Bhútán a Nepál na Silvestra

238C

Bhútán a Nepál na Silvestra

Silvestr v Bhútánu a poslední Šangri-la

To nejlepší z Bhútánu a Nepálu v komfortním balení

Na silvestra Památky a příroda

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Nedobytné pevnosti, skvostné buddhistické chrámy, turnaje v lukostřelbě a barvitá himálajská příroda jako pohádková kulisa života běžných lidí. To vše s plnou penzí a službami na vysoké úrovni. Možnost prodloužení o Káthmándské údolí v Nepálu. Kultura Névárců, významné památky starobylých měst Káthmándú, Patánu a Bhaktapuru. 

Kulturně-poznávací zájezd vhodný pro všechny věkové skupiny. Bhútánský král přísně dbá na to, aby množství cizinců nenarušilo tradiční kulturu tibetského buddhismu, která zde vzkvétá už po celá staletí. Šance poznat, jak může jít pokrok ruku v ruce s tradičními hodnotami. Během cesty budeme mít dostatek času poznat to nejlepší z přírodních krás, kulturního a náboženského bohatství i tradiční život místních obyvatel. Možná je i kratší varianta zájezdu bez návštěvy Nepálu.

Termíny a rezervace

Termín:  26.12. - 11.1.2025 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  138 700 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní doobsazujeme pokoj mužem ? Rezervovat
Termín:  30.12. - 11.1.2025 13 dní / 10 nocí  (13 dní / 10 nocí) Cena:  128 700 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Michal

Michal Thoma

Fotograf a publicista, absolvent kulturologie na FF UK. Zaměřuje se na oblast Jihovýchodní Asie, zejména Nepál, Bhútán, Indii a Srí Lanku, historii i současnost. Zajímá se především o historii a kulturu těchto zemí a sleduje i současné politické dění v oblasti. Spoluautor publikací Pod hradbou H...

Více informací o průvodci

Michal Thoma 26.12. - 11.1.2025
30.12. - 11.1.2025
?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do NEPÁLU. Přílet do hlavního města Káthmándú. Představení okolní čtvrti Thamel, v níž bydlíme a která je velkým tržištěm turistických obchodů a dobrých restaurací. Večer navštívíme stúpu Svajambhúnáth, známou též jako „opičí chrám“ a přilehlé svatyně.

3. - 4. den

Buddhistická stúpa Boudhanáth a přesun do Bhaktapuru, historicky zachovalého města. Nocleh v Dhulikelu na okraji Káthmándského údolí – uvidíme ráno himálajské panorama? Buddhistický chrám Namo Buddha a pěší výlet vesnickou krajinou s výhledy na hory. Večer spalování zesnulých v Pashupatináthu. Zpět do Káthmándú a Thamelu.

5. den

Pro zájemce fakultativní vyhlídkový let k Everestu. Návštěva královského města Patan se znamenitým muzeem a krásnými chrámy. Královské náměstí Durbar Square. Ukáže se nám živoucí bohyně Kumárí? Riksha rallye do hotelu.

*MOŽNOST ZKRÁCENÍ BEZ NEPÁLU. PŘÍLET 5.DEN.

6. den

Přelet do BHÚTÁNU, Země hřmícího draka. Za dobrého počasí máme šanci vidět úžasné panorama himálajských štítů v čele s Everestem a Kančendžengou. Přistání na letišti Paro, kam kvůli náročnosti může létat jen omezené množství pilotů a přesun do hlavního města Thimphu. Zastávka u chrámu Tashog lhakhang se starobylým řetězovým mostem. Večer návštěva kláštera Dechen Phodrang s vyhlídkou na hrad Tashichho Dzong, sídlo krále a vlády.

7. den

Prohlídka pamětihodností Thimphu. Vyhlídka na město od gigantické sochy Buddhy, rezervace národního zvířete takina. Policista řídící průjezd křižovatku s baletní grácií v jediném hlavním městě bez semaforu. Turnaje v lukostřelbě, národním sportu. Tradiční výroba ručního papíru. Přejezd do Wangdue přes průsmyk Dochu-La (3100 m) s úžasnými horskými panoramaty za dobrého počasí. Možná uvidíme i nejvyšší horu Bhútánu Gangkhar Punesum (7 570 m), nejvyšší hora světa bez lidské stopy. Oslava Silvestra v teplém subtropickém údolí!

8. - 9. den

Pěšky rýžovými políčky k chrámu Khamsum Lhakhang, malebné pohledy do údolí. Nejkrásnější hrad Punakha zvaný „Palác velikého štěstí“. Chrám Chimmi Lhakhang bhútánského světce, který šířil buddhismus za pomocí sexu, pití a zpěvu. Nejdelší lanový most v Bhútánu. Ženského klášter s vyhlídkou na údolí. Malebný přejezd do Bumthangu, historického srdce země. Stánky s místními produkty pastevců v průsmyku Pele-la (3420 m). Prohlídka hradu Trongsa, který je rodovým lénem královské rodiny Bhútánu. Znamenité muzeum monarchie v hradní hlásce.

10. - 11. den

Pamětihodnosti Bumthangu. V podzimním termínu zde zažijeme slavnost Jakar Tshechu. Palác Ugyencholing v údolí Tang s vynikající expozicí o tradičním vesnickém životě. Mystické jezírko Membartsho. Vystoupáme k chrámu Kundzongdrak nebo raději navštívíme další ženská klášter? Degustace místního piva Červená panda. Starobylé kláštery Jampey Lhakhang a Kurjey Lhakhang. Procházka ke klášteru Tamshing Gomba. Přejezd do ledovcového údolí Phobjikha v Černých horách.

12. - 13. den

Historický klášter Gangtey a pěší výlet malebným údolím zakončený návštěva bhútánské domácnosti v tradičním obydlí a ochutnávka tradičních jídel i slaného čaje a pálenky ara. Krajina nedotčená moderní civilizací. Na podzim sem přilétají přezimovat ohrožení jeřábi černokrcí, jejichž centrum navštívíme. Přejezd do Paro. 

14. den

Prohlídka Paro. Národní muzeum v bývalé hradní hlásce. Výstup ke chrámu Tygří hnízdo, nejsvětější místo v Bhútánu, které je „zavěšené“ na strmém útesu. Před hradem Paro si vyzkoušíme tradiční bhútánský oděv. Nově rekonstruovaný hrad Drukyel Dzong a špička posvátné hory Jomolhari (7450 m) za dobré viditelnosti. Rozloučení s Bhútánem.

15. den

Letecky do NEPÁLU. Další šance na panoramatický výhled na hřeben Himálaje. Přílet do Káthmándú. Lanovkou na vrchol Chandragiri s dechberoucími pohledy do Káthmándského údolí.

16. - 17. den

Odlet z Káthmándú a letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Přelety Káthmándú - Paro a Paro – Káthmándú
 • Doprava pronajatými auty
 • 14x/10x ubytování v kvalitních hotelech se snídaní
 • Vstupní permit
 • Plná penze a servis v Bhútánu
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní víza do Nepálu 30 USD po příletu, do Bhútánu 1 300 Kč
 • Stravování v Nepálu kromě snídaní
 • Vstupy v Nepálu cca 50 USD
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 10 400 Kč (17 dní) / 7 300 Kč (13 dní)
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Vyhlídkový let k Everestu cca 210 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Kulturně-poznávací zájezd, do jehož programu je zahrnuto několik půldenních, fyzicky nenáročných pěších výletů. Zájezd je vhodný pro všechny věkové skupiny. Na své si přijdou cestovatelé se zájmem o historické památky, kulturu, zvyky a tradice dvou malých zemí pod Himálajem. Po celou dobu zájezdu budeme využívat pronajatá vozidla – komfortní autobusy, mikrobusy. Letecky se přesuneme na trase Díllí - Siliguri, Bumthang - Paro, Paro – Káthmándú.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v dobrých hotelových kategoriích (zvláště na západě Bhútánu), v údolích směrem na východ jde potom o ubytování v rázovitých dřevěných stavbách typu švýcarských srubů s kamny. V Káthmándú budeme bydlet v dobrém hotelu s vlastním příslušenstvím. Hotel je umístěn ve známé čtvrti zahraničních turistů Thamel, zhruba čtvrt hodiny pěšky od historického centra. V Bhútánu je v ceně zájezdu zahrnuta plná penze, nelze si však vybírat z hotelového menu, hotel připravuje stravu formou švédského stolu. V nepálské a indické části cesty není strava s výjimkou snídaně v ceně zájezdu zahrnuta. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, případně překladem jídelního lístku. Ve čtvrti Thamel, kde v Káthmándú nocujeme, je dostatek nejrůznějších krajových restaurací rozličné cenové kategorie, průměrně za den utratíte kolem 20-25 dolarů na osobu.

UPOZORNĚNÍ: Ve vánočním termínu zájezdu je nutné být připraven na chladné podmínky, a to i na pokoji. V Bhútánu jsou sice hotely vybaveny elektrickými kamny, nicméně pokoje nebývají dokonale zaizolované a výkon kamen často nestačí pokoj dokonale vytopit. Je proto třeba počítat s teplotou na pokoji okolo 15 °C. V nejchladnější oblastech jsou na pokoji i kamna na dřevo, kterými je možné si přitopit (hotelový personál vám kamna zapálí), kamna však rychle vyhoří, takže vyšší teplotu v pokoji dokážou udržet jen na krátko. V Indii na pokojích nemají instalované topení, takže i tam bude na pokoji v noci chladno. V Nepálu se topí klimatizací, která pokoj dokáže vyhřát uspokojivě. 

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Vážený Livingstone,  při cestě Bhutánem a Nepálem jsem se setkala s  Vašim průvodcem Michalem Thomou, o němž lze hovořit jen v superlativech. Jeho znalosti země, společnosti, kultury, náboženství Bhutánu i Nepálu nebyly jen encyklopedické, ale korespondovaly s dobou a vývojem. Především je dokázal zcela přirozeně a ochotně předávat a sdílet s námi, a to přes mnohé opakované či zvídavé dotazy. Svým klidem a rozvahou vytvářel vždy příjemnou a přátelskou atmosféru ve skupině. Jeho obdivuhodná znalost prostředí nám naopak přinesla spoustu nečekaných veselých zážitků a poznání bonusových míst. Mohu Vám opravdu za všechny z nás sdělit, že budeme nejen rádi vzpomínat  na úžasný Bhútán a bláznivý Nepál, ale především na vynikajícího profesionálního průvodce a milého člověka. Jsem velmi ráda, že služby Vaší cestovní kanceláře můžu stále jen chválit a doporučovat. Vaši průvodci jsou vždy velmi erudovaní, ale Michal získal naprostý prim. Je mi potěšením se s Vámi o tyto dojmy podělit. Děkuji Vám. Přeji Vám mnoho spokojených klientů, jako jsem byli my na zájezdu č.238 :)   Se srdečnými pozdravy ze Zlína a přáním všeho dobrého nejen na cestách 

Eva B.

16.11.2023

Dobrý den, ráda bych chtěla napsat pár slov o naší báječné dovolené. V termínu od 26.12.2018 do 8.1.2019 jsme se zúčastnili  s manželem dovolené v Bhútánu. Musím upřímně přiznat , že krásnější dovolenou jsme zatím neměli. Je to také zásluha našich průvodců Martiny Veselé a Teka( bhútánský průvodce). Průvodci byly profíci.  Skvěle se o nás starali. Program sestavovali dle našeho přání. Několikrát nás i mile překvapili, např. jsme dostali poštovní známku, na které jsme byli vyfoceni. Dozvěděli jsme se plno zajímavých věcí o této krásné zemi. Ještě jednou bych chtěla poděkovat touto cestou oběma průvodcům.

S pozdravem manželé Šolcovi

29.1.2019

Dobrý den, pane Bártku, v pátek 13.10.20117 jsem se vrátila z zájezdu do Bhútánu, který vedl průvodce pan Michal Thoma. Byla to krásná dovolená, poznala jsem tato - dosud - neznámá teritoria hlavně díky Michalovi, který je velmi fundovaný, dokonale nás seznámil s navštívenými destinacemi, přiblížil nám i běžný život v jednotlivých zemích, jejich kulturu, zvyky, stravování, náboženství apod. Tím, že má Michal v daných teritoriích hodně známých a domluví se nepálsky a bhútánsky, mohli jsme nahlédnout i do soukromého života místních obyvatel, což bylo pro nás všechny obrovským přínosem. Ochotně zodpovídal na naše nesčetné dotazy, byl vždy optimisticky naladěn, nápomocný, dokázal vždy vhodně přizpůsobit program podle počasí tak, abychom stihli všechny prohlídky, udržoval stále dobrou náladu i při dlouhých přejezdech, byl pro nás pro všechny velkou oporou v těchto nových a pro nás odlišných a vzdálených destinacích. Pan Michal Thoma je průvodce na svém místě, měli jsme velké štěstí, že náš zájezd doprovázel právě on, tím byl pro nás všechny tento zájezd velmi obohacen, patří mu za to velký DÍK! Prosím, poděkujte za mne panu Michalovi Thomovi a za nezapomenutelné zážitky. S pozdravem S pozdravem   

Marie M.

18.10.2017

Dobrý den, musím Vaší CK velmi poděkovat za zatím jednoznačně nejkrásnější dovolenou a nejlepší cestovní zážitky ze zájezdu Bhután + Záp. Bengálsko. Bohužel, pro nedostatek dovolené jsem nemohla jet i do Nepálu. Přesto jsem byla doslova nadšená! Nádherné místo s krásnými památkami, úchvatnou přírodou, milými lidmi a obrovskou energií doplnily až neuvěřitelné znalosti  "chodící encyklopedie" průvodce Michala Thomy, který se na kráse zájezdu  nemalou mírou podílel, jemuž patří velký dík a velká pochvala. Viditelně Bhútán opravdu velmi dobře zná a je pro něj ušitý na míru.  Velmi děkuji Vám i Michalu Thomovi za nádhernou dovolenou, teším se na další cesty s Vámi. S pozdravem

Helena P.

16.10.2017

S určitým časovým odstupem třídím fotky a rekapituluji si zájezd do Bhútánu a Nepálu. Zájezd považuji za velmi zdařilý. Atraktivní destinace, příroda, památky, příjemní místní lidé. Intenzivní program. Prima společnost - myslím účastníky zájezdu. Klíčovou roli na tomto zájezdu měl průvodce Michal Thoma. Jeho kompetence odborné, organizační a sociální jsou na vysoké úrovni. Hluboké odborné znalosti prezentoval srozumitelnou, populární formou. S nadhledem, ale účinně řešil případné organizační problémy. Kvalifikovaně předcházel možným krizím. A jeho bohaté neformální kontakty v místních komunitách umožnily, že jsme viděli, či poznali spoustu věcí nad rámec nabízeného programu. Z poznávacího zájezdu se stal i zájezd zážitkový . P.S.: Možná by měla být v informacích k zájezdu poznámka, že účastníci mají počítat po návratu s dovolenou na zotavenou.  

Bob B.

28.10.2016

Včera jsem se vrátila ze zájezdu a chci moc a moc poděkovat za nádherný zájezd. Michal Thoma byl úžasný průvodce, celá skupina byla skvělá. Počasí, kterému jsme všichni vydatně pomáhali točením všech mlýnků, nám moc přálo. Prostě nádhera!!! Ještě jednou moc děkuji, bylo to skvělé, mám spoustu nádherných fotek a ještě lepších zážitků!!  

Hana Č.

21.10.2015

Dekuji kancelari Livingstone za senzacni zajezd. Kazdy den jsem si opravdu moc uzila. Zajezd byl pro me jako usity na miru, ve spravne vyvazene kombinaci kultury a prirody. Ocenuji zprostredkovani unikatnich zazitku, jako vlastnorucni obetovani v chramu, ochutnavky mistnich specialit, navstevu “nejhorsi” hospody nebo slany caj u venkovske rodiny. Diky encyklopedickym znalostem naseho pruvodce Michala Thomy a jejich sugestivnimu podani jsem si oblibila nektere postavy budhisticke historie, nejvic asi lamu Drukpu Kunleye s jeho magickym bleskem moudrosti. Pri takovem mnozstvi historickych informaci potrebuji opakovat ta nejdulezitejsi fakta a presne to Michal delal. Mistni pruvodci a ridici byli spolehlivi a pratelsti. Ucastnici zajezdu byli mili a veseli, vsichni uz byli s Livingstonem ponekolikate. Ja jsem byla s Livingstonem poprve a jestli to byl typicky vzorek zajezdu a klientu Livingstonu, stane se ze me staly zakaznik. Michal Thoma je nejlepsi pruvodce, jakeho jsem na cestach zazila. Ma obrovske znalosti Nepalu a Bhutanu, je profesionalni a pritom pratelsky. Mela jsem pocit, jako bychom byli jeho hoste a kamaradi. Snazil se nabidnout sam od sebe neco navic. At uz to byla snaha zorganizovat mi z Nepalu indicke vizum, abych nemusela cekat 10 hodin v Dilli na letisti, nebo nakup kapradi na trhu, ktere nam v restauraci nechal uvarit k veceri. Dekuji vsem, kteri se na priprave a organizaci zajezdu podileli (napriklad Lukasi Bartkovi za zorganizovani letenky na posledni chvili a za rychlou komunikaci) a tesim se na dalsi cesty. S pozdravem  

Irena N.

24.10.2013

Dobrý den, účastnil jsem se zájezdu Nepál-Bhútán v termínu 27.9.-13.10.2012.  Vyjadřuji spokojenost s průběhem objednání a administrativní přípravou zájezdu. Dále se vyjadřuji k práci a schopnostem průvodce Michala Thomy. Velmi rád konstatuji fakt, že odborné znalosti, organizační schopnost, ochota a vztah průvodce k místní kultuře je na vynikající úrovni a nelze najít sebemenší nedostatek. Domnívám se, že k mojí spokojenosti s průběhem zájezdu po všech stránkách přispěla naprosto zřejmá profesionalita průvodce Michala Thomy, jeho klid, výborná znalost místního prostředí, schopnost stmelit kolektiv i vyjít každému jednotlivci ve skupině vstříc, aniž by došlo k narušení celkové kontinuity zájezdu. Tímto vyjadřuji vřelé poděkování průvodci Michalu Thomovi i touto formou.  Srdečně vás zdraví  

Jiří V.

16.10.2012

Ráda bych se podělila o své poznatky ze zájezdu "Bhútán Nepál komfortněji", kde jsem byla v dubnu. Nechtěla jsem psát své dojmy bezprostředně po návratu, protože jsem se cítila naprosto unešená z tohoto pro mě jiného světa, chtěla jsem se nejdříve vrátit opravdu zpět a nahlídnout na zájezd objektivněji. Některé vůně a detaily už trochu ztratily na své intenzitě, ale musím říct, že i tak byl pro mě tento zájezd naprosto jedinečnou a krásnou zkušeností. I když byl program hodně náročný a chvilkami jsem si trochu zoufala z únavy, nelituji ani jediné chvíle prožité v těchto divukrásných zemích. Sešla se nám fantastická parta, nikdo nezkazil legraci a táhli jsme celou dobu za jeden provaz. Průvodce Michal Thoma je jedním z nejzajímavějších lidí, které jsem kdy poznala. Kromě toho, že jeho znalosti těchto zemí se zdají nekonečné, má dar být jak skutečnou laskavou autoritou (čímž se cítíte opravdu bezpečně), tak pohodovým přítelem. Žádné naše přání a dotaz nenechal bez povšimnutí. I jeho spolupráce s místními průvodci, řidiči a tamními obyvateli je nanejvýš příjemná a jsem přesvědčená, že bez vlastností, které Michal má bychom nemohli vidět a zažít to, co jsme zažili. Děkuju za fantastické zážitky, a i když patřím rozhodně mezi náročné klienty, tento zájezd patří do absolutní špičky mých cestovatelských prožitků.  

Kateřina L.

21.10.2014

Přiznám se, že dotazníky nevyplňuji rád a také Váš dotazník k zájezdu jsem nevyplnil, ale přestože absolutně nestíhám a po zájezdu jsem v neskutečném zápřahu, tak musím poděkovat za doporučení zájezdu Bhútán - Nepál. Nemělo to chybu. Bhútán byl fantastický, neskutečně nádherná příroda, no kouzelné. Nepál totéž. No bylo to super. Snad jen ještě, že Michal je opravdu MICHAL a musím to psát velkými písmeny. Má neskutečné znalosti o této oblasti, všechny nás zatáhl do svého vypravování, má tyto země pod kůži a miluje je. Pár zemí jsem již procestoval a setkal se se super průvodci, ale Michal mezi něma vyčnívá jako ten Everest. Zájezd byl romantický, pohodový, kamarádský, poučný, ale nabitý i energií a adrealinem. Ještě jednou dík za doporučení a ještě doporučení pro Vás, Michala si držte a opečovávejte je opravdu 1. Zdravím a hezký den.  

Luboš Č.

5.11.2014

Dobrý den, nějak jsem zašantročila Váš dotazník o spokojenosti na zájezdu, takže jen takhle píšu. Byla jsem v Bhútánu-Nepálu 22.9.-8.10.2015 komfortněji, průvodce Michal Thoma. Zájezd se mi moc líbil, vše odpovídalo přívlastku komfortněji. Obě země jsou nádherné, v Bh. jsme  byli 2x na slavnostech s tanci v maskách, počasí skvělé, partička se sešla příjemná a k tomu velmi fundovaný a dokonale zasvěcený výklad svérázného Michala. Co víc si přát? Takže díky za zaslání nového katalogu pro rok 2016, už v něm listuju.    

Ludmila F.

12.10.2015

Dobrý den, chtěl bych tímto poděkovat Vaší cestovní kanceláři za velmi povedený zájezd do Bhútánu a Nepálu. Naprosté abslolutorium patří Michalu Thomovi za jeho nevyčerpatelné znalosti, které dokáže podat velmi atraktivním  a poutavým způsobem. Velmi rád se s Vaší cestovní kanceláří opět v budoucnu někam vypravím.  

Martin K.

26.10.2016

Ráda bych poděkovala za zprostředkování úžasných zážitků. Michal Thoma je profesionál každým coulem, jeho přístup k účastníkům zájezdu, ale především k místním lidem, je naprosto skvělý a jedinečný. Michal je nevyčerpatelná studnice znalostí, které se nám maximálně snažil předat a já věřím, že spousta informací, ale také vzpomínek, mi zůstanou v paměti.  

Michaela Ž.

26.2.2015

V březnu tohoto roku jsem se s CK Livingstone zúčastnila zájezdu č. 238 Bhútán – Nepál. Přesto, že od našeho návratu z tohoto zájezdu uplynuly takřka dva měsíce, jsem stále plna příjemných dojmů z této cesty. Dovolte mi tedy, abych Vám poděkovala za perfektní služby CK Livingstone, za celou organizaci zájezdu, za to, jak jste zpracovali jeho program, za to, jak byl program uskutečněn,za to, že s námi cestoval fundovaný, skvělý organizátor a vypravěč a lidsky velmi příjemný průvodce pan Michal Thoma a v neposlední řadě i Vám osobně za Vaši pomoc na „horké lince“ při organizací zpátečních letenek z Káthmándú. Přeji Vám pevné zdraví a mnoho spokojených klientů.  

Naďa J.

23.11.2013

Dobrý den, rádi bychom Vám poděkovali za organizaci zájezdu Bhútán - Nepál komfortněji, kterého jsme se před krátkou dobou zúčastnili. Velké poděkování patří zejména našemu průvodci Michalovi Thomovy za jeho perfektní znalosti místního prostředí a kultury daných zemí. Díky jemu, místním průvodcům, ale i díky všem účastníkům tohoto zájezdu jsme měli možnost prožít opravdu pohodovou dovolenou spojenou s poznáním nádherné přírody, tajemných klášterů a chrámů a života mnichů v nich, ale i se setkáním místní lidí a jejich způsobem života. Neobyčejným zážitkem pak byla i účast na největší slavnosti Bhútanú v Paro a bezprostřední setkání s Bhútánským králem a královnou, kteří se této slavnosti zúčastnili... Byla to prostě úžasná dovolená a rádi bychom i v budoucnu využili  služeb Vaší CK při našich cestách za poznáním :-). Děkujeme.  

Standa K. a Táňa K.

8.11.2013

Dobrý den, zúčastnila jsem se zájezdu Bhútán komfortněji a chtěla bych vyjádřit svoje obrovské díky Michalovi Thomovi! I díky němu se brzy z naší dvanáctičlenné skupiny stali přátelé, kteří se navzájem tolerovali, pomáhali si, prostě byla pohoda. A pokud přece jen někde něco zaskřípalo, např. v kvalitě ubytování, Michal byl schopný vše v klidu dohodnout a zařídit. Díky jeho vědomostem, ale hlavně znalosti místního prostředí a osobním kontaktům nejen v Bhútánu, ale i v Nepálu jsem měla možnost vidět nejen turisticky zajímavá a vděčná místa, ale také nahlédnout alespoň trochu do života obyčejných lidí.  Jako by to plánoval, byli jsme vždy v pravý čas na pravém místě: v Paro při každoroční slavnosti jsme opravdu viděli z bezprostřední blízkosti bhútánského krále s manželkou a matkou, když zasedli do hlediště mezi obyčejné lidi a pak odcházeli těsně kolem nás. Dostali jsme pozvání do normální bhútánské rodiny a byli pohoštěni slaným čajem s jačím máslem a burizony. Viděli jsme i lukostřelecký turnaj. Několikrát jsme mohli být v klášterech přítomni modlitbám mnichů i mnišek. A v Nepálu, v Bhaktapuru, jsme zažili oslavy Nového roku 2071 s úžasnými průvody, tanci a zpěvy a vyvrcholením byla možnost vidět ze střešní terasy hotelu tradiční přetahování mužů snad z celého města o vůz při slavnosti staré stovky let. Michal nás vzal spolu se svými přáteli, našimi místními průvodci na místa, kam určitě běžně turisté nejezdí, nepřijdou, a my jsme tak mohli o trochu lépe poznat mentalitu domácích lidí, jejich způsob života a nejen nádhernou přírodu, kulturu a bohatou historii. Jsem za to nesmírně vděčná, protože přesně tohle jsem si od zájezdu slibovala. Byl to pro mě obohacující zážitek, uvědomila jsem si, jak naprosto odlišné jsou naše světy a jak bychom si měli vážit toho, co máme.   

Stanislava M.

30.10.2013

Dobrý den, chtěl bych touto cestou Vám poděkovat za velice zdařilý zájezd do Bhutanu, ze kterého jsme se v sobotu vrátili. Zvláštní poděkování patří Michalu Thomovi za perfektní zvládnutí mimořádných situacích a za opravdu zajímavé a profesionální průvodcování.To vše bylo umocněno krásou krajiny. Pokud uspořádáte do Bhutanu zájezd po dalších zákoutích, rádi se přihlásíme. S pozdravem  

Vlasta H. a Pavel O.

24.11.2015

Dobrý den, dovoluji si Vám moc moc zdůraznit, jak vynikajíci průvodce je pan Michal Thoma. Díky němu jsme prožili nezapomenutelné dny na zájezdu v Bhutanu a Nepálu. Je to skutečně člověk, se kterým chci cestovat i nadále. Jeho znalosti a schopnosti jsou skutečně výjimečné. Děkujeme.  

Zdeněk U. a Jana Š.

3.4.2014

Podobné zájezdy

Nepál - Indie
231 Nepál - Indie

Posvátná místa pod Himálajem

17.10. - 31.10.2024
+ další 1 termín
15 dní
Dárdžiling - Sikkim - Bhútán - Káthmandú
31.10. - 18.11.2024
19 dní
Bhútán - Nepál
238 Bhútán - Nepál

Festivalové veselí a poslední Šangri-la

9.11. - 25.11.2024
+ další 1 termín
17 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)