Bhútán - Nepál

238

Bhútán - Nepál

Festivalové veselí a poslední Šangri-la

To nejlepší z Bhútánu a Nepálu v komfortním balení

Oblíbený Památky a příroda

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Nedobytné pevnosti, skvostné buddhistické chrámy, turnaje v lukostřelbě a barvitá himálajská příroda jako pohádková kulisa života běžných lidí. To vše s plnou penzí a službami na vysoké úrovni. Možnost prodloužení o Káthmándské údolí v Nepálu. Kultura Névárců, významné památky starobylých měst Káthmándú, Patánu a Bhaktapuru. Během jarního termínu navíc budeme svědky tradiční slavnosti Tshechu s náboženskými tanci v maskách!

Kulturně-poznávací zájezd vhodný pro všechny věkové skupiny. Bhútánský král přísně dbá na to, aby množství cizinců nenarušilo tradiční kulturu tibetského buddhismu, která zde vzkvétá už po celá staletí. Šance poznat, jak může jít pokrok ruku v ruce s tradičními hodnotami.

9.—25.11.2024 Program obohacen o festival Jambay Lhakang Drup - jeden z nejvýznamnějších a nejtradičnějších festivalů, který se odehrává odehrává v historickém srdci země, Bumthangu. Tance v maskách, nádherné brokátové kostýmy, obživlé podoby démonů a mytologických postav. Příběhy z bhútánské, tibetské a buddhistické mytologie a historie. Tanec nahatých mnichů, známý jako "Tercham".

Termíny a rezervace

Termín:  9.11. - 25.11.2024 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  138 700 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  9.11. - 21.11.2024 13 dní / 10 nocí  (13 dní / 10 nocí) Cena:  128 700 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Michal

Michal Thoma

Fotograf a publicista, absolvent kulturologie na FF UK. Zaměřuje se na oblast Jihovýchodní Asie, zejména Nepál, Bhútán, Indii a Srí Lanku, historii i současnost. Zajímá se především o historii a kulturu těchto zemí a sleduje i současné politické dění v oblasti. Spoluautor publikací Pod hradbou H...

Více informací o průvodci

Kateřina

Kateřina Rojková

Absolventka religionistiky a etnologie se vášnivě zamilovala do indické, nepálské a bhútánské kultury. Barevná Indie jí učarovala, její vybroušená znalost jazyka hindi zaskočila i kníraté vezíry a fešáky Síkhů, obdivovatele nachází i v Nepálu, Tibetu a Bhútánu. Řadu let praktikuje jógu, v níž na...

Více informací o průvodci

Martina

Martina Veselá

Procestovala snad celý svět. Od Austrálie, přes Indonésii, Nepál i Srí Lanku. Pracovala v Japonsku i na Novém Zélandu. Cestuje už přes deset let. Během pobytů ve vzdálených krajích se naučila anglicky, španělsky, portugalsky i srbsky. Prostě žena, která si dokáže poradit v jakékoliv situaci a ve...

Více informací o průvodci

Michal Thoma 9.11. - 25.11.2024
9.11. - 21.11.2024
?

Kateřina Rojková

Martina Veselá

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Nepálu. Přílet do hlavního města Káthmándú. Představení okolní čtvrti Thamel, v níž bydlíme a která je velkým tržištěm turistických obchodů a dobrých restaurací. Večer navštívíme stúpu Svajambhúnáth, známou též jako „opičí chrám“ a přilehlé svatyně.

3. den

Přelet do Bhútánu, Země hřmícího draka. Za dobrého počasí máme šanci vidět úžasné panorama himálajských štítů v čele s Everestem a Kančendžengou. Přistání na letišti Paro, kam kvůli náročnosti může létat jen omezené množství pilotů a přesun do hlavního města Thimphu. Zastávka u chrámu Tashog lhakhang se starobylým řetězovým mostem. Večer návštěva kláštera Dechen Phodrang s vyhlídkou na hrad Tashichho Dzong, sídlo krále a vlády.

