Trek k nejvyšší panenské hoře světa

MK282

Trek k nejvyšší panenské hoře světa

Bhútán - země draků s Rudou Švaříčkem

Milovníci hor ocení netradiční akci. Pestrý trek užijeme nalehko s perfektním zázemím!

Pro dobrodruhy Treky a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 12

Dobrodružný trek k panenskému vrcholu v zemi hřmícího draka. Legendární oblast nejvyšších dosud neslezených hor světa, 16 vrcholů nad 7 000 m. Horské osady vzdálené civilizaci. Spatříme i legendární Stolovou horu. Bumthang – „Švýcarsko Bhútánu“ s prožitkem hot stone. Trefíme i barevný festival? Mystické duchovní dzongy a velkolepé pevnosti. 

Zažijeme buddhismus i další duchovní proudy. Gurmánské hostiny i degustace zajímavostí. Věhlasný sýr, kvasnicová Red Panda, zajímavá vína i ovocné pálenky. Jarsagomba je prý nejsilnější afrodiziakum... Komfortní servis s kuchaři a personálem se stará nejen o zavazadla. Batohy nesou koně či jaci.

Termíny a rezervace

Termín:  4.10. - 21.10.2024 18 dní / 15 nocí  (18 dní / 15 nocí) Cena:  156 900 Kč letenka asi 22 000 Kč  (letenka asi 22 000 Kč) Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Rudolf

Rudolf Švaříček

Jednatel cestovní kanceláře LIVINGSTONE. Vizionář s širokým záběrem aktivit. Hlava i duše festivalu GO KAMERA, motor náročných expedic a výjimečných projektů. Má za sebou mimořádné výkony v průzkumu extrémních oblastí i řadu úspěšných expedic: Polar 89 (se psím spřežení na polár), Marco Polo (na...

Více informací o průvodci

Rudolf Švaříček 4.10. - 21.10.2024 ?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Let do BHÚTÁNU nadělí panorama osmitisícovek – Shisha Pangma, Cho Oyu, Makalu, Lhotse, velkolepý Everest, Kančendžonga. Zelené údolí Paro plné překvapení. Malované domky, prvotní vjemy a možnost národní lukostřelby. Barevná cesta do hlavního města Thimphu (2 600 m). Národní čorten a pestrá tržnice. Lákadla města bez semaforů. Párty na přivítanou na vrcholu hory s unikátním privátním chrámem. Pohostinnost až dojemná…

3. den

Thimpu – Phobjikha. Největší socha Buddhy Dordenmy, 54 m z bronzu a zlacená. Simtokha Dzong postavená už v roce 1629 Zhabdrugem je nejstarší dochovaná pevnost v původní podobě.
Sedlo Dochu-La (3 115 m) se 108 svatyněmi a panoramatickým výhledem. Horská čajovna. Lobesa - malby pod chrámem plodnosti Chimi Lhakhang věhlasného mnicha. Drukpa Kunley s magickým lingamem. Falusy a draci na domech. Svatostánek a kopec ženských ňader. Chrám plodnosti žehná penisem. Nejen bezdětné páry jsou tu úspěšní. Vyjedeme do Lawa La s úchvatnými výhledy na himálajské vrcholy. Na kole do údolí Phobjikha

4. den

Phobjikha - Trongsa kultura + cyklo. Centrum jeřábů černokrkých a klášter Gangtey - jediný klášter Nyingmapa v Bhútánu. Pokračujeme 30 minut do Pele La. Ze sedla skvostných panoramat fantastická jízda na kole do Trongsa (66 km).

5. den

Trongsa - Bumthang kultura + cyklo. Trongsa, původní domov vládnoucí dynastie. Trongsa Dzong je největší a nejdelší stavba Bhútánu. Zde začala instituce monarchie. Famozní Ta Dzong na kopci s výhledem na pevnost. Staré obchodní centrum a sídlo Trongsa Penlop. Poté pojedeme 40 minut do průsmyku Yatong La. Odtud na kole do Bumtang.

6. den

Bumthang kultura + cyklo. Hodinová jízda do údolí Tang, kde navštívíme palác a muzeum Ogyen Choling z 19. století. Sídlo vládnoucí rodiny buddhistického učitele ze 14. století. Na kole k hořícímu jezeru Mebar Tsho. Posvátná místa, kde Pema Lingpa objevil několik relikvií Guru Rinpočheho. 
Pokračujeme na kole do Jakaru (35 km). Hlavní atrakce Bumthangu - „bhútánského Švýcarska“. Působivý Jakar Dzong. Šance na festivalový kvas. Rituál „hot stone“, koupel v dřevěné „středověké“ kádi s horkými kameny. Lidové bary. Sýrárna a pivovárek, kde se „líhne“ Red Panda, slavné kvasnicové pivo. Skvělé místní pálenky. 

7. den

Jakar - vesnice Nasbi - tábor Peso (3 000 m, 5-6 h, 16 km, 280 m ↑). Hodina jízdy na start do vesnice Nasbi. Zajímavé usedlosti. 30 min. pěšky do vojenského tábora Khaktang, poté pohanková pole a proměnlivá krajina do kempu podél Bumthang Chhu.

8. den

Peso - přes Gophu - Tsampa (3 675 m, 6 h, 15 km, 675 m ↑). Bambusovým pralesem a podél potůčků ke gompě Thankabi z roku 1470. 160 vyřezávaných kamenů. Pastevci jaků se stády. Stoupáme po východní straně řeky Bumthang. Podél tábora Tsampa dalších 30 min k osadě Tsawuu (3780 m). V dáli panorama Gangkar Phuensum.

9. den

Tsampa - Shingo (4165 m, 5 h, 15 km, 490 m ↑). Smíšeným pralesem podél řeky s porosty lišejníků. Vystoupáme na hřeben, prales řídne. Osady pastevců jaků. Působivé pohledy na Gankar Phumsum. Další 3 h přivedou do kempu Shingo s jačími osadami.

10. den

Shingo - Bamurpo Base Camp (4430 m, 6 h, 13 km). Stezka k chýším s modlitebními praporky, osada Gutchen a duchovní chedi. Finální náhorní plošina na 2 noclehy. Cílové Bamurpo 4 430 m.

11. den

Bamurpo - Gangkar Phuensum Base Camp, tříhodinová túra k JV hřebeni Gangkar Phuensum. Další nejkrásnější místo světa? 

12. den

Bamurpo - Tsampa (3 675 m, 8 h, 22,5 km, 755 m ↓). Obdoba 8. dne o něco delší, abychom dosáhli louky u soutoku a vojenského tábora.

13. den

Tsampa - Solang Chhu - Thole Tsho (4 420 m, 6 h, 14 km, 745 m). Husté pralesy s jalovci, břízami a rododendrony. Hodinu za Bopsarem dojdeme k alpskému jezeru před stoupáním na průsmyk Thole La. Romantický kemp u jezera. 

14. den

Thole Tsho - Kurpang (3 530 m, 7 h, 16 km, 312 m ↑ 1200 m↓). Přejdeme Thole La v 4 732 m a sestup do údolí Thashi chhu pokračování do Kurpang.

15. den

Kurpang - Dur - Jakar (2587 m, 7 h, 16 km, 943 m ↓). Podél řeky Gorzam krásnými stezkami smíšených lesů a luk, sestup až do vesnice Dur. Zajímavé naplavování dřeva, působivý klášter bez turismu. Oslava finále a pohodová jížda do hotelu v Jakaru. Rituál horké dřevěné vany. Oslava nejen treku. 

16. den

Letíme z Bumthangu do Paro. Prohlédneme si malebné ParoKyichu Lhakhang. Večer volný čas na prohlídku města Paro a večeře na rozloučenou ve městě a drink v místním baru s živou hudbou bhútánských kapel. Paro Dzong je nejznámější pevnost i skvost architektury, kde točil Bertolucci film Malý Buddha. Svažující stěny tvoří masivní monolit. Působivé Národní muzeum? Možné vyhlášené masáže…? Zajedeme si až k mystické Drugyel Dzong?

17. - 18. den

Loučení s malebným údolím Paro, galerie a nejkrásnější letiště světa? Loučení s Bhútánem nad posvátnou horou Džomolhari. Působivý let na Dillí. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Místní přelety Dehli - Paro - Dehli, Bumthang - Paro  
 • Kompletní doprava, pronajatá vozidla 
 • Ubytování v hotýlcích, na treku v pronajatých stanech s matrací
 • Služby nosičů, kuchařů 
 • Trekové permity 
 • Plná penze po celou dobu zájezdu a špičkový servis (nosiči, vlastní kuchaři, jídelní a společenský stan, nákladní muly, jaci, lokální znalci)
 • Zapůjčení kol, doprovodné vozidlo 
 • Český průvodce
 • Místní průvodce podle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenka do Indie cca 22 000 Kč
 • Vstupní vízum do Indie 25 USD (při vyřízení přes Livingstone 1 200 Kč)
 • Vízum do Bhútánu 1 300 Kč
 • Poplatek za případnou nadváhu zavazadel na místním přeletu
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 11 500 Kč
 • Strava a nápoje nad rámec programu
 • Spropitné nosiči + místní průvodce
 • Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10 - 12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Horská akce pro opravdové cestovatele, co upřednostňují zážitky a poznání. Barevný trek užijeme nalehko s perfektním zázemím! Pohybujeme se ve vyšších nadmořských výškách, třeba s tím počítat. Těsně před akcí se hodí aspoň krátká akce v horách Evropy. Doprava mikrobusem. 

Míra komfortu

Ubytování v kvalitních hotelech, na treku stany. Stravování formou plné penze na celé akci. Servis kuchtíka a nosičů vytvoří kvalitní zázemí i v odlehlejších místech. 

Doplňující informace

Trek

Předpokladem je slušná fyzická kondice. Denní vzdálenosti jsou rozumné cca 5 - 8 h. Batohy nesou koně, muly či jaci. V příručním batůžku máme jen osobní věci a fotoaparát. Užijeme stany a karimatky bhútánského partnera a vlastní spacák. Trek si vychutnáme na lehko!

Podobné zájezdy

Dárdžiling - Sikkim - Bhútán - Káthmandú
31.10. - 14.11.2024
+ další 1 termín
15 dní
Bhútán - Crazy Malý Snowman
275 Bhútán - Crazy Malý Snowman

Nejslavnější trek v zemi

13.10. - 29.10.2024
+ další 1 termín
17 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)