Ráj na Raja Ampat

218

Ráj na Raja Ampat

Nedotčená příroda i tyrkysové moře

Šnorchlování na nejlepších korálových útesech

Novinka Příroda a moře

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 – 12

Raja Ampat, jeden z posledních nedotčených tropických rájů. Nenarušené korálové útesy plné pestrobarevného života jsou „nebem pro šnorchlování a potápění“. Skryté drahokamy pod vodou i nad ní. Labyrint korálových ostrůvků. Robinzonáda na pohádkových místech, která dostanou každého. Ranní pozorování ptáků, především slavných rajek, a večerní rozjímání u západů slunce.

Vydejme se za životním zážitkem. Více než 600 ostrovů je jenom řídce osídlených a dopřeje nám nezapomenutelné zážitky pod vodou i na pevnině. Šnorchlování, tyrkysové moře, palmy nad bělostnými plážemi, smaragdové laguny, místní poklidný život. Odpočinek v ráji!

Termíny a rezervace

Termín:  10.11. - 24.11.2024 15 dní / 11 nocí  (15 dní / 11 nocí) Cena:  104 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Pavel

Pavel Zvolánek

Jihovýchodní Asie se mu stala osudem již před třiceti lety. Poprvé zavítal do Indonésie v roce 1994 a posledních patnáct let žije se svojí indonéskou manželkou trvale v Jakartě, odkud vyráží po všech koutech tohoto regionu. V mezičase stačil zažít převraty a revoluce, učit v thajské škole, napsa...

Více informací o průvodci

Pavel Zvolánek 10.11. - 24.11.2024 ?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Indonésie, přes Jakartu do Sorongu.

3. den

Po ranním příletu do Sorongu nás veřejný rychlý trajekt dopraví do přístavu Waisai na ostrově Waigeo. Z přístavu Waisai se vydáme dřevěnou lodí do eco-lodže, která bude naší základnou. Místo obklopené panenským deštným pralesem se na pár dnů stane naší základnou pro výlety do okolí. Ráno nás budou budit pestrobarevní papoušci lori, kakadu bílí, orlosupi mořští a zoborožci. Večer budeme rozjímat u nezapomenutelných západů slunce. Koupání a odpočinek. Šest nocí v eco-lodži na jihu ostrova Waigeo.

4. den

Dnes se vydáme do oblasti ostrova Kri. Přejezd písečnými dunami v mělkých vodách na sousední ostrov Mansuar, šnorchlování u vesnice Yenbuba mezi hejny ryb. Budeme mít štěstí i na žraloky? Nejjemnější písek na Mansuaru přechází v útesy plné ryb, pestrobarevný podmořský život jako na dlani. Ostrov Kri je prodloužením velkého ostrova Mansuar, samotný ostrov Kri se jmenuje Pulau Mansuar Kecil (Malý ostrov Mansuar). Oba ostrovy jsou spojeny písečným břehem, který můžeme za odlivu přejít. Pasir Timbul – bílý písek, rozprostírající se uprostřed moře a obklopený křišťálově čistou mořskou vodou, se vynoří ve chvíli odlivu. Návrat na ubytování.

5. den

Úžasná zátoka Kabui je výjimečným místem, na krasových ostrůvcích se deštný prales doslova dotýká mořské hladiny, obří bludiště a vzájemně propojený labyrint vyvolá vzpomínky na film Avatar. Jeskyně Genes, ikonická skalní jehla Batu pensil, výhled na zátoku Kabui, Batu lima, nádherné místo pro šnorchlování tvořené z pěti skalních útvarů s bohatým podmořským životem. Návrat na ubytování.

6. den

Kopcovitý ostrov Gam je domovem mnoha ptáků, šance na ohrožené druhy jako je korunáč modrý, orel hnědý nebo chřástal olovobřichý. Ale hlavně jedna z nejlepších lokalit pro pozorování rajek, místně známý jako Cendrawasih. Ranní plavba do vesnice Sawinggrai a pozorování tohoto výjimečného druhu, jehož pera bývala ozdobou módních salonů v Evropě. Rajky můžete vidět obvykle jen v 5 hodin ráno místního času. Po 6. hodině ptáci postupně opouštějí hnízda a hledají si potravu, navečer se pak vracejí do svého hnízda. Koupání a šnorchlování u ostrova Rufas – nádherného osamělého bodu v obrovské modři souostroví Raja Ampat. Příroda na tomto malém ostrůvku vykouzlila lagunu s neuvěřitelně smaragdově zelenou vodou, spojenou s mořem jen malým průchodem mezi skalami. Návrat na ubytování.

7. den

Celodenní výlet dlouhým člunem, šnorchlování s mantami. Návštěva domorodé vesnice na malém ostrůvku Arborek, který můžeme obejít podél pobřeží za půl hodiny. Podmořské kouzlo tohoto místa si vychutnáme přímo u mola, kde můžeme pozorovat spousty ryb. Piaynemo je jedním z nejikoničtejších, velkolepá skupina krasových ostrovů obklopených tyrkysovou, křišťálově čistou vodou. Po dřevěných schodech vystoupáme (cca 360 schodů) na vyhlídku a odtud do Telaga Bintang, abychom i my odhalili hvězdnou lagunu. Návrat na ubytování.