4. den

Prohlídka pamětihodností Thimphu. Vyhlídka na město od gigantické sochy Buddhy, rezervace národního zvířete takina. Policista řídící průjezd křižovatku s baletní grácií v jediném hlavním městě bez semaforu. Turnaje v lukostřelbě, národním sportu. Tradiční výroba ručního papíru. Přejezd do Wangdue přes průsmyk Dochu-La (3100 m) s úžasnými horskými panoramaty za dobrého počasí. Možná uvidíme i nejvyšší horu Bhútánu Gangkhar Punesum (7 570 m), nejvyšší hora světa bez lidské stopy.

5. - 6. den

Pěšky rýžovými políčky k chrámu Khamsum Lhakhang, malebné pohledy do údolí. Nejkrásnější hrad Punakha zvaný „Palác velikého štěstí“. Chrám Chimmi Lhakhang bhútánského světce, který šířil buddhismus za pomocí sexu, pití a zpěvu. Nejdelší lanový most v Bhútánu. Ženského klášter s vyhlídkou na údolí. Malebný přejezd do Bumthangu, historického srdce země. Stánky s místními produkty pastevců v průsmyku Pele-la (3420 m). Prohlídka hradu Trongsa, který je rodovým lénem královské rodiny Bhútánu. Znamenité muzeum monarchie v hradní hlásce.

7. - 8. den

Pamětihodnosti Bumthangu. V podzimním termínu zde zažijeme slavnost Jakar Tshechu - dramatické tance ve strašidelných maskách buddhistických bohů a démonů, tradiční hudba a další kulturní program. Palác Ugyencholing v údolí Tang s vynikající expozicí o tradičním vesnickém životě. Mystické jezírko Membartsho. Vystoupáme k chrámu Kundzongdrak nebo raději navštívíme další ženská klášter? Degustace místního piva Červená panda. Starobylé kláštery Jampey Lhakhang a Kurjey Lhakhang. Procházka ke klášteru Tamshing Gomba. Přejezd do ledovcového údolí Phobjikha v Černých horách.

9. - 10. den

Historický klášter Gangtey a pěší výlet malebným údolím zakončený návštěva bhútánské domácnosti v tradičním obydlí a ochutnávka tradičních jídel i slaného čaje a pálenky ara. Krajina nedotčená moderní civilizací. Na podzim sem přilétají přezimovat ohrožení jeřábi černokrcí, jejichž centrum navštívíme. Přejezd do Paro. Během jarního termínu zde zažijeme slavnost Paro Tshechu - o jedinečnou atmosféru se postarají desítky tančících mnichů a stovky přihlížejících věřících.

11. - 12. den

Prohlídka Paro. Národní muzeum v bývalé hradní hlásce. Výstup ke chrámu Tygří hnízdo, nejsvětější místo v Bhútánu, které je „zavěšené“ na strmém útesu. Před hradem Paro si vyzkoušíme tradiční bhútánský oděv. Nově rekonstruovaný hrad Drukyel Dzong a špička posvátné hory Jomolhari (7450 m) za dobré viditelnosti. Rozloučení s Bhútánem. Letecky do Nepálu.

Možnost zkrácení bez Nepálu. Odlet 12.den.

12. - 13. den

Další šance na panoramatický výhled na hřeben Himálaje. Přílet do Káthmándú. Lanovkou na vrchol Chandragiri s dechberoucími pohledy do Káthmándského údolí. Buddhistická stúpa Boudhanáth a přesun do Bhaktapuru, historicky zachovalého města. Nocleh v Dhulikelu na okraji Káthmándského údolí – uvidíme ráno himálajské panorama? Buddhistický chrám Namo Buddha a pěší výlet vesnickou krajinou s výhledy na hory. Večer spalování zesnulých v Pashupatináthu. Zpět do Káthmándú a Thamelu.

14. - 15. den

Pro zájemce fakultativní vyhlídkový let k Everestu. Návštěva královského města Patan se znamenitým muzeem a krásnými chrámy. Královské náměstí Durbar Square. Ukáže se nám živoucí bohyně Kumárí? Riksha rallye do hotelu.

16. - 17. den

Odlet z Káthmándú a letecký návrat (dle leteckého spojení přes indické Díllí) domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Přelety Kátmándú - Paro a Paro – Káthmándú
 • Doprava pronajatými auty
 • 14x/10x ubytování v kvalitních hotelech se snídaní
 • Vstupní permit
 • Plná penze a servis v Bhútánu
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní víza do Nepálu 30 USD po příletu, do Bhútánu 1 300 Kč
 • Stravování v Nepálu kromě snídaní
 • Vstupy v Nepálu cca 50 USD
 • Spropitné
 • Fakultativní vyhlídkový let k Everestu cca 210 USD
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 10 400 Kč (17 dní) / 7 300 Kč (13 dní)
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Vyhlídkový let k Everestu cca 210 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Kulturně-poznávací zájezd vhodný pro všechny věkové skupiny. Po celou dobu zájezdu budeme využívat pronajatá vozidla – komfortní autobusy, mikrobusy. Letecky se přesuneme na trase Kátmándú - Paro a Paro – Káthmándú.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v dobrých hotelových kategoriích (zvláště na západě Bhútánu), v údolích směrem na východ jde potom o ubytování v rázovitých dřevěných stavbách typu švýcarských srubů s kamny. V Káthmándú budeme bydlet v dobrém hotelu s vlastním příslušenstvím. Hotel je umístěn ve známé čtvrti zahraničních turistů Thamel, zhruba čtvrt hodiny pěšky od historického centra.

V Bhútánu je v ceně zájezdu zahrnuta plná penze formou švédského stolu. V nepálské a indické části cesty není strava s výjimkou snídaně v ceně zájezdu zahrnuta. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace, případně překladem jídelního lístku. Ve čtvrti Thamel, kde v Káthmándú nocujeme, je dostatek nejrůznějších krajových restaurací rozličné cenové kategorie, průměrně za den utratíte kolem 20-25 dolarů na osobu.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Vážený Livingstone,  při cestě Bhutánem a Nepálem jsem se setkala s  Vašim průvodcem Michalem Thomou, o němž lze hovořit jen v superlativech. Jeho znalosti země, společnosti, kultury, náboženství Bhutánu i Nepálu nebyly jen encyklopedické, ale korespondovaly s dobou a vývojem. Především je dokázal zcela přirozeně a ochotně předávat a sdílet s námi, a to přes mnohé opakované či zvídavé dotazy. Svým klidem a rozvahou vytvářel vždy příjemnou a přátelskou atmosféru ve skupině. Jeho obdivuhodná znalost prostředí nám naopak přinesla spoustu nečekaných veselých zážitků a poznání bonusových míst. Mohu Vám opravdu za všechny z nás sdělit, že budeme nejen rádi vzpomínat  na úžasný Bhútán a bláznivý Nepál, ale především na vynikajícího profesionálního průvodce a milého člověka. Jsem velmi ráda, že služby Vaší cestovní kanceláře můžu stále jen chválit a doporučovat. Vaši průvodci jsou vždy velmi erudovaní, ale Michal získal naprostý prim. Je mi potěšením se s Vámi o tyto dojmy podělit. Děkuji Vám. Přeji Vám mnoho spokojených klientů, jako jsem byli my na zájezdu č.238 :)   Se srdečnými pozdravy ze Zlína a přáním všeho dobrého nejen na cestách 

Eva B.

16.11.2023

Podobné zájezdy

Nepál - Indie
231 Nepál - Indie

Posvátná místa pod Himálajem

17.10. - 31.10.2024
+ další 2 termíny
15 dní
Dárdžiling - Sikkim - Bhútán - Káthmandú
31.10. - 18.11.2024
19 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)