Bhútán a Západní Bengálsko na Silvestra

238C

Bhútán a Západní Bengálsko na Silvestra

Poslední Šangri-la

To nejlepší z Bhútánu v kombinaci s Indií v komfortním balení

Na silvestraPamátky a příroda

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 16

Nedobytné pevnosti, skvostné buddhistické chrámy, turnaje v lukostřelbě a barvitá himálajská příroda jako pohádková kulisa života běžných lidí. Mimořádný zážitek během letu z Bhumtangu do Para, šance na pohled na nejvyšší horu Bhútánu Gangkhar Punesum (7 570 m). To vše s plnou penzí a službami na vysoké úrovni. Na závěr safari na sloním hřbetu v NP Jaldhapara, který je domovem nosorožce indického. 

Kulturně-poznávací zájezd vhodný pro všechny věkové skupiny. Bhútánský král přísně dbá na to, aby množství cizinců nenarušilo tradiční kulturu tibetského buddhismu, která zde vzkvétá už po celá staletí. Šance poznat, jak může jít pokrok ruku v ruce s tradičními hodnotami. Během cesty budeme mít dostatek času poznat to nejlepší z přírodních krás, kulturního a náboženského bohatství, i tradičního života místních obyvatel. Průvodcem zájezdu je fotograf a publicista Michal Thoma, specialista na hinduistickou a buddhistickou kulturu.

Termíny a rezervace

Termín: 26.12. - 8.1.201914 dní (14 dní)Cena: 112 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní lze doobsadit mužem

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Martina

Martina Veselá

Procestovala snad celý svět. Od Austrálie, přes Indonésii, Nepál i Srí Lanku. Pracovala v Japonsku i na Novém Zélandu. Cestuje už přes deset let. Během pobytů ve vzdálených krajích se naučila anglicky, španělsky, portugalsky i srbsky. Prostě žena, která si dokáže poradit v jakékoliv situaci a ve...

Více informací o průvodci

Michal

Michal Thoma

Fotograf a publicista, absolvent kulturologie na FF UK. Zaměřuje se na oblast Jihovýchodní Asie, zejména Nepál, Bhútán, Indii a Srí Lanku, historii i současnost. Zajímá se především o historii a kulturu těchto zemí a sleduje i současné politické dění v oblasti. Spoluautor publikací Pod hradbou H...

Více informací o průvodci

Martina Veselá 26.12. - 8.1.2019

Michal Thoma

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 3. den

Letecky do BHÚTÁNU. Panoramatický výhled na hřeben Himálaje s Everestem a Kančendžongou. Přistání v divukrásném údolí Paro. První dojmy na cestě do hlavního města Bhútánu Thimphu. Prohlídka jeho pamětihodností. Uvidíme při návštěvě hradu Tashicho Dzong krále? Rezervace národního zvířete takina, vyhlídka na město od gigantické sochy Buddhy, škola tradičních řemesel, starobylý chrám Changankha Lhakhang. Přejezd přes průsmyk Dochu-La (3 050 m) do tropického údolí Wangdue.

4. - 5. den

Pěší výstup ke chrámu Khamsum Lhakhang, malebné pohledy do údolí. Nejkrásnější hrad Punakha zvaný Palác velikého štěstí. Chrám Chimmi Lhakhang, bhútánského světce, který šířil buddhismus za pomocí sexu, vína a zpěvu. Přejezd do ledovcového údolí Phobjika v Černých horách. Návštěva bhútánské domácnosti v tradičním obydlí. Pěší výlet malebným údolím. Krajina nedotčená moderní civilizací. Seznámení s životem bhútánských vesničanů. Na podzim sem přilétají přezimovat ohrožení jeřábi černokrcí.

6. - 8. den

Malebné putování do Jakaru v centrálním Bhútánu se zastávkou v Trongse. Prohlídka hradu, který je rodovým lénem královské rodiny Bhútánu. Znamenité muzeum v hradní hlásce. Pamětihodnosti Bumthangu. Pevnost Jakar Dzong. Starobylé kláštery Jampey Lhakhang a Kurjey Lhakhang. Procházka ke klášteru Tamshing Gomba. Degustace v minipivovaru, kde se vyrábí oblíbené bhútánského pivo „Červená panda“. Palác Ugyencholing v údolí Tang. Mystické jezírko Membartsho.

9. - 10. den

Vnitrostátní přelet do Paro je mimořádný zážitek. Uvidíme nejvyšší horu Bhútánu Gangkhar Punesum (7 570 m), Nejvyšší panenská hora světa bez lidské stopy. Prohlídka Paro. Národní muzeum v bývalé hradní hlásce a hrad Paro Dzong, kde se točil film Malý Buddha. Výstup ke chrámu Tygří hnízdo, nejsvětější místo v Bhútánu, které je „zavěšené“ na strmém útesu. Rozvaliny hradu Drukyel Dzong, chrám z 8. století Kuichu Lhakhang.

11. - 12. den

Přejezd do Phuntsholingu na jihu země. Po cestě řetězový most Tashog Lhakhang. Klášter Phunthsoling s výhledem do nížiny ZÁPADNÍHO BENGÁLSKA. Lány čajovníků. Ranní safari na sloním hřbetu v NP Jaldhapara. Možnost vidět nosorožce indického, divoký skot, jeleny a desítky druhů ptactva. Návštěva čajové plantáže a další zajímavosti, které tento odlehlý kout Indie nabízí.

13. - 14. den

Přejezd do Siliguri a letecký návrat přes indické Díllí domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka.
 • Letištní taxy.
 • Přelety Díllí – Paro, Bumtang – Paro, Siliguri – Díllí.
 • Doprava pronajatými auty.
 • Ubytování v hotelech se snídaní.
 • Vstupní permit.
 • Plná penze a servis v Bhútánu.
 • Safari na slonech v NP Jaldhapara.
 • Český průvodce.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Vstupní víza do Bhútánu 1 000 Kč před odletem + 300 Kč za vyřízení, do Indie 2 570 Kč před odletem + 300 Kč při požadavku vyřízení víz přes CK.
 • Stravování v Indii kromě snídaně.
 • Spropitné.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 6 900 Kč (14 dní).

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Kulturně-poznávací zájezd, do jehož programu je zahrnuto několik půldenních, fyzicky nenáročných pěších výletů. Zájezd je vhodný pro všechny věkové skupiny. Na své si přijdou cestovatelé se zájmem o historické památky, kulturu, zvyky a tradice dvou malých zemí pod Himálajem. Po celou dobu zájezdu budeme využívat pronajatá vozidla – komfortní autobusy, mikrobusy. Letecky se přesuneme na trase Díllí - Paro, Bumtang - Paro a Bagdogra - Díllí. 

Míra komfortu

Ubytováni budeme v dobrých hotelových kategoriích (zvláště na západě Bhútánu), v údolích směrem na východ jde potom o ubytování v rázovitých dřevěných stavbách typu švýcarských srubů s kamny. V Bhútánu je v ceně zájezdu zahrnuta plná penze, nelze si však vybírat z hotelového menu, hotel připravuje stravu formou švédského stolu. V indické části cesty není strava s výjimkou snídaně v ceně zájezdu zahrnuta. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, případně překladem jídelního lístku.

Podobné zájezdy

Čína - Tibet - Nepál
230 Čína - Tibet - Nepál

Po střeše světa z Pekingu do Káthmándú

6.10. - 23.10.2018
+ další 1 termín
18 dní
Nepál - Indie
231 Nepál - Indie

Posvátná místa pod Himálajem

18.10. - 1.11.2018
+ další 1 termín
15 dní
Čína - Tibet - Nepál - Indie
246 Čína - Tibet - Nepál - Indie

Posvátná místa Himálaje

6.10. - 1.11.2018
+ další 1 termín
27 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog