242

Mongolsko pro každého

Poušť Gobi a oblast Selenge

Přírodní a historická pestrost mongolských pouští a stepí v komfortním balení

O prázdnináchPříroda

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 10

Pozůstatky Kharkhorumu, hlavního města Čingischánovy říše. Tajemné kláštery i paleontologické muzeum dinosaurů. Národní park Chustaj (Březové hory).  Tajemná poušť Gobi. Civilizace turisty téměř nedotčené oblasti - liduprázdné pláně, hřbitovy dinosaurů a neskutečné písečné duny. Sídla nomádů a noci pod hvězdami zalitou oblohou. Přírodní a historická pestrost mongolských stepí a pouští. 
 
Unikátní výprava do míst, kam se příliš turistů nevydává. Akce je určená především milovníkům přírody. Během cesty bude dostatek času poznat unikátní přírodní bohatství země a její kulturní rozmanitost, seznámit se s tradičním způsobem života místních pasteveckých rodin, zažít intenzitu barev a tvarů jednoho z nejhezčích míst na světě. Zájezd je koncipován pro malou skupinku cestovatelů, zajištěno je kvalitní zázemí. Zkušení průvodci garantují odborné výklady.

Termíny a rezervace

Termín: 21.7. - 4.8.201815 dní (15 dní)Cena: 88 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Průvodci

Průvodci Livingstone

Průvodci tvoří schopný tým, na kterém stojí úspěšné zájezdy. S „ošlehanými znalci" můžete vyrazit do odlišných koutů barevného kontinentu. Zažijete na vašem zájezdě specialisty na dané oblasti.

Více informací o průvodci

Průvodci Livingstone

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do MONGOLSKA, hlavního města Ulánbátaru, následně přelet do Moronu. Drsná cesta do panenských krajů s fantastickými lidmi! Naším cílem je kemp Selenge umístěný uprostřed malebné přírody spojené s pocity volnosti a samoty v zemi dávných mongolských chánů. Zajímavé zastávky na fotografování na významných místech v údolí řeky. Společná večeře v kempu.

3. den

Nezapomenutelný zážitek, sjezd největší mongolské řeky na raftovém člunu. Selenge napájí Bajkalské jezero jako jeho největší přítok. Příjemná procházka po okolních horách. Fotografování vzácných květin a přírody. Večer kulturní vystoupení. Plná penze.

4. den

Za doprovodu mongolských průvodců výlet na koních údolím řeky Selenge, posetým loukami plnými exotických květin. Piknik v přírodě, ukázky jezdeckého umění. Kde jinde vyzkoušet jízdu na koni, než na mongolských stepích? Trasa na koních bude uzpůsobena dle chuti a fyzického fondu cestujících. Společný prožitek je nade vše. Večerní kulturní program v kempu, plná penze.

5. den

Po snídani odjezd do vesnice Rashant. Přivítá násmístní guvernér stejně vřele, jak tomu bylo při minulé návštěvě? Ochutnávka vybrané kuchyně, společný oběd. Seznámení s tradičním způsobem života místních pasteveckých rodin. Tentokrát se i my budeme těšit z vyhlášené pohostinnosti mongolských rodin, povečeříme a přenocujeme v tradičních jurtách. Plná penze.

6. den

Výjezd na poutní místo s lámaistickým pomníkem (centrum přírodní energie). Lamaistický buddhismus má v Mongolsku několikasetletou tradici, Mongolsko udržovalo styky s Tibetem, jenž byl vždy vnímán jako duchovně nadřazenější. Večerní závody v lukostřelbě (charvalt) vycházející z tradičních potřeb lovce a pastevce. Oblíbená soutěžní disciplína již po staletí. Soupeřit mohou muži i ženy. Příprava mongolské speciality chorchog (pečená koza v konvi), večerní posezení u ohně. Plná penze.

7. den

Ranníodjezd do Moronu, panenskou přírodou k největšímu, legendami opředenému mongolskému jezeru Chovsgol. Poslední opravdová divočina. Mohutné horské hřebeny zvedající se nad nejkrásnějším jezerem Mongolska. Návštěva u posledních „divokých“ kmenů pastevců Tsaatanů – v mongolštině „těch, kteří mají soba“. Nocleh u jezera, společná večeře.

8. den

Letecky do Ulánbátaru. Prohlídka města – vyhlídka Zaisan, klášter Gandan s největším stojícím Buddhou v celé Asii. Nocleh a večeře v hotelu.

9. den

Návštěva NP Chustaj (Březové hory), přírodní rezervace koní převalského a další divoké zvěře,kde byl v roce 1994 vypuštěn kůň převalského. Přepravili je sem z několika stád chovaných v zajetí v  Evropě, velkou zásluhu na projektu má i ZOO Praha.

10. den

Letecky do pouště Gobi. Návštěva soutěsky Yolin - Am, krátký pěší výlet. Muzeum s exponáty všech druhů divoké zvěře, které se v Gobi kdy vyskytovaly. Nebude chybět ani bájný červ „Olgoj Chorchoj“. Cestou možnost výstupu na některou z hor kaňonem říčky. Ubytování v jurtovém kempu, plná penze. Oběd formou balíčku.

