Bhútán a Západní Bengálsko na Silvestra

238C

Bhútán a Západní Bengálsko na Silvestra

Poslední Šangri-la

To nejlepší z Bhútánu v kombinaci s Indií v komfortním balení

Na silvestraPamátky a příroda

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Nedobytné pevnosti, skvostné buddhistické chrámy, turnaje v lukostřelbě a barvitá himálajská příroda jako pohádková kulisa života běžných lidí. Mimořádný zážitek během letu z Bumthangu do Paro. To vše s plnou penzí a službami na vysoké úrovni. Safari na sloním hřbetu v NP Jaldhapara, který je domovem nosorožce indického. 

Kulturně-poznávací zájezd vhodný pro všechny věkové skupiny. Bhútánský král přísně dbá na to, aby množství cizinců nenarušilo tradiční kulturu tibetského buddhismu, která zde vzkvétá už po celá staletí. Šance poznat, jak může jít pokrok ruku v ruce s tradičními hodnotami. Během cesty budeme mít dostatek času poznat to nejlepší z přírodních krás, kulturního a náboženského bohatství, i tradičního života místních obyvatel. 

Termíny a rezervace

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Michal

Michal Thoma

Fotograf a publicista, absolvent kulturologie na FF UK. Zaměřuje se na oblast Jihovýchodní Asie, zejména Nepál, Bhútán, Indii a Srí Lanku, historii i současnost. Zajímá se především o historii a kulturu těchto zemí a sleduje i současné politické dění v oblasti. Spoluautor publikací Pod hradbou H...

Více informací o průvodci

Michal Thoma

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do INDIE.

2. den

Přílet do hlavního města Díllí a následně přelet do Siliguri v ZÁPADNÍM BENGÁLSKU. Přejezd podél čajových plantáží do NP Jaldhapara.

3. - 4. den

Ranní safari na slonech či v džípech s možností spatřit indické nosorožce, divoký skot, jeleny a různé druhy ptactva. Přesun na hranici a vstup do BHÚTÁNU, Země hřmícího draka. Návštěva čajové plantáže. Cesta do Cooch Beharu, dřívějšího království jehož historie byla spojená s Bhútánu. Návštěva zajímavé paláce s muzeem. První buddhistický klášter Kharabadi s výhledem do Indické nížiny. Stoupání do hor po scénické silnici až do hlavního města Thimphu.

5. den

Prohlídka pamětihodností Thimphu. Vyhlídka na město od gigantické sochy Buddhy, pomník třetího krále Památeční čhörten zaplněný věřícími, procházka městem bez jediného semaforu zakončená na hlavní poště s možností nakoupit vzácné bhútánské známky. Starobylý chrám Changankha Lhakhang, rezervace národního zvířete Takina a vyhlídka na Tashichho Dzong, sídlo vlády a krále. Přejezd do Wangdue přes průsmyk Dochu-La (3 050 m) s úžasnými horskými panoramaty za dobrého počasí.

6. - 7. den

Pěší výstup ke chrámu Khamsum Lhakhang, malebné pohledy do údolí. Nejkrásnější hrad Punakha zvaný Palác velikého štěstí. Chrám Chimmi lhakhang zasvěcený bláznivému světci, který šířil Buddhismus za pomocí zpěvu, pití a skandálních sexuálních výpadů. Přejezd do ledovcového údolí Phobjikha v Černých horách. Na podzim sem přilétají přezimovat ohrožení jeřábi černokrcí. Pěší výlet malebným údolím zakončený u historického kláštera Gangtey. Krajina nedotčená moderní civilizací. Návštěva bhútánské domácnosti v tradičním obydlí a ochutnávka tradičních jídel i slaného čaje a pálenky ara.

8. - 10. den

Malebné putování do Jakaru v centrálním Bhútánu se zastávkou v Trongse. Prohlídka hradu, který je rodovým lénem královské rodiny Bhútánu. Znamenité muzeum v hradní hlásce. Pamětihodnosti Bumthangu. Starobylé kláštery Jampey Lhakhang a Kurjey Lhakhang. Procházka ke klášteru Tamshing Gomba. Degustace místního piva „Červená panda“. Palác Ugyencholing v údolí Tang. Mystické jezírko Membartsho a ženský klášter.

11. - 12. den

Vnitrostátní přelet do Paro je mimořádný zážitek. Za dobrého počasí uvidíme nejvyšší horu Bhútánu Gangkhar Punesum (7 570 m), nejvyšší hora světa bez lidské stopy. Prohlídka Paro. Národní muzeum v bývalé hradní hlásce a hrad Paro Dzong, kde se točil film Malý Buddha. Výstup ke chrámu Tygří hnízdo, nejsvětější místo v Bhútánu, které je „zavěšené“ na strmém útesu. Rozvaliny hradu Drukyel Dzong, chrám z 8. století Kuichu Lhakhang.

13. - 14. den

Letecky do Díllí a další den návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka. 
 • Letištní taxy. 
 • Přelety Díllí - Siliguri, Bumthang - Paro, Paro  - Díllí. 
 • Doprava pronajatými auty. 
 • 11x ubytování v kvalitních hotelech se snídaní. 
 • Vstupní permit. 
 • Plná penze a servis v Bhútánu. 
 • Safari v NP Jaldhapara. 
 • Český průvodce. 
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Vstupní víza do Bhútánu 1 300 Kč, do Indie 2 250 Kč. 
 • Stravování v Indii kromě snídaní. 
 • Spropitné. 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 6 600 Kč (14 dní).

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Kulturně-poznávací zájezd, do jehož programu je zahrnuto několik půldenních, fyzicky nenáročných pěších výletů. Zájezd je vhodný pro všechny věkové skupiny. Na své si přijdou cestovatelé se zájmem o historické památky, kulturu, zvyky a tradice dvou malých zemí pod Himálajem. Po celou dobu zájezdu budeme využívat pronajatá vozidla – komfortní autobusy, mikrobusy. Letecky se přesuneme na trase Díllí - Siliguri, Bumthang - Paro, Paro  - Díllí. 

Míra komfortu

Ubytováni budeme v dobrých hotelových kategoriích (zvláště na západě Bhútánu), v údolích směrem na východ jde potom o ubytování v rázovitých dřevěných stavbách typu švýcarských srubů s kamny. V Bhútánu je v ceně zájezdu zahrnuta plná penze, nelze si však vybírat z hotelového menu, hotel připravuje stravu formou švédského stolu. V indické části cesty není strava s výjimkou snídaně v ceně zájezdu zahrnuta. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, případně překladem jídelního lístku.

Podobné zájezdy

Čína - Tibet - Nepál
230 Čína - Tibet - Nepál

Po střeše světa z Pekingu do Káthmándú

13.4. - 30.4.2019
+ další 1 termín
18 dní
Nepál - Indie
231 Nepál - Indie

Posvátná místa pod Himálajem

25.4. - 9.5.2019
+ další 1 termín
15 dní
Čína - Tibet - Nepál - Indie
246 Čína - Tibet - Nepál - Indie

Posvátná místa Himálaje

13.4. - 9.5.2019
+ další 1 termín
27 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog