Mongolsko pro každého

242

Mongolsko pro každého

Poušť Gobi a oblast Selenge

Přírodní a historická pestrost mongolských pouští a stepí v komfortním balení

O prázdninách Příroda

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 10

Tajemné kláštery i paleontologické muzeum dinosaurů. Národní park Chustaj (Březové hory). Tajemná poušť Gobi. Turisty téměř nedotčené oblasti - liduprázdné pláně, neskutečné písečné duny. Sídla nomádů, ukázky jezdeckého umění pastevců, závody v lukostřelbě a noci pod oblohou zalitou hvězdami. Přírodní a historická pestrost mongolských stepí a pouští.

Unikátní výprava do míst, kam se příliš turistů nevydává. Během cesty bude dostatek času poznat unikátní přírodní bohatství země a její kulturní rozmanitost, seznámit se s tradičním způsobem života místních pasteveckých rodin, zažít intenzitu barev a tvarů jednoho z nejhezčích míst na světě. Zájezd je koncipován pro malou skupinku cestovatelů. Zkušení průvodci garantují odborné výklady.

Termíny a rezervace

Termín:  8.7. - 21.7.2024 14 dní / 12 nocí  (14 dní / 12 nocí) Cena:  98 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  2.8. - 15.8.2024 14 dní / 12 nocí  (14 dní / 12 nocí) Cena:  96 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  1.8. - 14.8.2025 14 dní / 12 nocí  (14 dní / 12 nocí) Cena:  96 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Ninjee

Ninjee Ochirbat

Narodila se v Ulánbátaru, ale za svůj krátký život již procestovala řadu zemí. V Čechách vystudovala grafický design na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Do rodného Mongolska se ráda vrací, aby jeho krásy přiblížíla i ostatním. Hovoří česky, anglicky, rusky a mongolsky.

Více informací o průvodci

Enkhee

Enkhee Sosorbaram

Žije trvale v Mongolsku, ale umí velmi dobře česky. Řídí cestovní kancelář a všechny procesy s tím spojené. V jejích rukou budete v bezpečí.

Více informací o průvodci

Amraa

Amraa Myatav

Odbornice na poznání severozápadní oblasti Mongolska - Selenge a okolí jezera Chuvsgul. Její energie nadchne i vás. Hovořící česky a anglicky.

Více informací o průvodci

Ninjee Ochirbat 8.7. - 21.7.2024 ?

Enkhee Sosorbaram

Amraa Myatav

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do Mongolska.

2. - 3. den

Přílet do hlavního města Ulánbátaru. Centrální náměstí s parlamentem. Klášter Gandan s největším stojícím Buddhou v celé Asii. Přejezd do NP Chustaj (Březové hory). Návštěva přírodní rezervace koně Převalského, kde byl v roce 1994 vypuštěn poprvé. Další zvířata – vlky, jeleny a sviště – lze spatřit večer a brzy ráno u napajedla. Nocleh u NP Chustaj

4. den

Letecky do pouště Gobi. Návštěva soutěsky Yolin – Am, krátký pěší výlet. Muzeum s exponáty všech druhů divoké zvěře, které se v Gobi kdy vyskytovaly. Nebude chybět ani bájný červ „Olgoj Chorchoj“. Cestou možnost výstupu kaňonem říčky na některou z hor. Ubytování v jurtovém kempu, plná penze.

5. den

Výlet do oblasti Khongorin Els. Rozlehlé zlaté písečné duny, známé jako zpívající písky, dosahují neuvěřitelné výšky 300 metrů a táhnou se v délce 180 kilometrů. Nezapomenutelná vyhlídka z vrcholků dun. Jasně modré nebe v ostrém kontrastu se zlatavým pískem. Pozoruhodné zastávky cestou. Den zasvěcený poznávání života nomádských obyvatel v poušti Gobi. Každodenní život nomádských rodin. Připojíte se k výrobě sýrů či snad podojíte „svého“ velblouda? Pro zájemce jízda na velbloudech. Bude ten váš nejrychlejší? Večeře a ubytování v jurtovém kempu, plná penze. Oběd formou balíčku.

6. den

Východ slunce nad pouští Gobi. Po návratu do kempu snídaně a odjezd přes naleziště kostí dinosaurů Bayan Zag do kempu, ve kterém jsme začínali první den. Cestou návštěva místní vesnice. Plná penze.

7. den

Odlet do Ulánbátaru. Kemp 13. století, ukázka života z doby Čingischána, nádherně vyzdobených náčelnických jurt, původní řemesla. Budeme mít štěstí i na sokolníky? Největší socha jezdce na koni na světě, Čingischána. V hlavě koně je rozhledna s nádherným výhledem do okolí. Návrat zpět do Ulánbátaru.

8. den

Odlet do Moronu. Drsná cesta do panenských krajů s fantastickými lidmi! Naším cílem je kemp Selenge umístěný uprostřed malebné přírody spojené s pocity volnosti a samoty v zemi dávných mongolských chánů. Zajímavé zastávky na fotografování na významných místech v údolí řeky Selenge. Společná večeře v kempu.

9. den

Sjezd největší mongolské řeky na raftovém člunu, nezapomenutelný zážitek (fakultativně). Selenge napájí Bajkalské jezero jako jeho největší přítok. Příjemná procházka po okolních horách. Fotografování vzácných květin a přírody. Večerní kulturní vystoupení. Plná penze.

10. den

Za doprovodu mongolských průvodců výlet na koních údolím řeky Selenge posetým loukami plnými exotických květin. Piknik v přírodě, ukázky jezdeckého umění. Kde jinde vyzkoušet jízdu na koni, než na mongolských stepích? Výjezd na poutní místo s lámaistickým pomníkem (centrum přírodní energie). Večerní závody v lukostřelbě (charvalt) vycházející z tradičních potřeb lovce a pastevce. Večerní posezení u ohně. Plná penze.

11. den

Po snídani návštěva místní rodiny. Seznámení s tradičním způsobem života místních pasteveckých rodin. Tentokrát se i my budeme těšit z vyhlášené pohostinnosti mongolských rodin. Příprava mongolské speciality chorchog. Plná penze.

12. den

Ranní odjezd do Moronu, panenskou přírodou k největšímu, legendami opředenému mongolskému jezeru Chovsgol. Mohutné horské hřebeny zvedající se nad nejkrásnějším jezerem Mongolska. Návštěva u posledních „divokých“ kmenů pastevců Tsaatanů, v mongolštině „těch, kteří mají soba“. Nocleh u jezera, společná večeře.

13. den

Letecky do Ulánbátaru. Prohlídka města – vyhlídka Zaisan, pestrá škála muzeí. Poslední nákupy. Večer kulturní vystoupení. Večeře. Nocleh v hotelu.

14. den

Letecký návrat do vlasti.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelet Ulánbátar – Gobi a zpět, Ulánbátar – Moron a zpět
 • Veškeré přesuny autem v Gobi a na Selenge, transfery na letiště, přesuny do kempu 13. století a k jezeru Chovsgol
 • Ubytování se snídaní po celou dobu zájezdu, 2x v hotelu v Ulánbátaru, 5x v kempu Selenge v komfortních srubech s vlastním sociálním zařízením, 3x v jurtách v Gobi ( může být pro více osob), 1x přenocování u rodiny v jurtách po 2 osobách
 • 8x plná penze po dobu pobytu v Gobi a v kempu Selenge (obědy mohou být formou balíčku), 2x večeře
 • Vstupy do NP
 • Vstupy do muzeí. 
 • V kempu Selenge projížďka na koních
 • Pohodová jízda na raftu
 • Česky/slovensky mluvící průvodci

Cena nezahrnuje

 • Strava nad rámec programu (obědy, případně večeře v Ulánbátaru)
 • Spropitné
 • Nadváha zavazadel při místních přeletech nad 15 kg (2 USD / 1 Kg)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 4 500 Kč
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Sjezd největší mongolské řeky na raftovém člunu

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6-10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Mongolsko stále nepatří mezi klasické turistické destinace a infrastruktura zde není příliš rozvinutá. Dopravovat se budeme pronajatými terénními vozy, po Ulánbátaru minivanem, delší vzdálenosti na trase z Ulánbátaru do Moronu a zpět a z Ulánbátaru do Gobi a zpět překonáme letecky. Vzhledem k ne příliš kvalitní síti silnic může být někdy cestování v Mongolsku velmi únavné. Poznání bude pro nás na prvním místě!

Míra komfortu

Ubytování bude zajištěno se snídaní po celou dobu zájezdu. V Ulánbátaru v hotelu, v kempu Selenge v komfortních srubech s vlastním sociálním zařízením, v jurtách v Gobi, 1x přenocování u rodiny v jurtách po 2 osobách. Dále je do ceny zájezdu zahnuta 8x strava formou plné penze při pobytu v Selenge a v Gobi (obědy mohou být formou balíčku), 2x večeře. Po zbytek pobytu (obědy, případně večeře v Ulánbátaru) se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace, překladem jídelního lístku, doporučí místní speciality i netradiční lahůdky.

Podobné zájezdy

Arménie - Gruzie
253 Arménie - Gruzie

Za krásami Jižního Kavkazu

1.5. - 16.5.2025
16 dní
Kyrgyzstán - Uzbekistán
269 Kyrgyzstán - Uzbekistán

Historie Hedvábné stezky

24.8. - 11.9.2024
+ další 3 termíny
19 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)