Zážitková Guatemala

MK315

Zážitková Guatemala

Mayské dobrodružství a karibská pohoda

Exkluzivně sestavený program nabitý unikátními zážitky.

Oblíbený Příroda a moře

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Tajemné mayské pyramidy ukryté hluboko v džungli. Jedinečná atmosféra ztraceného světa umocněná vřískotem opic, papoušků a poletujícími tukany. Dobrodružné výpravy do srdce pralesa spojené s koupáním ve smaragdových kaskádách. Netradiční plavba na nafukovacích duších podzemním jeskynním systémem, krápníkové jeskyně z jiného úhlu pohledu. Jezero Atitlán a kouřící sopky. Pohodička v zachovalém koloniálním městě Antigua. A v neposlední řadě odpočinek v krásných resortech v Karibiku v rytmu Boba Marleyho a marimby. Akce je určená pro sportovně zaměřené a aktivní cestovatele s chutí zažít dobrodružství. Poutavý pohled na přírodní krásy a kulturu obou zemí v této kombinaci zcela unikátních zážitků.

Zájezd je určený pro sportovně zaměřené cestovatele, kteří upřednostňují aktivní zážitky, dobrodružství, přirozený kontakt s místním obyvatelstvem a nevšední poznání přírodních krás Guatemaly. Během cesty budeme mít dostatek času dobrodružnou formou poznat to nejlepší z celé oblasti. Čeká nás i zasloužený odpočinek a pohoda u moře na plážích Karibiku. 

Podmínky vstupu do Guatemaly. Pro vstup do země se vyžaduje negativní PCR test na covid-19.

Termíny a rezervace

Termín:  14.5. - 30.5.2021 17 dní / 15 nocí  (17 dní / 15 nocí) Cena:  65 900 Kč letenka asi 20 000 Kč  (letenka asi 20 000 Kč) Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Michal

Michal Pokorný

Příjemný pohodář i velký vypravěč. Ovládá dva světové jazyky, španělštinu a angličtinu, které pravidelně využívá na svých cestách. Na toulkách po světě se zamiloval do Guatemaly a v poslední době se jeho letním domovem stala Aljaška. Nejen zde provozuje své oblíbené sporty. Miluje rafting i kaj...

Více informací o průvodci

Michal Pokorný

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do GUATEMALY. Hlavní město Guatemala City, ubytování v hotelu.

2. den

Přesun do centra hornaté oblasti s největší produkcí kávy. Cobán - příjemné městečko sevřené okolními horami. Bujná zeleň plná orchidejí. Cesta do krasové oblasti Alta Verapaz. Ve večerních hodinách příjezd do horské vesničky Lanquín, ubytování v hotýlku.

3. den

Fakultativně příjemný rafting na řece Cahabon mezi banánovníky a kakaovníky, zakončený lahodným obědem v domorodé vísce na břehu řeky. Odpolední odpočinek v pohádkových kaskádách Semuc Champey uprostřed pralesa. Pro místní indiány místo posvátných vod. Možnost koupání v přírodních lagunách měnících svou barvu od světle zelené po tmavě modrou. Neuvěřitelná hra barev a stínů. Tři sta metrů dlouhý přírodní vápencový most přes Río Cahabon, jedinečná hříčka přírody.

4. den

Pohodový trek pohádkovým deštným pralesem k laguně Lachua. Opuštěná „karibská“ zátoka zapomenutá uprostřed džungle. Místo jako z říše za zrcadlem! Křišťálová voda, hojnost ryb i skvělé koupání. Vzrostlé cedry i mahagonovníky. Nezapomenutelná atmosféra džungle umocněná vřískotem opic, papoušků a poletujícími tukany. Zahlédneme i stopy jaguára?

5. den

Pro zájemce dobrodružná výprava soustavou jeskynního systému Candelaria na nafouknutých duších. Jedna z nejkrásnějších a největších krápníkových jeskyní na americkém kontinentu dosahuje hloubky až 30 kilometrů. Staří Mayové věřili, že je vstupem do podsvětí Xibalba. Dodnes se zde praktikují tajemné rituály. Nocleh v působivém hotýlku uprostřed džungle.

6. den

Pro zájemce prozkoumání jeskyně Bombil Pek. Najdou se odvážlivci, kteří slaní do její hloubky (80 m)? Krápníkové prostory se stopami pravěkého života. Starodávná mayská svatyně. Průchod jeskynním systémem. Na přání mayský rituál se šamany přímo v posvátné jeskyni!!

7. den

Dopoledne přesun do Peténu. Odpoledne jedna z nejmagičtějších mayských památek - Tikal. Obrovské pyramidy tyčící se do výše 60 metrů. Nekonečné ruiny dalších tisíců staveb a chrámů. Vše je neproniknutelně sevřeno náručí neprostupné džungle. Magické místo se stopami mayských rituálů, obývané dnes už jen opicemi, tukany a dalšími divokými zvířaty. Rozlehlost i unikátní poloha místa umocňuje všudypřítomné tajemno a neobjasněné záhady. Západ Slunce nad pyramidami.

8. den

Úsvit nad Tikalem. Přesun do karibského přístavu Puerto Barrios. Plavba lodí do Livingstone. Rybářská vesnička žijící v rytmu marimby a zpěvem Boba Marleyho. Africký nádech je umocněn místními černošskými obyvateli zvanými garifunas - potomky uprchlých otroků. Příjemný hotel v Livingstone.

9. den

Plavba lodí úchvatnou soutěskou řeky Rio Dulce až do největšího Guatemalského jezera Lago de Izabal. Koupání v termálních pramenech. Odpoledne výlet ke kouzelným vodním kaskádám Siete Altares. Návrat a nocleh v Livingstone.

10. - 11. den

Přesun lodí do Amatique Bay do krásného resortu. Opojná vůně Karibiku, chlazené drinky a podmanivá hudba. Relax u bazénu a na pláži. Vodní sporty. Výlety do okolí.

12. den

Celodenní přejezd do koloniálního městečka Antigua. Podmanivá atmosféra jednoho z nejpůvabnějších měst střední Ameriky, zapsaného na seznamu UNESCO. Bývalé centrum španělské koloniální říše s bezpočtem kostelů a katedrál. Pomíjivá krása okázalé architektury poznamenaná ničivými zemětřeseními. Chuťové pohárky uspokojí množství originálních restaurací s výtečnou kávou a čokoládou. Nádherné výhledy na vulkány Agua, Fuego a Acatenango.

13. den

Jezero Atitlán obklopené sopkami. Posvátné jezero mění barvu vody s každým pohybem slunce od všech odstínů modré, přes šedou až po smaragdově zelenou. Působivé místo přitahuje pozornost hippies a bohémů z celého světa již od 60. let. Pohlcující atmosféra pověstných barů.

14. den

Přesun zpátky do Antiguy. Po cestě zastávka v Chichicastenangu. Zažijte neuvěřitelnou pestrost barev na místních tradičních trzích. Ideální místo na koupi suvenýrů. Fakultativně večerní výstup na činnou sopku Pacaya.

15. den

Odpočinkový den v Antigua. Pro zájemce fakultativně lov mečounů, případně výstup na sopku Acatenango (4 000 m) anebo výlet na farmu s kávovými plantážemi. Večírek na rozloučenou s Guatemalou!

16. - 17. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Doprava pohodlným klimatizovaným minibusem
 • 14x ubytování v hotelech se snídaní
 • Uvedené lodní transfery
 • Plavba po Rio Dulce
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb
 • Pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenku včetně letištních tax cca 20 000 Kč
 • Stravování nad rámec programu (obědy, večeře)
 • Vstupy do památek
 • Fakultativní výlety a aktivity (rafting, slaňování, tubing, potápění,...)
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 10 500 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi připravíme nabídku od ERV Evropské pojišťovny)
 • PCR nebo antigenní testy na covid-19 před cestou do zahraničí i před návratem z Guatemaly a 5.den po návratu do ČR

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Rafting na řece Cahabon | 70 USD
 • Slaňování s prohlídkou jeskyně Bombil Pek | 35 USD
 • Proplouvání na duších (tubing) soustavou jeskynního systému Candelaria | 45 USD
 • Tikal – mayská archeologická památka | 20 USD
 • Výstup na sopku | cca 25 USD (záleží na velikosti skupinky)
 • Lov mečounů
 • Kávová plantáž v Antigua včetně ochutnávky | 20 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o aktivně pojatý zájezd s cílem získat neopakovatelné zážitky a užít si zajímavé a netradiční aktivity v exotických „kulisách“ (fakultativní možnost raftingu, prolézání jeskyní, proplouvání jeskyní na duších z pneumatik, trekking, potápění, šnorchlování, beach volejbal…). Pro nezdolné sportovce se nabízí i možnost fakultativně vystoupat na některou ze sopek v Guatemale.  Po celou dobu zájezdu se budeme přepravovat pronajatým klimatizovaným autobusem s místním řidičem s patřičnou licencí. Při plavbě po Rio Dulce využijeme lodní dopravu. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytováni budeme ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením v příjemných hotýlcích, z nichž některé disponují i bazénem. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Po zbytek pobytu se budeme stravovat v osvědčených, cenově dostupných restauracích a hospůdkách. Průvodce ochotně pomůže vybrat pokrmy a nápoje dle vaší chuti, případně doporučí krajové speciality. Samozřejmě existuje i možnost nákupu potravin v dobře zásobených obchodech a supermarketech, případně na tržištích.

Doplňující informace

Guatemala aktuálně požaduje pro vstup do země negativní PCR test na covid-19. Stejný požadavek však má i letecká společnost KLM, kterou k cestě využíváme. Pro lety s KLM je vyžadován negativní test na covid-19 ne starší než 72 hodin před nástupem na let v Praze. Před návratem do ČR je podle nového nařízení MZV ČR povinnost absolvovat PCR test na covid-19  před odletem z Guatemaly, test nesmí být starší než 72 hodin od odběru. Zároveň platí povinnost vyplnit příletový online formulář. Po příletu do ČR  je nutné nastoupit neprodleně do karantény a absolvovat následně další PCR test na covid-19. Více informací naleznete na www.mzv.cz. Situace se vyvíjí a podmínky mohou být upraveny.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19.

Podobné zájezdy

Aljaška - Havaj
331 Aljaška - Havaj

Medvědi a tropický ráj

17.8. - 4.9.2021
19 dní
Kostarika - Panama
341 Kostarika - Panama

Dvě zelené perly Střední Ameriky

26.12. - 9.1.2022
+ další 1 termín
15 dní
Pestrobarevná Kostarika
MK341 Pestrobarevná Kostarika

Perla Střední Ameriky

2.7. - 15.7.2021
+ další 2 termíny
14 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog