Mongolsko pro každého

242

Mongolsko pro každého

Poušť Gobi a oblast Selenge

Přírodní a historická pestrost mongolských pouští a stepí v komfortním balení

O prázdnináchPříroda

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 10

Pozůstatky Kharkhorumu, hlavního města Čingischánovy říše. Tajemné kláštery i paleontologické muzeum dinosaurů. Národní park Chustaj (Březové hory).  Tajemná poušť Gobi. Turisty téměř nedotčené oblasti - liduprázdné pláně, hřbitovy dinosaurů a neskutečné písečné duny. Sídla nomádů a noci pod hvězdami zalitou oblohou. Přírodní a historická pestrost mongolských stepí a pouští. 
 
Unikátní výprava do míst, kam se příliš turistů nevydává. Akce je určená především milovníkům přírody. Během cesty bude dostatek času poznat unikátní přírodní bohatství země a její kulturní rozmanitost, seznámit se s tradičním způsobem života místních pasteveckých rodin, zažít intenzitu barev a tvarů jednoho z nejhezčích míst na světě. Zájezd je koncipován pro malou skupinku cestovatelů, zajištěno je kvalitní zázemí. Zkušení průvodci garantují odborné výklady.

Termíny a rezervace

Termín: 21.7. - 4.8.201815 dní (15 dní)Cena: 88 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Enkhee

Enkhee Sosorbaram

Žije trvale v Mongolsku, ale umí velmi dobře česky. Řídí cestovní kancelář a všechny procesy s tím spojené. V jejích rukou budete v bezpečí.

Více informací o průvodci

Ninjee

Ninjee Ochirbat

Skvělá průvodkyně, která se o vás postará v oblasti pouště Gobi. Mluví velmi dobře česky, rusky a anglicky. Její znalosti a nasazení je zárukou vaší spokojenosti.

Více informací o průvodci

Amraa

Amraa Myatav

Odbornice na poznání severozápadní oblasti Mongolska - Selenge a okolí jezera Chuvsgul. Její energie nadchne i vás. Hovořící česky a anglicky.

Více informací o průvodci

Enkhee Sosorbaram

Ninjee Ochirbat

Amraa Myatav

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do MONGOLSKA, hlavního města Ulánbátaru, následně přelet do Moronu. Drsná cesta do panenských krajů s fantastickými lidmi! Naším cílem je kemp Selenge umístěný uprostřed malebné přírody spojené s pocity volnosti a samoty v zemi dávných mongolských chánů. Zajímavé zastávky na fotografování na významných místech v údolí řeky. Společná večeře v kempu.

3. den

Nezapomenutelný zážitek, sjezd největší mongolské řeky na raftovém člunu. Selenge napájí Bajkalské jezero jako jeho největší přítok. Příjemná procházka po okolních horách. Fotografování vzácných květin a přírody. Večer kulturní vystoupení. Plná penze.

4. den

Za doprovodu mongolských průvodců výlet na koních údolím řeky Selenge, posetým loukami plnými exotických květin. Piknik v přírodě, ukázky jezdeckého umění. Kde jinde vyzkoušet jízdu na koni, než na mongolských stepích? Trasa na koních bude uzpůsobena dle chuti a fyzického fondu cestujících. Společný prožitek je nade vše. Večerní kulturní program v kempu, plná penze.

5. den

Po snídani odjezd do vesnice Rashant. Přivítá nás  místní guvernér stejně vřele, jak tomu bylo při minulé návštěvě? Ochutnávka vybrané kuchyně, společný oběd. Seznámení s tradičním způsobem života místních pasteveckých rodin. Tentokrát se i my budeme těšit z vyhlášené pohostinnosti mongolských rodin, povečeříme a přenocujeme v tradičních jurtách. Plná penze.

6. den

Výjezd na poutní místo s lámaistickým pomníkem (centrum přírodní energie). Lamaistický buddhismus má v Mongolsku několikasetletou tradici, Mongolsko udržovalo styky s Tibetem, jenž byl vždy vnímán jako duchovně nadřazenější. Večerní závody v lukostřelbě (charvalt) vycházející z tradičních potřeb lovce a pastevce. Oblíbená soutěžní disciplína již po staletí. Soupeřit mohou muži i ženy. Příprava mongolské speciality chorchog (pečená koza v konvi), večerní posezení u ohně. Plná penze.

7. den

Ranní  odjezd do Moronu, panenskou přírodou k největšímu, legendami opředenému mongolskému jezeru Chovsgol. Poslední opravdová divočina. Mohutné horské hřebeny zvedající se nad nejkrásnějším jezerem Mongolska. Návštěva u posledních „divokých“ kmenů pastevců Tsaatanů – v mongolštině „těch, kteří mají soba“. Nocleh u jezera, společná večeře.

8. den

Letecky do Ulánbátaru. Prohlídka města – vyhlídka Zaisan, klášter Gandan s největším stojícím Buddhou v celé Asii. Nocleh a večeře v hotelu.

9. - 10. den

Návštěva NP  Chustaj (Březové hory), přírodní rezervace koní převalského a další divoké zvěře,    kde byl v roce 1994 vypuštěn kůň převalského. Přepravili je sem z několika stád chovaných v zajetí v  Evropě, velkou zásluhu na projektu má i ZOO Praha. Na cestě tam i zpět prohlídka zajímavých míst. Nocleh u NP Chustaj, jelikož koně a další zvěř – vlky, jeleny, apod. lze spatřit večer a brzy ráno u napajedla. V závislosti na příjezdu do Ulábátaru může následovat krátký odpolední program.

12. den

Výlet do oblasti Khongorin Els. Rozlehlé zlaté písečné duny, známé jako zpívající písky, dosahují neuvěřitelné výšky 300 metrů a táhnou se v délce 180 kilometrů. Nezapomenutelná vyhlídka z vrcholků dun. Jasně modré nebe v ostrém kontrastu se zlatavým pískem. Pozoruhodné zastávky cestou, sběr polodrahokamů. Den zasvěcený poznávání života nomádských obyvatel v poušti Gobi. Každodenní život nomádských rodin. Připojíte se k výrobě sýrů či snad podojíte „svého“ velblouda? Pro zájemce jízda na velbloudech. Bude ten váš nejrychlejší? Večeře a ubytování v jurtovém kempu, plná penze.

13. den

Letecky do pouště Gobi. Návštěva soutěsky Yolin - Am, krátký pěší výlet. Muzeum s exponáty všech druhů divoké zvěře, které se v Gobi kdy vyskytovaly. Nebude chybět ani bájný červ „Olgoj Chorchoj“. Cestou možnost výstupu na některou z hor kaňonem říčky. Ubytování v jurtovém kempu, plná penze. Oběd formou balíčku.

13. den

Východ slunce nad pouští Gobi. Po návratu do kempu snídaně a odjezd přes naleziště prehistorických kostí Bayan Zag (dinosauři) do kempu, ve kterém jsme začínali první den. Cestou také návštěva místní vesnice. Plná penze.

14. den

Odlet do Ulánbátaru. Přílet v dopoledních hodinách. Odjezd do hotelu a odtud odjezd na Kemp 13. století, ukázka života z doby Čingischána včetně nádherných vyzdobených náčelnických jurt (tradiční obydlí Mongolů). Původní řemesla, spousty atrakcí (možnost fotografování s ochočenými orly). V kempu 13. století bude podáván oběd. Největší socha jezdce na koni na světě, Čingischána. V hlavě koně je rozhledna s nádherným výhledem do okolí. Čingischán se dívá směrem, kde se narodil (Khenti - Dadal). Návrat zpět do Ulanbátaru, dle časových možností prohlídka města. Pestrá škála muzeí - přírodní, Čingischánovo, historických kostýmů, čínské. Centrální náměstí s parlamentem. Poslední nákupy. Večer módní přehlídka historického oblečení s kulturním vystoupením a hudbou, večeře. Nocleh v hotelu.

15. den

Letecký návrat do vlasti.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka. 
 • Letištní taxy. 
 • Doprava. 
 • Místní přeletey Ulánbátar - Gobi a zpět, Ulánbátar - Moron a zpět. 
 • Veškeré přesuny autem v Gobi a na Selenge, transfery na letiště, přesuny do kempu 13. století a k jezeru Chovsgol. 
 • Ubytování se snídaní po celou dobu zájezdu, v hotelu v Ulánbátaru, ubytování v kempu Selenge v komfortních srubech s vlastním sociálním zařízením, ubytování v jurtách v Gobi, 1x přenocování u rodiny v jurtách po 2 osobách. 
 • Plná penze po dobu pobytu v Gobi a v kempu Selenge (obědy mohou být formou balíčku) 8x, 2x večeře. 
 • Vstupy do NP. 
 • V kempu Selenge projížďka na koních. 
 • Pohodová jízda na raftu. 
 • Česky/slovensky mluvící průvodci. 
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Mongolska 1 630 Kč před odletem + 300 Kč při požadavku vyřízení víz přes CK. 
 • Vstupy do muzeí (cca 20 USD). 
 • Strava nad rámec programu (obědy, případně večeře v Ulánbátaru). 
 • Spropitné. 
 • Nadváha zavazadel při místních přeletech nad 15 kg (1USD / 1 Kg). 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 4 000 Kč.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6-10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o zájezd určený hlavně milovníkům panenské přírody. Většinu času strávíme v Mongolsku ve volné přírodě. Mongolsko stále nepatří mezi klasické turistické destinace a infrastruktura zde není příliš rozvinutá. Dopravovat se budeme pronajatými terénními vozy, po Ulánbátaru minivanem, delší vzdálenosti na trase z Ulánbátaru do Moronu a zpět a z Ulánbátaru do Gobi a zpět překonáme letecky. Vzhledem k ne příliš kvalitní síti silnic může být někdy cestování v Mongolsku velmi únavné. Poznání bude pro nás na prvním místě!

Míra komfortu

Ubytování bude zajištěno se snídaní po celou dobu zájezdu. V Ulánbátaru v hotelu, v kempu Selenge v komfortních srubech s vlastním sociálním zařízením, v jurtách v Gobi, 1x přenocování u rodiny v jurtách po 2 osobách. V ceně zájezdu jsou tedy zahrnuty snídaně. Dále je do ceny zájezdu zahnuta strava formou plné penze při pobytu v Selenge a v Gobi (obědy mohou být formou balíčku) 8x, 2x večeře. Po zbytek pobytu (obědy, případně večeře v Ulánbátaru) se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace, překladem jídelního lístku, doporučí místní speciality i netradiční lahůdky.

Podobné zájezdy

Arménie - Gruzie
253 Arménie - Gruzie

Za krásami Jižního Kavkazu

22.5. - 9.6.2019
+ další 1 termín
19 dní
Čína - Tibet - Nepál - Indie
236 Čína - Tibet - Nepál - Indie

Tibetské dobrodružství

15.9. - 5.10.2018
+ další 3 termíny
21 dní
Kyrgyzstán - Uzbekistán
269 Kyrgyzstán - Uzbekistán

Historie Hedvábné stezky

1.9. - 20.9.2018
+ další 1 termín
20 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog