Mongolsko pro každého

242

Mongolsko pro každého

Poušť Gobi a oblast Selenge

Přírodní a historická pestrost mongolských pouští a stepí v komfortním balení

O prázdninách Příroda

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 10

Tajemné kláštery i paleontologické muzeum dinosaurů. Národní park Chustaj (Březové hory).  Tajemná poušť Gobi. Turisty téměř nedotčené oblasti - liduprázdné pláně, hřbitovy dinosaurů a neskutečné písečné duny. Sídla nomádů a noci pod hvězdami zalitou oblohou. Přírodní a historická pestrost mongolských stepí a pouští.

Unikátní výprava do míst, kam se příliš turistů nevydává. Akce je určená především milovníkům přírody. Během cesty bude dostatek času poznat unikátní přírodní bohatství země a její kulturní rozmanitost, seznámit se s tradičním způsobem života místních pasteveckých rodin, zažít intenzitu barev a tvarů jednoho z nejhezčích míst na světě. Zájezd je koncipován pro malou skupinku cestovatelů, zajištěno je kvalitní zázemí. Zkušení průvodci garantují odborné výklady.

Termíny a rezervace

Termín:  2.8. - 16.8.2023 15 dní / 13 nocí  (15 dní / 13 nocí) Cena:  90 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Enkhee

Enkhee Sosorbaram

Žije trvale v Mongolsku, ale umí velmi dobře česky. Řídí cestovní kancelář a všechny procesy s tím spojené. V jejích rukou budete v bezpečí.

Více informací o průvodci

Amraa

Amraa Myatav

Odbornice na poznání severozápadní oblasti Mongolska - Selenge a okolí jezera Chuvsgul. Její energie nadchne i vás. Hovořící česky a anglicky.

Více informací o průvodci

Enkhee Sosorbaram

Amraa Myatav

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do MONGOLSKA.

2. den

Přílet do hlavního města Ulánbátaru. Prohlídka města – vyhlídka Zaisan, klášter Gandan s největším stojícím Buddhou v celé Asii. Večeře a nocleh v hotelu.

3. den

Přelet do Moronu. Drsná cesta do panenských krajů s fantastickými lidmi! Naším cílem je kemp Selenge umístěný uprostřed malebné přírody spojené s pocity volnosti a samoty v zemi dávných mongolských chánů. Zajímavé zastávky na fotografování na významných místech v údolí řeky Selenge. Společná večeře v kempu.

4. den

Sjezd největší mongolské řeky na raftovém člunu, nezapomenutelný zážitek! Selenge napájí Bajkalské jezero jako jeho největší přítok. Příjemná procházka po okolních horách. Fotografování vzácných květin a přírody. Večerní kulturní vystoupení. Plná penze.

5. den

Za doprovodu mongolských průvodců výlet na koních údolím řeky Selenge posetým loukami plnými exotických květin. Piknik v přírodě, ukázky jezdeckého umění. Kde jinde vyzkoušet jízdu na koni, než na mongolských stepích? Trasa na koních bude uzpůsobena dle chuti a fyzické zdatnosti cestovatelů. Společný prožitek je nade vše. Večerní kulturní program v kempu, plná penze.

6. den

Po snídani návštěva místní rodiny. Seznámení s tradičním způsobem života místních pasteveckých rodin. Tentokrát se i my budeme těšit z vyhlášené pohostinnosti mongolských rodin. Příprava mongolské speciality chorchog (pečená koza v konvi). Plná penze.

7. den

Výjezd na poutní místo s lámaistickým pomníkem (centrum přírodní energie). Lamaistický buddhismus má v Mongolsku několikasetletou tradici, Mongolsko udržovalo styky s Tibetem, jenž byl vždy vnímán jako duchovně nadřazenější. Večerní závody v lukostřelbě (charvalt) vycházející z tradičních potřeb lovce a pastevce. Oblíbená soutěžní disciplína již po staletí. Soupeřit mohou muži i ženy. Večerní posezení u ohně. Plná penze.

8. den

Ranní odjezd do Moronu, panenskou přírodou k největšímu, legendami opředenému mongolskému jezeru Chovsgol. Mohutné horské hřebeny zvedající se nad nejkrásnějším jezerem Mongolska. Návštěva u posledních „divokých“ kmenů pastevců Tsaatanů, v mongolštině „těch, kteří mají soba“. Nocleh u jezera, společná večeře.

9. - 10. den

Letecky do Ulánbátaru. Přejezd do NP Chustaj (Březové hory). Návštěva přírodní rezervace koně Převalského, kde byl v roce 1994 vypuštěn poprvé. Přepravili je sem z několika stád chovaných v zajetí v Evropě, velkou zásluhu na projektu má i ZOO Praha. Na cestě tam i zpět prohlídka zajímavých míst. Další zvířata – vlky, jeleny a sviště – lze spatřit večer a brzy ráno u napajedla. Nocleh u NP Chustaj. V závislosti na příjezdu do Ulánbátaru může následovat krátký odpolední program.

11. den

Letecky do pouště Gobi. Návštěva soutěsky Yolin – Am, krátký pěší výlet. Muzeum s exponáty všech druhů divoké zvěře, které se v Gobi kdy vyskytovaly. Nebude chybět ani bájný červ „Olgoj Chorchoj“. Cestou možnost výstupu kaňonem říčky na některou z hor. Ubytování v jurtovém kempu, plná penze.

12. den

Výlet do oblasti Khongorin Els. Rozlehlé zlaté písečné duny, známé jako zpívající písky, dosahují neuvěřitelné výšky 300 metrů a táhnou se v délce 180 kilometrů. Nezapomenutelná vyhlídka z vrcholků dun. Jasně modré nebe v ostrém kontrastu se zlatavým pískem. Pozoruhodné zastávky cestou. Den zasvěcený poznávání života nomádských obyvatel v poušti Gobi. Každodenní život nomádských rodin. Připojíte se k výrobě sýrů či snad podojíte „svého“ velblouda? Pro zájemce jízda na velbloudech. Bude ten váš nejrychlejší? Večeře a ubytování v jurtovém kempu, plná penze. Oběd formou balíčku.

13. den

Východ slunce nad pouští Gobi. Po návratu do kempu snídaně a odjezd přes naleziště prehistorických kostí Bayan Zag (dinosauři) do kempu, ve kterém jsme začínali první den. Cestou návštěva místní vesnice. Plná penze.

14. den

Odlet do Ulánbátaru. Kemp 13. století, ukázka života z doby Čingischána včetně nádherných vyzdobených náčelnických jurt (tradiční obydlí Mongolů). Původní řemesla, spousty atrakcí (možnost fotografování s ochočenými orly). V kempu 13. století bude podáván oběd. Největší socha jezdce na koni na světě, Čingischána. V hlavě koně je rozhledna s nádherným výhledem do okolí. Čingischán se dívá směrem, kde se narodil (Khenti – Dadal). Návrat zpět do Ulánbátaru, dle časových možností prohlídka města. Pestrá škála muzeí. Centrální náměstí s parlamentem. Poslední nákupy. Večer módní přehlídka historického oblečení s kulturním vystoupením, večeře. Nocleh v hotelu.

15. den

Letecký návrat do vlasti.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelet Ulánbátar – Gobi a zpět, Ulánbátar – Moron a zpět
 • Veškeré přesuny autem v Gobi a na Selenge, transfery na letiště, přesuny do kempu 13. století a k jezeru Chovsgol
 • Ubytování se snídaní po celou dobu zájezdu, 3x v hotelu v Ulánbátaru, 5x v kempu Selenge v komfortních srubech s vlastním sociálním zařízením, 3x v jurtách v Gobi, 2x přenocování u rodiny v jurtách po 2 osobách
 • 8x plná penze po dobu pobytu v Gobi a v kempu Selenge (obědy mohou být formou balíčku), 2x večeře
 • Vstupy do NP
 • Vstupy do muzeí. 
 • V kempu Selenge projížďka na koních
 • Pohodová jízda na raftu
 • Česky/slovensky mluvící průvodci

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Mongolska 1 930 Kč před odletem
 • Strava nad rámec programu (obědy, případně večeře v Ulánbátaru)
 • Spropitné
 • Nadváha zavazadel při místních přeletech nad 15 kg (2 USD / 1 Kg)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 4 500 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6-10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o zájezd určený hlavně milovníkům panenské přírody. Většinu času strávíme v Mongolsku ve volné přírodě. Mongolsko stále nepatří mezi klasické turistické destinace a infrastruktura zde není příliš rozvinutá. Dopravovat se budeme pronajatými terénními vozy, po Ulánbátaru minivanem, delší vzdálenosti na trase z Ulánbátaru do Moronu a zpět a z Ulánbátaru do Gobi a zpět překonáme letecky. Vzhledem k ne příliš kvalitní síti silnic může být někdy cestování v Mongolsku velmi únavné. Poznání bude pro nás na prvním místě!

Míra komfortu

Ubytování bude zajištěno se snídaní po celou dobu zájezdu. V Ulánbátaru v hotelu, v kempu Selenge v komfortních srubech s vlastním sociálním zařízením, v jurtách v Gobi, 2x přenocování u rodiny v jurtách po 2 osobách. Dále je do ceny zájezdu zahnuta 8x strava formou plné penze při pobytu v Selenge a v Gobi (obědy mohou být formou balíčku), 2x večeře. Po zbytek pobytu (obědy, případně večeře v Ulánbátaru) se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace, překladem jídelního lístku, doporučí místní speciality i netradiční lahůdky.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Arménie - Gruzie
253 Arménie - Gruzie

Za krásami Jižního Kavkazu

17.5. - 4.6.2023
+ další 3 termíny
19 dní
Kyrgyzstán - Uzbekistán
269 Kyrgyzstán - Uzbekistán

Historie Hedvábné stezky

26.5. - 14.6.2023
+ dalších 5 termínů
20 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2022 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny do května 2023, jak byly vypsány ke dni 10. 6. 2022.