To nejlepší z Kostariky Komfortněji

IN801

To nejlepší z Kostariky Komfortněji

Pro individuální cestovatele

Cesta v libovolném termínu

Náš tip Příroda a moře

Typ zájezdu:

Individuální cesty

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

od 2 osob

Zajistíme rádi tento program v libovolném termínu pro individuální cestovatele. Díky naším zkušenostem z destinace a spolehlivému zahraničnímu partnerovi upravíme program dle vašeho přání. Kostarika je bezesporu perlou Střední Ameriky. Nabízí vše, co si jen můžeme představit. Malá země s největší druhovou pestrostí živočichů i rostlin na světě je omývána vodami dvou oceánů. Okusíme pláže jak na pobřeží Pacifiku, tak na pobřeží Karibského moře. Činné vulkány, krásné pláže, mnoho různorodých národních parků.

Termíny a rezervace

Nevyhovuje vám níže uvedený termín zájezdu? Rádi pro Vás připravíme tento program v libovolném termínu.

Chci jet individuálně

Termín:  20.10. - 3.11.2024 15 dní / 13 nocí  (15 dní / 13 nocí) Cena:  68 700 Kč letenka asi 25 000 Kč  (letenka asi 25 000 Kč) Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Asistence na cestách 24/7

Asistence na cestách 24/7

Na zájezdech organizovaných bez doprovodu českého průvodce máte k dispozici nonstop asistenci místní partnerské cestovní kanceláře. Na uvedených místech v programu pak využíváme služeb osvědčených a certifikovaných místních průvodců s výbornou znalostí anglického jazyka (v případě zájmu i jazyka...

Více informací o průvodci

Asistence na cestách 24/7

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do KOSTARIKY. Setkání se zástupcem partnerské cestovní kanceláře, který vám předá další informační materiály, mapky, kontakty na naši lokální asistenci, která vám bude k dispozici během celého vašeho pobytu 24 hodin denně. Transfer privátním vozidlem do vašeho hotelu v hlavním městě San José.

2. den

Přejezd do NP Tortuguero. V Siquirres bude zastávka na tropickou snídani či oběd (dle vašeho jízdního řádu). Z přístavu Pavona  se vydáte na plavbu po říčních kanálech tropického pralesa do Tortugera. Barvité vesničky na dřevěných kůlech, první kontakt s místními obyvateli. Unikátní možnost pro pozorování rozmanitých druhů nejen ptačí říše. Ubytování v Turtle Beach Lodge. Pobyt v Tortugueru je vždy zajištěn s plnou penzí. Odpoledne volný čas pro relaxaci v hamakách uprostřed tropické zahrady či průzkum okolních pláží. Atmosféra zastaveného času. Místo častého výskytu zelených mořských želv a karet obrovských. Ve večerních hodinách se servíruje typická karibská večeře. Fakultativně noční vyjížďka lodí po okolních kanálech zaměřená na pozorování nočního života NP Tortuguero.

3. den

Po snídani plavba lodí k výchozímu místu na pěší výlet deštným pralesem Tortuguera. Nezapomenutelné setkání tváří v tvář se zástupci džungle, jako jsou opice, lenochodi, leguáni či různými druhy ptáků, z nichž nejčastější jsou tukani. Oběd v hotelu. V odpoledních hodinách plavba po vodních kanálech Tortuguera.  Jaké nové druhy exotických zvířat spatříte tentokrát? Po návratu do hotelu se bude podávat vynikající večeře.

4. den

Motorovou lodí do přístavu Pavona. Jízda do Guapiles, kde si vychutnáte oběd z výhradně lokálních čerstvých surovin (zahrnuto v ceně) a poté budete pokračovat do oblasti NP Cahuita. Právě zde dopadají paprsky karibského slunce na jedny z nejkrásnějších pláží Kostariky. Po setmění se začne z mnoha míst ozývat podmanivá hudba reggae, doslova na každém kroku budete moci ochutnávat vynikající čerstvé ovocné koktejly!

5. den

Tento den je vyčleněn pro fakultativní aktivity. NP Cahuita nabízí bohatou faunu a flóru, můžete se rozhodnout pro návštěvu indiánské rezervace, jízdu na koních po plážích, turistiku po okolí, je možné si vypůjčit kola nebo vyzkoušet vodní aktivity na plážích.

6. den

Po snídani vás čeká jízda do městečka La Fortuna, nad kterým se tyčí dosud aktivní vulkán Arenal.  Odpoledne se můžete těšit na relaxaci v Hot Springs Baldi, v horkých minerálních pramenech s množstvím bazénků a překrásnou tropickou zahradou. Pro večeři bude k dispozici otevřený bufet přímo v tropických zahradách horkých pramenů Baldi (zahrnuto v ceně programu).

7. den

V ranních hodinách se společně s místním průvodcem vydáte hustou džunglí pod vulkán Arenal. Zelený prales poskytuje úkryt mnoha živočišným a rostlinným druhům. Nejznámější jsou jaguáři, tapíři, kolibříci, datli, tukani… K dispozici je několik možností pěších stezek, které vedou stěží prostupným porostem až k lávovým polím a nezapomenutelným výhledům. Odpoledne nabídka fakultativních aktivit, výlet k působivému vodopádu La Fortuna padajícího z výšky 70 metrů, rafting na divoké řece či průzkum okolí. 

8. den

Po snídani přejezd měnící se krajinou do horského letoviska Monteverde. Po příjezdu na hotel v Monteverde budete moci fakultativně navštívit Santa Elenu, unikátní motýlí a žabí farma.   Doporučujeme nevynechat oblíbený Tree Top Restaurant!

9. den

Tento den budete mít příležitost vidět zblízka mlžný prales a to z netradiční ptačí perspektivy díky visutým lávkám, které jsou dlouhé přes 3 kilometry a jsou složeny ze 7 lávek. Nejvyšší most se nachází ve výšce 80 m nad zemí - úchvatná podívaná!  Fakultativně jízda na Zip line. Zážitek pro milovníky adrenalinových sportů.

10. den

Po snídani vaše cesta pokračuje směrem k regionu Středního Pacifiku, do NP Manuel Antonio. Park  je považováno za jeden z nejkrásnějších v Kostarice, obklopen exotickými bílými písečnými plážemi, ideální pro koupání a seznámení se s tropickým pralesem a volně žijícími exotickými živočichy. Odpoledne volný program.

11. den

Ráno vás vyzvedne průvodce v hotelu a vydáte se na lehký trek do národního parku.  I zde budete mít skvělou příležitost pozorovat  bohatou flóru a faunu, zvířata, jako opice, lenochody, mývaly, hady a různé druhy ptáků. Kdybyste je neviděli hned na první pohled, je zde náš průvodce s ostřížím zrakem. Odpolední relax na plážích Pacifiku, příležitost vyzkoušet místní vodní sporty či šnorchlování.

12. den

Odpočinek na pláži nebo bohatá nabídka fakultativních aktivit.

13. den

Po všech dnech plných zážitků a odpočinku transfer do hlavního města. Zbytek dne můžete využít k návštěvě centra San José nebo k relaxaci v hotelu. (Pokud váš odlet do Evropy bude ve večerních hodinách, je možné strávit i poslední noc v NP Manuel Antonio a do San José vás dovezeme až v odletovém dnu).

14. den

Transfer na letiště podle času vašeho odletu. Odlet ze San José.

15. den

Letecký návrat do Evropy.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • 13x ubytování v hotelech kategorie 3* a 4* ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenství; se snídaní, s plnou penzí V NP Tortuguero
 • Obědy či večeře v rámci programu dle popisu v itineráři, nezahrnují nápoje
 • Veškeré vstupné do národních parků či rezervací, které jsou součástí výletů itineráře, kromě NP Tortuguero (15 USD/ osoba, nutná platba v hotovosti na místě)
 • Transfer privátním autem z letiště do hotelu v centru San José po příletu
 • Ostatní transfery formou malých shuttlů, obsazení shuttlu 6-10 osob (vyzvednutí ve VAŠEM hotelu a přímá cesta do VAŠEHO dalšího hotelu)
 • Lodní transfery přes jezero Arenal, lodní transfer v Tortugueru tam a zpět
 • Zpáteční transfer hotel v San José na letiště formou shuttlu
 • Plná penze během pobytu v NP Tortuguero (v ceně voda, káva, čaj)
 • Výlety / exkurze během pobytu v NP Tortuguero zajištěny exkluzivně pro klienty hotelu ve kterém budete ubytováni, vč. anglicky mluvícího průvodce
 • Trek s AJ mluvícím průvodcem pod vulkánem Arenal (sdílená tour) , vč. dopravy z/do hotelu
 • Vstupné do termálů Hot Springs Baldi vč.bufetové večeře
 • Vstup na závěsné lávky v Monteverde, včetně dopravy z/do hotelu
 • Půldenní trek v NP Manuel Antonio, lokální průvodce v anj (sdílená tour) , včetně dopravy z/do hotelu
 • 24/7 asistence našeho lokálního zástupce po celou dobu zájezdu
 • Veškeré ubytovací taxy

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenky Praha / Vídeň – San José a zpět
 • Vstupné do Národního Parku Tortuguero = 15 USD/osoba (nutno zakoupit na místě)
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Nápoje a jídlo nezmíněné v programu
 • Fakultativní výlety

Velikost skupiny

Tato akce je určena pro individuální cestovatele, kteří nechtějí jet ve skupině. Akci zajistíme již od 2 osob.

Náročnost cesty

Součástí programu nejsou žádné fyzicky náročné aktivity (treky), pouze nenáročné jednodenní pěší výlety. Pro zájemce jsou přichystány rozličné fakultativní zážitkové aktivity (např. rafting, canopy tour, šnorchlování).

Skladba programu je zaměřena především na poznávání přírodních krás. Kostarika oplývá nádhernými národními parky, které skrývají aktivní sopky, mlžné pralesy plné zvířat a bujné vegetace, i krásné písečné pláže. Vedle krásné přírody a jejich kouzel si tak užijete i odpočinek na plážích. Doprava bude zajištěná místními tzv. turistickými sdílenými shuttle busy, které vás vyzvednout na vašem hotelu a odvezou do hotelu v další destinaci, a částečně i sdílenými loděmi. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytováni budete ve 3-4* hotelích ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením s klimatizací. Hotely jsou vybrané na základě mnohaletých zkušeností poskytují jak pohodlí po náročném celodenním programu, tak svojí polohou snadnou (pěší) dostupnost center měst, nebo historických i přírodních krás. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně a v Tortugeru pak plná penze.

Po zbytek pobytu se můžete stravovat v hotelových restauracích a okolních hospůdkách. Vzhledem k tomu, že jídlo je v Kostarice na podobné cenové úrovni jako u nás, je zbytečné vozit potraviny s sebou. Na útratu za jídlo a pití počítejte s částkou kolem 30 - 50 USD na den.

Podobné zájezdy

Kostarika - Panama
341 Kostarika - Panama

Dvě zelené perly Střední Ameriky

24.11. - 8.12.2024
+ další 1 termín
15 dní
Pestrobarevná Kostarika
343 Pestrobarevná Kostarika

Perla Střední Ameriky

9.11. - 24.11.2024
+ další 1 termín
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)