8. den

Pláž Friwen nabízí mimořádné přírodní krásy. Pobřeží zdobí bílý písek, pláž obklopují stinné stromy a mořská voda se zde krásně zbarvuje. Šnorchlovaní na slavné Friwen Wall, kam až sklouzneme po barevné korálové stěně plné života? Kali Biru, Modrá řeka vlnící se hustým deštným pralesem Waisai, má neopakovatelné kouzlo. Ponoříme se do jejich uklidňujících vod? Návrat na ubytování.

9. den

Dlouhý přejezd lodí na severozápadní cíp ostrova Waigeo do Selpele (za příznivých podmínek na ostrovy s domorodými vesnicemi, šnorchlování). Ubytování v chatkách s plnou penzí na soukromé pláži, procházka ke krásné laguně, obklopené mangrovovým lesem. Vesnice Selpele leží nedaleko zátoky Aljui. Můžeme se zde zapojit do každodenního života místních obyvatel, rybařit s místními dětmi, připojit se k místním ženám, tkajícím semat, rohož ze ságo palmové kůry. Ochutnáme tradiční "papedu" ze dřeně palmy ságové? Nocleh v Selpele.

10. den

Souostroví Wayag patří k nejznámějším v oblasti Raja Ampat, rozkládá se na ploše cca 155 000 ha moře a pevniny. Jedinečné krasové ostrovy, které vypadají jako houby rašící z moře, navíc porostlé bujnou vegetací. Pohádkové panoráma. V laguně Wayagu si užijeme panenské pláže a budeme šnorchlovat se žraloky. Nocleh v Selpele.

11. den

Útesy ostrova West Waigeo, seskupené v ústí zálivu. Je zde několik krásných malých zálivů dokonalé pláže nebo skryté laguny. Na jižní straně vjezdu do zátoky Aljui najdeme prastaré otisky rukou předků místních obyvatel, kteří na tomto ostrově žijí dodnes. Výlet dlouhým člunem k prehistorickým malbám na útesu nad mořem. Lokalita je také skvělým místem pro mnoho mořských aktivit. Nocleh v Selpele.

12. den

Ze Selpele se vydáme na ostrovy Fam, známé bohatým výskytem mořských druhů. Škála toho, co můžeme vidět, je nekonečná. Od větších dravých druhů, jako jsou žraloci a tuňáci, po pestrobarevné útesové ryby, jako jsou prašníky a panenky, až po drobná zvířátka, druhy trpasličích mořských koníků nebo dokonce staletí staré škeble Tridacna. Návrat na ubytování v jižní části ostrova Waigeo.

13. den

Pobyt na jižní části ostrova Waigeo. Odpočinek, poslední koupání. Podle letenek případně odpoledne návrat do Sorongu.

14. den

Plavba ranním rychlým trajektem zpět do Sorongu, poté odlet do Jakarty a do Evropy.

15. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Vnitrostátní lety
 • Místní trajekty a transfery a doprava v Raja Ampat
 • Ubytování v lodžích 8x v Eco Hamu a 3x v Sepele
 • Plná penze od večeře 3. den po 14. den snídaně
 • Český průvodce na místě (z Jakarty)
 • Místní průvodci dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Vízum do Indonésie cca 35 USD
 • Poplatek za vstup na Raja Ampat 1 000 000 IDR (cca 70 USD)
 • Stravování mimo výše uvedené
 • Spropitné
 • Vybavení na mořské sporty
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Možnost potápění dle aktuální nabídky na místě.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10–12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Cesta plná zajímavých míst určená všem, kteří chtějí vidět maximum. Zájezd je v pohodovém tempu s důrazem na hlubší zážitky, v programu nejsou zahrnuty žádné fyzicky náročné aktivity. Na menších ostrovech budeme poznávat krajinu, moře, šnorchlovat. Při cestách mezi ostrovy využijeme lodě.

Míra komfortu

Během zájezdu bude 11x ubytování místních jednoduchých eco-lodžích střední kategorie ve dvoulůžkových pokojích s klimatizací a s plnou penzí. Někdy je kvůli programu oběd formou obědového balíčku. Dopravovat se každý den budeme na lodích na některou z místních přírodních krás. 

Podobné zájezdy

Kalimantan, Sulawesi a Togiany
270 Kalimantan, Sulawesi a Togiany

Tropické srdce Indonésie

19.9. - 30.9.2024
+ další 1 termín
12 dní
Zážitková Indonésie
215 Zážitková Indonésie

Tropická Sumatra a pohoda na ostrově Banyak

22.9. - 6.10.2024
+ další 1 termín
15 dní
Zážitkové Filipíny
259 Zážitkové Filipíny

Země sedmi tisíc ostrovů s rajskými plážemi

1.12. - 17.12.2024
+ další 1 termín
17 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)