11. den

Výlet do oblasti Khongorin Els. Rozlehlé zlaté písečné duny, známé jako zpívající písky, dosahují neuvěřitelné výšky 300 metrů a táhnou se v délce 180 kilometrů. Nezapomenutelná vyhlídka z vrcholků dun. Jasně modré nebe v ostrém kontrastu se zlatavým pískem. Pozoruhodné zastávky cestou, sběr polodrahokamů. Den zasvěcený poznávání života nomádských obyvatel v poušti Gobi. Každodenní život nomádských rodin. Připojíte se k výrobě sýrů či snad podojíte „svého“ velblouda? Pro zájemce jízda na velbloudech. Bude ten váš nejrychlejší? Večeře a ubytování v jurtovém kempu, plná penze.

12. den

Východ slunce nad pouští Gobi. Po návratu do kempu snídaně a odjezd přes naleziště prehistorických kostí Bayan Zag (dinosauři) do kempu, ve kterém jsme začínali první den. Cestou také návštěva místní vesnice. Plná penze.

13. den

Odlet do Ulánbátaru. Pestrá škála muzeí - přírodní, Čingischánovo, historických kostýmů, čínské. Centrální náměstí s parlamentem. Poslední nákupy. Večer módní přehlídka historického oblečení s kulturním vystoupením a hudbou, večeře. Nocleh v hotelu.

14. den

Největší socha jezdce na koni na světě, Čingischána. V hlavě koně je rozhledna s nádherným výhledem do okolí. Čingischán se dívá směrem, kde se narodil (Khenti - Dadal). Kemp 13. století, ukázka života z doby Čingischána včetně nádherných vyzdobených náčelnických jurt (tradiční obydlí Mongolů). Původní řemesla, spousty atrakcí (možnost fotografování s ochočenými orly). V kempu 13. století bude podáván oběd. Návrat do Ulánbátaru, dokončení prohlídky města. Nocleh v hotelu.

15. den

Letecký návrat do vlasti.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka. 
 • Letištní taxy. 
 • Doprava. 
 • Místní přeletey Ulánbátar - Gobi a zpět, Ulánbátar - Moron a zpět. 
 • Veškeré přesuny autem v Gobi a na Selenge, transfery na letiště, přesuny do kempu 13. století a k jezeru Chovsgol. 
 • Ubytování se snídaní po celou dobu zájezdu, v hotelu v Ulánbátaru, ubytování v kempu Selenge v komfortních srubech s vlastním sociálním zařízením, ubytování v jurtách v Gobi, 1x přenocování u rodiny v jurtách po 2 osobách. 
 • Plná penze po dobu pobytu v Gobi a v kempu Selenge (obědy mohou být formou balíčku) 8x, 2x večeře. 
 • Vstupy do NP. 
 • V kempu Selenge projížďka na koních. 
 • Pohodová jízda na raftu. 
 • Česky/slovensky mluvící průvodci. 
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Mongolska 1 630 Kč před odletem + 300 Kč při požadavku vyřízení víz přes CK. 
 • Vstupy do muzeí (cca 20 USD). 
 • Strava nad rámec programu (obědy, případně večeře v Ulánbátaru). 
 • Spropitné. 
 • Nadváha zavazadel při místních přeletech na 15 kg (1USD / 1 Kg). 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 4 000 Kč.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6-10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o zájezd určený hlavně milovníkům panenské přírody. Většinu času strávíme v Mongolsku ve volné přírodě. Mongolsko stále nepatří mezi klasické turistické destinace a infrastruktura zde není příliš rozvinutá. Dopravovat se budeme pronajatými terénními vozy, po Ulánbátaru minivanem, delší vzdálenosti na trase z Ulánbátaru do Moronu a zpět a z Ulánbátaru do Gobi a zpět překonáme letecky. Vzhledem k ne příliš kvalitní síti silnic může být někdy cestování v Mongolsku velmi únavné. Poznání bude pro nás na prvním místě!

Míra komfortu

Ubytování bude zajištěno se snídaní po celou dobu zájezdu. V Ulánbátaru v hotelu, v kempu Selenge v komfortních srubech s vlastním sociálním zařízením, v jurtách v Gobi, 1x přenocování u rodiny v jurtách po 2 osobách. V ceně zájezdu jsou tedy zahrnuty snídaně. Dále je do ceny zájezdu zahnuta strava formou plné penze při pobytu v Selenge a v Gobi (obědy mohou být formou balíčku) 8x, 2x večeře. Po zbytek pobytu (obědy, případně večeře v Ulánbátaru) se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace, překladem jídelního lístku, doporučí místní speciality i netradiční lahůdky.

Podobné zájezdy

Arménie - Gruzie
253 Arménie - Gruzie

Za krásami Jižního Kavkazu

23.5. - 10.6.2018
+ další 1 termín
19 dní
Čína - Tibet - Nepál - Indie
236 Čína - Tibet - Nepál - Indie

Tibetské dobrodružství

14.4. - 4.5.2018
+ další 3 termíny
21 dní
Kyrgyzstán - Uzbekistán
269 Kyrgyzstán - Uzbekistán

Historie Hedvábné stezky

1.9. - 20.9.2018
+ další 1 termín
20 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Výstava

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog