jaci. V příručním batůžku máme jen osobní věci a fotoaparát. Užijeme stany a karimatky bhútánského partnera a vlastní spacák. Trek si vychutnáme na lehko!

Podobné zájezdy

Dárdžiling - Sikkim - Bhútán - Káthmandú
31.10. - 18.11.2024
19 dní
Bhútán - Crazy Malý Snowman
275 Bhútán - Crazy Malý Snowman

Nejslavnější trek v zemi

13.10. - 29.10.2024
+ další 1 termín
17 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)